Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2013 08:56 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 37
Lotnisko znajduje się na wyspie KRK. Na lotnisku nie ma kantora ale bilet można zakupic płacąc kartą lub w euro.
Koszt to 50 kun (25 zł)
Nie wiem jak wygląda rozkład jazdy ale zaraz po wylądowaniu czekał autobus możliwe, że autobusy są zsynchronizowane z lotami.
Autobus zawozi nas do centrum Rijeki. Ceny komunikacji miejskiej w Rijece - 10 kun (bilet u kierowcy, nie wiem czy w kioskach jest taniej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 31 Sie 2013 09:59 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Rozkład jazdy autobusu można znależć tu: http://www.rijeka-airport.hr/BUS_TIMETABLE_AUGUST.pdf

Autobus odjeżdża z dworca autobusowego w Rijece kilka razy dziennie. Bilety kupuje się w kasie (50KUN) . Autobus zatrzymuje się jeszcze po około 20 minutach w miejscowości Kraljevica (bilet 30KUN) . Czas przejazdu około 30minut z Rijeki.
Samo lotnisko znajduje się na wyspie KRK (przejazd ładnym mostem - widoki piękne) jest bardzo ale to bardzo małe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Kwi 2015 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
a czy ktoś dostawał się z lotniska na południe wyspy Krk np. do miejscowości Baśka?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2018 15:34 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 6
Też mam takie pytanie jednak dotyczące miejscowości Njivice. Podobno mozna wynajac taxi, albo transfer , ale to troche drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Cze 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1315
Loty: 103
Kilometry: 191 238
srebrny
Wygląda na to, że autobus z lotniska jest zsynchronizowany z rozkładem lotów. Kursuje trasą Omišalj (na wyspie Krk) > Kraljevica > Rijeka, cena wynosi odpowiednio 20/30/50 kn [stan na VI.2018, http://rijeka-airport.hr/en/bus]

Wspominają też o shuttle busie do Crikvenicy, ale większych szczegółów w tym przypadku brak.

Zakładam, że w Omišalj można się przesiąść na jakiś autobus kursujący po wyspie Krk - jeśli ktoś namierzył w internecie jakieś rozkłady, trasy kursowania po wyspie, proszę o info.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Gru 2019 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1315
Loty: 103
Kilometry: 191 238
srebrny
Połączenia autobusów na wyspie Krk można znaleźć na stronie https://www.arriva.com.hr/en-us/home
Mając na uwadze dojazd za 20kn z lotniska do Omišalj (przewoźnik nazywa się Olivari d.o.o.), koszt dostania się transportem publicznym wynosi w jedną stronę:
60 kn (~36 zł) Krk
67 kn (~40 zł) Punat
78 kn (~47 zł) Baška
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2021 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1570
Loty: 561
Kilometry: 718 133
niebieski
Aktualna cena za autobus z lotniska do Rijeki to 55 kn OW.
Bilet na autobus kupuje się w okienku "Parking" tuż obok wyjścia z hali odbioru bagażu. Można płacić kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2115
platynowy
Miałem właśnie to pisać.
Dodam że autobusy nie jeżdżą na główny dworzec autobusowy ale na Jelačićev trg więc wszelkie znaki wskazują że i z tego dworca odjeżdżają. Odległość od głównego 830 metrów.

Niestety w sobotę nie było kursu z lotniska o 11:45 mimo że był w rozkładzie na oficjalnej stronie lotniska. Kolejny był o 13:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1570
Loty: 561
Kilometry: 718 133
niebieski
Potwierdzam, z Rijeki autobusy odjeżdżają z tego samego miejsca na które przyjeżdżają (JELAČIĆEV TRG).

@onufry_z
Miałeś kupiony bilet na kurs o 11:45? Bo połączenie oznaczone jest w rozkładzie jako wykonywane innym przewoźnikiem niż Olivari, o ile zostały sprzedane bilety. Natomiast w drugą stronę (z miasta na lotnisko) trzeba rezerwować wcześniej żeby bus tego innego przewoźnika przyjechał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2021 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2115
platynowy
Bilet kupowałem na lotnisku ok. godz 11:15 i nawet nie oglądałem czy była tam jakaś godzina odjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2022 13:30 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Wybieramy się do Rijeki lotem z Rzeszowa na początku sierpnia - samolot ląduję dosyć późno (po 22). Nie byłem pewien czy będzie podstawiony autobus bo takiego połączenia w obecnym, rozkładzie nie ma więc napisałem do lotniska.

