Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2012 13:29 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Jako, że kilka dni temu byłem na tym lotnisku, podaję orientacyjny koszt taksówki (być może komuś się przyda):
- do centrum, ok. 50 UAH
- na górny Łyczaków (ok. cerkwi Piotra i Pawła), ok. 70 UAH

Przy 4 osobach jest to dość opłacalny i przede wszystkim szybki sposób dotarcia na miejsce, na lotnisko jeździ też bus, ale tylko do centrum.
Oczywiście należy brać (lub zamówić telefonicznie) taksówkę licencjonowaną z taksometrem, na lotnisku po wyjściu niektórzy taksówkarze rzucali nam ceny rzędu nawet 150 UAH za dojazd do centrum, a niżej niż 100 UAH nikt nie chciał zejść.


Ostatnio edytowany przez klapio 16 Sie 2021 20:43, edytowano w sumie 4 razy
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#2 PostWysłany: 30 Gru 2012 10:31 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Cenne info. dzięki.
Skoro jednak wspominasz o licencjonowanych taksówkach - może dysponujesz jakims telefonem ? Jeśli tak to podaj - ułatwisz ludziom życie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#3 PostWysłany: 30 Gru 2012 11:14 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Proszę bardzo:

Radio Taxi - (032) 270 00 80
Autopilot - (032) 295 00 00
Optimal - (032) 242 82 42
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#4 PostWysłany: 16 Sty 2013 14:05 

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 14
JAK SIE DOSTAC NA LOTNISKO.
- z centrum do Nowego Terminalu autobus nr. 48 (2 uah) 30 min.
- z Dworca kolejowego 2 przystanki tramwajem nr.1 lub nr.9 (1.5 uah), potem przesiadka na trolejbus nr.9 (1.5 uah) do Starego Terminalu, skad 200 m. pieszo na Nowy Terminal.
Image
Strona lotniska:
http://lwo.aero/en

JAK SIE DOSTAC DO LWOWA NAJTANIEJ.
- z Dworca w Przemyslu busem do Medyki (2 zl.) 20 min.
Image

