Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#521 PostWysłany: 04 Kwi 2022 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Od 12 kwietnia test PCR lub certyfikat ozdrowieńca wchodzi w życie dla podróżnych z czerwonej listy: https://timesofmalta.com/articles/view/ ... 1649052848
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Malta - covid
#522 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:25 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Rozumiem ze tylko dla osob niezaszczepionych. Zaszczepieni testow nie potrzebuja przylatujac z red countries
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#523 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:29 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Mnie to urządza, wygląda że wystarczy PCR dla córki, ew szczepienie i ryzyko że nie uznają mi terminu. Natomiast on jako ozdeowieniec byłby akceptowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#524 PostWysłany: 04 Kwi 2022 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
agnieszka.s11 napisał(a):
Rozumiem ze tylko dla osob niezaszczepionych. Zaszczepieni testow nie potrzebuja przylatujac z red countries


A artykuł przeczytała? Bo tam jest napisane, że albo certyfikat szczepienia, test lub certyfikat ozdrowieńca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#525 PostWysłany: 07 Kwi 2022 13:33 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 145
mucher napisał(a):
Cześć,
czy ktoś miał problem może z boosterem młodszym niż 2 tygodnie przy wjeździe? Lecimy za niecałe dwa tygodnie, syn (13 l) ma dwie dawki + certyfikat ozdrowieńca - no ale bez boostera. Niestety dopiero doczytałem o drakońskich zasadach na Malcie i chciałbym się dowiedzieć, czy jednak jest to do przejścia przy ważnych 3 dawkach .

Ja tak miałam z Cyprem w lutym. Leciałam 12 dni od trzeciej dawki. Długo się wczytywałam w szczegóły zasad i wyszło na to, że mogę lecieć i zresztą na Cyprze byłam. Na Maltę booster miał prawie dwa miesiące więc się nie martwiłam. Medycznie booster czyli dawka przypominająca działa od razu a nie po 14 dniach.

Sprawdzano tylko szczepienie na lotnisku. W muzeach i bardziej obleganych kościołach sprawdzają temperaturę. Poza tym jest tam już sporo ludzi. We wtorek na prom na wyspę Gozo oczekiwał tłum. W niedzielę autobusy były zapchane na maksa, bo cała Malta ruszyła na przejazd papieża z Valletty do Rabatu. Turystów widać i słychać wszędzie więc może nie jest tak restrykcyjnie z wjazdem.
Dodam jeszcze. że nieźle wieje i pochmurno było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#526 PostWysłany: 08 Kwi 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Update odnośnie luzowania obostrzeń dla przylatujących na Maltę. Otóż certyfikat ozdrowieńca tak (ważny max 180 dni przed przylotem) ale tylko z testem PCR wykonanym nie więcej niż 72h przed przylotem na Maltę.

Ci, którzy nie mają certyfikatu szczepienia mogą mieć wykonany szybki test nie więcej niż 24h przed przylotem na Maltę. Wyniki testu muszą być w jęz. angielskim.
Szybki test nie jest ważny z certyfikatem ozdrowieńca.

https://timesofmalta.com/articles/view/ ... and.946945
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#527 PostWysłany: 08 Kwi 2022 13:29 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Jak czytam, to nie do końca jednak, wygląda to na błąd na stronie:

Cytuj:
According to the law, travellers without a vaccine certificate can, as of Monday, present a negative test result or a COVID recovery certificate to enter Malta. But guidelines issued on Thursday stipulate that travellers with a recovery certificate will still need to present a negative COVID test to enter Malta.

Government sources told Times of Malta that the guidelines would be updated to clarify that people with a recovery certificate would not also require a negative test result.


Straszny bałagan w tym artykule albo przepisach - bo z jednej strony mowa o testach RAT dla niezaszczepionych, a ozdrowieńcy mają mieć PCR, z drugiej linkują tam do przepisów i tak jak czytam to:

Cytuj:
3) Any person arriving to Malta from any of thefollowing countries shall not be required to submithimself to any period of quarantine upon his arrival solong as that person is in possession of, either
a vaccination certificate,
or a negative Polymerase Chain Reaction(PCR) COVID-19 test performed not more than seventy-two (72) hours prior to arrival in Malta,
or a negative COVID-19 rapid antigen test (RAT) performed not morethan twenty-four (24) hours prior to arrival in Malta,
or a certificate of recovery from COVID-19 valid for not morethan one hundred and eighty (180) days after the date o fthe first positive Polymerase Chain Reaction (PCR)COVID-19 test result


Czyli jak dla mnie albo paszport, albo test PCR/RAT, albo certyfikat ozdrowieńca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#528 PostWysłany: 08 Kwi 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Błąd w artykule, tego NOT nie powinno tam być. Wg artykułu będzie jeszcze update w przepisach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#529 PostWysłany: 08 Kwi 2022 15:30 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
No właśnie wydaje mi się, że na odwrót - skoro pierwsza część zdania mówi o tym, że regulacje wymagałyby negatywnego testu - a druga, że źródła rządowe mówią o aktualizacji i zniesieniu tego (dla ludzi z certyfikatem ozdrowieńca UE, bo w dalszej części mowa o certyfikatach spoza Unii). Ale pewnie trzeba poczekać na aktualizację przepisów.

