Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#321 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:48 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Polecam ze swojej strony Premiere Lwowska (czerwony obrus) oraz Puzata Chate. Nie znajdziecie tam dań wykwintnych jak wiadomo, ale dla tych którzy uwielbiają Lwowskie nabitki - miejsce idealne. Zamówiliśmy banosz, soliankę, barszcz ukraiński, placki ze śmietaną i browary. W puzatej chacie już nawet nie wiem bo jedliśmy oczami ♡

Na marginesie, sytość jest wtedy kiedy jesz kawałek ciasta, a na poprzednim już siedzisz!

Ave Lwów! ImageImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#322 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:18 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
To ciekawe jak mogą się różnić opinie o danych lokalach, bo i Premiera Lwowska i Puzata Chata jest bardzo często podawana jako przykład jedzenia taniego, ale marnej jakości :mrgreen:
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#323 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
I weź tu człowieku zdecyduj:) Ale ze zdjęć wygląda wszystko na smakowite:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#324 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:31 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ty z tych zdjęć potraw, widzisz czy są smaczne ?
Mnie jakoś bawi takie wrzucanie obrazków. Skąd mam wiedzieć czy te placki są dobre ? Tym bardziej, że Puzata dostaje catering, a nie jest to robione na miejscu. Tak sądzę. Żarcie z podgrzewaczy/ bemarów omijam z daleka. A tak tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#325 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
W barze mlecznym, albo na stołówce czasem jadasz? :D
Idź np.do Puzatej. Wolisz klimaty córki Ikonowicza? Zajdź do Szkockiej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#326 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
pazur napisał(a):
Ty z tych zdjęć potraw, widzisz czy są smaczne ?
Mnie jakoś bawi takie wrzucanie obrazków. Skąd mam wiedzieć czy te placki są dobre ? Tym bardziej, że Puzata dostaje catering, a nie jest to robione na miejscu. Tak sądzę. Żarcie z podgrzewaczy/ bemarów omijam z daleka. A tak tam jest.


Ja piszę z ironią i do tego nie podaję żadnej konkretnej informacji, która może wpłynąć na czyjąś decyzję. Napiszę więcej - z posta jasno wynika, że raczej trzeba uważać na w/w dwie knajpy i co się czyta na forum.

Ty za to nie tylko podajesz niesprawdzone info (catering - to w końcu dostają czy nie?), to dodajesz, że ...tak sądzisz:)

Czyli Ty możesz sądzić, a ja nie?:) Chociaż ze zdjęć mogę wyczytać więcej, niż Ty z ...nie wiadomo czego:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#327 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:24 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Tak słyszałem od Ukraińców. Że jest gotowanie gdzieś tam , a do Puzatej to dojeżdża busem. Zaznaczyłem że nie wiem na pewno, czy tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#328 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Pudelek napisał(a):
To ciekawe jak mogą się różnić opinie o danych lokalach, bo i Premiera Lwowska i Puzata Chata jest bardzo często podawana jako przykład jedzenia taniego, ale marnej jakości :mrgreen:


Dla mnie wymienianie jednym ciagiem Puzatej i Premiery Lwowskiej to jednak nieporozumienie. Puzata to dobra, lokalna alternatywa dla McDonalds. Premierę Lwowską odwiedziłem przypadkiem podczas majówki i mam pozytywne wrażenia. Dobra opcja jeśli idzie się większą grupą (na dole są sale z dużymi stołami). Sympatyczna obsługa, niskie ceny, świetna lokalizacja. Jedzenie różne - pierogi i pielmieni nieco poniżej średniej,ale OK, solanka - smaczna, flaki - zbyt wodniste, banosz -słaby, dania z drobiu - w 100% poprawne itd. Koniaczki od 20 UAH ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#329 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:46 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Czy ja napisalem, ze to jedzenie wykwintne? Napisałem, ze smaczne oraz ze dobre na nabitke. Dla mnie nabitka to po prostu smakowanie, zamawianie paru porcji. Klasyczna nabitka dla mnie jest rowniez wesele - jedzenie dobre, ktore wszyscy znaja, schabowe bez polotu, ale mimo wszystko poprawne, sycace i nikt nie narzeka.

