Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Gru 2017 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Na pewno dla wielu osób nie będzie to odkrycie na miarę Ameryki ale na forum nie znzalazłem o tym wzianki. Szczególnie dla osób z poza Warszawy może to być jakaś nowość.
Panek CS umożliwia zostawienie samochodu na parkingu bezpośrednio pod terminalem lotniskowym w Modlinie. W związku z czym pojawia się całkiem dobra alternatywa dla ModlinBusa czy pociągu, szczególnie na poranne loty wylatujące z Modlina - te tuż po 6-stej :)
Sposób szczególnie pomocny gdy wylatujemy z Modlina a planujemy powrót na Lotnisko Chopina, czyli wtedy jak swojego samochodu nie ma sensu używać.

Biorą samochód Panek Car Sahring z okolic centrum Warszawy, jadąc rano na lotnisko w Modlinie zapłacimy maksymalnie ok 45-50zł
Stawka liczona jest tak 0,50zł za minutę jazdy oraz 0,75zł za przejany kilometr.

Ostatnio robiąc taką trasę:
Ronda Wiatraczna-> okolice GUS (zabranie dodatkowego pasażera)-> Modlin Lotnisko około piątej rano wyszło mi przejachanych 50km i 40min co razem dało rachunek w wysokości 53zł. A jest to droga bardzo na około z Pragi do Modlina.

Dzieląc to na kilka osób wychodzi super cena jak za dojazd do Modlina w bardzo dobrym czasie!

Jedynym mankamentem jest oczywiście możliwość wystąpienia korków na trasie wtedy lecą nam płatne minuty w korku ale w godzinach porannych czy poza szczytem taki dojazd jest super opcją.

Co trzeba zrobić aby używać tych samochodów?
Pobrać aplikację Panek CS, zarejestrować się. Dodać zdjęcia Prawa Jazdy podać kartę płatniczą i korzystać :)

Szczegóły jak się zarejestrować, regulamin i cennik zjadziecie tutaj
https://panekcs.pl/

Temat do łńcuszku poleceń przy rejestracji otrzyma się 10zł jest już na forum
panek-car-sharing-10-pln-za-polecenie,18,119999&p=1001773&hilit=panek#p1001773
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 14 Gru 2017 13:25 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Lekki OT. Wracając z imprezy u @Zeusa w Atenach wzięliśmy Taxify z lotniska w Modlinie do Dworca Centralnego. Nie wiem czy miałem szczęście, ale dostępność perfekcyjna (2 minuty) i wyszło 52zł. Bez ryzyka i szukania jest to też ciekawa opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Gru 2017 13:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Gaszpar napisał(a):
Na pewno dla wielu osób nie będzie to odkrycie na miarę Ameryki ale na forum nie znzalazłem o tym wzianki.

viewtopic.php?p=941920#p941920
viewtopic.php?p=994551#p994551
Następnym razem użyj funkcji "Szukaj"!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Gru 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@michzak użyłem ale faktycznie nie zjechałem wystarczjąco w dół listy. Zatem temat można usunąć choć myślę, że lepiej dla niego było by wyciągnąć tamte posty do osobnego tematu bo jednak tam giną trochę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Gru 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Ale czy to nie jest przypadkiem pierwsza "relacja" - wcześniej była tylko teoria?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2017 14:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
@pabien
viewtopic.php?p=966693#p966693
Cytuj:
Panek na Gocław wyszedł 52.52 zł za kurs ze stopem na tankowanie :)