Cytuj:
Guidelines issued on Thursday stipulate that travellers with a recovery certificate will still need to present a negative COVID test to enter Malta. But government sources told Times of Malta that the guidelines would be updated to clarify that people with an EU-recognised recovery certificate would not also require a negative test result.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#530 PostWysłany: 09 Kwi 2022 19:40 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Ok, chyba wiem skąd ten cały bałagan - na tej stronie jest faktycznie wymóg testu PCR, ale dla ozdrowieńcow spoza UE, unijny certyfikat ozdrowieńca nie ma tego wymagania:

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/h ... el.aspx#:~

Cytuj:
• a Recovery Certificate indicating that no more than 180 days have passed since date of the first positive test (and no more than 180 days prior to arrival) on:

• EU Digital COVID certificate

• Digital COVID certificate having been recognised as equivalent to EU Digital COVID certificate based on EU equivalence decisions issued by the European Commission.

• Recovery certificate -Test Certificate of a positive PCR test of not more than 180 days and not less than 14 days prior to travel as long as this is supplemented by a valid proof of a negative real-time polymerase chain reaction (RT-PCR) test obtained no more than 72 hours before arrival (as per conditions below).


Co ciekawe, zniesione są też limity ważności szczepień dla dzieci?

Cytuj:
A valid vaccine certificate is where at least 14 and no more than 270 days have passed since the last dose of the primary vaccination series or if the person has received a booster dose. For persons aged less than 18 years this validity period is not applicable.
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#531 PostWysłany: 11 Kwi 2022 08:41 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Ok, potwierdziłem jeszcze u Maltańczyków pytając o ważność certyfikatu jednego dzieciaka po terminie - i test dla drugiego. Taką odpowiedź dostałem pisząc na ten mail podany na visitmalta:

Cytuj:
Yes, your 13-year-old does not require a PCR or Rapid test since he/she is fully vaccinated.
On the other hand, your 11-year-old requires a PCR test (72 hours prior to arrival) or a Rapid test (24 hours prior to arrival).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#532 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:20 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Dobra - to jeszcze jedno (może głupie) pytanie - czy trzeba przed wylotem z PL iść do checkinu ryanair sprawdzić certyfikaty itp. (w sytuacji gdy lecę tylko z bagażem podręcznym)? Nie leciałem w covidowych czasach jeszcze bez rejestrowanego - a wtedy to sprawdzali; zakładam że z samym podręcznym najwyżej sprawdzą przy samym boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#533 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:24 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
@mucher
Idziesz prosto do gate'u i tam sobie sprawdzą jak będą chcieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mucher uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#534 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Dokładnie, od razu do security i do domu.
Byłem ze trzy tygodnie temu i na moim locie (do KRK) już tego QR nie sprawdzali.

Druga sprawa że mój nawet nie był approved, bo na locie KRK-MLA też już go nie skanowali, jedynie WYRYWKOWO sprawdzali paszport covidowy (stoi gość na środku drogi i kogo tam złapie to sprawdzi), reszta normalnie przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#535 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:35 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Ok dzięki - tzn. mnie chodziło o lot z Polski na Maltę akurat (bo widzę, że piszecie też o powrotnym)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#536 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:40 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Panie, to zależy od lotniska.

Z Krakowa do MLA leciałem to od razu do security, natomiast we Wrocławiu proszą najpierw o podejście do stanowiska francy, tam sprawdzą certyfikat i PLF i dadzą Ci taki śmieszny kawałek plastiku, który oznacza że masz wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#537 PostWysłany: 13 Kwi 2022 15:45 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 26
Lecimy z KRK właśnie. Tzn. gdzie to zawracali - na security czy gdzieś wcześniej w tym Wrocławiu? Zresztą, nic mi nie szkodzi zapytać na lotnisku (no dobra, szkodzi bo mam do lotniska 5 minut i nie wiem jak wcześnie się zrywać, żeby zdążyć na ewentualne czekanie na czekinie.

Same przygody z tą Maltą, bo lecimy w piątek a tam jakieś huragany zapowiadają znowuż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#538 PostWysłany: 13 Kwi 2022 16:00 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Kothson napisał(a):

Z Krakowa do MLA leciałem to od razu do security


Przecież napisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#539 PostWysłany: 13 Kwi 2022 17:54 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Dla osób niezaszczepionych i z certyfikatem pow 270 dni. Udostępniano możliwość wjazdu na test antygenowy ważny 24H
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#540 PostWysłany: 21 Kwi 2022 16:21 

Rejestracja: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Czy wjazd na Maltę dla osoby niezaszczepionej z certyfikatem testu RAT z stron typu immuner jest możliwy? Czy potrzebują jeszcze czegoś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group