Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2016 11:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Czy wiecie może mniej wiecej ile kosztuje najtańsze 0.5l. Wódeczki lot w strefie UE? Pytam bo lecę tylko z podręcznym Francą a chciałbym sie zaopatrzyć w alkohol bo na pewno bedzie tańszy niż za € na Malcie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 16 Mar 2016 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Alkohol na Malcie nie jest specjalnie drogi, ale jednak wyjdzie minimalnie taniej na duty free. Ceny w GDN zbliżone do "średniej krajowej" ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2016 11:23 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
dzięki ? Zapomniałem ostatnio sprawdzic ceny jak,leciałem do Warszawy...
Jakby ktos ogarnął dokładną cenę do niedzieli przy okazji jakiegoś lotu było by super!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2016 11:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jutro rano mam lot, więc jak zdążę przed, to sprawdzę.

Interesuje Cię jakaś konkretna marka?

Jak już napisano, na Malcie alkohol nie jest drogi, w dodatku mają jakieś swoje likiery, które warto spróbować. Byłem zdziwiony, że na lotnisku ceny były nieztylko nacznie wyższe niż na mieście, różnica rzędu 1 Euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
W kwestii Malty, ostatnio kupowałem 0.7 Teachersa za ok. 12 euro, sensownie. Wino od 2,5 euro, za nieco lepsze ok 5 euro. Wódke idzie kupić zadaje się poniżej 10 euro za 0,7 (tania, rosyjska).

Piwo od 60 centów za puszkę 0,5 ale w większości sklepów bliżej 1 euro np. za Bavaria.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na Malcie smaczny mają likier z opuncji, ale jak dla mnie to bardziej kompot a nie alkohol ;)
Ceny alkoholi w GDN z tego co pamiętam to minimum 20% drożej niż w markecie.

@gruby_inversia, możesz też kupić sobie kilka flakoników po 100 ml w jakimś markecie i w podręcznym bez problemu przejdzie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2016 12:33 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dzięki bardzo ? Na malcie byłem juz raz i ceny wódeczki znam a lokalne piwo z żółtej puszki szanuje ? Natomiast jade tam na tydzień studenckiego wyjazdu wiec potrzebuje "hurtowe" ilości ? @Sudoku marka nie gra roli chociaż z tej niskiej półki najbardziej szanuje żytnia ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Zdaje sie, że mocno niedoceniłem baltony. Źytnia w "special offer" 1 l - 62 pln, 0,5 l - 31 pln :roll:
Generalnie polskie wódki (nie premium) w granicach 65 pln za 1 l i ok. 35 pln za 0,5 pln. Tak więc przebita rzędu 80% a nie 20%.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
gruby_inversia napisał(a):
Czy wiecie może mniej wiecej ile kosztuje najtańsze 0.5l. Wódeczki lot w strefie UE? Pytam bo lecę tylko z podręcznym Francą a chciałbym sie zaopatrzyć w alkohol bo na pewno bedzie tańszy niż za € na Malcie.


Ze swojej strony mogę podpowiedzieć ciekawy myk na tańszy zakup alkoholu na lotnisku.

Jeżeli wylot jest za jakiś czas i są na ten dzień bilety do Norwegii za np. 39 PLN to warto kupić taki bilet, odprawić się i w sklepie wolnocłowym kupić alkohol na tą kartę pokładową :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Myk interesujący. Należy jednak pamiętać, że Norwegia nie jest w UE (stąd niższe ceny alko) i ma znacznie mniejsze limity niż na loty wewnątrzunijne.

Pytanie - Czy obsługa sklepu może odmówić wtedy sprzedaży nadmiarowej ilości alkoholu?
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Uwaga, dzisiaj mnie spotkała nieprzyjemna sytuacja na security. Kazali wszystkie płyny i aerozole wsadzić do małej torebki. Byla mała awantura. Twierdzą, źe są nowe przepisy od 1 lutego. Bzdura, leciałem 8 lutego i nic nie kazali wsadzać do torebek. Poprosiłem o pokazanie mi tych przepisów i podstawy prawnej. Znajdź se pan w internetach. Jak wrócę do domu to szczegółowo przeanalizuje. Pierwszy raz taka akcja w GDN.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:54 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
'płynne' powinny być w 1 torebce do 1L pojemności, max 100ml/pojemnik, tak je miałeś spakowane?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nigdy tak nie były spakowane a latam z GDN od kilkunastu lat.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2016 11:59 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Czyli to bardziej w drugą stronę, miałeś luksus przez długie lata ale te formalności z torebkami są już od lat a i na lotniskach lubią sobie stwierdzić że akceptują tylko ich woreczki które rozdają za darmo albo musisz je kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@cypel obrazek, który pokazał @seby jest już dawno wprowadzony i uregulowany prawnie, nie ma szans się od tego odwołać jakkolwiek. Po prostu miałeś farta w takim razie latając tyle lat, a teraz dostali pouczenie z góry, że już nie można na to przymykać oka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wiem, że są torebki, ale w GDN nigdy się z tym nie spotkałem. Poza tym co to za nowe przepisy, rzekomo od 1.02
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
prawdopodobnie 1.02 dostali wszyscy po premii za przepuszczanie płynów >100 ml i/lub poza torebkami spełniającymi normy, stąd te nowe przepisy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:12 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
#dobrazmiana , kierownictwo na pewno odczuwa oddech na plecach więc wszystko musi być tip top.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
cypel napisał(a):
Nigdy tak nie były spakowane a latam z GDN od kilkunastu lat.


W Polsce (a latałem z WAW, WMI, GDN, WRO, KRK i POZ) tylko w Poznaniu się czepiali i kazali kupić (!!!) torebki strunowe.

Z mojego doświadczenia to najbardziej tolerancyjne jest security w GDN.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@cypel piszesz poważnie?? Masz ponad setkę lotków na koncie i nie wiesz o strunowych torebkach?!?

Te torebki mają nawet swoje wymiary. Na jednym z polskich lotnisk (KRK lub KTW) nie pamiętam teraz, ale obstawiam to pierwsze, przyczepili się nawet do wielkości strunowego woreczka, mimo iż zawarte w nim płyny nie przekraczały oddzielnie 100 ml, a łącznie 1 litra. I z mojej dużej torebki strunowej musiałam napychać kosmetyki do małej wręczonej (na szczęście gratisowo) przez obsługę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group