Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Gru 2014 13:53 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
Czy ktoś miał do czynienia z tą linią? Zastanawiamy się nad lotem Kota Bahru - Kuala Lumpur.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 23 Wrz 2015 19:26, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Malindo Air
#2 PostWysłany: 25 Gru 2014 22:31 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
http://www.airlinequality.com/Forum/malindo.htm

Raczej ok, w marcu lece Penang - Kota Bharu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#3 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:14 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
Daj znać co i jak my planujemy w kwietniu a u nich dziwnie tanie bilety dostępne kilka dni przed wylotem.
Sa młoda linia (od 2013) pewnie dla tego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#4 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:46 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Własnie jestem po pierwszym locie.
Godzina odloty zmieniana 3 razy w ciagu 3 miesiecy ale zawsze info na email + SMS.
Dodatkowo ok tydzien przed odlotem, tel z linii z informacja aby pamietac, ze lotniskiem wylotu jest Subang a nie KLIA/KLIA2.
Lot ATR, bez opoznien, samolot nowy, bagaż w cenie, podczas lotu darmowa woda + ciastko.
Generalnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#5 PostWysłany: 27 Lut 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W Malindo oprócz bezpłatnego poczęstunku jest również dużo miejsca na nogi i ekrany dotykowe z dość ubogim, ale obecnym pakietem rozrywkowym. Reklamują się, że są czymś więcej niż low cost airlines i mogę to potwierdzić.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#6 PostWysłany: 29 Maj 2015 12:59 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
właśnie kupiłem przelot SIN-KUL (KLIA2) dla dwóch osób za całe 26 Euro.
Trochę jestem tylko skołowany, czy mam w cenie biletu bagaż check-in do 20KG/osoba za free, czy nie. Jak czytam ich politykę (warunki) na www to wychodzi, że tak, ale na bilecie ani słowa o tym, dodatkowo na stronie sprawdzania rezerwacji można wykupić bagaż (od 5kg)-ale rozumiem, że chodzi o coś ekstra ponad te 20kg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#7 PostWysłany: 17 Lip 2015 16:41 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Chce kupic bilety dla 4 osob ale nie mam w tej chwili wszystkich danych.
Chodzi glownie o numery paszportow i ich termin przydatnosci.

Czy jest mozliwosc aby potem te dane modyfikowac? Bo chyba w rezerwacji nie pojdzie bez tego. A wolalbym to kupic niz czekac na wzrost ceny a chwilowo nie mam danych od jednej z osob ...

Bagaz rozumiem nadawany 15kg. A jak w praktyce z podrecznym jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#8 PostWysłany: 17 Lip 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Numery paszportów można potem na ich stronie zmienić ;) kupowałem przez pośrednika i podawałem numery, a potem na ich stronie te pola były puste ;) bagażu podręcznego nikt nie sprawdzał, leciałem 3 razy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#9 PostWysłany: 20 Sie 2015 12:12 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
leciałem tymi liniami kilka dni temu na trasie Singapur - Kuala Lumpur. Bagaż w cenie (20KG), Check In online nie istnieje, robi się go na lotnisku- 3h przed wylotem. Obsługa miła, samolot czysty, na pokładzie dają gratis ciasteczka i wodę, odlot w miarę punktualny. Jedynie po przylocie zgubił nam się bagaż - czekaliśmy godzinę, na szczęście odnalazłem pracownika MalindoAir z biura zagubionych bagaży i dzięki swoim "kontaktom" z pracownikami na taśmie bagażowej, nasz bagaż się odnalazł. Kabinowych bagaży nikt nie sprawdzał. Ale zgubiony bagaż to raczej nie wina Malindo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2015 19:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 13
Hej,

mam pytanie - czy ktoś z was kupował bilety bezpośrednio przez stronę Malindo i wyskakiwał mu cały czas komunikat (niezależnie od tego czy płatność kartą kredytową, czy debetową - to samo się dzieje): "Sorry, your payment was not accepted. Please review your details or choose a different payment method."?

Dodam, że nie jest to kwestia limitów na kartach (nie są przekroczone).

Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malindo Air
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2015 19:21 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Na Malindo jest ciężko z płątnościami bo mają 3d Secure choć moja karta tego chyba nie miała na karcie i przeszło.
Trzeba różnymi kartami sprawdzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2015 21:32 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Też leciałem DPS-KUL rok temu, kilka dni przed wylotem cena 120 zł (wszystkie inne linie 3x drożej), wszystko w porządku. Aha, na stronie Malindo Air nie przechodziła mi płatność, ale kupiłem na stronie Lion Air tą samą kartą (ktoś spodziewałby się, że to tylko inna nakładka na tę samą stronę, a jednak chyba nie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na temat Malindo Air. Linia bije na głowę nie tylko europejskie low-costy, ale również większość europejskich przewoźników tradycyjnych, przynajmniej jeśli chodzi o trasy krajowe i krótsze trasy międzynarodowe. Jak już zostało wcześniej powiedziane Malindo Air oferuje bezpłatny: bagaż rejestrowany, odprawę na lotnisku, poczęstunek na pokładzie. W niespełna rocznych Boeingach 737-800 oraz dwuletnim Boeingu 737-900ER, którymi miałem przyjemność podróżować po Malezji, każdy pasażer miał do dyspozycji indywidualny system rozrywki. Wybór programów nie jest zbyt duży, ale jak na tak krótkie trasy w zupełności wystarczający. Na monitorze można również oczywiście śledzić trasę przelotu. W samolotach zamontowane jest wnętrze Sky Interior. Na lotach KUL-PEN i PEN-KUL zaskoczyło mnie bardzo małe obłożenie, nieprzekraczające ok. 30%. Z kolei na locie KCH-KUL obłożenie wyniosło ponad 95%. Za bilety zapłaciłem mniej niż w AirAsia, a komfort nieporównywalnie większy. Polecam!

