Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2916 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 146  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 16 Kwi 2019 09:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@1955845624 dzięki za rady, ale lot z sukcesem odbyłem w zeszły piątek. I tak jak pisałeś, szedłem spokojnym krokiem (mimo, że z powodu awarii rękawa wywieźli nas autobusem gdzieś na koniec terminala) i bez problemu zdążyłem na swój lot. Nie byłoby raczej szans na 250€, bo loty FRA-TXL odbywają się praktycznie co godzinę, a mi zależało, żeby wrócić do domu szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#322 PostWysłany: 17 Kwi 2019 19:38 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
1955845624 napisał(a):
@katka256 post napisałaś już dawno, ale może spróbuj dopytać telefonicznie na lotnisku np. w WAW. Oni dla LO pobierają chyba 30PLN opłaty rezerwacyjnej - tak było kiedyś. Może kasa biletowa sprzeda Ci 8 na jednej rezerwacji z niewielką dopłatą. Ewentualnie jacyś kasjerzy tutaj (nie OTA, ale fizycznie ludzie pracujący w agencjach podróży) po prostu coś podpowiedzą. Ja bym chyba ku temu się skłaniał, żeby nie kupować 6+2. Jak cokolwiek będą przepisywać w związku z opóźnieniem i będzie np. 5 miejsc na inny lot, te 2 z jednej rezerwacji polecą, a 6 zostanie przepisanych na inne. Żadne argumentacje, że lecicie razem nie pomogą. A jeśli to będzie jedna rezerwacja, to już można takiego argumentu użyć. Sam lecę niebawem z partnerką z GDN przez WAW (ona jest z WAW), która przyjeżdża do mnie specjalnie do GDN, żebyśmy lecieli na jednej rezerwacji (a nie na oddzielnych, że ja: GDN-WAW-EVN; a ona WAW-EVN), żeby w razie czego przepisywali razem a nie oddzielnie.


widzisz, nie pomyślałam o zmianach :(
Rzeczywiście tak może być, tym bardziej że mają lecieć 2 osoby dorosłe i 6 dzieci. Niestety, już kupiłam, właśnie 6+2 na ich stronie. Chyba zważywszy na odległy termin, wszystkie wyszły w tej samej cenie. I jakoś proroczo zatem wyszło mi 1 dorosły+5 dzieci, 1 dorosły+1 dziecko.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 24 Kwi 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
-- 24 Kwi 2019 22:50 --

Do odlotu pozostało 24 h. No to odprawiam się online. Loguje się i widzę taki komunikat:

Image

Chodzi o lot samolotem A333. O co biega? :?:

-- 24 Kwi 2019 23:15 --

Po ponownym zalogowaniu się do odprawy (jak już pobrałem boarding pass) mogłem już wybrać miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 25 Kwi 2019 12:45 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Mam nadzieję, że dobre miejsce wybrałem. Pytanie czy mail: online@booking-lufthansa.com jest prawdziwy?
Dostałem "Zaświadczenie o ubezpieczeniu ryzyka" o takiej treści:
"Szanowny Kliencie,

Oto zaświadczenie o ubezpieczeniu ryzyka dotyczące Twojego rejsu Lufthansy.

Uwaga: Zaświadczenie o ubezpieczeniu ryzyka odnosi się wyłącznie do rejsów w ramach Twojej podróży oraz zarezerwowanych na stronie lufthansa.com.

Życzymy przyjemnej podróży!

