Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 145  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 30 Cze 2019 23:02 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
DaDa napisał(a):
O której godzinie był ten lot?
Na porannych lotach nie mają wina, można marudzić na straszliwie słodkie ciastka, ale nie sądzę, żeby odmówili kawy. Obstawiam, że nie mieli termosu bo na wcześniejszych lotach głównie zimne napoje schodziły.

Lot był o 13 z Malagi do Frankfurtu. O kawę pytałam. Serwowali tylko wodę i colę, nic więcej nie mieli.
No i kanapki
za to lot z Frankfurtu do Wrocławia już miał wszystko
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#342 PostWysłany: 30 Cze 2019 23:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Dobrze, że nie wie, że połowa ludzi w tym saloniku nawet tego biznesu nie ma, tylko jakiś kombinowany status w należących do sojuszu niszowych liniach. To by się dopiero chłopak obruszył..



Tam co najwyżej ludzie z FTL siedzą. Ci z kombinowanym *G nie będą przesiadywać w biednej biznes lounge, tylko w SEN.
Niemniej w porównaniu do United Club ta poczekalnia to i tak luksusy ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 01 Lip 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
We Frankfurcie Senator lounges są często bardziej zatłoczone niż BLs, a że w sumie jedne od drugich nie różnią się tak bardzo, co sprytniejsi udają się właśnie do saloników biznes albo do... AC Maple Leaf Lounge ;) (wrzucałem recenzję, polecam).

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 01 Lip 2019 00:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Niemniej w porównaniu do United Club ta poczekalnia to i tak luksusy ;-p


Legenda. Odnowione UC są nie tylko przyjemniejsze pod względem wystroju od LH, ale oferują też wcale niegorszy od niej bufet. Pomijam poczekalnie UA Polaris, bo te to już zdecydowanie kilka poziomów wyżej od SEN by LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 01 Lip 2019 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
marek2011 napisał(a):
@BrunoJ: ci ze statusem, to w SEN, tam trochę lepiej, ale też raczej nędznie ;-)

Zależy jaki status.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 01 Lip 2019 00:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Polaris to owszem inna liga, ale co do UC to jeszcze nigdy nie trafiłem na taki z "normalnym" bufetem. Jedyna zjadliwa rzecz to marchewki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 02 Lip 2019 16:34 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
LLAP napisał(a):
[...] może komuś wybiję z głowy podróżowanie za Wielką Kałużę w C klasie. [...] Może trochę dramatyzuję, ale oczekiwałem dużooo więcej.


Każda historia zyskuje na pewnej fabularyzacji, ale tutaj opis poszedł za bardzo w stronę horroru. Ja zapewne nie jestem zbyt dobrym recenzentem, bo latam TATL wyłącznie Lufthansą (i to starannie wybierając loty żeby nie były "operated by UA"). Po kolei - każdy salonik w godzinach szczytu potrafi być bardziej lub mniej zatłoczony i chyba Monachium tutaj nie jest żadnym wyjątkiem. Poza tym w strefie non-Schengen są, o ile dobrze pamiętam, po dwie loundże biznesowe i dwie senatorskie, więc zawsze można spróbować szczęścia metodą "na migranta". Nie wiem które euro są dla Lufthansy więcej warte, zakładam że wszystkie równo, skoro dają takie same uprawnienia. Tak samo nie ma co wybrzydzać na "greckich senatorów" i inne "kombinowane statusy w niszowych liniach" (to z komentarza) - skoro Lufthansa je honoruje, to widocznie ma jakieś dobre ku temu powody.

Co do bałaganu przy boardingu, faktycznie przypał - ale ja nie do końca rozumiem tych, którzy muszą koniecznie wejść pierwsi do samolotu nie będąc paraplegikami, staruszkami czy matkami obwieszonymi wianuszkiem dzieci. Przecież nikt nas nie podsiądzie i nikt (zwłaszcza w C) nie zajmie nam miejsca na bagaż? Co do dialogu ze stewardessą - nie potrafię ocenić kontekstu, wydaje się, że pani po prostu próbowała wejść w interakcję, nie wiem, co w tym tak "przekreślającego na dobre", ale może brak mi empatii? Gdy idzie o wybór miejsc - dla singli jest rząd środkowy (DG), rzędy boczne (AC, HK) są dla "ludzi parzystych". Elementary, my dear Watson.

Jeśli chodzi o niedziałające IFE (rozumiem, że zgłaszałeś problem i nie było możliwości przesadzenia się) - ja latam C wyłącznie z uwagi na możliwość odpoczynku (wyspania się), więc nigdy nie włączam nawet IFE . Z tego samego powodu nie wzruszają mnie dantejskie sceny prohibicji, zasuszania i głodzenia pasażerów: w podróży staram się jeść niewiele (bo wciąż jestem za duży), a alkoholu na pokładzie w ogóle unikam (bo dodatkowo odwadnia). Ale rozumiem, że każdy ma swoje priorytety. Deboarding - moje doświadczenia są takie, że personel pokładowy - jeśli jest jedno wyjście - najpierw wypuszcza F i C, a dopiero potem "ekonomicznych"; czy tutaj było inaczej?

