Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Wrz 2019 16:30 

srebrny
https://www.vianavigo.com/en/itinerary/ ... C11&sens=1

mozesz sie pobawic rodzajami transportu.. z autobusu nie wsiadziesz do metra na tym samym bilecie
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 26 Wrz 2019 18:43 
Awatar użytkownika

platynowy
To t7 to tramwaj wiec na niego wsiade?

Problem z ta strona jest taki ze zostawiajac same autobus/tramwaj zawsze wybiera trase poprzez to lotniskowe polaczenie Bus Orly co podnosi cene na dwucyfrowa :)
 Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 26 Wrz 2019 23:41 

srebrny
bus/tram tak

https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/t-tickets
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 27 Wrz 2019 08:06 

LonDynia napisał(a):
To t7 to tramwaj wiec na niego wsiade?

Problem z ta strona jest taki ze zostawiajac same autobus/tramwaj zawsze wybiera trase poprzez to lotniskowe polaczenie Bus Orly co podnosi cene na dwucyfrowa :)

Będąc w Paryżu liniami metra tak się przesiadasz, by linią metra 7 dojechać do Stacji Villejuif-Louis Aragon (nie każdy skład metra nr 7 tam dojeżdza, bo przed tą stacją jest rozgałęzienie)

Przy stacji metra Villejuif-Louis Aragon masz przystanek tramwaju T7 pod sam Airport Paris ORLY

Według mnie bilety 2 x 1,90 euro

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:20 

Z ORY można dotrzeć autobusem 183 spod terminalu nr 4 czyli przylatując Wizzair na terminalu 3 trzeba iść na prawo na zewnątrz bo Covid. Bilet kosztuje 1,9€ ale tylko gotówką. Nie widzieliśmy działających automatów biletowych ani działających bankomatów bo Covid. Google maps Tego też nie pokazuje.

183 zabiera nas na stację metra port de choicy slad można wziąć metro do centrum 7. W cenie również 1,9€. To jest najtańszy przewoz do centrum

Google pokazują tylko RER albo prywatne autobusy za 9,50€/ osobę. A RER jeździ do 20 bo Covid.
 Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.

#46 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 449 990
niebieski
    Witam,
    autobus 183 nie jeździ już na Porte de Choisy - nie można w nim już też zakupić biletów (rozmawiałem z kierowca).
    Tak jak pisał maciejwroclaw:
    Aktualnie najtańszy dojazd do centrum Paryża to wsiąść w tramwaj T7.
    Tramwaj odjeżdża spod parkingu przed Terminalem 4 - za autobusami schodami po prawej do góry i potem po znakach na lewo w dół na parking i chodnikiem przy parkingu w dół.
    Można też wejść w tunel na terminalu 4 - np. ruchome schody (te są nieoznakowane) przed Starbucksem.
    Tramwajem dojeżdżamy do pętli Villejuif-Louis Aragon - jest to końcowy przystanek tramwajowy i zarazem pierwsza stacja metra linii 7 - stąd już wszędzie bez problemów się dostaniemy.
    Bilet normalny na tramwaj - 1,90 EUR do kupienia na przystanku. Metro jak już sobie zażyczymy.
    Trasę testowałem w tygodniu - także w niedzielę.
    pozdrawiam
    3 ludzi lubi ten post.
    5 ludzi uważa post za pomocny.

#47 PostWysłany: 05 Gru 2021 11:50 

A jak obecnie sytuacja z Orlyvalem nie byłem tam jakiś 10 lat, może nawet dłużej ale pamiętam, że to było najszybsze.
     Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 08 Mar 2022 12:08 

Loty: 294
    Kilometry: 483 442
    niebieski
    Mała aktualizacja informacji:
    Nadal najtańszym sposobem dostania się do miasta jest kombinacja tramwaj T7 + metro linii Nr 7.
    Bilet jednorazowy kosztuje 1,90 euro, pakiet 10 biletów 16,90 euro.
    Przejazd tramwajem do stacji metra trwa 30 minut, przejazd metrem do centrum (przyjmijmy, że pod Luwr) ok. 25 minut.
    Przystanek na lotnisku jest przy terminalu 4, wszystko jest dobrze oznaczone.
    4 ludzi lubi ten post.
    5 ludzi uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 21 Sie 2022 00:02 
    Awatar użytkownika

Loty: 121
    Kilometry: 264 065
    srebrny
    W biletomacie na przystanku T7 można też doładować kartę Navigo Découverte. Swoją po 6 latach nieobecności doładowałem bez problemu. Nie kupimy natomiast nowej karty - ta dostępna jest dopiero w kasie na stacji metra Villejuif-Louis Aragon. Jeśli kasa na poziomie 0 jest zamknięta (tak było w moim przypadku), to zanim skierujemy się do biletomatu, warto sprawdzić drugie okienko na poziomie -1 (to było otwarte).
    2 ludzi uważa post za pomocny.

#50 PostWysłany: 07 Paź 2022 19:00 

niebieski
    Czy dalej gdzieś na lotnisku można kupić bilety kartonikowe?

#51 PostWysłany: 07 Paź 2022 20:55 
    Awatar użytkownika

srebrny
    Na samym lotnisku nie sprawdzałam, ale na przystanku T7 jest automat, można kupić kartonikowe, płatność kartą albo monetami.
    Arekkk uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 07 Lis 2022 14:09 

cześć,

będziemy jechac z orly do centrum w listopadzie, a czytałem że bilety kartonikowe wyszły z uzytku, czy to prawda?
    Gdzie zakupić bilety na komunikacje miejską? w aplikacji czy mogę też kartonikowe mimo wszystko? Chcemy kupić do jazdy po mieście 10 biletów. Czy z tych biletów możemy też użyć po jednym aby dojechać z orly T7 do aragon? Czy to jakieś inne bilety, inne strefy itp?

