Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2011 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jako że w wielu miejscach pojawiają się pierwsze pytania 'jakich cen spodziewać się na majowy weekend' 'jak to było rok temu' itp itd to myślę, że rozsądne byłoby założenie tematu specjalnie w tym celu

jak chodzi o moje doświadczenia, to w 2010 leciałem z krakowa do alicante
cena w dwie strony - 550 pln, choć kumpel kupił to samo w późniejszym terminie [nie pamiętam dokładnie kiedy, ale chyba jakoś w marcu ] za 380
dokładnych dat nie pamiętam, ale wylot był w czwartek a powrót we wtorek, zainteresowani sprawdzą sobie w kalendarzu

jak możecie to wrzućcie co Wy kupiliście + oczywiście za ile, można by tak wstępnie porównać ceny z weekendu majowego z normalnymi cenami


co do 2011 to chciałem lecieć na gran canarię, ale jeśli ceny poszczególnych lotów sa faktycznie wyższe niż normalnie, to myślę, żeby dać sobie spokój i polecieć w miejsce, gdzie można dolecieć bez przesiadek - wtedy różnica w cenie tak mnie nie uderzy po kieszeni, a z Krakowa jest kilka innych ciekawych kierunków [malta / sycylia / sardynia] dostępnych bezpośrednio

a na gran canarię polecę w innym terminie ;)


a Wy jakie macie pomysły na majowy weekend ? ;)






ok, wpisywać mi się tu szybciutko ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 05 Sty 2011 13:20 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Faro z Wrocławia wyszło ok 250pln bodajże z Wawy jakieś 30-40pln więcej. Szczegóły do odgrzebania gdzieś na forum w wątku dot Faro/Portugalii. Wylot 29 kwiecień powrót planowany 9 maja, ale Eyfal...... odwołał nam lot w trakcie odprawy ;) Bilety kupowane na początku marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2011 13:24 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
Dobry pomysl na temat.
Ze swojej strony jedynie powiem: unikam wszelkich swiat bo wtedy zawsze drozej, tloczniej i spieszniej :)

Jakoze pracuje w takim systemie dodatkowo ze swieta i niedziele pracujace tez mi sie zdarzaja ale za to mam opcje zlaczenia dni wolnych w zamian w nieprzerwany tydzien na miesiac i wtedy mozna cos planowac, a nie pchac sie w motloch :)

Kierunek na majowke (jak ja to sobie nazywam okolomajowke) kazdy mozliwy europejski bo w tym okresie chyba wszedzie jest w miare przyzwoita pogoda. Od maja do wrzesnia szukam lotow polnocnych. W pozostale poludniowych. Taka zasada :)

Powodzenia w poszukiwaniach a z checia zobacze jak sie ksztaltuje cennik majowy (swiateczny) :]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2011 14:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
może nie jest to podróż lotnicza, ale zastanawiałem się o wyprawie pociągiem do Odessy lub na Krym

A z lotniczych to Malta lub coś z Maroka.
Pożyjemy zobaczymy :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2011 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
pamietajcie tylko o jednym - majówka jest chyba tylko w PL, nie wszystkie kraje obchodza wtedy swieto polskiej konstytucji :P
choc fakt, z tego co wiem w niektorych krajach sa jakies swieta kolo 1/2 maja.

ale z tego co pamietam ceny na maj w tamtym roku byly zblizone do normalnych - to co podał osiek to w miare normalna cena na faro, mysle ze dałoby sie pewnie jeszcze minimalnie taniej.

alicante rw30 natomiast drogie z prostej przyczyny - bo połączenie KRK - ALC zawsze jest drogie, no a skoro mamy swieto to bedzie jeszcze drozsze.

W tym roku proponuje wiec kupowac z polski najtansze polaczenia jakiee są (np do BGY) a z tamtąd juz po normalnych cenach dalsze loty - mysle ze more or less tak bedzie najtaniej ;)


Ja planów nie mam jeszcze sprecyzowanych, ale moze.. lanzarote? Ostatnia, niesamowita wyspa na ktora lata FR do zaliczenia przeze mnie, choc tam bym chcial z tydzien przynajmniej posiedziec.

A jak nie to moze portugalia, malta, cypr, moze gdzies rodziców w koncu wywioze bo beda mieli urlopy, a zawsze chcieli ze mna gdzies poleciec, wiec wtedy cena bedzie grala mniejsza role.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2011 15:38 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Blackall napisał(a):
pamietajcie tylko o jednym - majówka jest chyba tylko w PL, nie wszystkie kraje obchodza wtedy swieto polskiej konstytucji :P
choc fakt, z tego co wiem w niektorych krajach sa jakies swieta kolo 1/2 maja.



Tu cię rozczaruję ;)
Rzut oka w kalendarz kiedy jest Wielkanoc ;) koniec kwietnia potem w UK mamy bank holiday, i bodajże ślub w rodzinie królewskiej więc na wyspach brytyjskich już zacierają rączki o mocno długim weekendzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2011 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
Blackall napisał(a):
pamietajcie tylko o jednym - majówka jest chyba tylko w PL, nie wszystkie kraje obchodza wtedy swieto polskiej konstytucji :P
choc fakt, z tego co wiem w niektorych krajach sa jakies swieta kolo 1/2 maja.



