Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Maeklong market
#1 PostWysłany: 06 Lut 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Aż dziwne, że nie ma tematu o tym słynnym targu.

Maeklong railway market jest położony na torach kolejowych w prowincji Samut Songkhram, ok. 80 km na południowy zachód od Bangkoku.
https://goo.gl/maps/P7hjBgTfSGJ2
Główną atrakcją (dla turystów) jest zwijanie przez sprzedawców straganów w momencie, gdy nadjeżdża pociąg.
Niestety nie było mi dane zobaczyć to widowisko gdyż przyjechałem na targ ok. godz. 12.00 a najbliższy pociąg miał przyjechać o godz. 14.30

Godziny przejazdu pociągów przez targ. Info zaczerpnięte z kawiarni znajdującej się na targu.
Odjazdy ze stacji Mae Klong
6.20
9.00
11.30
15.30

Przyjazdy do Mae Klong
8.30
11.00
14.30
17.30

Sam targ nie jest jakoś specjalnie duży, ale mają bardzo dobre ceny, taniej niż w Bangkoku, więc warto zrobić tam zakupy, głównie owoce, warzywa i art. spożywcze, odzieży bardzo mało.

Jeśli chodzi o transport to ja miałem umówionego kierowcę na cały dzień za 2000 THB, taxi do naszej dyspozycji. Odbiór z hotelu w Bangkoku, Maeklong Market, Damnoen Saduak i odstawka do hotelu.

Orientacyjne ceny transportu
Grab z centrum Bangkoku życzył sobie 1100-1200 THB za przejazd w jedną stronę.
Agencje turystyczne w Bangkoku krzyczały ok. 1000-1400 THB za wycieczkę na oba targi za osobę, bez łodzi w Damnoen Saduak
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Maeklong market
#2 PostWysłany: 08 Lut 2019 00:40 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Można też dojechać autobusem za ok 70 thb ze stacji Sai Tai Mai.
My akurat wracaliśmy i do Chatuchak płaciliśmy po 90thb.
Co do samej atrakcji to nie jest niestety tak widowiskowa jak na filmikach z You Tube. Stragany są zwijane dużo szybciej, zanim nadjedzie pociąg, więc nie ma tego efektu. Poza tym dobrze jest znaleźć sobie wcześniej miejsce do stania blisko torów, żeby coś zobaczyć bo potem to już nie ma się nawet gdzie wepchnąć i pozostaje stanąć w głębi, co przy takich tłumach sprawia że nic się nie zobaczy.
Nie polecam jeśli ktoś chce specjalnie jechać, chyba że przy okazji Damnoen Saduak, którego zresztą też nie polecam ;) -typowo pod turystów.
Za to, jak już ktoś tam będzie, polecam przejść się do końca ulicą przy dworcu i skręcić w ul. Kraichana - najlepsza Tom Yum jaką jadłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maeklong market
#3 PostWysłany: 08 Lut 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na Chatuchak też jest masa turystów, niestety z Tajlandią jest taki problem, że jest strasznie skomercjalizowana i dużo białasów.
Ale pomijając zwijanie straganów i przejazd pociągu to Maeklong bardzo fajny i moim zdaniem dużo bardziej autentyczny niż Chatuchak.
Damnoen to traktowałbym bardziej w kategorii ciekawostki a nie robienia zakupów, bo chyba nikt normalny tam nic nie kupuje :lol:
Moim zdaniem Damnoen jak najbardziej jest warty uwagi, ale nie tylko targ, ale przejazd po kanałach, których jest mnóstwo. Poobserwować przyrodę, mieszkańców i ich nieśpieszne życie w domach na palach.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maeklong market
#4 PostWysłany: 08 Lut 2019 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W moim odczuciu nic specjalnego. Jadąc motocyklem lub skuterem warto odbić od trasy, którą proponuje google maps do mijanych wiosek- to jedyne okolice w Tajlandii, gdzie udało mi się zjeść świeże curry z mięsem kota, znacznie smaczniejsze niż w Guangxi czy Guangdong w Chinach, koszt 30thb.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maeklong market
#5 PostWysłany: 08 Lut 2019 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@nick kota oprawiali przy Tobie?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maeklong market
#6 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@cypel
Niestety nie :cry:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maeklong market
#7 PostWysłany: 08 Lut 2019 23:03 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
cypel napisał(a):
Na Chatuchak też jest masa turystów, niestety z Tajlandią jest taki problem, że jest strasznie skomercjalizowana i dużo białasów.
Ale pomijając zwijanie straganów i przejazd pociągu to Maeklong bardzo fajny i moim zdaniem dużo bardziej autentyczny niż Chatuchak.
Damnoen to traktowałbym bardziej w kategorii ciekawostki a nie robienia zakupów, bo chyba nikt normalny tam nic nie kupuje :lol:
Moim zdaniem Damnoen jak najbardziej jest warty uwagi, ale nie tylko targ, ale przejazd po kanałach, których jest mnóstwo. Poobserwować przyrodę, mieszkańców i ich nieśpieszne życie w domach na palach.


Nigdzie nie napisałam że Chatuchak jest lepszy i mniej turystów (nie byłam wiec się nie wypowiadam), napisałam o cenie przejazdu z Maeklong do stacji Chatuchak ;) oraz co sądzę o tamtych marketach, a każdy i tak zrobi jak uważa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group