Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2014 21:33 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Witam,

dzięki niesamowitej promocjii Iberii zmieniliśmy plany wakacyjne i lecimy z dziewczyną zamiast planowanej wyprawy do Gruzji, Armenii, Iranu i Turcji do Brazylii ;)
Będzie to nasza pierwsza poważna "daleka" podróż, w związku z czym proszę o wszystkie możliwe porady i wskazówki odnośnie planowania podróży, zacznę od pytania czy skyscanner pokazuje wszystkie południowoamerykańskie linie lotnicze? zastanawiamy się czy nie polować na jakieś tanie loty z Rio w inne ciekawe miejsca.

Dzięki i pozdrawiam!


Ostatnio edytowany przez Washington, 06 Kwi 2014 13:13, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 19 Mar 2014 01:52 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Mam pytanie do osób doświadczonych w temacie planowania podróży do i po Brazylii. Na loty do jakiego miasta zazwyczaj są najlepsze ceny? Czy istnieje możliwość pokonywania takich dłuższych tras jak z Salvadoru do Recife autobusem albo pociągiem? Albo krótszych (np. z Sao Paulo do Kurytyby)? Ogólnie to byłbym wdzięczny za jakieś ogólne info nt. podróżowania na miejscu oraz link do wyszukiwarki połączeń nielotniczych w Brazylii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#3 PostWysłany: 20 Mar 2014 16:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Pytania do osób obytych podobne do postu powyżej - jakie najlepsze ceny zdarzają się na loty wewnątrz Brazylii do/z: Cuiaba, Manaus, Foz do Iguacu, Fernando de Noronha? Pomiędzy nimi lub z Rio/Sao Paulo. Lub inaczej - co uznać za dobrą cenę ;) szukać na stronach linii (gol, tam, azul, avianca - coś jeszcze?) czy przez wyszukiwarki (jeśli tak, to jakie radzą sobie z brazylijskimi liniami)
O problemach z kupowaniem lotów itd czytałem, jak znajdę coś już taniego wtedy będę się zastawiał jak to kupić :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2014 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Wyszukiwarka autobusów dalekobieżnych po angielsku:
http://www.buscaonibus.com.br/en

Loty krajowe i do sąsiednich krajów w ramach Brazil Pass i South America Airpass
http://www.brol.com/airpass/

Transport kolejowy jest ograniczony, tak że najlepiej wybrać autobus, a na bardzo długich trasach samolot.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Brazylia
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2014 12:38 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Washington napisał(a):
O problemach z kupowaniem lotów itd czytałem, jak znajdę coś już taniego wtedy będę się zastawiał jak to kupić :P

W sumie różnie z tym bywa i nie ma reguły. Znajomy jakoś rok temu miał taką sytuacje. Chciał kupić lot na trasie Sao Paolo - Foz de Iguacu. Płatność oczywiście europejska karta. Kilka razy nie chciało za nic przejść. Spróbował kilka dni później i poszło bez problemu ;)
Kupował na stronie TAM.
Ponadto na jakimś forum podróżniczym spotkałem się z takim rozwiązaniem. Kupować bilet na stronie TAM, a autoryzować transakcje telefonicznie poprzez telefon do ich europejskich biur np. Londyn, Paryż, które bezproblemowo potwierdzają zakup danego biletu i często też od razu ręcznie wystawiają.
Ponadto w Brazylii już niedługo będzie mundial więc, moim zdaniem, muszą jakoś poradzić sobie z problemem nieprzepuszczania transakcji kartami zagranicznymi. W końcu bilety będzie chciało zakupić miliony osób z prawie każdego zakątka świata.
ziolo1988 napisał(a):
Czy ktoś z was, którzy odwiedzali Brazylię szczepił się przed podróżą jeżeli tak to na co?

