Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2014 21:24 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Witam,
miały być Indie... jednak będzie Malta. Okazało się że moja narzeczona jest w ciąży wiec stwierdziliśmy że nie warto ryzykować. Jako że ceny na Malcie były bardzo przyzwoite a nasze wspomnienia z października 2012 bardzo pozytywne to i stwierdziliśmy że warto wykorzystać tą okazję na tygodniowy relaks w pierwszym tygodniu listopada (1-7).

Pogoda co prawda nie jest dla nas najważniejsza - ale jest ważna. Fajnie w listopadzie jednak znaleźć odrobinę ciepła. Zwłaszcza że lecimy z rodzicami, którzy chętnie skorzystaliby jeszcze ze słonecznych promieni zarówno na plaży jak i w wodzie. Sporo czytałem o temperaturach w tym okresie i kształtują się one najczęściej pomiędzy 22-26 stopni za dnia i 16-19 w nocy. Jak to jednak ma się realnie do oceny forumowiczów? Jakieś wielkie zwiedzanie odpada ze względu na ciążę, zresztą sporo już tam widzieliśmy. Chodzi raczej o skosztowanie kuchni, dobrego wina z mojej strony skorzystanie z wycieczek rowerowych i jak się da morskich kąpieli.

Czy ktoś z Was był na Malcie w listopadzie (jedną relację na tym forum już znalazłem i ta umotywowała mnie do tego, że morskie kąpiele jak najbardziej możliwe) i jest w stanie potwierdzić informacje na temat tego ze my ludzie północy spokojnie powinniśmy pomimo teoretycznie zimy spodziewać się tam temperatur, które będą sprzyjać zarówno morskim kąpielom oraz nie marznięciu w nocy? - nie mam wielkich oczekiwań. Jak byłem w październiku (13-21) to temperatura 27 stopni była wymarzona :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2014 21:30 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Jeżeli byłeś pod koniec października a teraz lecisz na początku listopada to pogoda raczej nie będzie się za bardzo różniła...
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Wrz 2014 09:20 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Niekoniecznie, np. u nas w Polsce 10 września potrafi być 30 stopni a 25 już tylko 7. Pytam, ponieważ widziałem całkiem pokaźną liczbę filmików i zdjęć z listopada jak ludzie chodzą w kurtkach. Zastanawiam się więc, czy tam również istnieje ryzyko tak sporego załamania się pogody w ciągu zaledwie kilku dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Wrz 2014 09:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Ludzie - miejscowi. Tak samo jak byłem w Barcelonie 2 listopada, w 2012 a Hiszpanie chodzili w koszulkach a ja się kąpałem się w morzu bo było +25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:08 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Czy ktoś był i potrafi odpowiedzieć mi na to pytanie? Im więcej głosów na "tak" tym większa % szansa na to że będzie przyjemnie.
Ja nie pytam o Wasze spekulacje, gdyby tak było to zadałbym pytanie "czy według Was podobnie jak według mojej opinii w ciągu 2 tygodni na Malcie z 27 stopni za dnia może zrobić się 18?" - naturalnie odpowiedź na to pytanie brzmi "tak". Jednak bardziej prawdopodobne że "nie".

Ja natomiast chciałem uzyskać odpowiedź od osób, które były w tym terminie na Malcie, po to aby % oszacować szansę udanej pogody, a nie od osób które lubią sobie spekulować - ponieważ, akurat to wychodzi to doskonale również mi samemu :)

Dlatego jeśli ktoś nie był na Malcie w tym terminie proszę, aby nie zaśmiecał forum spekulacjami. Wolę fakty.
Dziękuję Zeus za odpowiedź jak jest w Barcelonie, ale równie dobrze mogłeś napisać że czerwiec w Dubaju wcale nie przynosi temperatur 42 stopni jak podają inne serwisy, a zaledwie 37. Pytam o Maltę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:16 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Po co na nowo odkrywać Amerykę, tworząc jakieś subiektywne statystyki?
Dane są ogólnodostępne np. tutaj:
http://www.holiday-weather.com/malta/averages/
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:20 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Moim zdaniem post Zeusa był jak najbardziej na miejscu, a to właśnie Twoje pytanie jest w stylu "Czy za 3 lata będę zarabiał więcej niż teraz? Proszę o konkretne informacje, nie interesują mnie spekulacje. Niech wypowiadają się tylko osoby, które były w przyszłości i znają mnie z 2017 roku"....

