Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:02 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 2
Witam, lecę na Maltę w lipcu, termin 12.07-19.07.2015r. Loty mam już zarezerwowane, hotel też. Poczytałam ile co mniej więcej kosztuje, a teraz najbardziej mnie ciekawi wasza opina, ile mniej więcej trzeba zabrać ze sobą na taką wycieczkę ? Myślałam, aby zabrać ze sobą około 2000 zł, za dużo ? A może jednak za mało ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja w ogóle bym złotówek nie brał, bo mogą się nie przydać :mrgreen:

a co się stanie jak weźmiesz więcej?
samą gotówkę będziesz brała? żadnych kart?
pierwszy raz jedziesz zagramanice i nie wiesz ile +/- musisz na siebie wydać?
nikt Ci nie powie tego, co sama powinnaś wiedzieć najlepiej...

jak w/w pytania nie pomogły to: weź 100zl (albo najlepiej ze 25euro) a po powrocie zdasz nam relacje 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Google > Malta average salary > 1/4 kwoty netto (net)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:28 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 18
Ja będę na Malcie w podobnym terminie. Co do kosztów polecam korzystanie z google. Trudno nam oszacować ile możesz wydać, bo nie wiemy, jakie masz plany, czy chcesz zwiedzać intensywnie (np. płacić za wstępy do muzeów, pływać łódkami). Szacunek jest trudny, bo nie podajesz, czy będziesz szykować jedzenie w apartamencie, czy żywic się w restauracjach. Komunikacja miejska kosztuje 6, czy 7 euro za tydzień. Bilety jednorazowe ponad 1 euro. Dzieci maja zniżkę. Ogólnie tanio. Prom na Gozo kilka Euro. Koszty artykułów spożywczych można znaleźć na stronach marketów, które dowożą zamówione produkty na podany adres. nawet na forum fly4free jest sporo informacji. Branie złotówek ze sobą mija się z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Amelia123 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Sprawdź sobie ceny np. na stronie: http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Malta
Następnie zrób sobie tabele i policz ile mniej więcej czego będziesz potrzebować. Np. dziennie dwie butelki wody, 1 butelka coli, 2 bułki, wędlina na dwa dni, masło na tydzień, kg pomidorów na 3 dni, kg owoców na dwa dni, 3 piwa i obiad, etc. wg. Twojego uznania. Do tego dolicz sobie koszty transportu, i zawsze dorzuć 50 EUR na drobne wydatki, w tym pamiątki. Jak policzysz ile mniej więcej będzie Ci potrzebne Euro, to przelicz to na złotówki wg. kursu kantorowego zakupu i już będziesz miała kwotę potrzebną Ci na wyjazd.
Proste? Proste! :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:36 

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 2
ywonkaa napisał(a):
Ja będę na Malcie w podobnym terminie. Co do kosztów polecam korzystanie z google. Trudno nam oszacować ile możesz wydać, bo nie wiemy, jakie masz plany, czy chcesz zwiedzać intensywnie (np. płacić za wstępy do muzeów, pływać łódkami). Szacunek jest trudny, bo nie podajesz, czy będziesz szykować jedzenie w apartamencie, czy żywic się w restauracjach. Komunikacja miejska kosztuje 6, czy 7 euro za tydzień. Bilety jednorazowe ponad 1 euro. Dzieci maja zniżkę. Ogólnie tanio. Prom na Gozo kilka Euro. Koszty artykułów spożywczych można znaleźć na stronach marketów, które dowożą zamówione produkty na podany adres. nawet na forum fly4free jest sporo informacji. Branie złotówek ze sobą mija się z celem.


