Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Madera - Funchal
#1 PostWysłany: 26 Sty 2013 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Dla osób poszukujących noclegów na Maderze polecam Molhe Apartments w Funchal.
Spędziłem tam sześć dni w połowie stycznia tego roku. Rezerwowałem przez booking.com. Link do hotelu http://www.booking.com/hotel/pt/molhe-a ... 8a6;dcid=1
W tym okresie płaciłem 29 eur za dobę za apartament dwuosobowy.
Obiekt znajduje się w centrum Funchal. Blisko stąd do wszystkich turystycznych atrakcji. Mercado dos lavradores czy katedra znajdują się zaledwie parę minut spacerem. (Nie jest to dzielnica hotelowa, z której to do centrum jest dobre pół godziny marszu)
W zasadzie nie jest to hotel tylko mieszkania w kamienicy. W części mieszkają miejscowi, a część jest wynajmowana turystom. Nie ma tam klasycznej recepcji. Wcześniej trzeba z wynajmującym ustalić godzinę przyjazdu i umówić się z nim na odebranie pokoju.
Zdjęcia na booking.com w zasadzie oddają to co możemy zastać na miejscu. Oczywiście nie jest tak idealnie, ale wielkich różnic nie ma.
Apartament na prawdę dobrze wyposażony. W kuchni jest kuchenka z piekarnikiem, lodówka, mikrofalówka, toster, czajnik elektryczny, garnki, talerze, sztućce, a do tego wszystkiego pralka automatyczna. Do tego z przydatnych rzeczy dochodzi deska do prasowania i żelazko. Dobre miejsce dla kogoś kto planuje dłuższy pobyt, a zabiera ze sobą tylko bagaż podręczny.
Myślę, że ważną informacją dla pań będzie fakt braku suszarki do włosów.
W apartamencie jest telewizor z masą kanałów, a internet (wifi) działa bez zarzutu.
W budynku jest winda więc nie trzeba obawiać się wyższych pięter.
Nam trafił się pokój z widokiem na ocean. Ale są też z widokiem na drugą stronę (ulica).
Minusem są cienkie ściany. Uciążliwi więc mogą być wtedy hałaśliwi sąsiedzi.
Parkingu darmowego też raczej na miejscu nie uświadczymy więc wynajmujący na miejscu samochód muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami za parkowanie. Na ulicy gdzie mieści się obiekt są 2 darmowe miejsca, jednak trafienie na moment kiedy choć jedno było by wolne jest raczej mało prawdopodobne. W pobliżu znajdują się dwa parkingi. Podziemny, gdzie za przenocowanie auta zapłacimy 4 euro i trochę dalej, na placu gdzie za tą samą usługę zapłacimy od 1 do 3 euro. Są też parkingi miejskie jednak parkuje się tam na godziny i wychodzi drożej.
Jak by były pytania to chętnie odpowiem.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#2 PostWysłany: 26 Sty 2013 15:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2012
Posty: 40
Zbanowany
WITAM

Jakim połączeniem się dostałeś na Maderę i w jakim koszcie zamknęla się podroż
Jaka tam była pogoda w styczniu.

Pozdrawiam
:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#3 PostWysłany: 26 Sty 2013 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Lecieliśmy z Berlina przez Lizbonę easyjetem. Za dwie osoby w dwie strony zapłaciliśmy 1050 zł. Trochę wcześniej można było kupić za 900 zł. Za wspomniane wyżej noclegi zapłaciliśmy 174 euro za 6 nocy (z karty pobrało dokładnie 745,18 zł). Dodatkowo mieliśmy jedną nockę w Lizbonie, która kosztowała nas 15 euro.
Tak więc za przeloty plus zakwaterowanie, 7 dni, od niedzieli do niedzieli zapłaciliśmy ok 1850 zł za dwie osoby.
Dodatkowe koszty. Wyżywienie. Stosowaliśmy wariant oszczędnościowy. Przygotowywaliśmy posiłki w kuchni sami. Ceny w sklepach jednak trochę wyższe niż u nas. Dwa razy jedliśmy obiad w knajpach. Ciężko mi określić koszty. Wydatki na jedzenie niewiele przewyższają niż te na miejscu w Polsce. Piwo w sklepach droższe :( .
Kolejny koszt. Wynajęcie samochodu. Rezerwacja przez internet, odbiór i zwrot na lotnisku. Za Forda fiestę, prawie nówkę \ ;) zapłaciliśmy w sumie ok 80 eur za 6 dni. Plus paliwo ok 1,60 eur za litr.

