Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#481 PostWysłany: 25 Sty 2022 19:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
pierwsze zmiany a propos luzowania restrykcji zostały właśnie ogłoszone
od 7.02 - nie trzeba będzie okazywać certyfikatu przy wejściu do: restauracji, snack-barów i klubów "towarzyskich" (cokolwiek mają na myśli) :)
od 14.02 - nie będą potrzebne przy wejściu do: barów, siłowni, spa, basenów, kin i teatrów
cały czas (na razie) będą wymagane przy wchodzeniu na imprezy masowe i sportowe, do salonów gier, klubów nocnych i podczas podróżowania

źródło: https://timesofmalta.com/articles/view/ ... y-7.930232
i tu: https://lovinmalta.com/news/breaking-ma ... ext-month/

EDIT: kluby "towarzyskie" to maltańskie Kazini, jak wynika z innego artykułu, czyli to:
https://www.guidememalta.com/en/a-local ... -band-club
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Malta - covid
#482 PostWysłany: 25 Sty 2022 22:14 

Rejestracja: 25 Sty 2022
Posty: 1
To pytanie już padło ale jeśli ktoś kto w ostatnim czasie wylądował na Malcie zechciałby jednoznacznie i jasno odpowiedzieć byłbym wdzięczny,
-czy brak odstępu 14 dni po booster nie będzie stanowić problemu skoro nadal mam ważny certyfikat?
Wiem że w listopadzie były z tym problemy, kilka osób podobno nie zostało wpuszczonych do samolotu bo status covid-pass był 3/3 ale ostatnia dawka zaledwie kilka dni wcześniej.
Dodam że chodzi o dziecko 12-18 które nie musi ale chce przyjąć booster przed wylotem , bo od 2/2 minęło już 7 miesięce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#483 PostWysłany: 01 Lut 2022 15:52 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
Ostatnio leciałem na Maltę, bylem 5 dni po booster.
Nie było problemów. Booster nie zawiesza certyfikatu po przeszłych dwóch dawkach. Dla spokoju możesz pokazywać kod QR po 2 dawkach, sprzed boostera. To też działa, sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#484 PostWysłany: 02 Lut 2022 16:59 

Rejestracja: 04 Mar 2020
Posty: 9
Hej, mam pytanie, bo czytając teraz obostrzenia widzę, że "Ponadto, w ciągu 14 dni poprzedzających przyjazd na Maltę nie można przebywać w kraju znajdującym się na ciemnoczerwonej liście (zakaz podróżowania)." Na ten moment cała Europa jest ciemnoczerwona, więc rozumiem, że Malta nie przyjmuje turystów.
Piszecie, że Malta luzuje obostrzenia, a powyższe wymaganie obowiązuje od 25go stycznia. To jakieś nowe obostrzenie, czy było również jak wylatywaliście w styczniu na Maltę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#485 PostWysłany: 02 Lut 2022 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Malta cały czas przyjmuje turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#486 PostWysłany: 02 Lut 2022 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Europa jest na czerwonej liście a nie ciemnoczerwonej.
Na dark red list z Europy jest tylko BiH, Czarnogóra i Serbia. Od biedy można jeszcze wciągnąć Cypr Północny.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#487 PostWysłany: 02 Lut 2022 19:27 

Rejestracja: 04 Mar 2020
Posty: 9
Super, dzięki za wyjaśnienie. Najwyraźniej nie odróżniam kolorów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#488 PostWysłany: 04 Lut 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W Gdańsku sprawdzane szczegółowo szczepienie i dplf. Po przylocie na Malte skanowane szczepienie i dplf.
W miastach, dużych skupiskach ludzi, typu Sliema, San Giljan, Msida itp. w sklepach maseczki, na ulicach część nosi. Im dalej od cywilizacj (jeśli w ogóle można o czymś takim powiedzieć w przypadku Malty🤣) to brak masek i luz, nawet w autobusach.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#489 PostWysłany: 07 Lut 2022 23:43 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Cześć,
Czy w przypadku dzieci Malta też restrykcyjnie pilnuje 14dniowej karencji od drugiej dawki?
Jeśli córka, w dniu wylotu będzie 7 pełnych dni po przyjęciu drugiej dawki, to rozumiem że i tak muszę jej zrobić PCR przed wylotem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#490 PostWysłany: 08 Lut 2022 00:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Malta to państwo w którym najdokładniej sprawdzano mi dokumenty covidowe na miejscu ze wszystkich krajów w których byłem. Do tego jest duża szansa że córki mogą nie wpuścić na pokład samolotu jeszcze w Polsce. Zróbcie po prostu test, jego cena nie jest warta ewentualnych konsekwencji
Góra
 Profil Relacje PM off
AFC uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#491 PostWysłany: 08 Lut 2022 07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Ale w jakim wieku jest córka? Bo jeśli powyżej 12 to test nic nie da i zostanie skierowana na kwarantannę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#492 PostWysłany: 08 Lut 2022 08:16 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
6lat.
Trzeba będzie zrobić PCR. (oby tylko nic nie wyszło :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#493 PostWysłany: 08 Lut 2022 13:08 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
klapio napisał(a):
Malta to państwo w którym najdokładniej sprawdzano mi dokumenty covidowe na miejscu ze wszystkich krajów w których byłem. Do tego jest duża szansa że córki mogą nie wpuścić na pokład samolotu jeszcze w Polsce. Zróbcie po prostu test, jego cena nie jest warta ewentualnych konsekwencji



Potwierdzam, mnie przy wylocie nie chcieli do samolotu wpuścić gdyż na dPLF pod QR miałem tylko "Submitted" zamiast "approve ".
Całą jesień latałem po Europie, a tylko na Malcie wymagali przy wylocie PLF do Polski.

W hotelu jak zapytałem coś babki z recepcji powiedziała, że mi nie odpowie bo nie mam maseczki.
W knajpie gdzie przy stoliku można siedzieć bez, jak podszedłem do barmana powiedział, że jak jutro też będę bez maseczki to już mnie nie będzie mógł
obsłużyć. Uprzedził także o mandatach 100 Euro za brak. Także powiem, że jeśli chodzi o sprawy covidowe to chyba najbardziej zdyscyplinowane społeczeństwo w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#494 PostWysłany: 08 Lut 2022 13:13 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dlaczego podszedłeś do barmana bez maseczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#495 PostWysłany: 08 Lut 2022 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@Wilan siedzieć bez można, chodzić po barze/restauracji już nie. I mogę potwierdzić, że to jest zdecydowanie pilnowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#496 PostWysłany: 08 Lut 2022 14:36 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
-- 08 Lut 2022 13:34 --

Kothson napisał(a):
Dlaczego podszedłeś do barmana bez maseczki?



Bo mój stolik był raptem 1,5m od lady.

-- 08 Lut 2022 13:36 --

orchidea04 napisał(a):
@Wilan siedzieć bez można, chodzić po barze/restauracji już nie. I mogę potwierdzić, że to jest zdecydowanie pilnowane.



Tak jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#497 PostWysłany: 08 Lut 2022 15:03 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
Wilan napisał(a):
Potwierdzam, mnie przy wylocie nie chcieli do samolotu wpuścić gdyż na dPLF pod QR miałem tylko "Submitted" zamiast "approve ".
.


I jak się to skończyło? Przecież to się nigdy na approved nie zmienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#498 PostWysłany: 08 Lut 2022 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Mi się zmieniło po przylocie na Maltę i zeskanowaniu kodu. Dostałem maila z info "approved". Też mnie to zdziwiło. Wygląda, że wajche przestawił gość na Malcie co mi kwity sprawdzał ale głowy nie dam.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mic Glu lubi ten post.
Mic Glu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#499 PostWysłany: 08 Lut 2022 15:25 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 26
Mic Glu napisał(a):
Wilan napisał(a):
Potwierdzam, mnie przy wylocie nie chcieli do samolotu wpuścić gdyż na dPLF pod QR miałem tylko "Submitted" zamiast "approve ".
.


I jak się to skończyło? Przecież to się nigdy na approved nie zmienia!



Jednak zmienia, przysyłają kolejny QR z "Approved", tyle że nie spostrzegłem bo wpadło do spamu.
Trochę było zamieszania bo wstrzymałem całą kolejkę (sprawdzają tam gdzie oddajesz rejestrowany, pomimo że byłem tylko z podręcznym każdy musi tam iść) powiedziałem że nie odejdę bo do wylotu było już tylko z 35min. Ludzie z tyłu już mnie chcieli na widły wziąć, babka gdzieś dzwoniła, opuściła stanowisko i gdzieś pobiegła.
Potem przyszła z jakimś przełożonym który dał mi plik formularzy do wypełnienia i kazał pędzić na samolot. Przez security śmignąłem jak Kubica, a kiedy dobiegłem
do bramki okazało się, że mój lot jest opóźniony o 4 godz... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#500 PostWysłany: 08 Lut 2022 15:28 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 250
:o :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group