Opcja "Szukaj" się kłania!!1!1!!!!11! :D

A tak serio, polecam, korzystałem, jak sam napisałem :) dużą zaletą jest fakt, że Panek zmienił nieco zasięg gdzie można zostawiać samochody i doszedł np. parking w Legionowie pod dworcem PKP, gdzie można w razie czego przesiąść się w miarę wygodnie na pociąg niekoniecznie tylko do Warszawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2017 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Czy ktoś wie jak wygląda dostępność aut na lotnisku w Modlinie? Czy ktoś z was próbował wydostać się z Modlina za pomocą panekcs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Gru 2017 21:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Nie latam ostatnio zwłaszcza zbyt dużo, ale na 3 próby tylko raz sie udało. Przyjmij raczej ze nie będzie, lepiej szukać już teraz innych opcji (np PKP) a najwyżej na miejscu sie miłe zaskoczyć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Obserwuje co jakiś czas lotnisko i raczej to biały kruk aby był tam dostępny samochód. Nie nastawialbym się zbytnio że uda się trafić. Późnym wieczorem praktycznie nigdy nie ma aut w Modlinie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2017 13:53 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Geelot napisał(a):
Czy ktoś wie jak wygląda dostępność aut na lotnisku w Modlinie? Czy ktoś z was próbował wydostać się z Modlina za pomocą panekcs?

Ja wracałem już pare razy z modlina Pankiem niestety praktycznie za każdym razem powrót do obsługi po bilet wyjazd.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2018 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Gaszpar napisał(a):
Jedynym mankamentem

Hmm... pozwolę się nie zgodzić.

Dużym mankamentem tej usługi od kilku miesięcy jest... duża popularność. Auto potrafi stać zaledwie 15 minut, zanim przejmie go inna osoba.

W moim przypadku auto było dostępne od północy do 03:00, ale gdy o 05:00 chciałem je wypożyczyć... już nie. Do kolejnego 1 kilometr - z walizkami odpada. Skończyło się na Taxify (na szczęście) w promocji -30%, co dało koszt 57zł z okolic centrum Warszawy.

Opcja na powrót super, natomiast w "drugą stronę" loteria - chyba, że wcześniej "zarezerwujemy" auto za 6zł/h. Inaczej musimy się liczyć z wzywaniem Ubera na ostatnią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2018 03:09 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
manyaky napisał(a):
Gaszpar napisał(a):
Jedynym mankamentem

chyba, że wcześniej "zarezerwujemy" auto za 6zł/h.



Uważaj na tę opcję, ponieważ niestety tak to nie działa. Ostatnio boleśnie to przerobiłem i choć reklamacja została uznana, to konieczna była aż eskalacja na publicznym profilu FB - mailowo, telefonicznie i w wiadomości prywatnej odmówiono mi jej uznania.

Powołano się na ich system IT, do którego dostosowano regulamin i zgodnie z nim żeby skorzystać z opłaty stop-over należy wynajętym autem przejechać jakąś trasę, tak samo na zakończenie najmu. Nie ma na przykład możliwości, żeby zapakować lub rozpakować spokojnie walizki z opłatą postojową 10 groszy za minutę, jeśli auto przed/po tej czynności nie przejedzie minimum 1 metra.

Ktoś w komentarzu napisał, że wystarczy uruchomienie zapłonu, być może tak jest, ale nie jest to zgodne z ich regulaminem i również wyraźnie mnie poinformowano, że konieczny jest przejazd.

Więc alternatywy masz dwie: Traficar, którego możesz "zarezerwować" w tej cenie bez problemu (ale nie oddasz go w Modlinie, a na Okęciu tylko przy Orlenie) lub "rezerwacja" zgodnie z regulaminem, czyli po przejechaniu kawałka trasy. Mi ten sposób naliczania opłat się nie podoba, więc "wysiadłem" z Panka, chociaż ogólnie bardzo kibicuję technologii i mam nadzieję, że będzie się dalej rozwijać.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2018 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
mkdabr napisał(a):
Nie ma na przykład możliwości, żeby zapakować lub rozpakować spokojnie walizki z opłatą postojową 10 groszy za minutę,

Nigdy tak nie było. Żeby naliczała się opłata 10 gr/min pojazd musi być zamknięty kluczykiem. A tej opcji z przejechaniem 1 metra to już zupełnie nie rozumiem. Że niby co się stanie, jak dojadę do domu, zostawię auto na godzinę zamknięte, a potem wrócę z kluczykami i zamknę je w aplikacji (bez przejechania metra)?

