Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Loty dronem w USA
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2019 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Mam pytanie, ponieważ zabieram drona za parę dni na florydę. Parę dni wcześniej będę w nowym jorku i na logikę myślałem, że jest tam zakaz latania na terenie całego miasta. Z ciekawości sprawdziłem na AirMap jak wygląda sytuacja i się zdziwiłem bo wychodzi na to, że są miejsca gdzie jednak mógłbym lecieć.

Image

Wynika z tego, że np. w DUMBO mógłbym latać. Przeczytałem również ten artykuł, który jest z tego roku.
https://www.diyphotography.net/four-reasons-why-its-nearly-impossible-to-fly-a-drone-in-new-york-city/
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej, przyłączam się do pytania, będę również za parę dni latać dronem na Florydzie :P. Wydaje mi się, że można polegać na aplikacji AirMap, też zainstalowałam, pytanie tylko czy wszystkie ustawienia mamy ok, bo jak dodam opcję "zalecane wytyczne AirMap", to już większe okręgi są nad NYC i Florydą, wychodzi gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#3 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@lousylucky oraz @Bubu69
Udało Wam się polatać? Jakieś wskazówki odnośnie latania? Mają w USA może coś w stylu naszej aplikacji Drone Radar?
W październiku wybieram się na wschodnie wybrzeże (NYC, Filadelfia, Waszyngton oraz Floryda, Miami, Key West) i się zastanawiam czy nie wziąć swojego drona (Mavic Pro). Ogólnie pierwotnie myślałem, że nie ma co brać drona bo wiadomo jak to w USA może być ze względów bezpieczeństwa ale po Waszych postach wnioskuję, iż jest jednak możliwość latania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#4 PostWysłany: 07 Lip 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
W nowym jorku nie zdecydowałem się na latanie, choć niby w okolicach DUMBO jest to możliwe, ale latałem w Miami oraz na Florida Keys, polegałem jedynie na mapie, która jest razem z oprogramowanie Mavica, zdarzały się miejsca na florida keys gdzie nie można było latać.

Oczywiście pamiętaj drona zarejestrować i ten numer nakleić na drona, cała procedura rejestracji jest prosta i szybka.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#5 PostWysłany: 07 Lip 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Drona na pewno zarejestruję - z tego co patrzyłem (https://faadronezone.faa.gov/#/) faktycznie rejestracja jest dość prosta i tania (5 dolarów a jest ważna przez bodajże 3 lata). Co do naklejek to już powoli mi się będą kończyć miejsca na dronie na kolejne naklejki - za dużą naklejkę na samym początku chyba zrobiłem - tą która jest wymagana w Polsce :lol:
A o jaką mapę Ci chodzi, która jest z oprogramowaniem Mavica?
W Miami gdzie latałeś? Z tego co widzę to nad Miami wszędzie są jakieś strefy na tej mapie AirMap - głównie na pomarańczowo a jeszcze nie rozgryzłem co znaczą te kolorki ;)
Natomiast po Nowym Jorku też nie będę ryzykował latania - na AirMap cały obszar Nowego Jorku i tak jest na pomarańczowo (http://knowbeforeyoufly.org/air-space-map/)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#6 PostWysłany: 08 Lip 2019 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Można markerem napisać na naklejce na dronie tak jak ja mam ;)

Ja latałem na Hawajach (Maui i Kauai), gdzie jest trudniej bo w parkach stanowych na Hawajach nie wolno (podobno na kontynencie nie ma z tym problemów).

Uwaga, chyba coś się ostatnio zmieniło w przepisach dotyczących latania dronami w USA, otrzymuję newslettera z FAA ale jeszcze nie miałem okazji się wczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#7 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Targałem Sparka przez pół świata, na Hawaje, przez 2 tyg użyłem go...raz :lol: Było sporo ograniczeń w locie, zaś czasu tak mało na zwiedzanie, że na latanie już go zabrakło.

Dron tak, pod warunkiem, że mamy na to zapas czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#8 PostWysłany: 08 Lip 2019 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@poszwin udało się polatać na Florydzie (ale mój dron to maleństwo). W Nowym Jorku nie było na to czasu (tak jak sugeruje @mikuś :) - chociaż Hawaje z drona byłyby piękne :) ), ale faktycznie nie było też za bardzo gdzie. Jeśli nastawiasz się na latanie, bo przygotowujesz się, żeby zrobić z tego jakiś fajny filmik to na pewno Ci się uda :). Myślę też, że możesz polegać na aplikacji AirMap i Drone Radar :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Loty dronem w USA
#9 PostWysłany: 19 Paź 2019 14:08 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Latałem w kilku miejscach w USA, da się. Pamiętajcie, żeby najpierw zarejestrować drona na stronie FAA (5$).
A potem to już wg wskazań apki.
FAA zaleca aplikację B4UFLY, korzystałem też z Airmap.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group