Oczywiście zabieram Euro. Kwotę, którą podałam chcę wymienić na euro. Chodziło mi bardziej o zwiedzania, jak napisałam mniej więcej znalazłam ile co kosztuje, na to wiem ile przeznaczyć. Myślałam, że odpisze ktoś, że był na Malcie tydzień i wydał np 400 Euro, zwiedzając i jedząc w restauracjach itp. Tak też ustaliłam ile mam wziąć pieniędzy do Anglii, dzięki temu zaoszczędziłam i nie obawiałam, się że niestarczy mi pieniążków.
Dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2015 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie podpowiem Ci ile masz zabrać pieniędzy, ale moim zdaniem Malta to jeden z najtańszych krajów z koszyka euro.
Ja będąc przed sezonem wydałem naprawdę mało w porównaniu do innych krajów ze strefy EUR, ale w wakacje na pewno Cię bardziej obedrą ze skóry.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2015 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
2000 zł na osobę na same atrakcje (bo jak rozumiem loty i hotel już opłacone) to dość dużo. Oszczędzać nie będziesz musiała. Ja mam przelicznik prosty. Tydzień w południowej Europie to jakieś 2000 zł na osobę. Ale w tym jest wszystko (loty, hotel, auto, atrakcje, jedzenie, że o alkoholu nie wspomnę). Tyle, że dotyczy to cen poza sezonem. W ścisłym sezonie (lipiec-sierpień) dołożyłabym do tych 2000 jakieś 500-1000 zł. Ceny hoteli w sezonie mnożone są razy dwa lub nawet razy trzy przyrównując do okresu październik-maj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2015 08:54 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
zakładając, że śniadania masz w cenie i chcesz zwiedzać normalnie (tzn bez luksusów ale też bez biedowania).
obiad 7-14 euro (pizza - danie główne mięsne). ewentualnie pizzerina i za 3euro się najesz.
kolacja jakaś lekka np pizzerina max 3 euro. - średnio 15 euro + kawa/napoje/deser = 20 euro.
zwiedzanie w zależności jak intensywnie i gdzie z płatnych rzeczy chcesz wchodzić załóżmy 15euro dziennie przy średnim zwiedzaniu.
+ jakieś piwko/kawa itp = 20 euro
wychodzi 40 euro dziennie = tydzień +/- 1100zł.
jeśli chcesz przy okazji poimprezować to dołóż odpowiednio więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:19 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
Na Malcie jest generalnie tanio.
Poniżej ceny z naszego bloga z wizyty na Malcie w listopadzie 2014 roku.

Bilet autobusowy na 7 dni – 6.5 EUR
Bilet autobusowy na 1 dzień – 1.5 EUR
Pizza w pizza hut – 9.5 EUR
Bragioli (wołowina, oliwki) w restauracji 12.5 EUR
Spaghetti z królikiem w restauracji 6 EUR
Pół butelki wina Red Label w restauracji – 4.5 EUR
Angielskie śniadanie w restuaracji -3.5 EUR
Maltańska Ftrira (w restuaracji) – ok. 2-4 EUR
Cappucino – ok. 1 -2 EUR
Piwo Cisk w klubie – 2.25 EUR
Drink w klubie – 4.50 EUR
Piwo Cisk w sklepie – 1 EUR
Wino green label w sklepie – 2.70 EUR
Sok pomarańczowy 1 litr -1.30 EUR
Zestaw dwóch jogurtów – 0.70 EUR
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2015 10:51 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
bylismy teraz na Malcie
ceny mega podobne jak w pl
sniadania mielismy w hotelu, obiady na miescie kolacje tez lub cos sami sobie robilismy, na tydzien mielismy 800zł, sytarczylo w zupelnosci ( ale nie pijemy alkoholu i nie palimy fajek ).
makaronu ok 6-7eu
pizza 7eu
ryba w wiosce rybackiej caly zestaw na osobe 9.9 eu
herbata na miescie nie dawac wiecej jak 1,5eu sa za 1 eu tez
sałatka na kolacje w barach 'Pastizi' 3,5 eu tam są również te ich pierdoły do jedzenia pizzerinki jakies nadziwane mięsem rozne rzeczy po 1-2eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group