Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Paź 2014 11:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Z informacji praktycznych na lotnisku w informacji turystycznej standardowo kierują do autobusu a o tym że można sobie podjechać tramwajem to już amnezja:)
Natomiast przejechałam się na Paris Visite (w tejże informacji) kupiłem 5 dniowy (strefa 1-3) za 38 EUR (myślałem że podrożały te bilety a strony po prostu nie zaktualizowali),
patrzę na pierwszej stacji metra a cena w biletomacie 34,70 (myślałem ze mnie krew zaleje).
Wygląda na to że doliczaj sobie jakąś prowizję, ale po co informować, że można go taniej kupić (w sumie moja wina mogłem się podpytać).
Dostaliśmy tylko kartonikowe bilety i nic więcej (ktoś kiedyś wspominał o jakim etui że musi być razem z tym biletem)
nie było potrzebne mieliśmy w metrze 3 razy kontrol i nikt o nie nie pytał.
Zniżki (do kliku atrakcji) na podstawie tego biletu jak najbardziej przysługują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
kacper451 napisał(a):
Z informacji praktycznych na lotnisku w informacji turystycznej standardowo kierują do autobusu a o tym że można sobie podjechać tramwajem to już amnezja:)

Dokładnie, nie ma co liczyć, że ktoś nas pokieruje do tramwaju. Istna zmowa milczenia. (przynajmniej tak było w czerwcu)
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ja miałem przylot na Orly 23.09. Udało nam się dowiedzieć, że jakiś tramwaj odjeżdża dzięki ekranowi "transport information". Musieliśmy przejechać kolejką OrlyVal na terminal Orly Ouest. Tam miła pani w informacji pokierowała nas na tramwaj. Przejście jednak dość trudne, mylące kierunkowskazy i jakoś tak mało intuicyjnie. :D Jak to mówią: "barany są po to, aby je strzyc".
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wsiadajac do tramwaju T7 kasujemy normalny bilet czy jakis strefowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Normalny bilet t+.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Sty 2015 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
qras napisał(a):
Ja miałem przylot na Orly 23.09. Udało nam się dowiedzieć, że jakiś tramwaj odjeżdża dzięki ekranowi "transport information". Musieliśmy przejechać kolejką OrlyVal na terminal Orly Ouest. Tam miła pani w informacji pokierowała nas na tramwaj. Przejście jednak dość trudne, mylące kierunkowskazy i jakoś tak mało intuicyjnie. :D Jak to mówią: "barany są po to, aby je strzyc".


Jest na odwrót. Tramwaj odjeżdża z terminala Orly-Sud a nie Orly Ouest. Trzeba kierować się na parking P3, dopiero w jego pobliżu pojawiają się kierunkowskazy na tramwaj. Ogólnie widać, że lotnisko robi wszystko, żeby ludzie skorzystali z droższych opcji transportu.

Przystanek na mapie:
Image
http://www.openstreetmap.org/relation/3 ... 304/2.3732
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Sty 2015 19:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Aczkolwiek nas 31.12 prosto z informacji skierowano na tramwaj, musieliśmy tylko przejechać kolejką z innego terminala. Lot krajowy AF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Cze 2015 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Uzupełnię wątek o widok przystanku - faktycznie jest trochę obok i racją jest też, że mało kto w punkcie informacji doradza taką możliwość.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok przystanku
DSC09039.JPG
DSC09039.JPG [ 136.63 KiB | Obejrzany 9120 razy ]
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:21 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Jak mam się dostać z lotniska do InterContinental LE GRAND w Paryżu ? Jakiś szybki i tani sposób. Czy UBER jeszcze tam istnieje ? Ktoś nim jechał ? Jakiego rzędu to są koszty ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Sie 2015 22:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie wiem gdzie znajduje się hotel, którego szukasz, ale jeśli przeczytasz ten wątek zobaczysz, że Orly jest bardzo dobrze skomunikowane z Paryżem. Tramwajem dojeżdżasz do początkowej stacji metra, a dalej z górki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Sie 2015 15:11 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 39
Gdzie na lotnisku Orly kupie bilet na bus 183? Czemu ten bilet kosztuje 2euro ? To jakis inny niz normalny ticket+?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Cze 2016 17:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
@idziol Na przejazd potrzebujesz zwykłego biletu t+. Bilet kupowany u kierowcy w autobusie kosztuje 2E, w automacie 1,8, a w karnecie 1,41x10.

