Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 31 Lip 2019 13:10 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 5
-- 31 Lip 2019 13:34 --

Co oznaczają żółte i niebieskie linie odnośnie parkowania. Żółte to nie można parkować? A niebieskie?

-- 31 Lip 2019 13:46 --

OK już doczytałem. Żółte - nie wolno parkować a niebieskie - można parkować za opłatą.

-- 31 Lip 2019 14:10 --

jobi napisał(a):
Co do parkingu: jak się wjeżdża do Palmy od strony Can Pastilla to zaraz jak się zaczyna Marina skręca się w długą ulicę idącą w stronę morza, wzdłuż ulicy są bezpłatne miejsca parkingowe:
https://www.google.com/maps/@39.5646503,2.6387308,16z
Raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca a okolica fajna..

Z tego co widzę to w tym miejscu są niebieskie linie. Czyli parking płatny. Czy w niedzielę jest bezpłatny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#642 PostWysłany: 31 Lip 2019 14:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Niebieskie za opłatą, białe za darmo, na żółtych nie parkować. Dokładnych zapisków nie prowadzę, ale z wielu pobytów w różnych częściach Hiszpanii kojarzę, że niebieskie parkingi zwykle są bezpłatne od sobotniego wieczora do poniedziałku rano.
Jeśli chodzi o parkingi w Palmie, to jest również niedroga opcja, o której pisałem tutaj palma-majorka-parkingi-za-5-euro-za-dobe,1435,129459&p=1089091&hilit=palma+parking#p1089091
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 31 Lip 2019 17:20 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 5
Kashpir napisał(a):
Niebieskie za opłatą, białe za darmo, na żółtych nie parkować. Dokładnych zapisków nie prowadzę, ale z wielu pobytów w różnych częściach Hiszpanii kojarzę, że niebieskie parkingi zwykle są bezpłatne od sobotniego wieczora do poniedziałku rano.
Jeśli chodzi o parkingi w Palmie, to jest również niedroga opcja, o której pisałem tutaj palma-majorka-parkingi-za-5-euro-za-dobe,1435,129459&p=1089091&hilit=palma+parking#p1089091

Wielkie dzięki właśnie to znalazłem. Świetna strona z cenami, chociaż jak się kliknie na parking to podaje, że jest to cena za 2 godziny.
Tak czy inaczej jest to super strona w poszukiwaniu parkingu w Palmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 31 Lip 2019 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
uwaga: tam gdzie sa niebieskie / zielone linie, to poza tym, ze parking jest platny, obowiazuja limity czasu parkowania (te chyba sa rozne dla roznych miast wiec warto sprawdzic, wydaje mi sie ze niebieska linia to z reguly 2godz. a zielona to 1 godz)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 04 Wrz 2019 19:58 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 40
Loty: 2
Kilometry: 2 746
Zamek Bellver - mnóstwo kolumn na okrągłym dziedzińcu daje fajne tło do zdjęć. Widoki z samego zamku mnie nie zadowoliły.

Idąc wzdłuż wybrzeża Palmy w stronę katedry tarliśmy na jakieś muzeum z darmowym wejściem. Wystawa nas nie zainteresowała, ale idąc w górę weszliśmy na fajny taras widokowy będący częścią muzeum.

Soller - z różnych przyczyn pojechaliśmy tam nie pociągiem a autobusem TIB (211). Miasteczko ładne, widoki z autokaru słabe.
Do Port de Soller pojechaliśmy tramwajem i tutaj moim zdaniem widoki słabe a i sam Port mnie rozczarował. Myślę, że widoki w Sorrento, gdzie również mamy zabudowania na wzniesieniu przysłoniły mi te z Port de Soller.

Z Port de Soller wracaliśmu TIBem do Palmy, z tym, że tym wybraliśmy trasę dłużą przez Deię i Valldemosę (210) i było warto. Z autokaru mogliśmy z grubsza przyjrzeć się tym uroczym miasteczkom. Ponadto widoki z autokaru są naprawdę fajne, choć jak ktoś ma słabe nerwy to nie polecam - trasa serpentynami przyprawia o dreszczyk.
W Port de Soller, obok ronda, przy którym znajdują się przystanki 210 i 211 znajduje się pole, na którym pasają się bardzo sympatyczne owce :)

Aquapark w Arenalu - spędziliśmy tam cały dzień. Ciężko mi obiektywnie ocenić, bo to pierwszy aquapark w jakim byłam, ale dość długo czekało się w kolejce po ponton, a potem do wejścia na zjeżdżalnię. Można sobie kupić wejście bez kolejki, ale nie mam pojęcia ile to kosztuje.
Koszt skrytki na swoje rzeczy to 5 eur+5 eur depozytu. My nic cennego nie braliśmy ze sobą, więc zostawiliśmy ręczniki i ubrania na trawie.

