Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Majówka 2018
#1 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:36 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Witam,

Planuje jechać na majówkę (planowany wylot koniec kwietnia) na 10-14 dni do Azji. Myślę o Wietnamie, Tajlandii lub/i Chinach. Budżet do max 5 000 zł ze wszystkim.
Najbardziej zależy mi na Wietnamie czy jak kupie bilety lotnicze za ok 2200-2400 zł to czy reszta sumy (ok 2500) wystarczy na spokojny pobyt. Chciałbym zwiedzić ile się da, raczej budżetowo ale nie ekstremalnie tanio (np. pokój w hostelu tylko z osobą towarzyszącą a nie wspólny dla kilku osób.)
Jak wygląda sprawa ceny pobytu w Tajlandii czy w Chinach w takim samym standardzie.
Jakie państwo polecacie na pierwszą podróż do Azji na tegoroczną majówkę? Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 5* hotel z all inclusive od 2199 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 5* hotel z all inclusive od 2199 PLN. Wyloty z 2 miast
Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar Wakacje na Costa Brava za 1339 PLN. Loty do Girony z Poznania + 6 noclegów w Lloret de Mar
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#2 PostWysłany: 08 Sty 2018 00:23 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
W tym czasie sugerowałbym Chiny- w Tajlandii i pd. Wietnamie jest to pora deszczowa.
Generalnie we wszystkich tych panstwach jest tanio, a kwota ok. 2500zl na osobe na 2 tygodnie wystarczy w zupełności- na nocleg w 3* hotelach, jedzenie na dobrym poziomie i lokalne przejazdy oraz bilety wstępu. Ceny będą się wahały w zależności od lokalizacji.
Cena noclegu w 2os pokoju z lazienka zakładałbym 100-200zl za pokoj za noc. Jedzenie kilkanaście do 30-50zl za dzień za osobę.
Możliwości jest sporo :) napisz czego szukasz/ na co masz ochote.
Pozdro!


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#3 PostWysłany: 08 Sty 2018 00:47 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Interesuje mnie głownie zwiedzanie, miasta+przyroda. Z racji tego że będzie to moją pierwsza podroż do Azji mam małe pojęcie jak to wszystko tam wygląda. Chciałbym zorganizować wycieczkę objazdową np 8-10 dni zwiedzania i ostatni weekend plażowanie. Tajlandia z tego co się orientuję jest bardzo popularna szczególnie Bangkok jednak czytałem że jest drogo i na dłuższy pobyt staje się nudny, plusem jest brak wizy.
Bilety do Chin szczególnie do Szanghaju widziałem w bardzo korzystnej cenie ok 1700 zł/ na osobę + wiza. Połączenie Chin z Tajwanem dobry pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#4 PostWysłany: 08 Sty 2018 00:55 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Oczywiście możesz łączć Chiny z Tajwanem, ale Chiny są tak rozległe i tak zróżnicowane, że jest co robić przez 2 tygodnie na kontynencie. Są b. szybkie pociągi, więc można się przemieszczać dość łatwo, loty też można niedrogo znaleźć. Na Chiny to bardzo dobra pora roku, wszystko kwitnie, jest pięknie, nie za ciepło nie za zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#5 PostWysłany: 08 Sty 2018 00:58 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Wizę załatwia się w konsulacie? Ile kosztuję?
W takim razie co polecacie w Chinach(lądowanie Pekin lub Szanghaj, raczej najtańsze loty tam są)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#6 PostWysłany: 08 Sty 2018 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1450
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zwracam tylko uwagę, że w Chinach również mają majówkę, co oznacza znacznie większą liczbę turystów w ciekawych miejscach :(
Info np.: https://www.chinskiraport.pl/blog/swiet ... nach-2018/
"Święto Pracy w Chinach 29.04-01.05.2018
Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone również w Chinach. W 2018roku w dniach 29.04-1.05. Jest to odpowiednik polskiej „Majówki”, Chińczycy udają się na krótkie, kilkudniowe urlopy, co skutkuje wzmożonym ruchem turystycznym: w tym czasie muzea oraz szlaki turystyczne są zatłoczone. W roku 2018 święto przypada od wtorku do czwartku, także należy wziąć je pod uwagę podczas planowania podróży lub wyjazdów biznesowych do Państwa Środka, gdyż wiele firm będzie przez tydzień czasu zamknięte."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#7 PostWysłany: 08 Sty 2018 09:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
skow3r napisał(a):
Wizę załatwia się w konsulacie? Ile kosztuję?
W takim razie co polecacie w Chinach(lądowanie Pekin lub Szanghaj, raczej najtańsze loty tam są)?
Masz piękny dział o Chinach. Proszę odpalić i przeczytać

