Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Sie 2021 21:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Lecę 2-5 października. Lot do Malagi, powrót z Sewilli, bo zależy mi na jednym dniu tam właśnie. Jeden dzień mam na plażowanie. Mam praktycznie tylko dwa dni, bo dwa pozostałe mam ucięte przez loty.

Jestem świrem trochę, nawet na dwa dni pojadę tam gdzie pięknie i nie po drodze, nawet kosztem zmęczenia. Przypadły mi do gustu plaże w Nejra i Cabo De Gata, pech chciał, że nie są po drodze z Malagi do Sewilli. Chyba wezmę samochód, bo plaża w Torremolinos nie wygląda na cud świata, raczej wszędzie można znaleźć podobne.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży
Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży
#62 PostWysłany: 12 Sie 2021 21:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8652
złoty
Do Cabo de Gata weż sprzęt do snorkelingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 12 Sie 2021 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 470
srebrny
Ja ogólnie pod koniec 2 tygodniowego pobytu na południu żałowałem, że nie byłem więcej na Costa Tropical (na wschód od Nerja). Ale nic straconego, bo następny wypad w te okolice to Costa Tropical i Costa Almeria, gdzie faktycznie must see to jest Cabo de Gata :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 17 Kwi 2023 12:35 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 655
niebieski
boots napisał(a):
Do Cabo de Gata weż sprzęt do snorkelingu.

Polecisz jakieś konkretne miejsca? Albo stronkę gdzie dokładniej jakieś ciekawe lokalizacje są opisane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Kwi 2023 15:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8652
złoty
Ja wchodziłem do wody mniej więcej tu: https://goo.gl/maps/9srGtcrLt3ELCfsb8
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 11 Sie 2023 23:24 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Zamek Colomares w Benalmádena, wstęp 3€. Na zwiedzanie wystarczy 30 minut.
https://www.castillomonumentocolomares.com/ImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2116
srebrny
Ja nie jestem pewien, czy warto.
Budowla zbudowana współcześnie, słabe ogrody, widok na morze też nie powalający. A przede wszystkim tlumy turystów, nawet poza sezonem (byłem na początku maja).
W Hiszpanii jest znacznie więcej zamków i to tych prawdziwych, starych, zbudowanych w stylu romańskim, gotyckim czy renesansowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:28 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Z Malagi jechać specjalnie nie warto, dla stacjonujących w Benalmadenie to kwestia spaceru, więc można zaliczyć przy okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:34 

Rejestracja: 05 Sie 2023
Posty: 11
Cześć,
jedziemy na miesiąc w październiku do Malagi, z czterolatkiem. Gdzie się zatrzymać? Szuakmy jakiegoś miasteczka z klimatem, mniejszą ilością angielskich barów, ale też żeby było co z małym zrobić. Ważny punkt to też łatwa baza wypadowa. Torremolinos wydaję się spełniać te wymagania, a może jakieś inne miasteczka? Dalej na wschód, zachód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:37 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2116
srebrny
Torremolinos i klimat... To się raczej wyklucza. ;) I jeszcze mała ilość angielskich barów, gdy to typowa imprezownia. Nie, tutaj na pewno nie znajdziecie ani klimatu, ani spokoju, nawet w październiku. Może w styczniu-lutym to prędzej. ;)
Szukałbym prędzej w Marbelli i okolicach, przynajmniej klimat miasta nieco lepszy, choć barów angielskich też sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Są już założone odpowiednie wątki:

viewtopic.php?t=172507

viewtopic.php?t=36750
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 13 Sie 2023 09:55 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 124
Estepona, Frigilliana
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Sie 2023 11:14 

Rejestracja: 05 Sie 2023
Posty: 11
OK dzięki za propozycje, które wezmę pod uwagę.
Jeszcze doprecyzuje, plaża - musi być na piechotę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Sie 2023 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tomeczektoja napisał(a):
Cześć,
jedziemy na miesiąc w październiku do Malagi, z czterolatkiem. Gdzie się zatrzymać? Szuakmy jakiegoś miasteczka z klimatem, mniejszą ilością angielskich barów, ale też żeby było co z małym zrobić. Ważny punkt to też łatwa baza wypadowa. Torremolinos wydaję się spełniać te wymagania, a może jakieś inne miasteczka? Dalej na wschód, zachód?



jak jedziecie do Malagi, to może zatrzymajcie się w Maladze?

nie znam wszystkich miejscowości tamtego wybrzeża, ale widziałem kilka i naprawdę ciężko coś polecić (tak pod względem klimatu i bycia hiszpańskim miasteczkiem. Wiadomo, w miarę dobrą plażę - subietywne odczucie, mi tamte plaże też nie za bardzo do gustu przypadły, i niezły apartament można w wielu miejscach obczaić).