- pieszo przez granice
Image

- w Szeginiach autobus do Lwowa na Dworzec kolejowy (23 uah.) 1.5-2 god.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#5 PostWysłany: 29 Sie 2013 02:49 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Moze napisze jak ja sie dostalem do Lwowa z Krakowa, a potem na lotnisko we Lwowie w maju 2013, kupilem po prostu bilet na autobus bezposredni nocny z Krakowa do Lwowa, nie trzeba bylo sie tulac po przesiadkach, co tez kosztuja 30-50zl mozna bylo jechac noca i zdrzemnac sie w autobusie, nie potrzebny byl tez dodatkowy nocleg we Lwowie, czasowo bylo lepiej, poza tym kontrola na granicy bagazy byla prawie zadna, zero nieprzyjemnosci. Bilety mozna kupic w jakims biurze turystycznym w Krakowie lub bezposrednio w autobusie u kierowcy, do Lwowa, autobusy z dworca gl RDA w Krakowie, zaraz obok PKP gl odjezdzaja do Lwowa codziennie ok 22.00 /21.50/ we Lwowie jest na rano na godz 6.00 ich czasu, na Stryjskim Dworcu autobusowym. Cena biletu ok 90-110 zl w jedna strone, sa inne godziny tez i ceny moga byc inne troche ale mnie ten odpowiadal bo jechal noca, wiec nocleg i czas zaoszczedzilem. Z powrotem kupowalem bilet w okienku na Stryjskim Dworcu, za chrywny w podobnej cenie ok 100 zl. Autobus byl tez ok 22.00 wyjazd i w Krakowie na rano ok 6.00. Ze Stryjskiego Dworca autobusowego podjechalem trolejbusem linia bodaj 3 lub 5 do centrum Lwowa za bodaj 1,5 chrywny to ok 60 groszy, czas jazdy z 30 minut na koncowy przystanek pod centrum. Gdyby nie kupowac biletu a wpadla kontrol to znajomi twierdzili ze kara byla 10 chrywien to znaczy ok 4 zl. Gdyby dac motorniczym 1 chrywne to traktuja to jako wziatke, lapowke i biletu nie wydaja, moze przy kontroli by dali? Tak ze smiech, ale jednak ceny w sklepach sa podobne jak w Polsce, czasem nizsze ale gl na produkty ukrainskie, na towary z Polski nawet wyzsze. Wiec dalej jak wysiadlem z trolejbusa na koncowym przystanku, mialem powolny spacer kilka godzin po starowce Lwowa, az pod Uniwersytet we Lwowie, ale mozna to przejsc za ok 50 min w poprzek starowki. Dalej z pod Uniwersytetu we Lwowie startuje kolejny Trolejbus nr 9 za 1,5 UAH, czyli ok 60 groszy na lotnisko we Lwowie, bilety kupuje sie u motorniczego i kasuje sie na zardzewialej dziurkawce, co ciekawe motorniczy czasem wola nie wydawac biletow jak widza turyste. Trolejbus nr 9 jedzie z 20-30 minut, dojezdza pod stary terminal, ale na nowy jest 5 min pieszo i widac go. To sposob tani i miasto mozna zwiedzic bo samolot do Turcji Pegazusa mialem po poludniu. Noclegu we Lwowie nie potrzebowalem, na granicy kontrola bagazu w autobusie byla prawie zadna, zero nieprzyjemnisci, podobnie na lotnisku nowoczesnym i nowym we Lwowie nie bylo problemow z bagazem odprawa itp jak to inni opisywali. Jesliby ktos nie chcial zwiedzac Lwowa to ze Stryjskiego dworca autobusowego co docieraja tam autobusy bezposrednio z dworca w Krakowie, mozna jechac trolejbusem jednym, potem sie przesiasc na ten drugi nr 9 co jedzie z pod Uniwersytetubwe Lwowie, trzeba zapytac, po polsku ludzie rozumieja, nawet wielu dobrze mowi. O trolejbusy latwo zapytac i kazdy prawie wie jak jezdza. Na lotnisku we Lwowie jest tez informacja turystyczna i mozna dostac mapy. Z kolei ten autobus nr 48 jest rozpoznawalny pod nowym terminalem na lotnisku we Lwowie i jedzie do centrum co ok godzine w ciagu dnia na m in plac Szewczenki, ale z centrum jest tak duzo tych marszrutek, numerow, przystankow, ze turyscie co tam jest pierwszy raz trudno znalesc ten przystanek autobusu 48 z centrum, miejsciwi tez nie wiedza najczesciej, a trolejbus i uniwersytet kazdy wie gdzie jest. Tak ze w drodze do Turcji i z powrotem tez ogladlem Lwow. Jednak szkoda ze te Pegasusy tureckie samoloty podobne jak Ryanairy Boeingi 737-800, nie lataja bezposrednio z Krakowa do Turcji, tylko ze Lwowa czy np Berlina, Boloni itp. Z Polski Pegasusy wogole nie lataja, moze czasem jako czartery. Ryanairem mozna jedynie podleciec gdzies pod Turcje np Kos z Krakowa i alej promem do Bodrum w Turcji. za 15 euro plus 3 euro oplata portowa. Wizy na Ukraine nie sa potrzebne tylko wazny paszport. Do Turcji kupuje sie wize na lotnisku /przejsciu granicznym w Turcji jak znaczek wklejany do paszportu za 15 euro ale jest wielokrotnego przekraczania wazna przez 90 dni, tj ok 3 miesiace od pierwszego uzycia. W przeciagu jednak okresu nie dluzszego niz 180 dni, gdyby od razu nie uzywac wizy. Za kazdym razem wjazdu i wyjazdu do Turcji wbijaja przy wizie pieczatki, ja nazbieralem kilka w ciagu 3 miesiecy, bo granice turecka przekraczalem trzy razy z roznych stron. Dodam jeszcze ze dyrektor lotniska w Balicach pod Krakowem w wywiadzie TV Krakow w kwietniu tego roku zapowiedzial ze stara sie o to aby Pegasusy tureckie lataly z Krakowa do Istanbulu, skad jest wiele polaczen gdzies dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2013 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
Może komuś się przyda: rozkład jazdy marszrutek z granicy (Szegyni) do Lwowa. Aktualny na wrzesień 2013:

Image
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#7 PostWysłany: 26 Wrz 2013 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Taksówki na Ukrainie zamawia się w bardzo wygodny sposób, gdyż wybierając numer telefonu korporacji zostajesz rozłączony a za 10-15 sekund oddzwaniają do Ciebie i pytają o szczegóły trasy - skąd/dokąd następnie podają DOKŁADNY !!! koszt przejazdu i czas oczekiwania. Po rozłączeniu przychodzi SMS w którym mamy potwierdzony koszt a dodatkowo podana marka i numer rejestracyjny auta, który po Ciebie przyjedzie. Najczęściej ukraińskie radio-taxi nie mają żadnego "koguta" i oznaczeń. ALE ...
Ale trzeba to zrobić z ukraińskiej komórki więc zostaje nabycie karty ukraińskiej co jest według mnie bardzo korzystne gdyż nie jest ona droga a się przydaje lub poproszenie Ukraińca aby ze swojego telefonu wykonał nam połączenie do radio-taxi (on nic za to nie zapłaci, gdyż jego połączenie też zostanie "odrzucone" a za chwilkę to korporacja oddzwoni na jego numer).
Na polskie telefony nikt nie oddzwoni.

Jeśli chodzi o samo lotnisko we Lwowie to ono jest bardzo blisko centrum - 6 km. Z lotniska odjeżdża bus i trolejbus komunikacji miejskiej. Bilet na busa - tani - można kupić u kierowcy. W trolejbusie powinien być sprzedawca biletów/kontroler, u którego też bilet można kupić, ale tego na 100% nie jestem pewien. Tak było w tramwaju np. w Odessie ...