A co do tramwaju - obecnie przystanek tramwajowy jest bardzo dobrze oznaczony w terminalu Sud. Piktogramy prowadzą do niego od strefy przylotów. W terminalu znajdują się dwa automaty biletowe do których prowadziła długa kolejka. Posiadają oznaczenia m.in. symbolami autobusów, tramwaju, metra i RER, ale nie da się w nich kupić biletów t+, tylko Navigo i Orlybus. Stojący przy nich pracownik nie wie, gdzie można kupić bilety na tramwaj ;)
Należy udać się windą/schodami w dół i później przez parking P3 na przystanek (cały czas droga jest dobrze oznaczona). Na przystanku znajdują się dwa automaty biletowe z pełną ofertą biletów (t+/karnet t+/navigo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Lip 2016 15:20 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 39
Brzuch mnie bolał musialem pojechac tym droższym bo ten za 2 euro byl kilka minut pozniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Sie 2016 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Gdy ktoś mieszka lub startuje na lotnisko z okolic pętli autobusowej to na Orly można dostać się kasując jeden bilet autobusem 183. Rusza on z pętli przy Porte de Choisy i dojeżdża pod sam terminal. Położenie przystanku wg GPS: 48.81944, 2.36313
Trzeba uważać przy wsiadaniu bo nie wszystkie 183 jeżdżą na lotnisko. Niektóre kończą bieg wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Wrz 2016 12:58 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 2
A czy na przystanku tramwajowym na lotnisku Orly w biletomacie można nabyć kartę Paris visite? Poprzednim razem jak byłem w Paryżu to wsiadałem na jakiejś stacji RER i w biletomacie nie było kart Paris Visite, tylko w okienku w "kasie" dworcowej. Ewentualnie czy będę mógł nabyć Paris visite na stacji/przystanku Villejuif Louis Aragon? Chcę po przylocie na Orly pojechać tramwajem po skasowaniu ticket + do Villejuif Louis Aragon, a następnie podróżować do centrum już 5 dniową kartą Paris visite zone 1-3?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Paź 2016 11:00 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 2
Byłem i sprawdziłem - bilety na tramwaj oraz bilet Paris Visite można nabyć w automacie na przystanku tramwajowym na Orly!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Lut 2017 20:54 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Nigdzie nie mogę doszukać się informacji jak dostać się z terminalu zachodniego na południowy. Przylatuję easyjetem i chciałbym skorzystać z tramwaju T7. Czy jest jakiś darmowy shuttle bus pomiędzy terminalami czy na piechotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Lut 2017 02:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
@‌DXmaniac‌ orlyval, czyli bezzałogowa kolejka jeździ za friko między terminalami - tylko przejazd do stacji RER Antony jest płatny (tylko tam znajdują się bramki biletowe na wyjściu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Paź 2018 15:26 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Astrid napisał(a):
kacper451 napisał(a):
Z informacji praktycznych na lotnisku w informacji turystycznej standardowo kierują do autobusu a o tym że można sobie podjechać tramwajem to już amnezja:)

Dokładnie, nie ma co liczyć, że ktoś nas pokieruje do tramwaju. Istna zmowa milczenia. (przynajmniej tak było w czerwcu)

To musiało się w takim razie zmienić, albo po prostu nie zaznaczyłeś/-aś po francusku, że zależy Ci na najtańszej opcji.
Mnie od razu po sprecyzowaniu, że za jak najniższą cenę chcę się w Paryżu znaleźć, oddelegowano na tramwaj, zaznaczając, że to jednak trochę potrwa.
Większości turystów (zwłaszcza tych nieznających języka) zależy na jak najszybszym i bezpośrednim połączeniu z centrum, więc w sposób oczywisty informacja turystyczna rekomenduje autobus. Ja co prawda zapłaciłem jedynie 1,90 euro, jednak musiałem najpierw wsiąść w terminalową kolejkę na Orly Sud, później tramwaj T7 do Villejuif, następnie autobus 185 na Porte d'Italie, po czym tramwaj T3 do Porte de Charenton, skąd miałem jeszcze jakieś 20 minut pieszo w okolice Gare de Lyon. Całość zajęła mi prawie dwie godziny, a i tak musiałem się po drodze dopytywać i na plan miasta zerkać, czy dobrze jadę. Nie każdy jest tego typu "włóczęgą". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 26 Wrz 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Hej, z racji tego ze bede nocowal na ORY a do Paryza przyjade o 20, zalezy mi jak na najtnaszym koszcie dojechania z Gare du Nord na ORY, tak patrzac szybko na CityMapper jest opcja za 1.90 euro:

1) Autobus 38 z Gare du Nord do Denfert-Rochereau - Arago
2) Autobus 216 z Denfert-Rochereau-Métro-RER do Saarinen
3) T7 (metro?) Saarinen do Cœur d'Orly

moje pytanie, jaki bilet na to kupic? Zwykly jednorazowy i skasowac w pierwszym autobusie?

edit: 216 jezdzi tylko do 20:30 wiec opcja na dojazd odpada ale moze przydac sie na powrót :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group