1. Boarding i deboarding na wszystkich lotach odbywał się przez rękaw. Na zdjęciu Boeing 737-900ER na lotnisku w Penang.
Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 156.86 KiB | Obejrzany 14263 razy ]
2. W Boeingu 737-800 dostępnych jest 12 miejsc w klasie biznes oraz 150 w klasie ekonomicznej. Miejsca na nogi jest wystarczająco. Dla porównania, w Ryanairze w samolotach tego samego typu miejsc jest aż 189.
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 130.36 KiB | Obejrzany 14263 razy ]
3. Wnętrze samolotu Boeing 737-800 jest naprawdę bardzo przyjemne. Dzięki wejściom USB zlokalizowanym przy monitorach można m.in. podładować telefon.
Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 126.43 KiB | Obejrzany 14263 razy ]
4. Na poczęstunek składa się woda oraz ciastko.
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 188.78 KiB | Obejrzany 14263 razy ]
5. Klasa biznes w Boeingu 737-900ER z układem siedzeń 2-2.
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 123.5 KiB | Obejrzany 14263 razy ]
6. Kompletnie pusty tył samolotu Boeing 737-900ER, gdzie za zgodą załogi przesiadłem się po zakończeniu boardingu.
Załącznik:
12.JPG
12.JPG [ 241.18 KiB | Obejrzany 14263 razy ]

Dla zainteresowanych szczegóły dotyczące moich lotów z Malindo Air:
Data: listopad 2015
Klasa: ekonomiczna
Trasa: Kuala Lumpur KLIA2 - Penang (KUL-PEN)
Samolot: Boeing 737-800 (9M-LNP)
Trasa: Penang - Kuala Lumpur KLIA2 (PEN-KUL)
Samolot: Boeing 737-900ER (9M-LNJ)
Trasa: Kuching - Kuala Lumpur KLIA2 (KCH-KUL)
Samolot: Boeing 737-800 (9M-LNS)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2015 15:29 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
Hej, mam pytanie. Czy ktoś się orientuje dlaczego nie przechodzi mi płatność???Próbowałem zapłacić 3 różnymi kartami (milenium, mbank, pko z 3d secure) ktoś tu napisał że jeżeli ma sie 3d secure to powinno pójść, niestety tu również odrzucało mi płatność, napisałem w tej sprawie do malindo, ale niestety na maile też nie odpisują, bardzo będę wdzięczny za szybką pomoc

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Gru 2015 18:50 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
Udało mi się kupić bilety na stronie przewoźnika, trochę musiałem się namęczyć, ale w końcu się udało ;) Używałem karty debetowej PKO
To tak:
1.Jeżeli kupujemy bilety dla 2 os. tam i z powrotem to musimy kupić każdy bilet pojedynczo na każdym odcinku (Gdy wybrałem opcję żeby kupić od razu bilety dla 2 os. to przekierowywało mnie na stronę mojego banku żeby użyć 3d secure, ale po wpisaniu kodu z karty kodów i tak odrzucało mi płatność)
2.Przy końcowym etapie rezerwacji mamy opcję (SMS Itinerary) należy ją odznaczyć ponieważ płatność również nam nie przejdzie

To tyle, mam nadzieję że info komuś się przyda. 5!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Gru 2015 13:36 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Ja natomiast problemów z rezerwacją nie miałem żadnych przy płatności zwykła debetówka VISY. Ale dziś chciałem podejrzeć rezerwacje na stronach typu vievmytrip, checkmytrip itp i niestety wyskakuje błąd. Wie ktoś gdzie mogę podejrzeć rezerwacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Gru 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
kuba88 napisał(a):
Wie ktoś gdzie mogę podejrzeć rezerwacje ?
http://travel.tripcase.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2016 01:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 13
Hej, mam pytanie odnośnie bagażu rejestrowego w Malindo. Lecę pod koniec stycznia z Kuala Lumpur na Langkawi i z powrotem. Kupowałem bilety przed 4 grudnia, kiedy to zmienili taryfy dot. bagażu (teraz jest większy dopuszczalny bagaż rejestrowy).

Ze stronki z FAQ wynika, że bagaż rejestrowy jest "complimentary" i zależy od rodzaju samolotu. I wydaje się, że nie ma wymogów co do wymiaru, a jedynie waga jest istotna:

http://www.malindoair.com/faqs

"How much is the free baggage allowance?
Answer:

Domestic sectorS (ATR aircrafts): Complimentary 15kg baggage allowance
Domestic sectors (Boeing aircrafts): Complimentary 30kg baggage allowance
Domestic sectors for Business Class passengers (Boeing aircraft): Complimentary 40kg baggage allowance
"

Na tej stronce:
http://www.malindoair.com/the-malindo-e ... e/baggage2

też jest info o bagażu, tylko napisane dość niejasno wg mnie jeśli chodzi o bagaż w rejsach krajowych.

Natomiast po lekturze obu obstawiałbym, że na 90% ten bagaż rejestrowy jednak jest. Ktoś potwierdzi, że w krajowych lotach po Malezji jest rejestrowy bagaż? Jeśli tak, to ile wcześniej należy być na lotnisku w ich wypadku, żeby nadać ten rejestrowy bagaż?

Z góry dzięki za info.
I.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sty 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Tym się różni malindo od np. air asia, że bagaż rejestrowy i mały poczęstunek jest zawsze w cenie co wyraźnie jest napisane na rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Sty 2016 21:58 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Mam jeszcze takie pytanie wyświetla wam się rezerwacja wchodząc przez WEB CHECK IN na stronie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group