Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2018 21:42 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Być może przydatne info dla podróżujących na Martynikę.
Dotychczas na tamtejsze lotnisko nie kursowała żadna komunikacja miejska i trzeba było polegać na taksówkach, które jak łatwo się domyślić korzystały z okazji.

Od niedawna się to zmieniło. Ze stolicy Martyniki - Fort-de-France kursuje teraz autobus "A", który po drodze zatrzymuje się na lotnisku. Kierunek z miasta to "Carrere (Le Lamentin)".
Autobus kursuje praktycznie przez pół miasta (poglądowa mapka poniżej). Zaczyna w okolicach Ponte Simon. Ilość kursów jest uzależniona od dnia tygodnia. W dni robocze kursują nie rzadziej niż co 20-25 minut. Przylatującym polecałbym sprawdzić, czy o interesującej ich godzinie autobus jeszcze jeździ (w zależności od dnia tygodnia ostatnie kursy są ok. 19 lub 22).
Szczegółowy rozkład dostępny jest na stronie przewoźnika: http://www.mozaik.mq/

Cena jednorazowego biletu kupionego w kiosku lub automacie: 1,45 EUR, u kierowcy 2,50 EUR. Dostępne są też bilety w dwie strony i dobowe. Szczegółowe informacje na w/w stronie.

Zaznaczam, że sam jeszcze tej linii nie testowałem - przetestuję wkrótce (w grudniu). Z poprzedniej wizyty na Martynice mam jednak pozytywne wrażenia jeśli chodzi o komunikację publiczną w FDF. Z relacji znalezionych na kilku stronach na temat tej nowej linii wnioskuję, że autobusy na lotnisku faktycznie jeżdżą i do tego w miarę punktualnie (...no może akurat nie dziś bo jest jakiś strajk - info ze strony przewoźnika).

Załącznik:
martynika_liniaA.jpg
martynika_liniaA.jpg [ 145.38 KiB | Obejrzany 5499 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 13 Lis 2018 22:41 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
O super informacja :) Wybieram sie tam w Lutym :) Daj znac jak wrocisz z wyjazdu jak jest z ta komunikacja bo martynika do tanich nie nalezy z tego co czytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lis 2018 23:05 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Te autobusy wyglądają jak tramwaje, raczej nie sposób ich będzie nie zauważyć:



A co do samej komunikacji na Martynice to trochę na ten temat pisałem w mojej relacji: z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316
Martynikę znajdziesz w postach #18 oraz #34.

Może się przyda:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Gru 2018 19:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
W ub. tygodniu planowałem "przećwiczyć" lotniskowy autobus na Martynice na własnej skórze - niestety nic z tego nie wyszło ze względu na strajk komunikacji.
Jak się dowiedziałem na miejscu, jest to w ostatnim okresie coś tak powszechnego, że warto w godzinach porannych sprawdzić czy (i ewentualnie które) autobusy kursują.
Informacje można znaleźć tutaj: http://www.mozaik.mq/

W ub.tygodniu linia na lotnisko z powodu strajku nie kursowała co najmniej 3 dni.
Dzisiaj (27.12) również jest strajk - ale np. linia A kursuje normalnie.

W mojej relacji, którą zakończyłem kilka dni temu wrzuciłem kilka informacji nt. alternatywy dot. dojazdu na lotnisko (poza linią A) - być może komuś się przydadzą.
Nie będę tutaj przenosił całości, zainteresowanych proszę o sprawdzenie postu: transatlantykiem-na-karaiby,219,135647&p=1164511#p1164511
Informacja o dojeździe na lotnisko jest w treści w/w posta.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@greg2014 a przystanek po wyjsciu z terminala łatwo jest zlokalizować ? ja bede ladowac 18:50 w polowie lutego to bedzie juz ciemno i najlepsze jest to, ze chce dostac sie poza okreg fort-de-france ( a z mapki z tgej strony z transportem nie widac by cos jezdzilo do CASE PILOTE) a ostatni prom lokalny jest o 19 i tak sie zastanawiam czy tam cos jeszcze jezdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Sty 2019 23:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nie wiem, który terminal masz na myśli: portowy czy na lotnisku.