Na każdym kroku mnóstwo Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 17 Wrz 2019 12:52 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Hej,
za 3 tygodnie ruszamy żoną na dwutygodniowy podbój Majorki. Stawiamy na samodzielne wiedzanie samochodem ale w trakcie każdego wyjazdu lubimy wykupić rejs łodzią.
Tutaj mam pytanie. Które opcje na Majorce warto brać p od uwagę j eżeli chodzi o wycieczki łodzią?

Zastanawialiśm się nad Minorcą lub rejsem na Carbere. Interesuje nas wariant - rano start, wieczorem powrót.

Co polecicie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 17 Wrz 2019 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Najlepiej poczytać chyba opinie, np. na getyourguide:
http://www.getyourguide.com/s/?q=Mallor ... lng=29&p=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 18 Sty 2020 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2020
Posty: 3
Pierwszy post na forum, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Latamy sporo jako para fotografów. Rocznie 15-20 razy za granicą także jakieś doświadczenia się zebrały.
Jednym z kierunków była Majorka - po dziś dzień jedna z topowych destynacji.

Mieszkaliśmy w Palmie (AirBnb) gdzie od razu wypożyczyliśmy samochód.
Za poleceniem hosta - telefonicznie/osobiście. Choć ceny i tak są niskie.
I to był strzał w dychę.

Od Valdemossy po Port de Soller - świetne widoki. Od razu zrozumieliśmy dlaczego Majorka to mekka kolarska.
Lubimy odwiedzać lokalne targi także było co robić - Santanyi był chyba najciekawszy, a przy okazji wizyta przy Es Pontas.
Potem czas na plażowanie - Cala d'Or i Cala Llombards dały się zapamiętać jako po prostu ładne miejsca.
Obowiązkowy punkt na mapie - Formentor o wschodzie słońca. Potem pojechaliśmy wioskami do Sineu gdzie wpadł fantastyczny obiad w pustym mieście.
Sa Calobra na zachód i droga w obie strony to też konieczność. Choć trzeba lubić przestrzeń i serpentyny :)
Do tego droga o zachodzie słońca od Banyalbufar po Andratx.
Wiele odwiedzonych po drodze małych miasteczek.
W jednym z nich - Campanet - trafiliśmy na pracownie rysownika. Za 1€ od obrazka można było zakupić "pocztówki". Co ważniejsze - pod nieobecność autora.
Był co prawda kot, ale to chyba nie on rysował. Chyba.
Ach, bo i ensaimadas w ilości niebanalnej. Absolutnie narkotyczne odkrycie!

W tym roku wracamy wykręcić kilkaset kilometrów na rowerach.

A przy okazji - jeśli można - zapraszamy na kilka klatek:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#649 PostWysłany: 10 Lut 2020 00:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy ktoś z forumowiczów odwiedził może wysepkę Illa de sa Dragonera?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 08 Lip 2020 10:33 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
ajemstories napisał(a):
Mieszkaliśmy w Palmie (AirBnb) gdzie od razu wypożyczyliśmy samochód.
Za poleceniem hosta - telefonicznie/osobiście. Choć ceny i tak są niskie.
I to był strzał w dychę.




auto za poleceniem hosta ? masz jakieś namiary ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 03 Wrz 2020 13:50 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
Ok, drugi raz odwiedziłem Majorke i coś dodam do tematu.
Kotrole QR na lotnisku w dwóch miejscach - w pierwszym o tym przypominaja i sprawdzaja czy jest, w drugim juz skanuja, mierza temp itd.

Samochód z Drivalia, 120e/5 dni fiat 500, pełne ubezpieczenie.
przejechane ponad 500km, 34e/paliwo

Spaliśmy na matach, pod śpiworem:
pierwsza noc:
https://goo.gl/maps/TZuk4jmg66df65Ta7
druga noc:
https://goo.gl/maps/xEMZfz3uG7r9iWyr8
trzecia noc:
https://goo.gl/maps/cJFJJYHsPcikZdQK7
czwarta noc:
https://goo.gl/maps/ZAuJU99KFzjmGd849



Z nowych plaz, o których nie czytałem w tym watku to Cala Gat, wąska, czysta zatoka z niebieską woda i pieknym miejscem do skakania po prawej stroni. Dotrzec do niego mozna chodnikiem nad plaza.
Obecnie licza ilośc osób na plazy więc możecie się spotkać z odmową wstepu.

Cala Agula - plaza bajka, biały piasek, czysto, szeroko, woda niebieska, bardzo długo płytka. Idealna dla dzieciaków !
Na zachodnim wybrzezu prysznice na plażach pozamykane. Na wschodnim, Cala Santanyi, prysznic czynny, na Sa Calobra prysznic płatny, czynny.

