Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2019 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Tak, jak napisano na stronie lotniska, specjalny autobus stoi przed terminalem i zabiera pasażerów do Zielonej Góry. Jest on dopasowany do rozkładu lotów (obecnie tylko do i z Warszawy LOT-em). Jedzie około 40 min i kosztuje 10 zł. Zatrzymuje się w centrum miasta (Dworzec PKS, parking przy Palmiarni). Kierowca czeka na pasażerów. Samo lotnisko jest mikroskopijne, oddalone od centrum Zielonej Góry o około 35 km.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2023 19:35 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
LOT z GDN będzie lądował planowo o 21:35, natomiast autobus z lotniska według rozkładu odjeżdża o 21:15. Czy w parktyce ten autobus poczeka na pasażerów czy może rozkład jazdy zostanie jeszcze zmodyfikowany i dostosowany do nowego połączenia z GDN?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2023 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Raczej będzie dopasowany - bo to nie jest rejsowy autobus po wioskach tylko wahadło lotnisko-Zielona Góra.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2023 00:02 

Rejestracja: 11 Sty 2023
Posty: 5
@Tomo14

A wiadomo czy jest szansa na dojazd na lotnisko na wtorkowe rejsy ich autobusem, czy kompletnie nie ma jak tam dojechać czymś zbiorowym?


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 25 Maj 2023 20:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2023 01:29 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
Autobus czeka na paxow/dowozi paxow na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Maj 2023 18:08 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Tomo14 napisał(a):
Raczej będzie dopasowany - bo to nie jest rejsowy autobus po wioskach tylko wahadło lotnisko-Zielona Góra.

Wg aktualnego rozkładu jazdy odjazd autobusu jest we wtorki o 21:45 czyli 10 minut po planowanym przylocie. Zakładam, że przylot planowany na 21:35 jest z takim zapasem, że te 10 minut to pewnie aż nadto, zgadza się? Może ktoś potwierdzić?

Ja mam jeszcze drugie pytanie, jak wygląda dojazd do miasta jeżeli samolot się spóźni? Zakładam, że PKS nie będzie czekał a późniejszych kursów nie znalazłem online. Ostatni PKP jest we wtorki o 22:12 ale między lotniskiem a dworcem PKP jest niecałe 6 km więc też nie zdążę. Zostaje tylko taksówka? Ktoś się orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Maj 2023 18:16 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
autousy są skorelowane z lotami, czekają. Na lotnisku trudno się zgubić, więc ryzyko spóźnienia na autobus minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Maj 2023 18:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
AUTOBUSY z lotniska do miast czekają, albo nie - reguły nie ma. Jak opóźnienie jest przyzwoite, to czekają. Ale jak wynosi kilka godzin, albo zamiast lotu jest bus z Warszawy , to dojeżdża do lotniska, a problemen pasażerów jest dostać się do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2023 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Czy z innych, okolicznych miejscowości też jakoś można dojechać na lotnisko IEG transportem zbiorowym ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Maj 2023 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Z nowego Kramska jest kilkaset metrów na lotnisko, nawet taksa niepotrzebna
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2023 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
OK...sprecyzuję pytanie, czy na przykład z miasta z Jezusem coś nie będącego taksówką jeździ na lotnisko IEG ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Maj 2023 19:54 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
Jeśli przejdziesz około kilometra z lotniska do przystanku w Nowym Kramsku to powinieneś znaleźć jakiś transport choć niekoniecznie tam gdzie pisałeś.
Rozkład firmy DA-MI
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2023 20:22 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Do wcześniej wspomnianego Nowego Kramska jeździ też lokalny autobus na trasie Zielona Góra-Sulechów-Babimost-Podmokłe Małe. Rozkład znajdziesz tutaj, ale nie rozwiązuje ona raczej niczyich problemów (choć może da się dopasować pod jakiś czarter). Jest też Flixbus kilka razy w tygodniu z Warszawy przez Poznań do Zielonej Góry. Ze Świebodzina chyba tylko z przesiadką w Zielonej Górze da się dostać, ale nie wiem czy godzinowo coś się da złożyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Maj 2023 23:03 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 63
Obdarowany ostatnio obecnymi różnymi sposobnościami skusiłem się na niedzielny wypad do POZ z powrotem z IEG.

Z tego co widzę to z linku poniżej wynika że PKS z Babimostu przez Nowe Kramsko jeździ tylko w dni powszednie. W weekendy pozostaje więc jedynie dojazd z Zielonej Góry na samo lotnisko?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2023 21:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jest nowy rozkład jazdy PKS z IEG do centrum, przy nowych lotach z KRK

http://www.pks.zgora.pl/index.php/pasaz ... y/lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Zeus napisał(a):
Jest nowy rozkład jazdy PKS z IEG do centrum, przy nowych lotach z KRK
http://www.pks.zgora.pl/index.php/pasaz ... y/lotnisko


przetestowałem w niedziele :)
bilety można zakupić online albo u kierowcy. cena normalnego to 14pln, tłumów nie ma :lol:
autobus punktualnie podstawiony na dworcu PKS, stanowisko 4
następnie jedzie na rondo 11 listopada (przy urzędzie miasta), gdzie można się dosiąść, potem już prosta droga na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2023 12:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
To idealnie, za tydzień przetestuję wsiadanie na 11 Listopada, bo obok mam winiarnie: Piwniczka Winiarska
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Lip 2023 15:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Testowany autobus (bardziej bym powiedział busik/marszrutka).
Niestety nie można płacić kartą w busiku (jedynie gotówka) ale kierowca nie robił problemów jak zamówiłem bilet na przyszły dzień, przez neta. Niestety, kupując przez neta, jest "prowizja" 1-2 PLN...

@4989341 ten przystanek to nie przy Urzędzie Marszałkowskim, ale Urząd Miasta (https://goo.gl/maps/1JjdQmiuFLXddSERA),przystanek MZK nr 268.

Urząd Marszałkowski to bliżej dworca PKS :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lip 2023 15:56 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Urząd Marszałkowski w ZG to ten spory socrealistyczny budynek na przeciwko Urzędu Miasta - przystanek koło jednego, jest automatycznie koło drugiego.
To ładne niedaleko dworca z beczkami w podwórzu o czym zapewne myślisz (dawna fabryka koniaków), to nie Urząd Marszałkowski, lecz jedynie departament tego urzędu odpowiadający za środki z UE.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Lip 2023 16:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Wczoraj jak szukałem przystanku, google maps pokazał mi ten obok dworca. Dobrze ze strona PKS Zielonej pokazał mi nr przystanku autobusu miejskiego i wtedy znalazłem go
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group