Ty mozesz jesc tam nawet Lobstery, ja opisuje swoje wrazenia :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#330 PostWysłany: 20 Maj 2019 23:23 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
wtak napisał(a):
W barze mlecznym, albo na stołówce czasem jadasz? :D

w barze mlecznym zazwyczaj akurat gotują na miejscu...

Cytuj:
Dla mnie wymienianie jednym ciagiem Puzatej i Premiery Lwowskiej to jednak nieporozumienie.

wymieniłem ciągiem, bo bardzo często są to polecane "must see" na polskich blogach czy forach. W jednym ciągu ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#331 PostWysłany: 21 Maj 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
pazur napisał(a):
Tak słyszałem od Ukraińców. Że jest gotowanie gdzieś tam , a do Puzatej to dojeżdża busem. Zaznaczyłem że nie wiem na pewno, czy tak jest.


Pewnie tak jest, bo z tego co ja słyszałem :) , to sieciówka - taka stołówkowa z regionalno-marketingową otoczką (cokolwiek to jest :D ). Jak to w takich sieciówkach - albo półprodukty, albo podgrzewacze. Jednak, tak jak wyżej napisał kolega - to może być dobra alternatywa dla fastfoodów. Nie krytykuję, ale zachęcam raczej do lokalnych, małych knajpek - jak wszędzie. Jestem we Włoszech, szukam żarcia dla lokalsów, jestem w Gruzji, jem ich potrawy (czasami nawet od babć wyrabiających chaczapuri w spartańskich warunkach), a nie pizze i hamburgery, jestem na Bałkanach, jem owoce morza prosto z kutra i ...grilla:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#332 PostWysłany: 08 Cze 2019 16:07 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Z cyklu "tani" Lwów , śniadanie w Cukorze, 2 razy śniadanie i 2 razy kawy, raz 51zł , drugi raz 58 :mrgreen:

Dodatkowo porcja choć smaczna to bardzo mała:



Image


Jutro cd "taniej Ukrainy" :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#333 PostWysłany: 10 Cze 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dochodzą mnie wieści o znacznej podwyżce ceny śniadanek Baczewskiego.
Niesprawdzone jeszcze. Ile to kosztuje teraz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#334 PostWysłany: 10 Cze 2019 20:59 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
No, tak. Podwyżka o 5 hrywien może zdewastować budżet na weekendowy Lwów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#335 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:05 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Nie jadłem, ale pytałem się 150 UAH koniec maja.


Ostatnio edytowany przez miro13, 11 Cze 2019 06:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#336 PostWysłany: 10 Cze 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No więc ja słyszałem, ze 45 zł na nasze :) , Nie mogłem uwierzyć.
Dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#337 PostWysłany: 10 Cze 2019 23:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To są efekty masowej turystyki, to samo w Cukorze , ceny wyższe niż warszawskie, ja już z litości nie wspomnę, że w paru miejscach w Warszawie zjem śniadanie z kawą/herbatą za 10zł
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#338 PostWysłany: 17 Cze 2019 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Ryglu napisał(a):
A ja dorzucę moje małe odkrycie z długiego weekendu. Jeśli ktoś nie szuka przepychu a lokalnej atmosfery, która przypomina dawne pijalki piwa jakie ja pamiętam z końca lat 90-tych to polecam: Zoriepad na tyłach Opery Lwowskiej przy Plosha Rizna. Lokalny klimat, przemiły właściciel, fajne ceny i przede wszystkim przepyszne jedzenie.