Zespół Lufthansy"

Problem w tym, że ostatnio żadnych rezerwacji w lufie nie robiłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Scam. Nie klikac, nie otwierac zalacznikow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 25 Kwi 2019 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Też dostałem. Mail na pierwszy rzut oka wygląda legitnie, wszystkie linki prawdziwe, nie ma nic ukrytego, w zał. zwykły PDF (aczkolwiek i tak nie otwieram inaczej jak przez wew. podgląd gmail) z numerem polisy Zurich. Tego samego maila dostalem też 16.04. i dzisiaj. Ostatni raz leciałem LH w marcu. Aczkolwiek bardzo niepokojące jest, że jednak jest to "booking-lufthansa" kiedy bilety przychodzą z "booking.lufthansa" a sama domena nie ma otwartych danych firmowych. Nie mniej z mailem i tak nie ma zrobić co innego jak wyrzucić do kosza bez względu na to czy jest prawdziwy czy nie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 20 Maj 2019 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Gdzie można zdobyć kody zniżkowe do Lufy? Pierwszy raz chcę zabukować lot u tego przewoźnika i nie dostaję na razie żadnych wiadomości z kodami czy promocjami.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 27 Cze 2019 00:56 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Mocno spóźniona opinia (lot na początku kwietnia), ale może komuś wybiję z głowy podróżowanie za Wielką Kałużę w C klasie. Pierwotnie miałem kupiony bilet na lot United i ich 764, do którego mam wielki sentyment. Niestety, nasz narodowy zawalił dolot i reeboking na lot LH na ich najnowszym dziecku - A350-900. Na papierze brzmi super! A jak jest w praktyce? Megaaa rozczarowanie. Od razu zaznaczę - przywykłem co najwyżej do niezbyt częstych podróży biznesem na lotach DL/UA - to był mój 1 lot biznesem LH. Salonik w Monachium bardzo biedny - szczątkowe ilości ciepłego jedzenia, mnóstwo ludzi i bardzo ograniczony wybór czerwonego wina. Trochę dziwnie to zorganizowano, bo ludzie którzy mają bilet na lot Monachium - Berlin w biznesie za 250 euro, mają te same "prawa" co biznes na trasie MUC-EWR za 4000 euro. Ale było okej - na plus prysznic i miła obsługa. Boarding katastrofalny - wszyscy stłoczeni w strefie "US-flights" i w momencie rozpoczęcia boardingu dla biznesu WSZYSCY rzucają się do bramek - co z tego, że 90% ma taryfę ECO i bramka raz po raz ich odrzuca - po chwili operanci gate'u tracą kontrolę i rozpczyna się istny armageddon - nie wyglądało to dobrze. Następnie coś co przekreśliło Lufę na dobre - po wejściu na pokład podaję miłej, starszej pani moją kartę pokładową i słyszę "Mr. XXX, please take your seat 1A - by the way you have very strange surname! Does anybody could spell it correctly? Is not European right?" odpowiadam grzecznie "In fact, nope - I am Polish-American Jew" na co rezolutna pani "nothing to do with this issue!". Dziękuję. Następnie wielka bolączka C klasy - mając miejsce 1A (jak również i kolejne A i H bodajże) jak pasażer na miejscu 1B rozłoży się na płasko nie ma opcji dostępu do korytarza. O ile na 2-godzinnym locie jest to okej, o tyle po 5-6 godzinach zwyczajnie chcę się udać do "tołaletju" bądź też umyć zęby i ogarnąć niewyjściową twarz. Co więcej, mają kapitalne piwa - naprawdę, najlepsze jakie piłem na pokładzie samolotu. Jedzenie - bardzo przeciętne, nie umywa się do JetAirways lub AirIndia w economy. Wszystko takie w miarę okej, ale:
0) nie działające słuchawki podłączone do systemu rozrywki - nic, zero - cały lot bez IFE.
1) nikt nie proponował żadnej wody/soku w trakcie lotu - po wezwaniu guziczkiem, trzeba jednak było samemu podejść "za kotarkę"
2) na 3 godziny przed lądowaniem brak możliwości poczęstowania się winem (do tej pory wypiłem 4 małe piwa, a mój limes to x4 i naturalnie potrafię się zachować)
3) przed lądowaniem posiłek to kpina kpin - fantazyjnie ułożone 3 kawałki sera z jakimś mięsem - plus sok i lodowy deser.
4) deplanning - trzeba się było przepychać do wyjścia - wszystkim się śpieszyło, a wyjście jedno dla wszystkich.

Może trochę dramatyzuję, ale oczekiwałem dużooo więcej. Nie było żadnego elementu charakterystycznego dla linii 5* - do tej pory latałem EcoPremium LH i z pewnością więcej ich biznesem nie polecę - czemu? Moim zdaniem lepiej kupić sobie exit row'a w economy, a za zaoszczędzone pieniądze polecieć w Bieszczady. Zabawa dla bogatych ludzi, którzy nie mają co z pieniędzmi robić.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 30 Cze 2019 18:15 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Wczoraj 3 h lot, do picia tylko woda i cola :( żadnych innych napojów, a tak liczyłam na kawę
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 30 Cze 2019 20:17 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@katka256 a zapytałaś o kawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 30 Cze 2019 20:23 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
O której godzinie był ten lot?
Na porannych lotach nie mają wina, można marudzić na straszliwie słodkie ciastka, ale nie sądzę, żeby odmówili kawy. Obstawiam, że nie mieli termosu bo na wcześniejszych lotach głównie zimne napoje schodziły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 30 Cze 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Klasa C w LH jest solidna, ale i tak wciaz co najwyżej średnia, a na 5* zasługuje wyłącznie klasa F Lufthansy z odpowiednią, nienadętą załogą (i to w A380, inne kabiny są gorsze).
Słyszałem też pochwały ich premium eco, ale owej nie mogę ocenić z własnego doświadczenia.

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 30 Cze 2019 20:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@LLAP
Cytuj:
Trochę dziwnie to zorganizowano, bo ludzie którzy mają bilet na lot Monachium - Berlin w biznesie za 250 euro, mają te same "prawa" co biznes na trasie MUC-EWR za 4000 euro

Uważasz, że te prawa powinny być zależne od ceny biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@LLAP:
IMO produkt LH w C to jeden z najsłabszych na rynku, przynajmniej wśród dużych linii lotniczych, w grupie LH wyraźnie lepszy ma LX/SN, a jeszcze lepszy OS. Nie nazwałbym tego produktu nawet solidnym, na tle konkurencji zdecydowanie jest słabszy i byle jaki. BTW Od dawna się zastanawiam, skąd biorą się ludzie, którzy są zachwyceni C LH - prawdopodobnie nie latali nigdy niczym innym :)
Co do poczekalni - one są nędzne, natomiast na paxach krajowych po 250-300 euro linia często więcej zarabia niż sprzedając C na TATL w jakiś promocjach i klasach P. Poza tym w poczekalni Non Schengen krajówkowych nie było, chyba że byłeś w Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#335 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dobrze, że nie wie, że połowa ludzi w tym saloniku nawet tego biznesu nie ma, tylko jakiś kombinowany status w należących do sojuszu niszowych liniach. To by się dopiero chłopak obruszył..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@BrunoJ: ci ze statusem, to w SEN, tam trochę lepiej, ale też raczej nędznie ;-) Co do kombinacji statusu - no cóż , z uwagi na chore progi kwalifikacyjne LH każdy inny trzeba uznać za "kombinowany" : zaczynając od złotej karty United za połowę mil, które woła LH ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:46 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A co w tych salonikach takiego podają, że wszyscy pielgrzymują tam jak do Częstochowy?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Precle, ludzie, precle bawarskie darmowe daja :!: :lol:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie ważne, co - ważne, że niektórzy mają za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 30 Cze 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
marek2011 napisał(a):
@LLAP:
IMO produkt LH w C to jeden z najsłabszych na rynku [...] Nie nazwałbym tego produktu nawet solidnym, na tle konkurencji zdecydowanie jest słabszy i byle jaki.

Sam produkt klasy C jest oczywiscie, jaki jest, mocno sredni - a solidny w znaczeniu, ze z gory wiadomo (dla tego, kto lecial kilka i wiecej razy) czego sie mozna spodziewac i ze na 99% bedzie wlasnie tak - wliczajac w to tzw. IRROPS, gdzie LH radzi sobie dobrze.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2916 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 146  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group