Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 18 Sty 2022 09:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
babilas napisał(a):

Tramwaj jeździ według szczątkowego rozkładu (odjazdy z Soller 08:00, 09:00, 15:00 i 16:00, powroty z Port de Soller po pół godzinie).
.


babilas dzięki, ja jak pytałem na Estacio intermodal to mowili ze do konca stycznia nie jezdzi ani jedno ani drugie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#662 PostWysłany: 22 Maj 2022 21:05 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Witam,
dziewczyna leci na Majorkę do Port d'Alcúdia [północna część] na panieński siostry i zastanawia się nad jakimiś atrakcjami a'la panieński. Myśli o sesji zdjęciowej. Może ktoś jakimś cudem robił coś takiego w tych okolicach i ma namiar na kogos?
Chyba że macie inne propozycje, chętnie posłuchamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 03 Cze 2022 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 527
niebieski
Grzes830324 napisał(a):
jeżdżac autobusami międzymiastowymi (czerwono-żółte) lepiej płacić kartą niż kupować bilet za gotówkę - oszczędności rzędu 40% na bilecie.

Chodzi o zwykłe karty bankowe? Bilety kartą można kupić w autobusie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 03 Cze 2022 16:03 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Kol. @madej
Tak, karty bankowe. Karte (zblizeniowo) odbija sie przy wejsciu i pozniej przy wyjsciu, a odpowiednio odliczona kwota sciagania jest z rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#665 PostWysłany: 09 Sie 2022 16:31 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Tydzien temu spedzilem weekend na Majorce, a konkretnie w El Arenal. Co moge napisac, blisko dyskonty spozywcze, spory wybor restauracji, praktycznie na kazdej ulicy wypozyczalnie rowerow, skuterow i samochodow.

Polecam przejazdzki rowerem, z El Arenal jest trasa (pare km) az do Palmy. Koszt wypozyczenia roweru 10e/dzien. Sa tez dostepne rowery elektryczne w cenie 35e.

Na miejscu nie mialem do dyspozycji samochodu, a czulem troche niedosyt w zwiazku z tym ze zobacze tylko El Arenal, Palme i Can Pastilla, dlatego jeden dzien poswiecilem na wycieczke, na trasie przejazdu m.in. plaze Cala Agulla, Cala Mesquida. Koszt wypozyczenia samochodu 70e, zamowiony w wypozyczalni pod hotelem, dostarczony 30 minut pozniej.

Moje subiektywne wnioski sa takie, ze jezeli komus zalezy wylacznie na plazy, to nie warto przejezdzac calej wyspy. Plaza w El Arenal (na fotce) jest niezla, woda turkusowa, bardzo dlugo jest plytko. Wszystkie plaze sa bardzo zatloczone, ale bylem w srodku sezonu.

Taxi El Arenal - lotnisko 20e


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 10 Sie 2022 14:30, edytowano w sumie 1 raz
ciach zdjęcie
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
#666 PostWysłany: 25 Gru 2022 19:54 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Witam wszystkich
W okresie od 29.05 do 3.06 będę przebywał wraz z żoną na Majorce w miejscowości Can Pastilla. Będe bardzo wdzięczny za ocenę mojego planu zwiedzania oraz podpowiedzi do moich pytań.
29 maja oraz 3 czerwca nie planuje niczego poniewaz przylot mam bardzo późno oraz bardzo wczesny wylot.

1 dzień:
-zwiedzanie Palma da Mallorca (dojazd autobusem)
-plażowanie
2 dzień:
-przejazd autobusem i zwiedzanie Valldemossa oraz Port de Soller
-plażowanie
3 dzień:
Wypożyczenie samochodu na jeden dzień i zwiedzanie:
- Port de Sa Calobra
- Latarnia Formentor
- Jaskinia Drach Caves
4 dzień:
-plażowanie

Mam wobec powyższego kilka pytań:
1. Czy taki plan zwiedzania jest optymalny?
2. Czy w Port de Sa Calobra i przy latarni Formentor znajde pod koniec maja bez problemu miejsce do parkowania czy są duże z tym trudności?
3. Czy bilety na jaskinie lepiej kupować wcześniej przez internet czy bez problemu kupie na miejscu? ponieważ trudno będzie mi ucelować, o której godzinie będę na miejscu

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 25 Gru 2022 23:03 

Tak ogólnie napisałeś, że cokolwiek ciężko doradzić. Dla przykładu - co w tej Palmie chcesz zobaczyć? Port? To wystarczą 2 godziny. A może coś więcej? To i 2 dni będą za mało. Ile na plażowanie chcesz przeznaczyć? Pół dnia i później zdrapywać skórę czy bezpieczną godzinę-dwie? To już lepiej rano zobaczyć Magaluf (też autobus, wiem że imprezownia, ale nie o tej porze roku, poza tym całkiem fajne miejsce i warto odhaczyć), w Magaluf poleżeć trochę na plaży (bardzo ładna), wrócić do hotelu i na 16 pojechać do Palmy. Będziesz miał 5 godzin do zachodu na chodzenie po mieście a sam zachód przy katedrze lub w porcie fenomenalny.

