Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2011 16:25 

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 29
cześć,
Ma ktoś sprawdzoną trasę (busy, autobusy) z lotniska w Pyrzowicach do Krakowa? Jak mogę najtaniej dostać się do Krakowa?

z góry dziękuję za pomoc


Ostatnio edytowany przez mashacra, 14 Gru 2014 19:58, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#2 PostWysłany: 24 Cze 2011 16:29 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Lotnisko - Bytom - Katowice (kupujesz dwa godzinne bilety ważne godzinę czyli chyba 2 x 2,60 zł) i z Katowic do Krakowa polskim busem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2011 21:02 

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 29
Oprócz trasy przejazdu sprzydała by się informacja czym na tej trasie sie poruszać i gdzie są przystanki, gdzie się trzeba przesiąść itp. Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2011 21:18 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 15
Dokładnie jest wszystko opisane w dziale jak dojechać na lotnisko, dajesz Polska, potem Katowice ;)

a z Katowic do Krakowa to masz wszystko dokładnie opisane na polskibus.com
_________________
Finanse dla wszystkich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2011 22:48 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Jak wiemy lotnisko jest zaraz przy autostradzie z Katowic. Uni-Bus jedzie do samego miasta jednak nie ma problemu żeby wysiąść przy bramkach wyjazdowych z autostrady.

Czy myślicie że stamtąd da się dojść pieszo do terminala? Z tego co widze na Google Maps jest tam ścieżka, ostatnio też ją widziałem przejeżdżając obok. Byłaby to oszczędność czasu i pieniędzy (szynobus kosztuje 10zł).

Image
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2011 23:28 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Możesz spokojnie przejść, około 3 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2011 23:31 

Rejestracja: 15 Lis 2010
Posty: 35
Ewentualnie dojechać autobusem 209 z przystanku Balice Szkoła i wtedy do przejścia będzie taki odcinek jak ze stacji kolejki. Przystanek autobusu jest na wysokości bramek, na ulicy za autostradą.Rozkład jazdy www.mpk.krakow.pl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lis 2011 00:01 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
piohe napisał(a):
Możesz spokojnie przejść, około 3 km.

Super - dzięki. Jesteś pewny że żadnego płotu czy innej przeszkody po drodze nie napotkam?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lis 2011 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mucha napisał(a):
piohe napisał(a):
Możesz spokojnie przejść, około 3 km.

Super - dzięki. Jesteś pewny że żadnego płotu czy innej przeszkody po drodze nie napotkam?

na pewno da sie dojsc od drugiej strony autostrady (od polnocy) bo pare razy tak lapalem stopa na wroclaw ;)
generalnie jesli tylko da sie dojsc po drugiej stronie do drogi nad autostrada (a wyglada na to, ze sie da) to dalej juz spacerkiem powoli na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Gru 2011 11:38 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Potwierdzam oficjalnie że przejść się da - jednak jest to dobry pomysł w okresie gdy nie pada i nie ma śniegu. Idzie się wąskim poboczem i czasami jest to niebezpieczne.

Przejście zajmuje 25-30min, gdy zgramy się z autobusem to 10-15min + 2min na autobus.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2012 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Odświeżam nieco temat. Potrzebuję się dostać do Pyrzowic z lotniska z Krakowa. Kursuje jakiś autobus pomiędzy tymi lotniskami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2012 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kerad85 napisał(a):
Odświeżam nieco temat. Potrzebuję się dostać do Pyrzowic z lotniska z Krakowa. Kursuje jakiś autobus pomiędzy tymi lotniskami?

Nie kojarze nic takiego. Najszybsza opcja to:
1. Kolejka/autobus na dworzec w Krakowie (około 7/3.5PLN, nie powiem ci dokładnie)
2. Autobus do Pyrzowic - musisz pogooglowac, nigdy nie korzystalem. Koszt bodajze 45PLN.

Druga, w miare szybka opcja:
1. jw
2. Bus do Katowic http://bus-inter.pl/rozkladKK.php (12PLN)
3. Bus Lotnisko http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... i=Lotnisko (23/20PLN jesli masz karte)

Trzecia opcja low-costowa:
1. jw
2. je
3. Autobus do Kamienia (kzkgop)
4. Autobus 85 do Pyrzowic (kzkgop)

Generalnie jakiekolwiek połączenie Krakow - Pyrzowice za normalne pieniadze to masakra. W lecie to chyba i prosciej i taniej kzkgopem do Siewierza i stopem do KRK, ale to inny temat..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2012 16:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
http://www.katowice-airport.com/pl/dla- ... ych/dojazd
Klik w Autobus i wszystko jasne :P
Chyba będziesz musiał najpierw do centrum Krakowa np. autobusem miejskim za kilka złotych a tam jakiś w/w autobusem prosto na lotnisko.