Temperatury w styczniu. Na opalanie bym nie liczył. Były słoneczne dni i w sumie można by było się powylegiwać w słońcu, ale raczej ciężko to było przewidzieć. Kiedy nie wiało chodziłem krótkich spodenkach i koszulce. W górach i na levadach raczej bluza była konieczna. Dwie kąpiele w oceanie zaliczyłem. Woda zimna, ale nie tyle żeby zrezygnować z pływania w morzu.
Na ulicach Funchal nawet wśród miejscowych pełna dowolność strojów. W tym samym momencie kobiety w kozakach i płaszczach, a obok inni w krótkich spodenkach i koszulkach.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#4 PostWysłany: 31 Sty 2013 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
luki napisał(a):
Kolejny koszt. Wynajęcie samochodu. Rezerwacja przez internet, odbiór i zwrot na lotnisku. Za Forda fiestę, prawie nówkę \ ;) zapłaciliśmy w sumie ok 80 eur za 6 dni. Plus paliwo ok 1,60 eur za litr.


witam czy mógłbyś podać namiary na wypożyczalnię z której skorzystałeś??
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#5 PostWysłany: 02 Lut 2013 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Samochód rezerwowałem na stronie http://www.recordrentacar.com/. Potwierdzenie rezerwacji przyszło od autoeurope.de. Z kolei samochód otrzymałem z Hertza. Bezpośrednia rezerwacja w Herzu była by o 50 euro droższa. Co ciekawe na autoerope też sprawdzałem i było drożej. Kasę z karty ściągnęli od razu przy rezerwacji. Dodatkowo hertz na koniec doliczył 6 euro za czyszczenie samochodu. Nie brałem dodatkowego ubezpieczenia więc zablokowali jeszcze ok 1000 euro na karcie. Parę dni po zwrocie samochodu blokade zdjęto.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#6 PostWysłany: 02 Lut 2013 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
jak już lecimy OT to po całości więc podrzucę też http://www.economycarrentals.com/ wypożyczam za 2 tyg na Sardynii, wyszło za 4 dni jakieś 250zł. Jak wrócę to ocenię tą wypożyczalnię. Potwierdzenie mam z thrifty, ale bezpośrednio na ich stronie też było drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#7 PostWysłany: 02 Lut 2013 18:29 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 21
Z Economy Car Rentals korzystałem wielokrotnie i nigdy nie było problemów. Czasem można znaleźć naprawdę tani wynajem, np. na styczeń/luty w Maladze, Walencji czy Alicante za 3 dni 15 EUR (Ford Fiesta i podobne). Naprawdę warto.

Co do Funchal - sam kiedyś leciałem easyJetem z przesiadką w Lizbonie. Bruksela-Madryt Ryanair, Madryt-Lizbona easyJet, Lizbona-Funchal jak wyżej.

Niestety, należy się liczyć z nocką w Lizbonie, bo ciężko dolecieć na czas. I uwaga - po przylocie do Lizbony, trzeba zmienić terminal, bo lot do Funchal to lot krajowy. Jeśli lecimy z przesiadką, to pamiętajmy że 2 h nie wystarczą...

A loty na trasie Lizbona-Madryt lubią być opóźnione, bo to króka i często powtarzana w ciągu dnia trasa, a opóźnień się właśnie napiera na lotniskach, a nie w powietrzu.