W Brazylii byłem, na nic się nie szczepiłem, jakoś przeżyłem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2014 13:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
To może ja sam sobie (i innym zainteresowanym) odpowiem.
Loty wychodzą taniej na większości tras niż autobusy. Do sprawdzania cen/połączeń tych ostatnich również polecę wymienioną już stronę http://www.buscaonibus.com.br/en.
W GOL bez problemu loty kupi się przez argentyńską stronę. Wychodzi podobnie cenowo co na brazylijskiej. W TAM nie ma problemu z kupnem zagraniczną kartą, problem jest że przez brazylijską wersję strony obcokrajowcy nie kupią (bo nie mają numeru ubezpieczenia społecznego), a na międzynarodowych ceny są obliczane po złodziejskim kursie. Dla moich lotów i tak wyszło najtaniej zakupienie w $ na TAMie niż przez jakiegokolwiek pośrednika/inną wersję strony.
Jakie ceny są najlepsze - nadal nie wiem. Zauważyłem za to że wahają się sporo nawet w krótkim okresie (obserwowałem 3 tygodnie) - wystarczy wyczekać aż spadną.
Autobusy za to mogą być fajną opcją na "nocleg" - z tego co wszyscy piszą są one wygodne, człowiek się wyśpi a może zaoszczędzić kilka reali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2014 14:31 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Kupilam juz loty na pazdziernik Rio do Iguazu. Obserwowalam loty a jakze, no i z tych obserwacji wyszlo tak, ze loty ida do gory, nie bardzo, na poziomie calego roku i tak sa dosc rowne ceny, poza tym lot bezposredni w TAM zostal wyprzedany na ten konkretny dzien, wiec lot tam musialam kupic w GOL (wyszo ok 150 zl drozej niz w TAM).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2014 15:06 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Dzięki piękne za informacje, opracowałem wstępny plan: Rio-autobus-Sao Paulo-autobus/samolot?-Foz da Iguacu-samolot-Rio.

Jak widać, nie wiem co jest lepszym (i tańszym) pomysłem- samolot czy bus pomiędzy Sao Paulo a Foz da Iguacu? Ktoś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2014 17:20 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
cena autobusu i samolotu jest porównywalna, jeśli kupujesz odpowiednio wcześniej. Zalezy bardziej, co jest dla Ciebie ważne. Bus jedzie 24h, samolot leci 2h. Jeśli zależy Ci na czasie, bo masz go mało, to bierz samolot. Jeśli możesz sobie pozwolić na długą i pewnie mimo wszystko męczącą podróż oszczędzając przy tym realnie z max 100zł to bierz autobus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2014 09:59 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2752
złoty
Washington napisał(a):
To może ja sam sobie (i innym zainteresowanym) odpowiem.
Loty wychodzą taniej na większości tras niż autobusy. Do sprawdzania cen/połączeń tych ostatnich również polecę wymienioną już stronę http://www.buscaonibus.com.br/en.
W GOL bez problemu loty kupi się przez argentyńską stronę. Wychodzi podobnie cenowo co na brazylijskiej. W TAM nie ma problemu z kupnem zagraniczną kartą, problem jest że przez brazylijską wersję strony obcokrajowcy nie kupią (bo nie mają numeru ubezpieczenia społecznego), a na międzynarodowych ceny są obliczane po złodziejskim kursie. Dla moich lotów i tak wyszło najtaniej zakupienie w $ na TAMie niż przez jakiegokolwiek pośrednika/inną wersję strony.
Jakie ceny są najlepsze - nadal nie wiem. Zauważyłem za to że wahają się sporo nawet w krótkim okresie (obserwowałem 3 tygodnie) - wystarczy wyczekać aż spadną.
Autobusy za to mogą być fajną opcją na "nocleg" - z tego co wszyscy piszą są one wygodne, człowiek się wyśpi a może zaoszczędzić kilka reali.


W GOL kupowałem na brazylijskiej wersji, więc przynajmniej tu problemów chyba już nie ma.
Cenowo:
- z Sao Paolo (GRU) do Iguazu (IGU) za 208,45 reali (nie mam jeszcze obciążenia, więc nie wiem jak finalnie to wyszło w PLN),
- z Rio (SDU) do Sao Paolo (GRU) za 159,47 reali.
W TAM via brazylijską expedię z IGU do Rio (GIG) za 326,95 reali, czyli najdrożej z tych 3 biletów (wyszło sporo, 455,88 PLN, karta Citi).
Ja wielkiego wyboru nie miałem, bo rezerwowałem na konkretne daty.
Z Iguazu był nocny rejs w cenie niższej, ale nie zdecydowałem się na lądowanie o 3 rano w Rio.
Autobus u mnie nie wchodził w rachubę, bo mam wszystkiego ledwo 7 dni w Brazylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Kwi 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Ja też od jakiegoś czasu oglądałem ceny na przeloty między Sao Paolo - Foz i Foz - Rio. Na GOLu na moje terminy wychodziły najtaniej. Lecę do Foz na 2 dni (18-20.09). Ogólnie 3 loty (Sao Paolo - Foz z przeisadką Curitybie i Foz - Rio) wyszło mnie 180 $. Taniej na te dni było ale z lotniska Sao Paolo Campinas a to już ładny kawałek od miasta. Taniej było o 20$.

Chętnie skontaktuję się z innymi, którzy w najbliższym czasie udają się do Brazylii.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomwie, 30 Kwi 2014 19:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Kwi 2014 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Nam udało się kupić 2 bilety Rio de Janeiro - Foz do Iguacu 10.09.2014, z powrotem 15.09.2014. Kilka podejść do płatności, ale w końcu udało się na stronie GOL-u za 440 zł od osoby. Zapłacić można bezpośrednio kartą albo paypalem. W TAM-ie nie da się faktycznie kupić biletów po "brazylijskiej" cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Maj 2014 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Jeżeli występują problemy z płatnością kartą na stronach przewoźników to polecam Expedię.
Moje trzy bilety lotnicze na przeloty w Brazylii kupowałem przez expedia.com
Ceny takie same jak na stronie TAM, zero problemów z płatnościami i potwierdzeniami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Maj 2014 19:41 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Kochani, pomóżcie proszę, jestem w Rio pomiędzy 11.09-29.09, w tym czasie planowałem zwiedzić Rio, Sao Paulo i Foz da Igaucu. Znalazłem bilety Rio-Foz i Foz-Sao Paulo za 490zł, ma ktoś rozeznanie czy to dużo czy mało? Poza tym miał ktoś kiedyś do czynienia z tą stroną http://m.edestinos.com.br/flights/selec ... 3yVoc5lEUU ? I czy na pokłądzie TAM i GOL bagaże są w cenie? Dzięki śliczne za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Maj 2014 17:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
wg mnie cena ok - płaciłam trochę więcej za podobną trasę
Bagaze w cenie, w GOL nie dawali posiłku - tylko były płatne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Maj 2014 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
To normalna cena. Sam kupiłem za nieco wyższą. Taniej chyba nie bardzo się da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2014 01:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
W gol nie ma posilku ale woda z lodem free; w Tam sa przekaski i napoje. W obu bagaze w cenie, ale ogolnie w Brazylii mozna duzo wziac jako cabin, nie sprawdzaja (tez plyny nie sa zakazane)
Co do busow - sprawdzone, mega wygodne, wyspi sie czlowiek spokojnie

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 00:22 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 13
Loty: 84
Kilometry: 163 237
Witam wszystkich :) Właśnie szukam lotów na trasie Rio - Iguazu i faktycznie - na brazylijskiej stronie TAM są niższe ceny niż na stronach międzynarodowych (w argentyńskiej wersji, to już w ogóle dramat...). Poprzez wyszukiwarkę momondo.pl udało mi się jednak znaleźć cenę niższą niż na brazylijskiej stronie TAM. Cena na termin, który mnie interesuje na stronie TAM (br) wynosi ok 50€ natomiast na travelgenio 42€! Czy ktoś z Was korzystał już może z tego serwisu? Trochę to dla mnie podejrzane, że oferowana przez nich cena jest tak niska...

edit: teraz widzę, że na portugalskiej wersji strony zyskuje się 11€ rabatu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Cze 2014 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
wtk napisał(a):
Witam wszystkich :) Właśnie szukam lotów na trasie Rio - Iguazu i faktycznie - na brazylijskiej stronie TAM są niższe ceny niż na stronach międzynarodowych (w argentyńskiej wersji, to już w ogóle dramat...). Poprzez wyszukiwarkę momondo.pl udało mi się jednak znaleźć cenę niższą niż na brazylijskiej stronie TAM. Cena na termin, który mnie interesuje na stronie TAM (br) wynosi ok 50€ natomiast na travelgenio 42€! Czy ktoś z Was korzystał już może z tego serwisu? Trochę to dla mnie podejrzane, że oferowana przez nich cena jest tak niska...

edit: teraz widzę, że na portugalskiej wersji strony zyskuje się 11€ rabatu :)


Spróbuj dojść na tych stronach do płatności. Tam może kryć się niespodzianka w postaci opłaty za płatność karta (np. 60 eur)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Lip 2014 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
Mam pytanie - czy ktoś miał potrzebe kontaktować się z infolinią Expedii brazylijskiej? Kupilam w maju loty w TAM poprzez brazylijską wersję strony i teraz dostalam informacje, że moje loty uległy zmianie i koniecznie mam się skontaktować z Expedią. Na stronie TAM widzę, że zmiany są dość niekorzystne, dodatkowo pojawił się błąd w nazwisku. Problem w tym, że nie mówię po portugalsku/hiszpansku... Czy można zadzwonić do "angielskiej" Expedii w tej sprawie?
-----------------------------------------------
EDIT: już wszytsko wiem:) można dzwonic tylko do "właściwej" Expedii, która pośredniczyła w kupnie biletów; dobra wiadomość jest taka, że mówią po angielsku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group