Tu cię rozczaruję ;)
Rzut oka w kalendarz kiedy jest Wielkanoc ;) koniec kwietnia potem w UK mamy bank holiday, i bodajże ślub w rodzinie królewskiej więc na wyspach brytyjskich już zacierają rączki o mocno długim weekendzie ;)

tego napisalem, ze w niektorych krajach tez maja podobne swieta, ale nie we wszystkich :)

a wielkanoc to wielkanoc, nie kazdy zapewne ją połączy z majówką, choć znajdą się pewnie i tacy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2011 18:52 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
w zeszlym roku majowkowo zaliczylam Chorwacje,termin 26.04-3.05 (jakos tak)
bilety z WRO-RYG-ZADAR (niestety z nocka na lotnisku RYG w jedna str.) kosztowaly ok 80pln w obie strony:)

Chorwacja w tym terminie bardzo pozytywna:temp.ok 25 stopni,malo turystow=nizsze ceny:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2011 05:55 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
W zeszłym roku za podróż Gdańsk-Oslo-Gdańs zapłaciłam 40zł. Wszystkie loty z końca kwietnia/początku maja był na tej trasie w taryfie promo, tak jak jest niemal przez cały rok.
W tym roku chyba będzie Finlandia, a u wizza niestety już widać znacznie wyższe ceny w okresie majówkowym :?
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2011 13:53 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Jak to się opłaca liniom przy tak niskich cenach? Tylko nie mówcie mi, że są tacy, co płacą na tej trasie powyżej 100€ tuż przed odlotem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2011 13:55 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
porzuć myślenie że tanie linie zarabiają na biletach lotniczych to może zrozumiesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2011 22:41 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Czyli co? Catering na pokładzie, bagaż rejestrowany? Tylko to?

BTW. Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na długi weekend, to jest rewelacyjne połączenie z Berlina do Mediolanu easyJetem za około 25€ w obie strony. Wylot 1 maja rano, powrót 3 lub 4 maja wieczorem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Sty 2011 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
Czyli co? Catering na pokładzie, bagaż rejestrowany? Tylko to?


fly4me.. prosze cie..
http://www.google.pl/search?q=jak+zarab ... =firefox-a

po za tym wystarczy nawet przeglądnąć cenniki czy regulaminy przewoźników, by sprawdzić na czym jeszcze mogą dorobić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Sty 2011 23:33 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Blackall napisał(a):
fly4me napisał(a):
Czyli co? Catering na pokładzie, bagaż rejestrowany? Tylko to?


fly4me.. prosze cie..
http://www.google.pl/search?q=jak+zarab ... =firefox-a

Na czym zarabiają tanie linie?

Odpowiedź Google:
Cytuj:
Tanie linie lotnicze zarabiają na klientach

No s**t, Sherlock! :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Sty 2011 23:44 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
fly4me napisał(a):
Czyli co? Catering na pokładzie, bagaż rejestrowany? Tylko to?



Tylko? hmm dolicz do tego dotacje z miast/regionów do których latają, reklam w magazynach, reklam na stronie i prowizjach od wypozyczonych samochodów/ubezpieczeń itp. Przychód z biletów to ok 1/3 albo i mniej w ogólnym rozrachunku tanich linii.

Przykłady cen w który linia zarabia tylko na bilecie to masz liniach tradycyjnych, choć i tu już nie zawsze bo dochodzą np dopłaty za uruchomienie połączenia np ostatnio BZG-WAW przez LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Sty 2011 00:33 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
I to jest konkretna odpowiedź 8-)

Niektóre regiony to muszą chyba konkretnie im dopłacać. Z Madrytu do Walencji Ryan lata 3x dziennie i bez problemu można kupić bilety po 6€. Z Madrytu do Santiago de Compostela lata aż 4x dziennie w każdą stronę :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sty 2011 01:52 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
fly4me napisał(a):
Niektóre regiony to muszą chyba konkretnie im dopłacać.

GiROna ok 8 mln euro /r ,
mam wrażenie (nie wiem czy poprawne) że w GRO wypada po 2€ na pasażera
Hiszpania 80+ M
w Europie ogółem 600-660 M w 2010
co przy 72 M pasażerów w ub.r. dawałoby na przeciętnego pasażera 9€


:?:
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2011 23:44 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
czyli reasumując:

Bilety na koniec kwietnia początek maja powinny być wg was w cenie porównywalnej albo minimalnie droższe od cen normalnych.
Jedyne zabezpieczenie to kupić w miarę tanio lot z polski i do polski a te poza granicami kupować normalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sty 2011 23:04 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Dla tych co mieszkają blisko zachodniej granicy albo mają wygodny dojazd ciekawym pomysłem może być BEZPOŚREDNIE połączenie: Cochstedt - Gran Canaria za 76 E RT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Sty 2011 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010
Posty: 621
MeHow - jakby nie patrzec, Szczecin, Gorzów, czy Zelona, to i tak ponad 300 km do tego lotniska, ale opcja jest ciekawa :)

Dzięki za info :)
_________________
Masz pytania odnośnie zakupu biletów? Zajrzyj najpierw do NOWEGO FAQ: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=82&t=6927&p=109901#p109901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group