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#8 PostWysłany: 08 Sty 2018 11:13 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
A ja bym jednak wybrał Tajlandię.
Chiny droższe i moim zdaniem warto tam pojechać na dłużej niż dwa tygodnie, żeby coś zobaczyć. Do tego dochodzą koszty wizy, koszty (i czas) przejazdów między najciekawszymi miejscami do zwiedzenia. Można ewentualnie rozważyć wersję skróconą np. Szanghaj + jakieś okoliczne miasteczka, Hong-Kong i Hajnan na plażowanie, ale mnie to jakoś nie przekonuje. Mam wstępne plany na wyjazd do Chin i 3 tygodnie to jest za mało na zwiedzenie samych południowych Chin.
Wietnam bardziej mi się z tej trójki podoba, ale najbardziej Tajlandia.
Tanio, nie ma większych problemów z dogadaniem się po angielsku, tanie i PYSZNE ŻARCIE(!), piękna przyroda, niezwykle ciekawe miasta i świątynie. Owszem, pora deszczowa, ale bez przesady. Byłem 2 razy w lipcu (czyli jeszcze bardziej deszczowo) i nie było źle. Kilka dni w Bangkoku, ew. wypad na północ i końcówka na Koh Samui i Koh Tao. Brzmi jak plan. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#9 PostWysłany: 08 Sty 2018 14:03 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Czyli w Chinach też majówka. Bardziej przemawia za mną Wietnam(którego nie polecacie w tym czasie) albo Tajlandia. Jeśli chodzi o Tajlandię która jest bardzo popularna, opłaca się ogarniać wycieczkę samemu (udało się zwiedzić trochę europy w ten sposób) czy jednak biuro podroży (nigdy nie korzystałem)?
Byłbym tam max do 12 maja(planuje lecieć przełom kwietnia/maja) jak wygląda sytuacja z pogodą? Czytałem że temperatura dochodzi do 40 stopni i zaczyna padać. Idzie wytrzymać, da radę zwiedzać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#10 PostWysłany: 08 Sty 2018 15:00 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Tajlandia samemu. W opinii wielu osób najlepszy kraj na pierwszy samodzielny wyjazd do Azji.
Jest mnóstwo informacji i na tym forum i w innych miejscach. Poczytaj, a jak coś to pytaj dalej.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#11 PostWysłany: 09 Sty 2018 11:43 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Odnośnie lotu powrotnego. Czy samoloty na siebie czekają? Godzina na przesiadkę w Dubaju wydaje się bardzo mało.

Załączniki:
111.jpg
111.jpg [ 64.24 KiB | Obejrzany 7215 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#12 PostWysłany: 09 Sty 2018 11:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8996
Wystarczająco, żeby zdążyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#13 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:32 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
A gdy wystąpi jakieś opóźnienie itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#14 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
To Emirates będzie się martwił. Nie ty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#15 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:37 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@skow3r to się nazywa mieć szczęście (i latać poza głównym sezonem). Takie promocje właśnie dzisiaj...
Sprawdź sobie jeszcze połączenia z Qatar Airways (promocja z głównej) i Air France (również na głównej).
W AF w maju poniżej 1600 do Bangkoku. 8-)
W Katarze masz nawet Wietnam i Tajlandię na jednym bilecie.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#16 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:24 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Dzięki za info!

Godzina na przesiadkę w Doha, to jest wykonalne?

Załączniki:
111.jpg
111.jpg [ 72.74 KiB | Obejrzany 7013 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#17 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22634
Zeus napisał(a):
To Qatar będzie się martwił. Nie ty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#18 PostWysłany: 09 Sty 2018 13:28 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
Wybaczcie, pytam znowu o to samo ale głownie latam ryanair ;p
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#19 PostWysłany: 09 Sty 2018 15:41 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
skow3r napisał(a):
... głownie latam ryanair ;p


To odczujesz różnicę :)
Godzina to niedużo, ale wykonalne. Pozdrów misia. ;)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Majówka 2018
#20 PostWysłany: 11 Sty 2018 17:48 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 58
A co myślicie o ukraińskich liniach? Można oszczędzić ok 200-300, czy lepiej dołożyć do potencjalnie lepszego przewodnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group