Na lotnisku po wyjściu kieruj się strzałkami do autobusów T.C.S.P. To potężne maszyny przypominające bardziej tramwaj niż autobus i poruszające się wyłącznie wytyczoną dla nich jezdnią, po której nic innego nie jeździ. Rzuć okiem na YT jak to wygląda i patrz za czymś takim + wydzieloną jezdnią z oznaczeniami T.C.S.P. Moim zdaniem nie da się tego nie zauważyć. Ja co prawda za sprawą strajku nie jechałem na lotnisko tym autobusem, ale zdziwiłbym się jakbyś miał problem ze zlokalizowaniem przystanku.

Jeśli miałeś na myśli terminal portowy, do którego przypływają statki wycieczkowe, to w FdF są dwa takie miejsca. Pierwsze (na poniższej mapce po prawej), przy którym cumują statki, dla których Martynika jest portem, gdzie pasażerowie zaczynają/kończą rejs - ten terminal ma pełną infrastrukturę typu hala odpraw, sale bagażowe, kontrola bezpieczeństwa itd. Drugie miejsce (na mapce po lewej) jest położone bliżej centrum miasta w okolicach Ponte Simon, skąd rozjeżdżają się też busy po całej wyspie. Nie ma tam niczego oprócz nabrzeża, do którego cumują wycieczkowce - stąd zatrzymują się tam tylko te jednostki, dla których Martynika jest zwykłym stopem na trasie - bez wymiany pasażerów. Strzałkami zaznaczyłem, gdzie dla każdego z obu miejsc są najbliższe przystanki linii A na lotnisko.

Załącznik:
fdf1.jpg
fdf1.jpg [ 224.99 KiB | Obejrzany 5138 razy ]


Jeśli chcesz jechać wgłąb wyspy, weź pod uwagę, że po 18 minibusy z Ponte Simon mogą w ogóle nie kursować.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2019 19:16 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Nie orientuję się ktoś z Was czy na lotnisku FDF jest jakaś przechowalnia bagażu albo szafki bagażowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lip 2019 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja jeszcze sprostuję, że bilet na Trajebus (tak się nazywa po francusku ten autobusów-tramwaj) kosztuje 2,5 EUR.

1,45 EUR kosztuje bilet na dowolny inny autobus miejski.

Bilety kupuje się wygodnie w automatach czy na lotnisku czy w centrum Fort de France.

Bilet na Trajebus i zwykły autobus wyglada tak samo (jak w Polsce) więc kasownik nam go zapewne przyjmie ale pamiętajcie, że na ten środek transportu jest inna cena.

Kontrole biletów widziałem raz i to było ok. 7-8 kontrolerów w mundurach i z terminalami w rękach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2019 20:50 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Dodać jeszcze należy, że jeżeli ktoś przylatuje w weekend wieczorem to autobusy już wtedy nie kursują, więc trzeba szukać innych opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lut 2020 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tomo14 napisał(a):
więc kasownik nam go zapewne przyjmie ale pamiętajcie, że na ten środek transportu jest inna cena.

Tylko potwierdze ze przyjmie.. myslalem ze to wlasnie ten, taki kupilem i z takim dojechalem do konca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:49 

Rejestracja: 27 Wrz 2022
Posty: 1
samaki9 napisał(a):
Nie orientuję się ktoś z Was czy na lotnisku FDF jest jakaś przechowalnia bagażu albo szafki bagażowe?


Parę lat minęło, może już ktoś się orientuje czy są na tym lotnisku jakieś szafki bagażowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2022 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
na stronie lotniska masz info:
https://www.martinique-airport.com/facilities.php

pod Luggage Storage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group