Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malezja - Borneo
#1 PostWysłany: 24 Sty 2014 21:12 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 101
Witam !

Tak jak obiecywałem podzielę się z Wami wyprawą na Borneo którą odbyłem ok. roku temu. Po ponad 2 tygodniowym oblocie Po Tajlandii, Malezji oraz Singapurze przyszedł czas na coś bardziej nieodkrytego. Swoją podróż rozpocząłem w Kuala Lumpur gdzie czekał mnie ponad 3 godzinny lot na płn-wsch. część Borneo. Na swój cel podróży wybrałem tropikalną wysepkę położoną na morzu Sulu, której akweny zostały zbadane i opisane przez słynnego oceanografa Jacques Cousteau'a. Szczegóły całej wyprawy odnajdziecie na moim blogu, a co mogę napisać w skrócie to że rafy są w dalszym ciągu dziewicze i że jeżeli ktoś chciałbym zobaczyć nieskazitelne piękno podwodnego świata to ten rejon jest idealny dla nurków oraz poszukiwaczy przygód. Słynna wysepka Sipadan, która cieszy się złą sławą za sprawą słynnych porwań turystów przez islamskich ekstremistów z Mindanao, dzisiaj jest bardziej bezpieczna za sprawą organizacji tylko i wyłącznie nurkowania w jej okolice. Ośrodek został zamknięty a na pobliskiej wysepce Mabul ochrona wojska i policji została zwiększona. Będąc tam nie znałem krwawej historii tego regionu i czułem się chyba bardziej bezpiecznie niż na ulicy w centrum Warszawy. Będąc na wyspie Mabul poznałem lokalną ludność. Zobaczyłem biedę, zrozumiałem co to znaczy być nielegalnym imigrantem z Filipin oraz przede wszystkim odkryłem powalające piękno podwodnego życia. Niestety większość zdjęć nie chce się załadować, dlatego zamieszczę tylko część. Więcej zobaczycie i przeczytacie na : http://yourdreamdestination.org/2013/11/28/borneo/

Załączniki:
Komentarz do pliku: Jaszczurka pod łódką
DSC_0,06.JPG
DSC_0,06.JPG [ 231.08 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Widok na publiczną plażę
DSC_0001.JPG
DSC_0001.JPG [ 244.58 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Luksusowy ośrodek ulokowany na wyspie
Mabul

DSC_0072.JPG
DSC_0072.JPG [ 249.87 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Rodowita seniorka wyspy ubrana w tradycyjny strój
DSC_0446.JPG
DSC_0446.JPG [ 235.96 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Lokalna mieszkanka wyspy Mabul
362.JPG
362.JPG [ 221.62 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Wąż morski wygrzewający się na pomoście
DSC_0483.JPG
DSC_0483.JPG [ 246.32 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Nielegalni morscy imigranci z Filipin
DSC_0,064.JPG
DSC_0,064.JPG [ 252.88 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
Komentarz do pliku: Widok na wyspę Mabul
DSC_0545.JPG
DSC_0545.JPG [ 238.61 KiB | Obejrzany 10523 razy ]
_________________
www.yourdreamdestination.org
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Malezja - Borneo
#2 PostWysłany: 24 Sty 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
heh ... piękne miejsce, fajne foty (na blogu też).
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Borneo
#3 PostWysłany: 24 Sty 2014 22:40 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Bardzo ładne foty (bloga też odwiedziłam). Dobrze że pokazujesz też jak żyją miejscowi ludzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malezja - Borneo
#4 PostWysłany: 24 Sty 2014 23:21 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
Wspomnienia wracają. Ekstra relacja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: puhacz oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group