Rozkłady są publikowane z miesiąca na miesiąc i będzie podstawiony autobus do Rijeki po locie z Rzeszowa.

Mam nadzieje, że komuś się ta informacja przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Dawid Bogaczyk lubi ten post.
Dawid Bogaczyk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Cze 2022 13:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8824
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Dodam, że autobusy nie czekają w przypadku opóźnienia lotów - miałem tak w zeszłym roku przy locie z Szyman.
A jak nie ma autobusu, to spora kicha, bo złapanie taksówki to istne polowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kroy lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Lip 2022 16:00 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
Oby nie było opóźnienia w takim razie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lip 2022 16:45 

Rejestracja: 28 Lut 2020
Posty: 1
kroy napisał(a):
Wybieramy się do Rijeki lotem z Rzeszowa na początku sierpnia - samolot ląduję dosyć późno (po 22). Nie byłem pewien czy będzie podstawiony autobus bo takiego połączenia w obecnym, rozkładzie nie ma więc napisałem do lotniska.

Rozkłady są publikowane z miesiąca na miesiąc i będzie podstawiony autobus do Rijeki po locie z Rzeszowa.

Mam nadzieje, że komuś się ta informacja przyda :)


Dzięki :) Mi się przydało lecę 2 sierpnia z Rzeszowa :) A jak wygląda u ciebie nocleg chodzi mi o zameldowanie bo wszędzie do 21:00 -22:00 meldunek . Szukam noclegu na dwie noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lip 2022 10:15 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
To lecimy tym samym samolotem - jakby autobus nie przyjechał albo było opóźnienie to wtedy możemy zamówić razem taksówkę :)
Ja znalazłem apartament (opa opa) gdzie jest self check in wiec nie ma znaczenia o której będziemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lip 2022 20:59 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 2
hej, a wiecie może jak dostać się z lotnika Rijeka do miasta Opatija w nocy, bo lądujemy też jakoś po 22.. i też w sierpniu lecimy z chłopakiem, gdzieś na forum wyczytaliśmy, że autobusy właśnie z lotniska m.in do Opatiji jeżdżą, ale po głębszym wyszukaniu nic takiego nie możemy znaleźć. :( a zależy nam na tym, żeby się przedostać w tamte rejony właśnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:22 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 1
Ja również przylatuje tym lotem tylko tydzień wcześniej. O tej godzinie wypożyczalnie aut są zamknięte, udało mi się zarezerwować wynajem samochodu od 8 rano. Niestety bardzo blisko lotniska nie ma żadnych dostępnych hoteli - pogoda ma dopisywać wiec zastanawiam się nad spedzeniem czasu w okolicy lub w terminalu (o ile jest otwarty). Może ktoś polecić jakieś miejsca przy lotnisku? Ewentualnie nocleg na te kilka godzin dla 3 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Lip 2022 13:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8824
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
Nie wiem, czy terminal będzie otwarty, ale tam też nic nie, bo lotnisko jest mikroskopijne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lip 2022 13:40 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 57
mkmkmkmk napisał(a):
hej, a wiecie może jak dostać się z lotnika Rijeka do miasta Opatija w nocy, bo lądujemy też jakoś po 22.. i też w sierpniu lecimy z chłopakiem, gdzieś na forum wyczytaliśmy, że autobusy właśnie z lotniska m.in do Opatiji jeżdżą, ale po głębszym wyszukaniu nic takiego nie możemy znaleźć. :( a zależy nam na tym, żeby się przedostać w tamte rejony właśnie


Z tego co widze to może być ciężko. Ostatni autobus z rijeki do opatiji jest o 23.08 wiec szanse ze zdazycie na ten bus sa minimalne, jesli nie zerowe. Nastepny jest o 5 rano.

Chyba sensowniej jest zostac noc w Rijece i nastepnego dnia ruszyc do Opatiji. Nie widziałem zadnych informacji o busach do Opatiji z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lip 2022 15:20 

Rejestracja: 18 Lip 2022
Posty: 2
Tak właśnie będziemy musieli zrobić. Wielkie dzięki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group