Chciałbym się połapać o co tu chodzi, bo jest to troche nieczytelne mimo wszystko. W internecie jedni pisali że bilet t+ 10szt zdrozał z 14.90 na 16.90, drudzy napisali ze kup w appce i będzie nadal 14.90e, trzeci napisali że kartonikowe magnetyczne były niewypałami i zostały usunięte z 2022 rokiem i obsługują tylko przez appke. Gdzie leży prawda? jak zorganizować obecnie najlepiej transport z orly (gdzie kupic bilety i jakie) oraz która opcja będzie pozniej najkorzystniejsza aby jezdzic z hotelu z pantin do centrum?

i już troche offtop - w razie wycieczki do disneylandu i wersalu - jaki bilet sprawdzi się najlepiej i wyjdzie najtaniej?
     Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 07 Lis 2022 14:46 
    Awatar użytkownika

złoty
    Prawdy najlepiej szukać u źródła.
    Na przystankach są automaty z biletami, ostatnio oba na Orly nie działały.
    Profilaktycznie zrobiłem zdjęcie niedziałającego biletomatu, wsiadłem w tramwaj i kupiłem bilet na kolejnym przystanku.

#54 PostWysłany: 07 Lis 2022 16:18 

niebieski
    16,90 EUR - tyle kosztuje papierowy pakiecik 10 sztuk w automacie.

Moim zdaniem najlepszy bilet na podróżowanie po Paryżu ORAZ gdy w planach jest Wersal i/lub Disneyland to tygodniowy (ważny od poniedziałku do niedzieli) Navigo za 22,80 EUR.
    Do i z Orly też można na nim pojechać korzystając z tramwaju i metra.
    https://www.iledefrance-mobilites.fr/en ... kly-ticket

Aby z niego korzystać należy kupić za 5EUR kartę Navigo Découverte Travel Card. Podobno można też na telefon.

Fajnym bilecikiem dla <26 jest weekendowy w różnych opcjach:
    https://www.iledefrance-mobilites.fr/en ... -26-ticket

#55 PostWysłany: 07 Lis 2022 17:21 
    Awatar użytkownika

złoty
    Grzenio1970 napisał(a):
    16,90 EUR - tyle kosztuje papierowy pakiecik 10 sztuk w automacie.

Na pewno ?
    https://www.ratp.fr/en/titres-et-tarifs/arret-carnet-ticket

#56 PostWysłany: 07 Lis 2022 17:58 

niebieski
    Na pewno:
    https://www.iledefrance-mobilites.fr/en ... per-ticket

Image

#57 PostWysłany: 07 Lis 2022 19:35 
    Awatar użytkownika

złoty
    @Grzenio1970 To zwracam honor, myślałem, że te papierowe 10-paki już całkiem wycofali z automatów jak zapowiadali od ponad roku. Ostatnio jeździłem na dziennym papierowym Mobilisie.

#58 PostWysłany: 07 Lis 2022 20:07 

niebieski
    @Hose, może coś się dzieje w temacie wycofania. Jest nowy harmonogram w języku francuskim. Ja kupowałem przed 13.10.2022. Podsumowując w jednych automatach już nie można, a w innych ciągle tak.

https://www.ratp.fr/titres-et-tarifs/ar ... net-ticket

October 14, 2021: end of the sale of cardboard t+ ticket books to vending machines in around a hundred stations.

October 13, 2022: end of the sale of booklets of t+ tickets in cardboard to vending machines in around 180 stations

During 2023: gradual end of the sale of books of t+ tickets in cardboard at all ticket machines and counters in the RATP network.

#59 PostWysłany: 21 Lis 2022 10:28 

October 13, 2022: end of the sale of booklets of t+ tickets in cardboard to vending machines in around 180 stations

czyli niewiadomo w których automatach cos bede mógł kupić a w których nie. Czyli jak bede chciał na orly kupić to loteria czy sie z niego wydostanę :) Bo tam od razu miałem zamiar kupić 2 pakiety po 10 na papierze.

Z drugiej strony mogę kupić na telefon w aplikacji to chyba nawet z 2e taniej miałoby być, ale boje sie przez to co na forum krąży że nie zadziała nam komunikacja telefon -> czytnik w metrze czy gdzieś. Jeden telefon to samsung drugi huawei.., komunikacja jest przez NFC? Ciekawe czy nie czają sie na rąbnięcie telefonu jak ktoś tak chodzi i sie skanuje co jakiś czas z telefonem.

Ogólnie taki bilet muszę zeskanować np. najpierw do metra a jak wyjde z metra do tramwaju to ten sam co skasowalem mam skasowac w tramwaju tak? To działa chyba tak jak w barcelonie ten system, ale bilety mają mocno udziwnione strefami.

Ten bilet T+ to na jakie jest strefy że mogę z niego jechac tramwajem a potem metrem? 2 bilety / 1 strona sie zuzywa z tego tytułu że najpierw jest tramwaj a potem metro a nie odwrotnie tak?

Przepraszam za grad pytań, ale będziemy wdzięczni a wyjazd już w czwartek
     Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 21 Lis 2022 10:35 

złoty
    Byłem tydzień temu i faktycznie jest bałagan. Niektóre automaty nadal sprzedają te pakiety 10 biletów papierowych. Ale na niektórych stacjach nie ma już bramek, które by je akceptowały. :) Tzn. są ale tylko z jednej strony skrzyżowania i trzeba biegać (Les Halles przykładowo).
     Relacje PM off  

[ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości