Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#241 PostWysłany: 23 Kwi 2017 15:24 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Hosting zmieniony. Poproszę o weryfikację i jak będzie ok to usunięcie postów nie-związanych z meritum tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#242 PostWysłany: 23 Kwi 2017 15:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@‌irie86‌ działa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#243 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:21 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Kulinarne obserwacje z Lwowa w skrócie:
- Baczewski - rewelacja, wszystkie pochwały wg mnie w 100% uzasadnione - ekstra jedzenia (kanapki z polędwicą!), ładne miejsce, alkohole też są plusem - zdecydowanie polecam,
- Kumpel - fajne miejsce, dobre jedzenie,
- Dom Legend - tutaj jedzenie mnie nie zachwyciło, ale miejsce ma tyle uroku i smaczków, że grzechem byłoby nie odwiedzić ;)
- Chinkalnia - jak byliśmy, to nie było większości pozycji z menu, w tym chinkali ;) Trochę nie rozumiem wszystkich bardzo pozytywnych opinii na temat tej restauracji. Było ok, ale 90% knajp w Gruzji serwuje lepsze jedzenie. Ale może to ja po prostu kiepko trafilem.
- Lampa Gazowa - świetny wystrój, fajny pomysł podawania drinków, jedzenie też na plus :)
- Bubble Waffle - jak ktoś chce się mocno zasłodzić, to polecam ;)
- Teatr Piwa Prawda - obowiązkowy punkt dla ludzi lubiących piwo, chociaż też nie jest tak, żeby wybór piw jakoś onieśmielał ;)
- Masoch Cafe - może zaskoczyć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#244 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:31 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
My jedliśmy raczej w ciemno różne rzeczy - często jakieś hot dogi, burgery na szybko które w najbogatszych wersjach są i tak dość biedne :P
Z rewelacji:
-ormiańska kawiarnia przy Wirmeńskiej
-Chinkalia oczywiście, mimo, że czaszaszuli było trochę przesolone :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#245 PostWysłany: 22 Sie 2017 14:14 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Baczewski na ulicy Szewskiej - nie jadłem obiadu lub kolacji, natomiast wybrałem się na 'słynne' śniadania. Znakomita atmosfera - ćwierkające kanarki, pianista grający na żywo, elegancki wystrój. Samo jedzenie wybitne specjalnie nie jest, ot śniadanie jak śniadanie. Smakowały mi natomiast bardzo omlety. Jeśli chodzi o ilość, to oczywiście mamy stół szwedzki, więc jemy bez ograniczeń, co zostało bardzo przez nas wykorzystane ;) W cenie kawa lub herbata (teoretycznie jedna porcja, ale przy innych stołach ludzie brali więcej) oraz lampka wina lub kieliszek wódki. Dodatkowo do wyboru bardzo dużo deserowych słodkości i ciast oraz owoców. Cena śmiesznie niska, jak to we Lwowie- 120 UAH. O godzinie 8.00 w piątek kolejka była już na pół ulicy Szewskiej, więc rady aby się ustawić dobre 0,5h wcześniej są prawdziwe.

Premiera Lwowska, ulica Ruska - polska knajpa. Czytałem wcześniejsze opinie, że jedzenie nie jest zachwycające. Moim zdaniem restauracja pod tym względem nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Dużą zaletą są jednak bardzo niskie ceny, nawet jak na lwowskiej standardy. Rachunek za placek po węgiersku, dwa piwa, zieloną herbatę, kawę parzoną, śledzika oraz frytki wyniósł zawrotne 230 UAH. Przyjemna obsługa, można sobie pożartować z kelnerami. Knajpa posiada bardzo dużo miejsca, jednak trzeba się liczyć z tym, że mogą tam siedzieć zorganizowane wycieczki z Polski.
Można tutaj kupić pamiątki związane z reaktywowaną Pogonią Lwów!

Lviv croissant - lokalny Subway ;) Smacznie i tanio można zjeść przekąskę. Cena za croissanta to od 30 UAH do 40 UAH, szeroki wybór smaków i rodzajów. W porach 'imprezowych' liczyć się jednak trzeba z długim czasem oczekiwania. We Lwowie jest kilka lokali, myśmy jedli na Starowiejskiej.

Bubble Waffle - kompletnie nie moja bajka kulinarna, natomiast jeśli ktoś nie miał okazji spróbować w Polsce to tutaj można je zjeść za zdecydowanie niższą cenę.