A co do odpowiedzi to nie byłem jeszcze na Malcie, a tym bardziej na Malcie w listopadzie, więc z góry przepraszam za udzielanie się w temacie, ale poniżej link do strony, gdzie sprawdzisz sobie archiwalną temperaturę wody na świecie (na Malcie są chyba 4 miejsca) - archiwum za listopad 2013 roku, więc z góry uprzedzam - nie gwarantuję, że w 2014 będzie tak samo (czyli to de facto spekulacje :P):
http://water.travel.org.ua/november/mel ... ature.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Odpisałem Ci w sprawie ludzi w kurtkach. To są południowcy, u nich +20 st to zima prawie, dlatego chodzą z kurtkami wtedy. I dałem ci przykład jak to wyglądało w Barcelonie z miejscowymi .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zeus napisał(a):
Odpisałem ci, w sprawie ludzi w kurtkach. To są południowcy, u nich +20 st to zima prawie, dlatego chodzą z kurtkami wtedy. I dałem ci przykład jak to wyglądało w Barcelonie z miejscowymi .

Zeusie, drobna uwaga. Jestes jak najbardziej poludniowcem, wiec nie mogles sie kapac w morzu w listopadzie. No chyba, ze w kurtce? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Ha ha, po pierwszej zimie w Polsce zmienił się u mnie termostat :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Wrz 2014 10:38 

Odpowiem autorowi tematu merytorycznie. Z własnego doświadczenia.
Tak. Byłem na Malcie w połowie listopada. Wprawdzie tylko 1 dzień, bo przypłynęliśmy tam wycieczkowcem.
W Valettcie, jak dla mnie było b.ciepło. 20 parę stopni. Chodziłem w krótkim rękawku. Ale niektórzy miejscowi byli poubierani prawie na zimowo.
Jak pisano wyżej. To subiektywne odczucie. Dla nich było zimno.
W lutym w Alicante, też w ciągu dnia chodziłem ubrany na krótko. I mijałem panie w futrach i kozakach. ;)
Góra
 PM off
siara lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:45 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Dzięki jacakatowice za odpowiedź. Wieczorem ustosunkuje się do postów zamieszczonych powyżej ponieważ teraz mam pilmy temat do realizacji - naturalnie, nie macie racji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Wrz 2014 15:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Przepraszamy ze chcieliśmy ci pomóc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2014 19:30 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 7
Właśnie wróciłem z Malty. Pogoda średnia. Jednego dnia ciepło i słonczenie/lekkie zachmurzenie, a następnego ulewa i burze.
Temperatura w granicach 26C.

W listopadzie raczej bym się nie wykąpał, już teraz były dni, że na plaży siedzieliśmy w koszulkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Paź 2014 13:04 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
dwakola napisał(a):
Właśnie wróciłem z Malty. Pogoda średnia. Jednego dnia ciepło i słonczenie/lekkie zachmurzenie, a następnego ulewa i burze.
Temperatura w granicach 26C.

W listopadzie raczej bym się nie wykąpał, już teraz były dni, że na plaży siedzieliśmy w koszulkach.

ja mam cały czas nadzieję ze da się wykąpać na początku listopada :( teoretycznie woda powinna miec 20 stopni a na około 23... ale kto wie :(
A powiedz czy w ogole ktokolwiek się jeszcze kąpał?
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Paź 2014 13:39 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
dwakola napisał(a):
Właśnie wróciłem z Malty. Pogoda średnia. Jednego dnia ciepło i słonczenie/lekkie zachmurzenie, a następnego ulewa i burze.
Temperatura w granicach 26C.

W listopadzie raczej bym się nie wykąpał, już teraz były dni, że na plaży siedzieliśmy w koszulkach.


Gdzie dokładnie taka pogoda?
Ostatni tydzień cieplutko i prawie bezchmurnie. W poprzednim pogoda trochę kaprysiła :D

wtrips napisał(a):
A powiedz czy w ogole ktokolwiek się jeszcze kąpał?

Ja :twisted: i masa osób dookoła. Jak dla mnie woda przyjemniejsza niż "zupa" w środku lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Paź 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czytam i zastanawiam się, czego więcej spodziewa się autor niż statystyki.

Rok temu 10-20 października woda zupa, temperatura ok. 25-30 stopni, jeden dzień pochmurno i kapało, bo ciężko to nazwać deszczem. Widziałem potem, że w listopadzie też było ładnie.

Spójrzcie za okno i zobaczcie jak pogoda zmieniała się w Polsce przez ostatnie 2 tygodnie. Jak nadejdzie jakiś front to nic na to nie poradzisz, weźmiesz spakujesz walizkę i wrócisz do domu?

Lecę w listopadzie ostatni tydzień i mam zamiar się kąpać :D jak będzie chłodniej to zarzucę coś na plecy, i tak będzie zdecydowanie cieplej niż w Polsce.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Taką informację można sprawdzić obiektywnie, przeglądając dokładną pogodę w ostatnich paru latach.

http://www.wunderground.com/history/air ... l#calendar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Paź 2014 14:36 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
siara napisał(a):
Niekoniecznie, np. u nas w Polsce 10 września potrafi być 30 stopni a 25 już tylko 7.


I na odwrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Paź 2014 15:26 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Ja też będę tam w listopadzie, najdłużej na Gozo. Będę przygotowany również na deszcz. Powiedzcie lepiej co robić (co zwiedzać) na Gozo w dni deszczowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group