Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#361 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Musicie o tym rozmawiać "przy jedzeniu"? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#362 PostWysłany: 09 Sty 2020 21:07 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Noclegi i posiłki podrożały, ale nie dlatego, że aż tylu Polaków przyjeżdza :D Wręcz odwrotnie - mniej naszych, a co raz więcej z innych krajów, ale główną przyczyną są koszta utrzymania lokali na Ukrainie i same czynsze. Skończyło się tez niepłacenie podatków jak to było jeszcze kilka lat temu :D Teraz w głupim kebabie jest kasa fiskalna i pilnują się bo sa liczne kontrole.

Samo paliwo podrożało na Ukrainie w ciągu kilku lat o dobre 25%. Za większość usług płaca aktualnie te same pieniądze co my w tym za segregację śmieci bo wymusza na nich EU.
W mniejszych miastach jest ok. 10% taniej w restauracjach, hotele dużo tańsze niż we Lwowie. Booking itp. też pobiera niemałe prowizje.
Odnośnie Baczewskich czy Puzatej Chaty, Pijanej Wiśni - czemu mieliby nie podwyższyć cen jak i tak są kolejki? Jak nie będzie kolejek to będą promocje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#363 PostWysłany: 10 Sty 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jak komuś nie zależy na bardziej wypasionych lokalach a chciałby jedynie zjeść coś na szybko i niedrogo w centrum to mogę polecić knajpkę Czas Pojisti na Kopernika tuż przy Placu Wolności niedaleko pomnika Mickiewicza.
Ogólnie coś w rodzaju Puzatej Chaty ale bliżej i chyba nieco smaczniej. Przynajmniej mi smakowało bardziej niż w Puzatej. Ceny podobne jak nie niższe. Mniejszy tłok.
Specjalizują się w pielemieni i warenikach, które sprzedają też pakowane na wynos.
Uwaga: Szybciej wyprzedają się z dań więc wieczorem czy mocno późnym popołudniem może być kłopot żeby jeszcze coś zastać.

Załącznik:
lwow.JPG
lwow.JPG [ 244.3 KiB | Obejrzany 4703 razy ]


położenie GPS, jakoś tutaj ~ 49.839194, 24.027989


link do google maps


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Sty 2020 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#364 PostWysłany: 05 Lut 2020 19:54 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Polecam nalewkę "Pijana Wiśnia". Jeśli wieczorem widać kolejkę na rynku to nie po mięso tylko do pijalni. Oprócz tego sklepach z upominkami maja często nalewki. Degustacja w sklepie to tylko naparstek. Ale to jeszcze może tą i może tą i jeszcze tą. Kilka sklepów i raz Pijana Wiśnia. Wracałam do domu zakręcona. Nawet 10 zł nie wydałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#365 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@kobalt_x fajnie, że ci się spodobała Pijana Wiśnia, ale ten obiekt znają chyba wszyscy, którzy byli we Lwowie.
Mamy też już w Polsce te knajpki - w Warszawie i w Krakowie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#366 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:51 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
...i Wroclawiu :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#367 PostWysłany: 05 Lut 2020 21:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kobalt_x napisał(a):
Kilka sklepów i raz Pijana Wiśnia. Wracałam do domu zakręcona. Nawet 10 zł nie wydałam.


Jednak musicie przyznać,że u nas w tej cenie tak nie kręci ;)


Ostatnio edytowany przez miriam, 05 Lut 2020 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#368 PostWysłany: 05 Lut 2020 21:25 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Teraz w sezonie zimowym serwuja tez grzana ? tyle, ze od 150ml w gore ? Polecam
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#369 PostWysłany: 05 Lut 2020 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
kobalt_x napisał(a):
Wracałam do domu zakręcona. Nawet 10 zł nie wydałam.