Do sklepu, knajpu wpuszczaja tylko w maskach. Na ulicy zatrzymał nas policjant, ponieważ nie mieliśmy maseczek na twarzy. Obyło sie na upomnieniu ale wiem, że mandaty sa czeste.
Do Palma Aquarium wpuszczaja w maska i pilnuja by zakrywały one usta i nos.

Ludzi jest naprawdę mało, na plażach, deptakach, widać, jak niekorzystnie na turystykę wpływa obecna sytuacja. Jadąc przez północne wybrzeże, górami, zdarzalo sie pare godzin pustej drogi. Wypożyczalnie maja pełne parkingi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 13 Paź 2020 14:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Czy był KTOŚ niedawno na Majorce i może opisać jak wszystko tam funkcjonuje? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 16 Paź 2020 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
@HandSome aktualnie jestem w Can Pastilla. Generalnie pustki. Mało knajp otwartych, smutny widok generalnie. Aktualnie na plaży pojedyncze osoby lub małe grupki ludzi. Przyjemne 20°C, woda już chłodna, mało kąpiących się. Na plaży bez masek, na ulicy praktycznie wszyscy noszą.. Wiadomo, Hiszpanię przeorało wiosną. Wczoraj w samolocie ~150 paxów z KRK.

Mały update: jest piątkowy wieczór i czuć weekend, trochę więcej ludzi na ulicach i w knajpach.


Ostatnio edytowany przez tarman 16 Paź 2020 21:07, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 16 Paź 2020 14:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Interesuje mnie szczególnie sama Palma gdyż jak w ogóle polecę to ze względu nawet na krótki termin sama stolica. Obserwuję koszty lotów i już podskoczyły. :cry: Obserwuję ceny apartamentów i...nie spadają za dużo :mrgreen: Tak czy inaczej czekam do ostatniej chwili czy coś nowego ,,covidowego" się nie narodzi :lol: A tak BTW...to i tak zdecydowanie wolałbym być tam gdzie Ty teraz niż w deszczowym Szczecinie :P
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#655 PostWysłany: 16 Paź 2020 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
Jutro będziemy w Palmie, więc priv jeśli mogę w czymś pomóc.
Cytując klasyka " taki mamy tu klimat"
Załącznik:
20201016_115055.jpg
20201016_115055.jpg [ 57.67 KiB | Obejrzany 3921 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#656 PostWysłany: 06 Cze 2021 11:10 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 22
czy może ktoś polecić rodzinny hotel blisko plaży ze śniadaniami? (pobyt początek sierpnia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 28 Lip 2021 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Testy antygenowe na Majorce - gdzie najtaniej?
Gdzie nie spojrzeć to 30 EUR chcą. Może ktoś ma lepszy namiar?

Takie czasy i takie to dobro że jakość usługi bez znaczenia. Liczy się tylko cena. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 28 Lip 2021 16:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@ofer
Tu masz kilka punktów, ale jest ich dużo więcej.
baleary-covid,1480,158070&start=20#p1433614

Niestety ciężko będzie Ci znaleźć antygenowy taniej niż 30 EUR. Możesz szukać w większych 4-5* hotelach, z reguły współpracują z klinikami i niekiedy mają punkty pobrań u siebie. Może wchodząc z ulicy i udając gościa danego hotelu będzie nieco taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 17 Sty 2022 11:02 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
wlasnie wrocilismy, lot w 1 połowie stycznia. Bilety taniutkie z Berlina - razem za 2 osoby w dwie strony zaplacilismy jakies 40 euro, w sobotę gdy lecielsimy, lecialy 3 samoloty dziennie z Berlina na Majorkę. Na lotnisku w Berlinie nikogo nie interesowało nic. Na Majorce - covid pass plus hiszpanski qr. Dojazd z lotniska do centrum - autobus po 5 euro i uwaga - kierowca nie przyjmuje kart ani banknotow wiekszych niz 20 euro.

W styczniu - ferocaril de Soller zamkniete :( wiec pociagu zabytkowego ani tramwaju nie uswiadczcie. Na Cap de Formentera tez komunikacją publiczną ani z Alcudii ani Pollenci nie dojedziecie - tylko taksi albo wynajęty samochod.

Polecam jaskinie w Portocristo robią wrażenie. Ceny jak to w Hiszpanii poza sezonem- całkiem spoko nawet dla nas Polaków.
jeżdżac autobusami międzymiastowymi (czerwono-żółte) lepiej płacić kartą niż kupować bilet za gotówkę - oszczędności rzędu 40% na bilecie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 17 Sty 2022 13:10 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
Grzes830324 napisał(a):
tramwaju nie uswiadczycie


Tramwaj jeździ według szczątkowego rozkładu (odjazdy z Soller 08:00, 09:00, 15:00 i 16:00, powroty z Port de Soller po pół godzinie).

https://www.icloud.com/sharedalbum/pl-p ... rhkPx9YXs0

Pociąg nie jeździ, bo remontują mostek tuż przed samym Soller.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group