Zjedliśmy:

1. Gorąca patelnia (ziemniaki, kiełbasa, pomidory, koper i to wszystko zapiekane z serem)

Załącznik:
Igor2.jpg


2. Placki ziemniaczane (jak Igor [właściciel] mówi pól Lwowa na nie przyjeżdża) - gdy według niego nie wyszły idealnie, bardzo nas przepraszał. Dla mnie jako osoby nie przepadającej za plackami ziemniaczanymi były super.

Załącznik:
Igor1.jpg


3. Barszcz - tylko inny niż się spodziewałem. To był biały barszcz ze szczawiem (o ile dobrze rozpoznałem).
4. Chinkali - przepyszne małe pierożki z mięsem i koprem.
5. Zupa gulaszowa (niestety nie pamiętam nazwy) - bardzo syta podawana w glinianej misce.

Jak zapytaliśmy o coś mocniejszego, to właściciel powiedział, że jak będzie nas boleć głowa rano to on nam zwróci pieniądze - i nie mylił się.

1. Lwowska Tradycyjna (nie mylić ze Standardem)
2. Koniak Zakarpacki

Piwko czy kwas chlebowy nie różniły się niczym od dostępnych wszędzie.

Załącznik:
Igor3.jpg


Zdecydowanie polecam to miejsce!
Pod wieczór wszystkie stoliki zajęte i przy każdym lokalsi. Nie będzie tu klimatu Baczewskiego. Dla mnie ten klimat jednak był zdecydowanie lepszy!


Jadąc do różnych miast lubimy z dziewczyną sugerować się sprawdzonymi knajpkami. Tym razem weszliśmy do polecanej przez Ciebie knajpki. I faktycznie, jedzenie mega dobre. Zamówiliśmy pierogi i pielmieni. Dziewczyna sama lubi robić pierogi w domu a mówiła że dawno nie jadła takich dobrych pielmieni. Mięso widać dobrej kategorii. Łany kwas pychota. Właściciel bardzo, bardzo przyjazny, przychodził, rozmawiał, pytał czy na coś jeszcze mamy ochotę, czy sobie pojedliśmy... Na końcu zamówiliśmy placki ziemniaczane na pół. I to był strzał w dziesiątkę. Placki grube, sycące, chrupiące...

Dla nas obecnie knajpka numer 1 gdzie jedzenie robi się z sercem. Wystrój może taki starodawny ale są stoliki na zewnątrz w lato gdzie można usiąść.

Mały minus że nie było chinkali. Na to głównie tam poszliśmy (właściciel się zdziwił że o to pytamy bo to knajpka ukraińska a chinkali są z innego kraju) ale inne jedzenie mega. Właściciel prosił tylko o sprostowanie jednej rzeczy. To nie jest knajpa gdzie siedzą miejscowi. Mówił że miejscowi to mały procent klientów. Obecnie knajpa stała się tak sławna że chodzą do niej grupy z przewodnikami z Polski (wczoraj były podobno 3 grupy z Rzeszowa), ludzie z tripadvisora i innych tego typu stron więc knajpka stała się bardziej światowa ;)

Ceny od 36 hrywien pierogi po 50 hrywien 5 mega dużych placków. Pielmieni po 45 a kwas 20. Ceny typowo ukraińskie.

Polecam ! I dziękuję za info o tej knajpce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#339 PostWysłany: 17 Cze 2019 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
W Zoriepad byłem już dwukrotnie i tempo w jakim ta knajpka się zmienia jest olbrzymie.
Pozostaje mieć nadzieję, że w związku z napływem turystów knajpka się nie zmieni.
Placki rewelacyjne - zupełnie inna technologia niż u nas.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#340 PostWysłany: 18 Cze 2019 19:30 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
Jeżeli ktoś chce poczuć klimat i niedrogo napić się piwa, wódki lub kawy kilkanaście metrów od Opery, to polecam knajpkę "Pingwin" obok Hotelu Panorama. Przesympatyczne sprzedawczynie w fartuchach, wystrój jak w PRL-u.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group