_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#370 PostWysłany: 06 Lut 2020 11:04 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 4
Cześć,
Z grupą znajomych wybieramy się do Lwowa. Ja już byłem kilka razy tam, ale chciałem zapytać czy jest możliwość wcześniejszej rezerwacji stolików w bardziej obleganych miejscach jak Baczewski itd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#371 PostWysłany: 06 Lut 2020 11:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W Baczewskim oczywiście tak, z wyjątkiem śniadań tych za 180 UAH).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#372 PostWysłany: 06 Lut 2020 15:15 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
W Baczewskim, to jest raczej obowiazek zaklepac stolik z wyprzedzeniem, bo inaczej mozecie obejsc sie smakiem, jakkolwiek by to w tej sytuacji nie zabrzmialo :) W wiekszosci popularnych restauracji, pubow, czy klubow mozna, a raczej trzeba rezerwowac, zeby miec pozniej gdzie konsumowac ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#373 PostWysłany: 06 Lut 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Polecam uzbekistańską restaurację SAMARKANDA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#374 PostWysłany: 06 Lut 2020 16:40 

Rejestracja: 21 Cze 2019
Posty: 64
Loty: 20
Kilometry: 39 046
Tom Jed napisał(a):
W Baczewskim, to jest raczej obowiazek zaklepac stolik z wyprzedzeniem, bo inaczej mozecie obejsc sie smakiem, jakkolwiek by to w tej sytuacji nie zabrzmialo :) W wiekszosci popularnych restauracji, pubow, czy klubow mozna, a raczej trzeba rezerwowac, zeby miec pozniej gdzie konsumowac ?


Bez rezerwacji też spokojnie się dostaniesz... ;)
Byłem w ubiegłym tygodniu. Poszedłem bez rezerwacji w piątek wieczorem... Czekałem max 10 min. (w trakcie czekania możesz zrobić zakupy w sklepie Baczewskiego)
Jedzenie oraz forma przygotowania, podania tak się spodobała, że w niedzielę poszedłem na obiad, stolik był po 3 minutach czekania.
Reasumując, można robić rezerwację ale nie trzeba...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#375 PostWysłany: 06 Lut 2020 16:51 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Na ta chwile we Lwowie jest stosunkowo malo polskich turystow, az sam bylem zdziwiony. Jest sporo anglojezycznych i "egzotycznych", ale prawdopodobnie jak zrobi sie cieplej, to rodacy rusza na podboj Lwowa i juz tak luzno moze nie byc.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#376 PostWysłany: 06 Lut 2020 19:17 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 4
Dzięki. W Baczewskim byłem kilka razy, ale nie w tak licznej grupie ;)
Co jeszcze polecacie dla 8 chłopów chcących dobrze zjeść i napić się :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#377 PostWysłany: 06 Lut 2020 19:41 

Rejestracja: 21 Cze 2019
Posty: 64
Loty: 20
Kilometry: 39 046
Gorąco polecam Buffalo Pub
https://buffalo-pub.business.site/?utm_ ... m=referral

Mają w ofercie świetne kraftowe piwa, jedzenie bardzo dobre :-)

Bardzo miły personel


Ostatnio edytowany przez J29, 19 Lut 2020 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#378 PostWysłany: 06 Lut 2020 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@czuenson wspomniany Baczewski będzie dobrym wyborem.
Jest fajna atmosfera, jest niezły wybór wódek (nie wiem czy każdy kelner to robi ale nasz nosił kieliszki na wyprostowanym ramieniu :shock:
Cena będzie akceptowalna - jeżeli ma być klimatycznie i nie za grosze to Baczewski.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#379 PostWysłany: 06 Lut 2020 20:38 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
W ciut luzniejszej atmosferze kolo weekendu mozna ciekawie spedzic wieczor w teatrze piwa Pravda przy Rynku - muzyka na zywo, 4 pietra do dyspozycji, fajny klimat, gwarnie, duzo ludzi.
Zdecydowanie spokojniej, ale tez na luzie mozecie zajzec do gastropubu Kumpel xis'a vi Hotelu Lviv - 7min z buta na Rynek.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#380 PostWysłany: 07 Lut 2020 08:44 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 4
We wszystkich propozycjach już byłem :) dzięki. Muszę poczytać jeszcze bloga @kawarnianego, było tam kilka tematów jedzeniowo rozrywkowych we Lwowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group