Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#461 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:09 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Nie mogę się wczytać, chyba od tej pogody. Czy osoba która przyjechała drugą dawkę w czerwcu może jutro wlecieć na Maltę bez kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Malta - covid
#462 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Wygląda na to,że jako turysta może.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#463 PostWysłany: 17 Sty 2022 09:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
Witam,
Lecę jutro na Maltę w celach turystycznych. Drugą dawkę pfizer wziąłem w lipcu. Boostera przyjąłem 3 dni temu. Radzicie przedstawić nowy Certyfikat czy ten z lipca?
Góra
 Profil Relacje PM off
Robert... uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#464 PostWysłany: 17 Sty 2022 10:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
nie bardzo rozumiem, przecież to wszystko jest w systemie, tam widać ważność twojego certyfikatu...
na lotnisku zeskanują Twój kod QR i będzie widać jak wygląda Twoja sytuacja, niezależnie czy pokażesz wydrukowany z lipca , czy wydruk z teraz czy kod QR w telefonie.. sam kod QR nie zawiera w sobie danych o szczepieniu, jest tylko linkiem
booster przedłuża o kolejne kilka miesięcy ważność certyfikatu , przynajmniej ja tak to rozumiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
k9tek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#465 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
-- 17 Sty 2022 10:15 --

Rozumiem, że brak odstępu 14 dni po booster nie powinien stanowić problemu skoro i tak mam ważny certyfikat?

-- 17 Sty 2022 10:19 --

harti napisał(a):
nie bardzo rozumiem, przecież to wszystko jest w systemie, tam widać ważność twojego certyfikatu...
na lotnisku zeskanują Twój kod QR i będzie widać jak wygląda Twoja sytuacja, niezależnie czy pokażesz wydrukowany z lipca , czy wydruk z teraz czy kod QR w telefonie.. sam kod QR nie zawiera w sobie danych o szczepieniu, jest tylko linkiem
booster przedłuża o kolejne kilka miesięcy ważność certyfikatu , przynajmniej ja tak to rozumiem.

dodam, tylko, że w kodzie QR poza linkiem jest info o szczepionce - dane osobowe, dawka, kiedy, rodzaj itd. itp. - będą offline takie dane zbierzesz z tego kodu - więc sam w sobie ma już sporo danych
Góra
 Profil Relacje PM off
Robert... uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#466 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:49 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
tak, masz rację.. wydawało mi się, że kod QR nie zawiera takich danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#467 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:08 

Rejestracja: 14 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 52
Kilometry: 73 879
Dzwoniłem do ambasady, mówią że nasze certyfikaty zachowują ważność 9 miesięcy od ostatniej dawki, zmiana dotyczy tylko maltańskich.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#468 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
czy dplf można dla wszystkich członków rodziny wypełnic na jednym loginie tzn tworzac za każdym razem nowy, czy każdego trzeba rejestrowac i zakladac im konta (dzieciom też), dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#469 PostWysłany: 17 Sty 2022 20:37 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
Ja założyłem dzis wszystkim z jednego. Jutro wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robert... uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#470 PostWysłany: 23 Sty 2022 00:03 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Te certyfikaty covidowe bardzo wybiórczo są sprawdzane. W nieco mniej "reprezentatywnych" lokalach gastronomicznych wystarczyło powiedzieć, że się ma i w ogóle bardzo przepraszali, że o to pytają.

Piszę o tym, bo po relacjach na forum zastanawiałem się czy nie będę się czuł dziwnie na Malcie z tą ich niezwykłą restrykcyjnością, ale w rzeczywistości jest lajtowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#471 PostWysłany: 23 Sty 2022 10:41 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
w najbliższym czasie na Malcie będzie luzowanie restrykcji
za kilka/kilkanaście dni mają podać szczegóły

https://timesofmalta.com/articles/view/ ... rne.929572
https://lovinmalta.com/news/strong-indi ... yist-says/
https://www.independent.com.mt/articles ... 6736240000
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#472 PostWysłany: 23 Sty 2022 15:55 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Kilka dni temu próbowałem wybrać się na rejs do Blue Grotto, niestety przewoźnik póki co ma zakaz przewożenia turystów. Właściciel tłumaczył mi, że rząd chce od niego jakichś dodatkowych ubezpieczeń (nie wiem do końca jakich). Pokazywał mi nawet, że napisał na messengerze z pretensjami do premiera kraju, a ten mu nawet odpisał. ;)

Być może już to załatwili, w razie czego dobrze zadzwonić, żeby nie jechać na darmo.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#473 PostWysłany: 23 Sty 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
LaMancha napisał(a):
Te certyfikaty covidowe bardzo wybiórczo są sprawdzane. W nieco mniej "reprezentatywnych" lokalach gastronomicznych wystarczyło powiedzieć, że się ma i w ogóle bardzo przepraszali, że o to pytają.

