Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 07 Mar 2021 00:01 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
jakakolwiek szansa na whisky+cola na długim locie? (transatlantyk) :D? Ktoś ostatnio leciał i sprawdzał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#982 PostWysłany: 07 Mar 2021 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
FRA-MEX na A359, oczywiście biedaklasa, 24.02:
posiłek ciepły bez wyboru, 'pasta', drugiego nie było. Napoje na pewno soki, wino, kawa, herbata, cola, puszki też mieli (mam fanaberię i zawsze proszę o tonik i był). Serwis kawowy jechał razem serwisem obiadowym. (wylot 13:00). Przed przylotem druga runda, tym razem tortilla, nawet jadalna (i tak lepsze to niż te parszywe jajecznice na koniec lotu). Czy był cięższy alkohol - nie wiem, ja latam w trybie dry ;)
Weź sobie 100ml łychy do podręcznego a colę dostaniesz ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
 
      
#983 PostWysłany: 09 Mar 2021 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
mam prośbę o wsparcie, bo po dwóch rozmowach z infolinią LH nie mam pewności, ani też zaufania do tego, co mi powiedziano i do tego, co napisano w mailu.

Na listopad mam kupiony lot KBP-MUC-ICN RT, w C, taryfa P, ale business flex (kbp-icn-ok-2600-rt,234,155652). Kilkanaście dni temu dostałem maila o zmianie w rozkładzie. Jest ona kosmetyczna - w drodze do ICN są dwa 5-minutowe przesunięcia. W niczym mi to nie przeszkadza i normalnie po prostu zostawiłbym to bez żadnej reakcji, ale w ww. mailu jest taki komunikat:

Załącznik:
Zrzut ekranu 2021-03-09 172238.png
Zrzut ekranu 2021-03-09 172238.png [ 73.23 KiB | Obejrzany 1920 razy ]


Najbardziej przeszkadza mi wskazana pod koniec data 15.03, do której mam się rzekomo zdecydować, bo inaczej rezerwacja może być anulowana. Z racji bardzo korzystnej ceny zakupu, anulować tego nie chcę, więc 10 dni temu zadzwoniłem na infolinię i agent powiedział mi, że ten komunikat to jakiś błąd systemowy (za który bardzo przepraszał) i że on w ogóle nie ma do mnie zastosowania. Powiedział również, że potrzebne będzie ponowne wystawienie tego biletu, oczywiście z zachowaniem dotychczasowych warunków. Nie wnikałem dlaczego, bo wyszedłem z założenia, że skoro będzie nowa data wystawienia biletu (późniejszą o kilka miesięcy od pierwotnej), to dla mnie lepiej, bo wydłuży potencjalny czas do przekładania lotów. Bilet miał być wysłany mailem.
Minęło jednak te 10 dni, a żaden mail nie przyszedł, więc dziś zadzwoniłem ponownie. Tym razem agentka powiedziała, że muszę się zdecydować, co robię z tym biletem, choć nie do 15.03, tylko do końca maja. Twierdziła również, że mogę prosić o zmianę tych lotów, które są dotknięte tymi kosmetycznymi zmianami, ale lot powrotny musi zostać tak, jak jest (nic mi takie rozwiązanie nie daje). Próbowałem wycisnąć z niej, co by się stało, gdybym wybrał opcję "wykorzystam mój bilet później" ale przyznam, że przedstawiła to w mało przekonywujący sposób i nawet nie potrafię tego powtórzyć.

No i tu pytanie do Was - co najlepiej w takim przypadku zrobić, żeby mieć pewność, że mi tego biletu nie anulują (czy to po 15.03, czy po 31.05) oraz, że utrzymam dotychczasową taryfę full flex, a także ustawię się na dobrej pozycji do przeniesienia lotów na 2022 r., gdy pojawią się (a zakładam na 99,9%, że tak się stanie) kolejne zmiany rozkładowe?
Czy zaakceptować te drobne zmiany przed którąś z ww. dat, czy może próbować z tym "wykorzystam mój bilet później", a może spróbować połączyć się z kimś jeszcze innym i pogadać ponownie?
Dodam jeszcze, że w szczegółach mojej rezerwacji, od czasu otrzymania maila o zmianach, nie mam już możliwości wyszukiwania sobie dat do ewentualnej zmiany lotów (wcześniej była taka możliwość, choć z dużymi dopłatami, więc to nie wchodziło w grę). Jest tylko komunikat: "Warunki taryfy odnośnie zmiany rezerwacji nie są chwilowo dostępne".

Domyślam się, że powyższe brzmi pewnie dość zawile, ale mam nadzieję, że spece od LH (i nie tylko), coś doradzą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#984 PostWysłany: 10 Mar 2021 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Termin 15.03 pojawił się u wielu osób po ostatnich korektach i ktoś mówił jakoby rzeczywiście nie był on wiążący. Ale nie bierz moich słów jako wyroczni :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#985 PostWysłany: 10 Mar 2021 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zadzwoniłem jeszcze raz. Tym razem agentka powiedziała, że w systemie jest już zaznaczone, że się z nimi kontaktowałem, w związku z czym bilet nie ulegnie "autoanulowaniu", jak to nazwała. Co ciekawe, powiedziała, że już teraz mógłbym zmienić daty lotu do końca kalendarza (mniej więcej koniec lutego), ale jeśli zadzwonię do końca maja, to wtedy będę miał większy zakres dat do wyboru. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to świetnie. Pytanie tylko, czy aby kolejny konsultant nie powie w maju, że on nic na ten temat nie wie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#986 PostWysłany: 10 Mar 2021 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
@tropikey for the record napiszę, że przed chwilą miałem rozmowę z LH, aczkolwiek u mnie jedna kreska była anulowana i podmienili na coś innego.
Dzięki temu dziś zawieszam bilet, do 31 maja 2021 muszę zdecydować się na nowy termin lotu na pierwotnej trasie. Nowy lot mogę wybrać za free (bez dopłat różnic itp) na termin do końca kwietnia 2022r.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#987 PostWysłany: 10 Mar 2021 10:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie wiem czy pomogę, ale też miałem zawieszony bilet - mogłem zmienić bezpłatnie lotnisko wylotu i przylotu w obrębie 200 mil, jeśli Cię to urządza :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#988 PostWysłany: 12 Mar 2021 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jak już pisałam,mnie LH zmieniła lot że zamiast LPA FRA KRK wsadzili nas na LPA-MUC_FRA -KRK.
Początkowo byliśmy mocno wkurzeni, że czeka nas cała noc w MUC i później dolot do FRA, jednak warunki do koczowania w MUC są zdecydowanie sympatyczniejsze niż te we FRA.
Chodzenie nocą po terminalu o długości 1km, gdzie jest garstka 15 osób robi w sumie wrażenie (w każdej ujowej sytuacji trzeba znaleźć jakieś plusy)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#989 PostWysłany: 21 Mar 2021 15:41 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Kupiłem bilety na lot WAW-FRA-CUN-FRA-WAW w najtańszej taryfie light.
Mam pytanie czy w tej taryfie mam opcje jakiegokolwiek ruchu?
Zwrot z tego co wyczytałem jest niedopuszczalny. Może chociaż zwrot podatków?
W warunkach taryfy jest za to napisane :
"Zmiana rezerwacji dozwolona plus różnica w cenie biletu"
Czy to oznacza, że mogę jeszcze zmienić termin wylotu jeżeli znajdę bilety w tej samej cenie lub ewentualnie dopłacić jeśli będą droższe nawet w tej bida taryfie?
Jeśli tak to na ile dni przed wylotem mogę dokonać takiej zmiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#990 PostWysłany: 21 Mar 2021 16:01 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Podatki będą do zwrotu.
Z tego co piszesz, możesz zmienić daty lotów z dopłatą do taryfy wybranego lotu, chyba, że znajdziesz daty z taką samą taryfą (również kwotowo) - wtedy przełożą bilet za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tenroh uważa post za pomocny.
 
      
#991 PostWysłany: 21 Mar 2021 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Tenroh napisał(a):
Jeśli tak to na ile dni przed wylotem mogę dokonać takiej zmiany?


Dopóki będą dostępne bilety w wybranej taryfie. Obecnie rozkład Lufy (jak i wszystkich innych linii zresztą) jest bardzo pocięty i raczej ciężko będzie coś złapać tuż przed wylotem a nawet nie tylko tuż..
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 26 Mar 2021 02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
Trochę brzmi jak desperacja, ale może ktoś się orientuje czy są nadal dostępne jakieś kody zniżkowe Lufthansy? Może ktoś takim dysponuje i chciałby oddać/odsprzedać? Parę dni temu były dostępne na grouponie, ale niestety je przegapiłem :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 26 Mar 2021 03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@kubus95, nic nie przegapiles, kody wciaz mozna kupic.

https://www.groupon.pl/deals/rabat-na-b ... kacje-2021
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#994 PostWysłany: 26 Mar 2021 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
@p.wl ostatnio jak szukałem ich na grouponie, to wyskakiwała informacja, że oferta jest już niedostępna. Może coś robię źle? To na pewno było na tą ostatnią ofertę. Mógłbyś podesłać link do tej działającej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 27 Mar 2021 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
@kubus95 przecież masz działającego linka post wyżej
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 uważa post za pomocny.
 
      
#996 PostWysłany: 28 Mar 2021 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Poniżej link z wytycznymi Lufthansa Group dla OTA dotyczącymi zmian (zarówno SKCHG jak i IRROP):

Kliknij mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 31 Mar 2021 06:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Od 30 marca
All passengers aged six years and older who wish to enter Germany* on flights from risk and non-risk areas as of 00:00h on Tuesday 30 March must present a negative Covid 19 test at the time of departure. Without negative test proof, you cannot be carried. This was decided by the German government. This rule also applies to all passengers with a connecting flight in Frankfurt or Munich.

Capacities at international airports may be limited. We recommend that you find out today about testing options available for you at your departure point and ask you to allow sufficient time for your test. Antigen, PCR, LAMP and TMA tests performed at certified testing sites are accepted. Certificates are accepted in German, English or French language. Self-tests are excluded and not valid. The test must be done no more than 48 hours before entry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#998 PostWysłany: 31 Mar 2021 07:52 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@Akna
Wkleisz link? Ciekawi mnie ta gwiazdka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#999 PostWysłany: 31 Mar 2021 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@digger https://www.lufthansa.com/de/en/flight-information
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#1000 PostWysłany: 01 Kwi 2021 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Wczoraj każda osoba przy check-in Lufthansy miała sprawdzany test COVID, niezależnie czy leciała docelowo do Niemiec czy tylko transfer. Osoby, które przeszły security na podstawie on-line check-in były po nazwisku wywoływane przed boardingiem. Niektórych ten wymóg zaskoczył i nie mogli lecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group