Gazowa Lampa na Ormiańskiej - Moim skromnym zdaniem REWELACJA. Wystrój w środku oszałamiający (wszędzie lampy naftowe), mimo iż było czuć problemy z klimatyzowaniem pomieszczeń. Oryginalnie podawane dania (np. na drewnie z imitacją wbitego toporka) oraz drinki (w laboratoryjnych probówkach). Bardzo sprawna obsługa, ktorą można podziwiać w jaki sposób pokonuje taką ilość schodów w ciągu dnia. Minus taki, że w sobotę nie było miejsc. Nie każdemu może też pasować muzyka, bo do kotleta słuchaliśmy Rammsteina oraz Motorhead ;)


Bardzo nie polecam brać 'pizzowatych' rożków, które można np. kupić w takich małych kioskach przy Operze. Znalazłem nieświeże pomidory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#246 PostWysłany: 22 Sie 2017 15:17 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Baczewski - polecam dla samego wnętrza, gość grający na pianinie, śpiewające ptaki oraz Mietek Fogg z głośnika umilają posiłek, samo jedzenie średnie jak na Lwów, cena 120 UAH za osobę. Szwedzki stół.

Kumpel - rewelacyjna zupa czosnkowa podawana w ciemnym chlebie, który również jest niesamowity. Bardzo dobre lokalne piwo. Jedliśmy również bigos i placek z jagnięciną. Wszystko bardzo smaczne.

Lampa Gazowa - bardzo fajny wystrój, jednak bardzo gorąco w środku, na zimę zdecydowanie tak , latem niekoniecznie :), ciężki muzyka lecąca z głośników , również nie każdemu może pasować.

Fabryka Czekolady - bardzo turystyczne miejsce, ceny jak na Lwów wysokie, za 3 pudełka czekoladek zapłaciłem jakieś 500 UAH

Kopalnia Kawy - również bardzo turystyczne miejsce, warto zobaczyć "kopalnię", natomiast nie polecam zakupu kawy , która po prostu jest droga

Galka - to jest zdecydowanie to miejsce , gdzie należy kupować kawę :) Prawie dwa razy tańsza niż w kopalni kawy ( 30-40 UAH za 100gram ). Spory wybór kaw zarówno lokalnych jak i ze świata. Dziwne , że wg tripadvisor lokal jest zamknięty - to nie prawda! Działa i chyba ma się dobrze :)

Ormianka - fajny styl podania/ parzenia kawy , ciekawy wystrój, natomiast sama kawa po ormiańsku jak dla mnie średnia w smaku.

Hinkalya - gruzińska knajpa , jedliśmy tylko chinkali , które były świetne! Cena 9.50 UAH sztuka

Cabinet - ekskluzywna kawiarnia z wystrojem stylizowanym na bibliotekę, najładniejsza w jakiej byliśmy we Lwowie. Zdecydowanie polecam

Cafe 1 - druga z bardzo ciekawych kawiarni, pyszne desery ale też dania obiadowe

Arsenal. Ribs and spirits - najlepsze żeberka jakie w życiu jadłem :) rewelacja! Wystrój , podanie, atmosfera, piwo , wszystko na bardzo wysokim poziomie, tylko ceny niskie :)

Chaikhana Samarkand - bardzo wysoko w rankingu tripadvisor, wg mnie jedzenie poprawne ale bez szału, bardzo tanio nawet jak na Lwów, obiad dla dwóch osób ( przystawka i danie główne ) około 300 UAH

Teatr Piwa Prawda - jak dla mnie bardzo turystyczne miejsce i broni się tylko super muzyką na żywo , piwo przeciętne i bardzo mały wybór, w ostatni weekend dwa rodzaje na kranie + 4-5 butelkowych ( ciepłych ), mimo, że w ofercie ponad 10 rodzajów, tych najbliżej moim smakom brak. Na jedzenie czekaliśmy półtorej godziny :)

Hendelyk Craft Beer Pub - mały klimatyczny lokal z piwem kraftowym, polecam na postój podczas zwiedzania miasta

Czoven PiwBar - I na koniec mój bezdyskusyjny numer jeden! Świetne piwa kraftowe , szeroki wybór ( chyba 16 kranów )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#247 PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Parę groszy ode mnie.
Baczewski, Dom Legend - zasłużone pochwały; wspaniałe miejsca.
Chaikhana Samarkand - dobra, tania uzbecka restauracja. Bardzo przyzwoicie, aczkolwiek nie zapada w pamięć (dopiero zdjęcia przypomniały mi, że tam byłem :) )
Kumpel - nie rozumiem zachwytów. Przeciętne jedzenie, przeciętny wystrój, przeciętne ceny (w kierunku wysokich - jak na Lwów), paskudene piwo (każde z sześciu degustowanych).
Pyzata Chata - całkowita porażka. Kolejki, ceny, jakość jedzenia. Jedyna dobrza rzecz to kompocik.

Na koniec małe odkrycie:
Lewy Brzeg / Лівий берег - najlepsze raki jakie w życiu jadłem! I tanio!
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#248 PostWysłany: 21 Paź 2017 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Podczas dwóch weekendowych wypadów odwiedziłem kilkanaście knajp z tego tematu. W sumie wszystko zostało napisane, więc krótko:
Najlepsze: Baczewski, Karavan Saray (prowadzi naprawdę miłe małżeństwo), Chaikhana Samarkand (tak oddalone kulturowo potrawy, że chciałem zamówić wszystko)
Najgorzej (z tych tutaj polecanych): Pyzata Chata (jakość), Teatr Piwa Prawda (zbyt turystycznie, kolejki), Kopalnia Kawy (plastikowa wydmuszka)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#249 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:45 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Który Kumpel we Lwowie jest lepszy i podają lepsze jedzenie? Czy jest jeden?