Piszę o tym, bo po relacjach na forum zastanawiałem się czy nie będę się czuł dziwnie na Malcie z tą ich niezwykłą restrykcyjnością, ale w rzeczywistości jest lajtowo.

No nie wiem, ja nawet w tych mniej reprezentatywnych musiałem pokazywać (co w ogóle mi nie przeszkadzało) jeżeli chciałem wejść i konsumować wewnątrz lokalu. Plus taki że w środku pustki, bywało że byliśmy my i jeszcze 1-2 stoliki zajęte ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#474 PostWysłany: 25 Sty 2022 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Na dzień dzisiejszy osoba po 3 dawkach wjeżdża z Polski na Maltę bez problemu, tylko dPLF wypełnić, żadnych testów, kwarantanny itp.?
Od 17 stycznia osoby zaczipowane 3 dawkami nie muszą nosić maseczek na zewnątrz?
Prawda to wszystko?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#475 PostWysłany: 25 Sty 2022 10:51 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Prawda.

Żeby napisać więcej niż jedno słowo, to dodam jeszcze, że przed powrotem do Polski jest sprawdzane KLP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#476 PostWysłany: 25 Sty 2022 17:35 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
cypel napisał(a):
Na dzień dzisiejszy osoba po 3 dawkach wjeżdża z Polski na Maltę bez problemu, tylko dPLF wypełnić, żadnych testów, kwarantanny itp.?


Po 2 dawkach również, jeśli nie minęło więcej jak 9 miesięcy od ostatniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#477 PostWysłany: 25 Sty 2022 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
LaMancha napisał(a):
Prawda.

Żeby napisać więcej niż jedno słowo, to dodam jeszcze, że przed powrotem do Polski jest sprawdzane KLP.

Może i czasami jest sprawdzane (u mnie sprawdzane akurat nie było) ale nieposiadanie tego dokumentu nie niesie za sobą żadnych konsekwencji ponieważ zgodnie z przepisami nie ma obowiązku wypełnienia tego formularza przed podróżą do Polski i dozwolone jest zrobienie tego dopiero na pokładzie samolotu na tradycyjnym papierowym formularzu, na co swoją drogą część (a może już większość?) linii lotniczych latających do Polski machnęła już ręką bo potem i tak nikt tego nie egzekwuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#478 PostWysłany: 25 Sty 2022 17:48 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Hm, to ciekawe. Zanim doszedłem na security, to Pan ochroniarz skierował mnie do check-in po jakiś świstek. Przy check-in musiałem pokazać certyfikat zaszczepienia (w sumie nie wiem po co skoro wylatywałem z Malty) i wypełnione KLP. Na pokładzie rzeczywiście papierki nie były rozdawane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#479 PostWysłany: 25 Sty 2022 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Polska->Malta - certyfikat, dplf
Malta->Polska - certyfikat
W Polsce tylko certyfikat, chciałem pokazać coś więcej ale Pani powiedziała że nie trzeba
Na Malcie 3 szczepienia - bez maski na zewnątrz (nikt tego nie sprawdza) ogólnie 90% i tak chodzi w maskach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#480 PostWysłany: 25 Sty 2022 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
LaMancha napisał(a):
Hm, to ciekawe. Zanim doszedłem na security, to Pan ochroniarz skierował mnie do check-in po jakiś świstek. Przy check-in musiałem pokazać certyfikat zaszczepienia (w sumie nie wiem po co skoro wylatywałem z Malty) i wypełnione KLP. Na pokładzie rzeczywiście papierki nie były rozdawane.

Miałem praktycznie identyczną sekwencję tyle że przy checkin nikt żadnych papierów nie potrzebował tylko za okazaniem dowodu osobistego wydał świstek będący przepustką na security. Tak swoją drogą to szczepienie (ani test) też przecież nie jest wymagane przy wjeździe do Polski więc jego sprawdzanie przez pracowników lotniska na Malcie również było bezzasadne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group