Albo inaczej - rezerwuję, idę do auta, wyciągam kluczyk, zamykam kluczykiem i idę spać do domu na 5 godzin? Wg Ciebie policzy 5h*60min*0,5zł, bo nie przejechałem metra? Nie wydaje mi się.

A najlepiej pokaż ten regulamin, bo w aktualnym regulaminie nic takiego nie ma. Kontakt z BOK Panek CS uważam za bardzo sprawny (mam uznane bez problemu reklamacje, też dot. stop-over) i ciężko mi uwierzyć, że z takiej przyczyny nie uznali zgłoszenia.

//down

To dziwne, dzięki za info.


Ostatnio edytowany przez manyaky, 03 Sty 2018 00:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:58 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
manyaky napisał(a):
mkdabr napisał(a):
Nie ma na przykład możliwości, żeby zapakować lub rozpakować spokojnie walizki z opłatą postojową 10 groszy za minutę,

Albo inaczej - rezerwuję, idę do auta, wyciągam kluczyk, zamykam kluczykiem i idę spać do domu na 5 godzin? Wg Ciebie policzy 5h*60min*0,5zł, bo nie przejechałem metra? Nie wydaje mi się.


Tak, niestety właśnie tak policzy. Dokładnie tak zrobiłem, załadowałem auto, zamknąłem kluczykiem i wróciłem za ok. godzinę - policzyło jak za godzinę jazdy po 0,50 zł/minutę.

Pierwsza odpowiedź, jaką dostałem brzmiała:
Cytuj:
Szanowny Panie,

Stop-over to przerwa w podróży. Aby zadziałał, należy najpierw odbyć jakąś podróż, tj. włączyć silnik i przejechać pewien odcinek.

Jest to napisane w Punkcie 15. Regulaminu:

"15. Klient ma możliwość postoju Samochodem bez konieczności kończenia Najmu poprzez skorzystanie z trybu „stop-over” zgodnie z wytycznymi z Instrukcji. Postój Samochodu w trybie „stop-over” możliwy jest wyłącznie pomiędzy przejazdami Samochodu."

W związku z tym reklamacja nie może zostać uznana.

Dziękujemy za entuzjazm w stosunku do naszego CarSharingu.

Życzymy wielu udanych przejazdów i Wesołych Świąt!


Tutaj masz też odpowiedź na cytat punktu z regulaminu (punkt 15).


Być może tego dnia źle trafiłem, tak jak mówię po eskalacji otrzymałem maila z kompletnym wyjaśnieniem powodów takiego rozwiązania i brzmiał on następująco:

Cytuj:
Szanowny Panie,

oznajmiam, że uprzednio cytowany punkt regulaminu został skonstruowany tak, ze względu na to w jaki sposób działa nasz system.
Zostało to napisane ze względu na to, aby każdy z użytkowników miał świadomość, że opłata 10gr/min naliczana jest tylko za postój między przejazdami.

Nie jest to działanie w złej wierze, jednak dostawca technologii, z którym współpracujemy, na ten moment nie oferuje innej funkcjonalności, a jest to jeden z większych dostawców, którego rozwiązania działają już na prawie wszystkich kontynentach. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to takie oczywiste i niewykluczone jest to, że w przyszłości może ulec to zmianie i opłata preferencyjna będzie naliczana zawsze kiedy tylko silnik jest wyłączony.
Chciałbym wspomnieć jeszcze, że zwracaliśmy uwagę na to, jak korzystać z funkcji stop-over, na naszym Facebooku w kilku postach jak i również opisane jest to w instrukcji, którą można znaleźć w każdym samochodzie i na naszej stronie internetowej.