Ogólnie na ten okres Madera jest świetnym wyborem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#8 PostWysłany: 08 Cze 2013 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Tematy niezwiązane z noclegami - zapraszam tutaj: madera,168,7378&start=10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#9 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Mam 4 pełne dni na Maderze, będę wynajmował samochód. Jestem dopiero na samym początku planowania ale chciałbym wiedzieć coś więcej na temat logistyki noclegu. Czy lepiej jest zarezerwować jeden nocleg w Funchal na czas pobytu i każdego dnia robić sobie wypady czy może po drodze coś rezerwować i spać w rożnych miejscach?
Wygląda na to, że odległości nie są duże i można dojeżdżać z Funchal bez problemu ale jak to wygląda w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#10 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jeśli chodzi o dojazdy to południowy brzeg masz cały w szybkiej trasie z tunelami. Na północy około połowy dróg jest przez tunele. Problemem może być przecinanie wyspy. Nieraz mniej główne drogi są bardziej przyjazne. Jak na 4 dni to może podziel to na 2? Może 1 dzień w funchal bez auta a potem w drogę. Widziałem przy okazji promocję 3 dni za 2 w wypożyczalni jak oddawałem auto (madpoint). Niby odległości nie duże ale te kilkadziesiąt kilometrów po krętych drogach robi swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#11 PostWysłany: 16 Lip 2014 16:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Myślę że przy pobycie kilkudniowym nie ma problemu i potrzeby noclegu w różnych miejscach - znajdzie się co najmniej kilka tras pieszych po jednej stronie wyspy, która to strona by nie była.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#12 PostWysłany: 16 Lip 2014 18:25 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 36
Funchal jest ciut drozsze niz okolice, a sama Madera ma dosc dobre drogi, wiec jesli masz samochod na caly pobyt, to nie kombinowalabym z noclegami w roznych miejscach. My zatrzymalismy sie w Santa Cruz, 5 minut id lotniska - urocza miescina z przyzwoitymi cenami. Spokojnie mozna bylo pojechac stamtad w kazdym kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2017 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Temat był martwy aż do dzisiaj ;)

Planuję wyjazd na Maderę na 9 dni na początku grudnia, będziemy tam w 4 osoby, na pewno będziemy mieli samochód i tutaj pytanie.
Gdzie się lokować? Czy Funchal czy pobliskie miejscowości? Co sami możecie doradzić? A może północ wyspy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#14 PostWysłany: 21 Kwi 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Funchal moim zdaniem jest ok, na północy zazwyczaj dużo gorsza pogoda, bardziej wietrznie i więcej opadów. Samo Funchal to też atrakcja, jest co robić i gdzie zjeść.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#15 PostWysłany: 21 Kwi 2017 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Temat martwy bo pewnie większość miała samochód, a wtedy miejsce noclegowe nie ma tak dużego znaczenia. Ja byłem 3 dni i jako miejsce wypadowe miałem FUNCHAL. Bez problemu dotarłem w każde miejsce w które chciałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#16 PostWysłany: 18 Kwi 2018 20:51 

Rejestracja: 23 Mar 2018
Posty: 3
Cześć,
Serdecznie NIE POLECAM noclegu w Madeira Low Cost Room. Na booking super opinie, w środku robactwo, brud, zarówno w pokojach jak i łazienkach... Głośno od ulicy,ale to szczegół...
Przynajmniej jeden pokój nie ma okna (sic!).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Witam z Czech,
już teraz szukam podróż na Maderę w terminie 13-20. listopada z Katowic.
Znalazłem dwie opcje,które mi się podobają:
https://www.wakacje.pl/oferty/portugali ... ,z-katowic
https://www.wakacje.pl/oferty/portugali ... ,z-katowic
Ale jak widzę jakiś czas,to cena nadal spada.Nie wiem,czy i jak długo mam jeszcze czekać niż cena już nie pójdzie w dół.
Zaliczka jest chyba od 5% i to nie jest tak dużo.
Też nie wiem,czy mam zamówić wycieczkę przez TUI,czy pośrednika.
Dzięki za radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2018 11:03 

Wogòle tego nie kupuj. :mrgreen:
Poskładaj sobie lot przez Lizbonę + hotel ( w listopadzie jest tanio).
Sporo zaoszczędzisz. Po co Ci TUI potrzebne ??
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#19 PostWysłany: 20 Kwi 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Ostatnie widoczne terminy Wizz,to 17-24. października i cena tylko za samolot KTW-LIS to 1 316 ​zł​,bez bagażu.TUI chyba 20 kg walizka w cenie.
Do tego bilety lotnicze LIS-FNC,cenę nie wiem.
Hotel Panoramico przez Anoma cca 3540 zł(na Booking wyprzedane).Już teraz jest to droższe.
Ponadto, jesteśmy już w wieku(pare lat ponad 50 ;) ),kiedy na dłuższą odległość wolimy lat bez przerwy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera - Funchal
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2018 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Nie ma innej opinii :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group