Mijas Pueblo ma super klimat z tego co tam byłem 3 godziny, ale komunikacyjnie pewnie jest słabo.
Ja to w ogóle bym pojechał do Kadyksu i tam siedział, ale strzelam że to nie jest w Waszych planach
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 15 Sie 2023 14:37 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
boots napisał(a):
Nie warto, chyba że masz dostęp do prywatnych plaż.
Warto do Cabo de Gata, ale blisko to nie jest.
Dopiero dwa lata później udało się dojechać, ale lepiej późno niż wcale. Playa de Los Muertos - turkusowy kolor wody, pod stopami żwirek, za plecami góry. Generalnie bajka. Parking 4€, chyba że ktoś jakimś cudem stanie wzdłuż drogi, piwko z kampera 2€.

Czy warto przyjechać na jedeń dzień z Malagi? Zdecydowanie.ImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 16 Sie 2023 13:03 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3233
platynowy
Playa de las Alberquillas - położona 60 km. od Malagi, można samochód zostawić na dzikim parkingu, dojście trwa 10 minut górzystym szlakiem. Polecam, woda czysta i ciepła. ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Gru 2023 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3723
srebrny
W niedziele w Maladze darmowe atrakcje
https://www.alcazabamalaga.com/free-entry/

wklejam też screena bo strona się wykrzacza co jakiś czas

Załączniki:
free1.jpg
free1.jpg [ 201.27 KiB | Obejrzany 696 razy ]
free2.jpg
free2.jpg [ 108.71 KiB | Obejrzany 696 razy ]
free3.jpg
free3.jpg [ 52.19 KiB | Obejrzany 696 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 09 Gru 2023 01:58 

Rejestracja: 21 Maj 2023
Posty: 6
Nie jest to żadna nowość. Podobnie można zwiedzić Alcazar i katedrę w Sewilli
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 10 Gru 2023 12:03 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 125
bartuzi napisał(a):
Nie jest to żadna nowość. Podobnie można zwiedzić Alcazar i katedrę w Sewilli


Akurat jeśli chodzi o Real Alcazar w Sewilli, nie jest to takie proste w praktyce, bo trzeba tę darmową wejściówkę (tzn. z opłatą serwisową 1 EUR) zarezerwować z dużym wyprzedzeniem przez net (zakładając, że w ogóle będą jeszcze dostępne), a na miejscu i tak stoi się w długiej kolejce do wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Gru 2023 18:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6362
HON fly4free
dwie okołomalagowe propozycje ode mnie:

Torcal de Antequera
wspomniane w wątku dot. Andaluzji, ale wrzucam dla przypomnienia, z uwagi na bliskość Malagi i możliwość połączenia w jednej objazdówce z drugim punktem wpisu
atrakcja darmowa, wyznaczone parę tras od 45 min, do 3,5h (ale czasy te są spokojnie do pobicia)
uwaga - polecam buty z jakąś lepszą podeszwą, trasa jest łatwa ale parę razy trzeba podejść/zejść po kamieniach oraz bywa mokro i błotniście
Załącznik:
skały1.jpg
skały1.jpg [ 652.15 KiB | Obejrzany 502 razy ]
Załącznik:
skały2.jpg
skały2.jpg [ 219.3 KiB | Obejrzany 502 razy ]

dodatkową atrakcją może być spotkanie z kozicami górskimi (hiszpańskimi, iberyjskimi) - szczęśliwie koziorożce wolą zajmować punkty obserwacyjne na szczytach skał ;)
Załącznik:
koziorożec.jpg
koziorożec.jpg [ 410.35 KiB | Obejrzany 502 razy ]


jaskinie: Cueva del Tesoro (Jaskinia Skarbu) w Rincon de la Victoria i Cueva de Nerja (Jaskinia Nerja)
obie możliwe do zwiedzenia za darmoszkę - na oficjalnych stronach można upolować darmowe bilety na pierwsze wejścia od poniedziałku do piątku
https://entradas.turismoenrincon.es/com ... del-tesoro
https://entradas.cuevadenerja.es/en/152 ... -free-cave
z tym polowaniem to nie wiem, jak jest w sezonie, i nie wiem, ile jest tych darmowych biletów, ale w ostatnią sobotę po południu można było spokojnie zarezerwować wejścia na poniedziałek
jeśli dla kogoś dwie jaskinie to za dużo, to korzystniejszy jest wybór Jaskini Nerja - normalnie wstęp kosztuje 15€ (do Cueva del Tesoro 4,65€) i - sądząc po zdjęciach - jest ciekawsza
my zdecydowaliśmy się jednak na Cueva del Tesoro z uwagi na mniejszą odległość i późniejszą godzinę wejścia (10.00 vs 9.30) - co w przypadku dojazdu spod Marbelli miało znaczenie ;)
zwiedzanie samodzielne z audioguidem (apka) - kilka sal, z których zdecydowanie najbardziej efektowna jest Chamber of lakes
Załącznik:
jakinia2.jpg
jakinia2.jpg [ 282.03 KiB | Obejrzany 502 razy ]
Załącznik:
jaskinia1.jpg
jaskinia1.jpg [ 215.52 KiB | Obejrzany 502 razy ]


bez jakiejś spiny zaliczyliśmy jaskinię i spacer wśród skał i na 16.00 zdążyliśmy oddać auto w wypożyczalni, po drodze był jeszcze czas na zakupy i tankowanie (oraz małe pomylenie drogi :lol:)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group