Zgodnie z Pana prośbą, opłata za przejazd zostanie pomniejszona o 28 zł, ponieważ postój przed uruchomieniem silnika trwał 70 minut, za co naliczone zostało 35zł, a opłata za czas postoju zgodnie ze stawką 10gr/min wynosi 7zł.
W związku z tym, skoro jest Pan świadomy działania tej funkcji, prosimy, aby korzystać z niej zgodnie z regulaminem, ponieważ nie jesteśmy w stanie przeskoczyć funkcjonalności systemu w tym zakresie, a kolejne reklamacje i zażalenia z tego tytułu mogą już nie zostać rozpatrzone pozytywnie.


Stąd zgodnie z treścią i prośbą Panka o "prawidłowe korzystanie z funkcji stop-over" edukuję także Was, drodzy Przyjaciele, aby pamiętać o konieczności przejechania choćby metra na początku/końcu trasy.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
manyaky napisał(a):
Gaszpar napisał(a):
Jedynym mankamentem

Hmm... pozwolę się nie zgodzić.

Dużym mankamentem tej usługi od kilku miesięcy jest... duża popularność. Auto potrafi stać zaledwie 15 minut, zanim przejmie go inna osoba.

W moim przypadku auto było dostępne od północy do 03:00, ale gdy o 05:00 chciałem je wypożyczyć... już nie. Do kolejnego 1 kilometr - z walizkami odpada. Skończyło się na Taxify (na szczęście) w promocji -30%, co dało koszt 57zł z okolic centrum Warszawy.

Opcja na powrót super, natomiast w "drugą stronę" loteria - chyba, że wcześniej "zarezerwujemy" auto za 6zł/h. Inaczej musimy się liczyć z wzywaniem Ubera na ostatnią chwilę.


Tutaj zwracasz uwagę na główny punkt działalności systemu car sharingu- to, że auto może wypożyczyć ten kto chce. Ja jadąc na lotnisko i chcąc korzystać z Panka (ostatnio praktycznie na wszystkie poranne loty tak sie dostaję) podporawdzam sobie auto wieczorem wczesniej pod dom. Jednocześnie liczę się oczywiście z możliwością, że ktoś mi to auto sprzątnie. Jednak jestem rano przygotowany na to, że będę musiał inaczej dostać się na lotnisko gdy coś pójdzie nie tak. Z Lotniskiem Chopina nie ma problemów ale z Modlinem już trochę jest.
Zawsze istnieje możliwość, że podjadę swoim samochodem do najbliższego Panka. Jeżeli chcę jechać do Modlina to taka opcja na pewno ma sens. Szczególnie przy wylocie z Modlina a powrocie na inne lotnisko.

W sumie z moich obserwacji wynika, że fajnie jak w CS (Panek czy Tarficar) bawi się w Twojej okolicy jeszcze kilka osób wtedy jest łatwiej z dostępnością. Jest pewna powtarzalność i przwidywalność dostępności samochodów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
trochę offtopic - nie bawiłem się dotychczas w CS.
Czy zakładając konto w traficar (interesuje mnie Trójmiasto) można liczyć na jakiś referal, cokolwiek?
Na stronie jest guzik w stylu "mam kod na darmowe przejazdy", więc zapewne są jakieś kody itd.
Warto byłoby spróbować wynająć pierwszy raz taniej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jest na forum temat łańcuszkowy dot. Panka ale nie widziałem dla Traficara może załóż takowy jak można tam dawać referale
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1267
srebrny
Czy coś zmieniło się co do Panka na Modlin? Kiedyś samochody były na parkingu przy terminalu, teraz są na parkingu, do którego dojeżdża się na rondzie skręcając w prawo, do tego pokazuje jakąś opłatę 9 zł za rozpoczęcie i 9 zł za zakończenie. O co chodzi?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2240
złoty
Ten parking jest rzut bereten od terminala, dodatkowe opłaty za start lub koniec na Okęciu i w Modlinie wprowadzili już jakiś czas temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2020 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Słyszeliście coś o parkingu P3 po lockdownie? Dalej można tam odstawić samochód?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group