Z Can Pastilla masz rzut beretem do El Arenal. Nawet nie myśl o zwiedzaniu, szkoda czasu. Ale za El Arenal (a może i nawet należy to do El Arenal) masz jednak bardzo ładne wybrzeże, skałki itp. Tak z kilometr, może więcej pięknych widoków. Do wrzucenia choćby na czwarty dzień. Pojedziesz na 7-8 rano i na 11 zdążysz wrócić.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#668 PostWysłany: 26 Gru 2022 08:54 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Dziękuje za porade. Najbardziej jednak mi zalezy na trzech miejscach, które chce dojechać samochodem. Tylko moje obawy są związane najbardziej z miejscami parkingowymi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 26 Gru 2022 09:24 

Ale tak bardzo ogólnie pytasz, że i w sprawie miejsc parkingowych trudno doradzić. O której będziesz jechać? Rano, w południe, na zachód słońca? Początek czerwca, więc tragedii być nie powinno. Z pewnością o wiele łatwiej będzie z Sa Calobra. W przypadku Formentor w maju sprawdź czy w trakcie Twojej podróży nie będzie już obowiązywała strefa ograniczonego ruchu dla samochodów - znacząco utrudnia zwiedzanie a i mandaty sypią się niemiłosiernie
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#670 PostWysłany: 26 Gru 2022 10:26 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
A czy orientujesz sie czy statek z port de solar lepiej rezerwowac wcześniej bilety czy w tym okresie nie bedzie problemu aby kupic na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 26 Gru 2022 11:05 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 105
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Matpiecz napisał(a):
Dziękuje za porade. Najbardziej jednak mi zalezy na trzech miejscach, które chce dojechać samochodem. Tylko moje obawy są związane najbardziej z miejscami parkingowymi



Byłam dwukrotnie na Majorce raz początek czerwca, drugi raz początek lipca. Te miejsca, o których piszesz odwiedziliśmy samochodem. Wszędzie udało się zaparkować. Na Cap de Formentor było najciaśniej, ale z tego co pamietam, był tam ktoś, kto pomagał w parkowaniu. Zresztą była rotacja zwiedzających. Moja rada: ten punkt załatwić z rana.

Jeśli chodzi o bilety do jaskini. Kupowaliśmy w czerwcu na miejscu, nie było z tym problemów, ale pojechaliśmy na otwarcie. Potem, jak wychodziliśmy z jaskiń, zarówno parking, jak i kasy były zawalone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 26 Gru 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Matpiecz byłem na początku grudnia na Majorce i do samej latarni na Formentorze nie dojedziesz.
Droga jest zamknięta jakieś 5 km przed - w tym miejscu https://goo.gl/maps/KobDkN4fMvwUwPhU6
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 29 Mar 2023 23:24 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 211
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
Polecam szlaki w górach w okolicach Valldemossy, jest kilka pętli lub trasa do Deia - 3-4h. Trzeba tylko mieć na uwadze, że tereny w większości są prywatne i ogrodzone. Są wyznaczone przejścia przez płoty, ale niektóre szlaki są w ogóle niedostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 30 Mar 2023 00:22 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
@matpiecz
Biorąc pod uwagę co wskazałeś - to bym odpuścił Port de Soller - nic specjalnego, a poplażować proponuję w Cala Pi ze spacerem do Cala Beltran. Do plażowania fajna jest też Cala Sa Nau. Ogólnie Cale są fajne.
Se Calobra obowiązkowo z czasem na spacer i kąpiel - lepiej mniej ale nie w biegu.

Plaża w Can Pastilla jest nijaka - bym na plażowanie tam się nie nastawiał.

Z Can Pastilla do Palmy można też pojechać wypożyczonymi rowerami. Wypożyczalni spiro, a trasa miła i bezpieczna bo na całym płaskim odcinku jest wyodrębniona ścieżka rowerowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 27 Kwi 2023 23:59 

Rejestracja: 27 Kwi 2023
Posty: 1
Polecam miejscowość El Arenal blisko stolicy Majorki

youtu.be/pZy6f8cdzus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 28 Kwi 2023 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
SA COMA
Spałem tam wczoraj. czyli końcówka kwietnia. Dojechałem około 20, niemal wszystko zamknięte. Mało ludzi. Skojarzyło mi się jak opuszczone poradzieckie uzdrowiska... serio. Żałuje ze tutaj dojechałem, strata czasu o tej porze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 25 Wrz 2023 15:56 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 586
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Czy polecicie jakieś rejsy z oglądaniem delfinów? Najlepiej jakimś większym statkiem, żeby mocno nie bujało i do 3h max.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 14 Mar 2024 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Nocujemy w El Arenal - co polecacie zobaczyc z dwójką dzieci w okolicach Palmy ? Nie planujemy brac auta wiec to co z zasiegu komunikacji z Palmy ?

Valldemossa ? Soller ? Które ciekawsze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 14 Mar 2024 14:10 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Moim zdaniem jako niezmotoryzowane osoby, gdzie zostają po przyjeździe tylko nogi, jeszcze rodzina z dziećmi, polecałbym bardziej Soller.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
#680 PostWysłany: 14 Mar 2024 14:14 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 379
niebieski
Oba łatwe autobusem do ogarnięcia za jednym razem. Rano z Palmy do Valdemossy, poszwędać się, przejechać dalej do Soller, poszwędać się, zjechać zabytkowym tramwajem do Porto Soller, poszwędać się, powrót autobusem do Palmy. Sprawdzone w lutym. Podobnie można zobaczyć Alcudię i potem zjechać/ zejść spacerem nad morze. Też spokojna jednodniówka z Palmy autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group