Ostatnio edytowany przez Pacjonek, 29 Sty 2012 16:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2012 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Pacjonek napisał(a):
http://www.katowice-airport.com/pl/dla-podroznych/dojazd
Klik w Autobus i wszystko jasne :P

Dojazd za niemałe pieniądze to nie jest problem:>
Gorzej, jak się chce wydać na podróż pieniądze normalne jak na polskie warunki
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sty 2012 17:32 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Blackall napisał(a):
kerad85 napisał(a):
Trzecia opcja low-costowa:
1. jw
2. je
3. Autobus do Kamienia (kzkgop)
4. Autobus 85 do Pyrzowic (kzkgop)

Jest to opcja BARDZO BARDZO lowcostowa, odnośnie autobusu do Kamienia nie wiem ale 85... jedzie się się ponad godzinę przez wszystkie Śląskie wiochy, starym rozkładającym się Ikarusem, który w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa (ja miałem takiego pecha, musiałem czekać pół godziny na zastępczy, -15C a tu się trzeba śpieszyć), w zimie jest jeszcze gorzej bo autobus jest nieogrzewany, dlatego należy się bardzo ciepło ubrać.
Nie wiem ile masz czasu ale ja bym zarezerwował nawet 2,5h od Katowic, ale cóż można oczekiwać za tą cenę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2012 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Widzę, że trasa to istna męka albo gruba kasa. W takim razie muszę zmienić plany i wybrać inną drogę niż przez Kraków Balice.

Jeszcze myślę nad opcją:
1. Kolejka - 10zł
2. Inter-bus - 12zł
3. 2xmiejski - 8,40zł

W sumie dojazd za ok. 30zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sty 2012 18:31 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
kerad85 napisał(a):
Widzę, że trasa to istna męka albo gruba kasa. W takim razie muszę zmienić plany i wybrać inną drogę niż przez Kraków Balice.

Jeszcze myślę nad opcją:
1. Kolejka - 10zł
2. Inter-bus - 12zł
3. 2xmiejski - 8,40zł

W sumie dojazd za ok. 30zł.


To co napisałeś to to samo co napisał kerad:
Cytuj:
1. Kolejka/autobus na dworzec w Krakowie (około 7/3.5PLN, nie powiem ci dokładnie)

2. Bus do Katowic http://bus-inter.pl/rozkladKK.php (12PLN)
3. Autobus do Kamienia (kzkgop)
4. Autobus 85 do Pyrzowic (kzkgop)

Kzk-Gop=Autobusy miejskie
Tak jak mówię ,jeżeli ubierzesz się ciepło i zaplanujesz trochę czasu na zapas, nie będzie problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sty 2012 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Pacjonek napisał(a):
Blackall napisał(a):
kerad85 napisał(a):
Trzecia opcja low-costowa:
1. jw
2. je
3. Autobus do Kamienia (kzkgop)
4. Autobus 85 do Pyrzowic (kzkgop)

Jest to opcja BARDZO BARDZO lowcostowa, odnośnie autobusu do Kamienia nie wiem ale 85... jedzie się się ponad godzinę przez wszystkie Śląskie wiochy, starym rozkładającym się Ikarusem, który w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa (ja miałem takiego pecha, musiałem czekać pół godziny na zastępczy, -15C a tu się trzeba śpieszyć), w zimie jest jeszcze gorzej bo autobus jest nieogrzewany, dlatego należy się bardzo ciepło ubrać.
Nie wiem ile masz czasu ale ja bym zarezerwował nawet 2,5h od Katowic, ale cóż można oczekiwać za tą cenę...

to fakt, ze jezdza dosyc stare autobusy. Trzeba sobie po prostu przegladnac rozklad. Kiedys musialem dotrzec do Pyrzowic na noc, bo lot o 6 rano, a wolny byłem dopiero o 20.30. W krakowie.. Ale wszystko pieknie mi sie zlozylo, bo:
20.40 wsiadlem w Intera na Miasteczku Studenckim
21.40 byłem na placu Andrzeja, szybki truchcik i
21.49 bodajże wsiadłem w jakiś przyśpieszony, który jedzie przez Kamień, wysiadłem ok 22.15
22.31 wsialem w ostatni 85 na lotnisko. To nie był autobus a.. stary bus. Jechałem ja, kierowca, jego znajoma (córka? żona?) i dwójka miejscowych, którzy wsiedli ze mną w Kamieniu. Na lotnisko dojechałem tylko ja z kierowcą+znajomą jakieś 10min przed czasem. Także podróż Kraków - Pyrzowice zajęła mi niecałe 2.5h i kosztowała minimum.

Ale były też momenty, kiedy lądowaliśmy o 10 w niedziele, a pierwsza 85tka była dopiero o 13 coś.. Do tego busy do Krakowa zapchane i trzeba było jechać pociągiem.

Więc polecam sprawdzić rozkład i wtedy myśleć co dalej. Czasami chyba lepiej dać tę dychę czy dwie więcej i jechać dwie godziny a nie sześć..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2012 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Już się cieszyłem, że podjadę PKP do Bytomia.
Patrzę na rozkład linii 85 w sobotę:
9:18 14:42 17:17 19:34 22:14

Masakra jakaś, tak rzadko kursują. Coś jeszcze jedzie na lotnisko?

Ok. jedzie jeszcze 17, 53, 142 i 738
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Sty 2012 20:27 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 4
kerad85 napisał(a):
Odświeżam nieco temat. Potrzebuję się dostać do Pyrzowic z lotniska z Krakowa. Kursuje jakiś autobus pomiędzy tymi lotniskami?

Nie wiem na kiedy potrzebujesz ten transport ale jestem jutro w Balicach ok. 11-tej i wracam do Katowic - mogę podrzucić. Jakby co - prv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group