Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lip 2012 17:21 

Rejestracja: 21 Lip 2012
Posty: 1
Witam!

Już za chwilę zostanę mamą chłopczyka:) od jakiegoś czasu z mężem planowaliśmy podróż na własną rękę na Maderę, plany są nadal tyle, że już chcemy jechać w trójkę, w styczniu mały będzie miał wtedy ok 5m-c.
Proszę o rady tych co byli z takimi maluszkami, chcemy lecieć raczej najtańszą opcją czyli z przesiadką w Londynie, nie wiem tylko czy nie będzie to dla dziecka zbyt męczące? Zastanawiam się również nad organizacją już na miejscu, niestety na taki wypad będziemy mieli jedynie 7dni.

Z góry dzięki za pomoc!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2012 18:16 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
witam!
My mamy 6 miesiecznego synka i nie ma zadnych klotow z lataniem. Mysle ze dwa samoloty jednego dnia tez nie bedzie klopotem jesli odpowiednio wszystko zorganizujecie ,tzn najlepiej zeby nie spal przed lotem tylko w samolocie i zeby go karmic podczas startu i najlepiej ladowania wtedy nie bedzie klopotow z zatkanymi uszkami i placzu.Nasz lecial z nami 4 razy i nie bylo ani jednego problemu, fakt ze na codzien tez jest grzeczny i prawie nigdy nie placze. Pewnie juz urodzilas wiec gratuluje!!
Tak przy okazji jakii liniami chcialas leciec na madere z londynu i z jakiego lotniska? To jst jeden naszych celow na najblizszy czas wiec moze tezw taki sposob moglibysmy poleciec.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2012 22:45 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
wojczyira z london gatwick lata easyjet, ma dobre ceny, z lizbony rewelacyjne, ale do lizbony ciezej sie dostac niz do londynu (przynajmniej mi, z gdanska)
tez planuje madere z maluszkiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2012 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Cześć!
Cieszę się, że coraz więcej mam nie boi się latać z maluchami i że ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami na takich forach, jak to, zamiast wyzywać od wyrodnych matek (co czasem się niestety zdarza na innych forach). Nie byłam na Maderze, ale brałam ten kierunek pod uwagę w tym roku, po zeszłorocznej podróży na Teneryfę z 6 miesięcznym synkiem. Wtedy lecieliśmy w naszą pierwszą wspólną podróż z Berlina na Teneryfę z krótką przesiadką w Norymbergi. Linia Air berlin. W każdym razie, z takim maluchem najgorsze są momenty, gdy dziecko właśnie zasnęło, a tu nagle turbulencje, albo trzeba zapiąć się w pasy przed lądowaniem, mały się budził ze słodkiego snu i płakał. Polecam Ci air berlin, ponieważ są to linie wygodne dla rodzin z dzieckiem. Jako rodzina z dzieckiem do 2 lat macie darmową możliwość wyboru miejsc na pokładzie - dodam, że linia na dłuższych trasach oferuje w pierwszych rzędach kojec dla dziecka, w którym może spokojnie maluch się wyspać, a rodzic ma wolne ręce. Takie kojce są tylko w pierwszym rzędzie. Aha - warto zabrać swój kocyk z powodu klimy w samolocie. My dostaliśmy jeszcze zabaweczkę, pieluchę mini przybory pielęgnacyjne na czas lotu. Oczywiście na pokładzie masz skromny posiłek, ale najważniejsze jest to, że dziecku też przysługuje bezpłatny bagaż, więc jeśli nie macie w zamiarze dużo chodzić z plecakami, to można zabrać aż 3 wielkie bagaże bezpłatne, co w naszym przypadku było zbawieniem - bo zabrałam tyle pieluch, chusteczek i słoiczków ile dusza zapragnie+milion niepotrzebnych rzeczy tak "na wszelki wypadek". Dzięki temu, przed kolejnym wyjazdem dokładnie wiedziałam, co mi się przyda, a co nie. Oczywiście wszystko można kupić na miejscu, ale jak policzyłam wydatki na zakupienie pieluch i jedzenia + kremy z dobrym filtrem - wyszło dość drogo i jeszcze trzeba sporo czasu tracić na zakupy. Z tego co wiem, obecnie fajną promocję na loty do Funchal ma z Warszawy TAP i Air Berlin. Weźcie pod uwagę lot drogimi liniami z bagażem, może wyjdzie tyle samo co lowcostem + bagaż, ale znacznie wygodniej na pierwszy raz. Życzę Wam wspaniałego wyjazdu i oby pogoda w styczniu dopisała! Jak zamierzacie wynająć auto na miejscu, skorzystajcie z internetu, na miejscu jest po porostu drożej. Warto zabrać też dla maleństwa własny fotelik samochodowy. Od siebie szczerze też polecam w tym okresie Teneryfę - na południu cieplutko, w Adeje czy Las Americas prawie wszędzie wjedziesz z wózkiem dzięki udogodnieniom dla osób niepełnosprawnych, są promenady nadmorskie więc można miło spędzić czas spacerując z wózkiem i wcale nie jest tak drogo, gdy się jedzie na własną rękę. A Madera też mi się marzy, ale zastanawiałam się, czy na zimą nie będzie tam deszczowo.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lis 2021 15:17 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ma ktoś może jakąś listę hoteli z podgrzewanymi basenami na Maderze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lis 2021 15:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@digger Diamentowa łopata za odgrzebanie tematu ;) A co do pytania to np. na booking.com zaznacz ,że obiekt ma mieć basen a potem w opisie często jest czy podgrzewana woda tam będzie. Tu przykład i w opisie Dorisol Mimosa Studio Hotel akurat jest https://www.booking.com/hotel/pt/dorisolmimosa.pl.html?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2022 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mocno po czasie, ale tak się składa, że byliśmy w lutym na Maderze z 8-miesięcznym dzieckiem.
Niestety gdzieś po drodze w Lizbonie nam się mały rozchorował i generalnie całego wyjazdu nie mogę zaliczyć do udanych. Dwie wizyty u lekarza, gorączkowanie, itd. Ciężki to był okres, ale na Maderę chętnie bym wrócił teraz z już większym dzieckiem ;-)