Jak już napisałem, nie mam za bardzo porównania - do Azji latam TK lub CA, ale moim zdaniem Lufthansa nie ma się czego na tym tle wstydzić (choć chińskie A332 mają w C tyle miejsca, ile LH w F). Są ludzie dla których ważne jest wygodnie przelecieć z punktu A do punktu B, nie być wymiętym po przylocie (i być krytym na przypadek IRROPS), ale rozumiem, że są też i inni, dla których kluczowym kryterium jest zjeść, wypić i być szanowanym. Nothing wrong with it.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#348 PostWysłany: 03 Lip 2019 20:16 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
katka256 napisał(a):
DaDa napisał(a):
O której godzinie był ten lot?
Na porannych lotach nie mają wina, można marudzić na straszliwie słodkie ciastka, ale nie sądzę, żeby odmówili kawy. Obstawiam, że nie mieli termosu bo na wcześniejszych lotach głównie zimne napoje schodziły.

Lot był o 13 z Malagi do Frankfurtu. O kawę pytałam. Serwowali tylko wodę i colę, nic więcej nie mieli.
No i kanapki
za to lot z Frankfurtu do Wrocławia już miał wszystko


Dzisiaj na trasie WAW-FRA-BSL z góry uprzedzali i przepraszam za braki powołując się na problemy zaopatrzenia. Na obu lotach nie było kanapek, alko i kawy. Wybór reszty też okrojony. Oby nie skończyło się równaniem poziomu do LOT ;)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 03 Lip 2019 20:35 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
krzysiekk86 napisał(a):
Dzisiaj na trasie WAW-FRA-BSL z góry uprzedzali i przepraszam za braki powołując się na problemy zaopatrzenia. Na obu lotach nie było kanapek, alko i kawy. Wybór reszty też okrojony. Oby nie skończyło się równaniem poziomu do LOT ;)


https://loyaltylobby.com/2019/06/30/luf ... ly-1-2019/
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:39 

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 14
Problem jest chyba większy. Taki email dostałem dzisiaj od LH, a lecę za dwa tygodnie. Czy w takim przypadku przysługują np. vouchery na jedzenie na lotnisku lub można poprosić o parę mil więcej?

Dear Mr ...,
Since the start of July there have been constraints on the loading of catering provisions on to Lufthansa flights. This has affected domestic German flights and medium-haul flights. As a result, we have unfortunately not always been able to offer you the usual selection of beverages and meals. We would like to apologise for this inconvenience.

The constraints have been caused by on-going staff shortages at LSG Sky Chefs in Frankfurt and Munich. Our catering subsidiary, together with Lufthansa Flight Operations, is making every possible effort to minimise the effects on our in-flight service and therefore on your experience as a customer. Nevertheless, we have been obliged in part to adjust our catering concepts. Regrettably, we must assume that this situation may continue for several more weeks.

Thank you for your understanding.

Yours sincerely,

Alexander Schlaubitz
Vice President Marketing
Lufthansa German Airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 09 Lip 2019 17:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Jezeli w taryfie biletu miales napoje i posilki a ich nie bylo .....to odpowiedz nasuwa sie sama !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 09 Lip 2019 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
5-gwiazdkowa linia... ;)
Bez komentarza.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#353 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Miały być posiłki a dali kitketa (aż mnie zemdlilo w połowie) a na drugim locie pare krakersów.
Na szczęście przyszedł mail z przeprosinami więc odetchnalem z ulgą :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Lufthansa sporo oszczędzi na niedokarmianiu pasażerów. Prezes i zarząd wypłacą sobie solidną premię. Zakończyły się strajki pilotów, rozpoczął się spór z dostawcami cateringu. Rzeczywiście, przedziwne, jak mogli dostać 5 *.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 10 Lip 2019 00:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
5* dostali pewnie na takiej samej zasadzie jak GOLF został samochodem roku
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 73136.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 10 Lip 2019 00:15 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
neverstopexploring napisał(a):
A co w tych salonikach takiego podają, że wszyscy pielgrzymują tam jak do Częstochowy?

w salonikach LH wlasnie praktycznie nie da sie nic zjesc. jedzenie jest mega slabe, no ale mozna usiasc z laptopem (przy odrobinie szczescia)
i napic sie co sie chce przy okazji. ale jedzenie to slabiutkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 10 Lip 2019 09:58 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Zalezy w ktorych, w tych dla senatorow jedzenie jest calkiem ok.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
ciezko mi powiedziec, bo latam na FTL-u, raz kolega zaprosil mnie do saloniku dla goldow we Fra - zarcie bylo tak samo slabe jak w tym zwyklym dla FTL-ow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 17 Lip 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
W jakiej walucie obciąża kartę Lufthansa? Bilety kupowane bezpośrednio na ich stronie, wyświetlona cena jest w PLN. Czy aby na pewno zapłacę w PLN a nie w Euro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 17 Lip 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Biorą w PLN to, co wyświetla się w podsumowaniu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2900 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 145  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group