Na to śniadanie do Baczewskich można wejść normalnie z ulicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#250 PostWysłany: 28 Lis 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Z ulicy, bo na niej ustawia się kolejka ;)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#251 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:15 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Restauracje Kumpel są dwie.Jedna naprzeciw hotelu Lwów przy Prospekt Chornovola 2b.Druga na ulicy Wynnyczenki 6-moim zdaniem ładniejsza i bardziej kameralna.W obu jedzenie dobre.Do Baczewskiego na Szewskiej 8 jezeli bedziesz przed 8 rano to stoi sie w małej kolejce w lokalu i wchodzi sie na pierwszy rzut.Oranżerie powiekszyli i skrócili pobyt do 1,5 godziny na śniadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#252 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:32 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
A cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#253 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Google, ten temat. Odpowiedzi będziesz mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#254 PostWysłany: 29 Lis 2017 18:37 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Aktualna cena u Baczewskich to 120 UAH w godzinach 8-11
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#255 PostWysłany: 10 Gru 2017 00:34 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Gazowa Lampa to jest totalny odjazd :shock:
Ktoś miał solidny łeb żeby taką perełkę stworzyć, pomysł, wykonanie, takich miejsc się nie zapomina i z chęcią wraca! Jedyny minus, że oprócz tych swoich menzurkowych drineczków nie mają żadnych koktajli. Gro osób narzeka na jedzenie tamże, ale do picia jest jak najbardziej poprawne a patelnia na zdjęciu bardzo smacza:

Image


Kumpel chyba jedzie na marce bo spodziewałem się czegoś więcej.....choć zamówiłem tam jakieś bardzo dziwne danie więc może dlatego....pstrąg w cieście nie brać!

Ale dobre były pieczarki w takim ale chlebie/garnuszku:

Image


W ostatnim dniu byłem w takim ala naszym barze mlecznym w żadnej szczególnej dzielnicy, wejście po prostu z ulicy na pielmniejach i ekstra zupie.....tylko nie pamiętam nazwy......bardzo gęsta z mięsem, fasolą i dużą ilością czosnku....może ktoś wie? fajnie podana w takim kociołku, który to minus albo plus.....bardzo długo utrzymuje ciepło niźli nasze talerze:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#256 PostWysłany: 04 Sty 2018 15:46 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 4
Przeczytałem prawie cały ten wątek o jedzeniu we Lwowie i już wiem żeby nie iść raczej do Premiery tej nory UPA i Puzatej Chaty a pewnie wybiorę się do Baczewski i Cabinet ale nie widzę tu żadnych naprawdę luksusowych knajpek bo wszędzie jak są opisy to pojawiają się cały czas te same knajpeczki. Są we Lwowie takie miejsca trochę lepsze? Nie musi być obiadu po 30 zł ważne co by było fajnie z klasą bo chcę wziąć tam narzeczoną na rocznicę. Przy okazji szukania hotelu znalazłem coś o restauracji Terazza http://www.kawiarniany.pl/2017/12/18/re ... eder-lwow/ to może będzie blisko z pokoju i podobna jak patrzyłem tam piszą też o hotelu Panorama ale mi się nie spodobało. Znacie jeszcze coś dobrego ale z wyższej półki?
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#257 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Punny
Jeśli chcesz wypas to właśnie wcześniej wspominany Baczewski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#258 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:15 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Siedzisz na forum fly4free, to spodziewaj się dobrych, ale budżetowych restauracji ;) Ja również polecam Baczewskiego, szczególnie śniadania. Nie rozumiem za to aż takiej krytyki Puzatej Chaty. Warto tam wpaść i zjeść tanie, ale bardzo dobre pierogi na słodko, serniczki, w lecie rewelacyjny chłodnik Okroszka itp. Nie jest tak źle jak tutaj opisują. Wszystko ciepłe, świeże, podawana z podgrzewaczy, także odbierasz od razu potrawę i najważniejsze - widzisz o dostajesz, sam sobie wybierasz porcje.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#259 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:18 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 4
Fajny ale wygląda na turystyczne miejsce. Nie chce stać w kolejce do śniadania :lol: Szukam czegoś klasy gwiazdek Michelin jak Atelier Amaro z Warszawy albo Cyrano de Bergerac w Krakowie. Może też być jakaś kuchnia molekularna czy coś podobnego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#260 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
To można zarezerwować stolik...

Jak by co, masz Kryva Lypa lub The Most Expensive Galician Restaurant
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group