Dlatego też wyjazdu w okresie zimowym / infekcyjnym raczej bym odradził z tak małym dzieckiem, ale wiadomo, dużo tutaj zależy od szczęścia / pecha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
To już chyba wszystko zależy od indywidualnych preferencji, doświadczenia, charakteru wyjazdu, itd. Byliśmy na Maderze i w ciąży, i z maluchem, i z roczniakiem na Wyspie św. Michała (Azory) i generalnie jeśli tylko kwestie zdrowotne nie staną na przeszkodzie, są to świetne kierunki na rodzinne wyprawy. Zresztą nie bez powodu Karol i Ola z "Busem przez świat" spędzili tam dobre pół roku z niemowlakiem.
I w tym tygodniu znów wracamy na Maderę :)

(Przy okazji, faktycznie pięknie odkopany temat po 10 latach :D )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Kwi 2022 10:50 

Rejestracja: 01 Paź 2010
Posty: 35
Kurcze, a ja tak mozdze i mozdze nad ta Madera z niemowlakiem (8miesiecy) i nie wiem czy 5godzinny lot wytrzymamy bez jakiejs afery 😁
Na pierwszy raz myslalam o jakims max 2godzinnym locie, ale ciezko o sensowny kierunek w tym zakresie czasowym.


Ostatnio edytowany przez kama, 14 Kwi 2022 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Kwi 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Cale Wlochy sa w tym zakresie czasowym. Na pierwszy lot z dzieckiem nigdy nie wybralbym takiego trwajacego 5h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Kwi 2022 11:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@kama
Moje (wówczas) siedmiomiesięczne dziecko pierwszy lot miało na Teneryfę 5h 20min. Dzisiaj po 12 lotach (20 miesięcy) zapewniam Cię, że tęsknię za tamtymi "aferami".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Kwi 2022 11:18 

Rejestracja: 01 Paź 2010
Posty: 35
-- 14 Kwi 2022 11:11 --

igore napisał(a):
Cale Wlochy sa w tym zakresie czasowym. Na pierwszy lot z dzieckiem nigdy nie wybralbym takiego trwajacego 5h


No chyba nie całe, bo zalezy jeszcze skad 😁 Z Berlina/ Poznania to raczej tylko polnoc, reszta to juz ok 3 godz.

Wlasnie przez te 5 godz lotu raczej Madere na pierwszy raz odpuszcze. Moj maluch to aktualnie mala wiercidupa 😆
Oczywiscie najchetniej bylby noszony na rekach w strone do swiata, ale za to lubi byc w nowym miejscu bo wszystko go interesuje, tyle pocieszenia 🙂

-- 14 Kwi 2022 11:18 --

J29 napisał(a):
@kama
Moje (wówczas) siedmiomiesięczne dziecko pierwszy lot miało na Teneryfę 5h 20min. Dzisiaj po 12 lotach (20 miesięcy) zapewniam Cię, że tęsknię za tamtymi "aferami".


Wlasnie wszyscy tak pisza ze lot z niemowlakiem to sielanka, ze chyba w koncu, rowniez dla swojego dobra, sama zaczne w to wierzyc 😁

Myslelismy tez nad wyprawa autem do Austrii badz na polnoc Wloch, ale zastanawiam sie co lepsze.


Ostatnio podbity przez kama, 14 Kwi 2022 11:18
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group