Wygodny i łatwy do zapamiętania przelicznik hrywien na złotówki: 100 hrywien to 40 zł
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#8 PostWysłany: 27 Paź 2013 13:33 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Maktravel napisał(a):
W trolejbusie powinien być sprzedawca biletów/kontroler, u którego też bilet można kupić, ale tego na 100% nie jestem pewien.

Już nie ma sprzedawców biletów w trolejbusach i tramwajach we Lwowie. Bilet kupuje się u drivera
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#9 PostWysłany: 26 Mar 2014 13:10 

Rejestracja: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Witajcie :) 3. kwietnia pierwszy raz wybieram się do Lwowa na lotnisko. Mam lot o 18:10 do Mediolanu, a dojazd do Lwowa mam autobusem z Rzeszowa za 54zł. Ogólnie pierwszy raz będę na Ukrainie i chciałem się spytać gdzie dokładnie jest ten dworzec na Stryjskiej (prosiłbym o link do mapy). We Lwowie będę o 9:45 także planuję przejść się pieszo na lotnisko tylko właśnie nie wiem dokładnie gdzie jest ten dworzec Stryjska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#10 PostWysłany: 26 Mar 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Joachim napisał(a):
Witajcie :) 3. kwietnia pierwszy raz wybieram się do Lwowa na lotnisko. Mam lot o 18:10 do Mediolanu, a dojazd do Lwowa mam autobusem z Rzeszowa za 54zł. Ogólnie pierwszy raz będę na Ukrainie i chciałem się spytać gdzie dokładnie jest ten dworzec na Stryjskiej (prosiłbym o link do mapy). We Lwowie będę o 9:45 także planuję przejść się pieszo na lotnisko tylko właśnie nie wiem dokładnie gdzie jest ten dworzec Stryjska.

Wyżej Roman_Lviv dał mapkę na której jest widoczna ulica Stryjska na prawo od lotniska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#11 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:17 

Rejestracja: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Ok. Mapka na pewno się przyda, a ten dworzec na Stryjskiej? Nadal nie mogę go dojrzeć. Nie umiem po ichniemu czytać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#12 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Popatrz na inną mapkę: http://ct.lviv.ua/pl/map/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#13 PostWysłany: 14 Maj 2014 02:18 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
komukolwiek to się przyda w dojazdach komunikacją - Oni mają odpowiednik naszego jakdojade.
nazywa się to eway - eway.in.ua - na górze w logo zmieniacie miasto.
jest aplikacja na andr i ios.
polecam pokazywać z mapy (dworce są oznaczone) gdyż słabo rozróznia transkrypcję, pomylicie sie jedną literkę i nie znajduje wtedy nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#14 PostWysłany: 09 Cze 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
witajcie
orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z parkingami przy lotnisku we Lwowie? ma ktoś jakiś namiar, jakie ceny?
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#15 PostWysłany: 09 Cze 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Adriatyk napisał(a):
witajcie
orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa z parkingami przy lotnisku we Lwowie? ma ktoś jakiś namiar, jakie ceny?
pozdrav
R

Z komentarzy pod artykułem http://www.fly4free.pl/tanio-do-turcji- ... za-328-zl/
parking na lotnisku bezplatny! Ale obok tez jest platny strzezony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#16 PostWysłany: 01 Kwi 2015 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Z rozkładu jazdy trolejbusa i autobusu widzę, że nic nie kursuje w okolicach 4-5 rano. Jak zatem wygląda opcja noclegu na lotnisku (w terminalu) lub coś w pobliżu samego lotniska?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#17 PostWysłany: 01 Kwi 2015 10:11 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Możesz zanocować gdzieś w centrum, a na lotnisko dojechać taksówką. W niedzielę 22 marca za dojazd o 6 rano na lotnisko udało mi sie utargować za 70 hrywien, czyli około 11 zł. Udało się u trzeciego taksówkarza - pierwszy chciał 80, drugi 100. Lotnisko jest dość blisko centrum, dojazd tam o tej godzinie to około 10 minut. Jak lecisz o 7 liniami UIA to odpraw się dzień wcześniej online - a na l,otnisko wystarczy że przyjedziesz na 6:20.
Wracając z Kijowa wylądowałem we Lwowie około 21:20, spod starego terminala (5 min spacerem od nowego) dojechałem trolejbusem nr 9 pod Uniwersytet za 2 UAH = 30 groszy ;) Ostatni trolejbus odjeżdża około godziny 22:30.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#18 PostWysłany: 26 Lip 2015 13:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ano da sie w nocy dojechac komunikacja miejska na lotnisko, choc nigdzie nie znalazlem o tym informacji i musialem odkryc to sam ;)

W Lwowie istnieja nocne marszrutki (symbol "H"), jezdza dosc rzadko, kosztuja o ile pamietam dobrze 14 hrywien od osoby.

Pod lotnisko zabierze nas numer 2H, zaczyna spod kosciola na Horodockiej, zlapiemy go m.in. tez z dworca kolejowego. Jezdzi co 1:20h, nie dojezdza na samo lotnisko, jazda zajmie ok 15min, zostawi nas ok 10min piechota od terminala (trzeba isc caly czas prosto, nowy terminal jest po lewej stronie)

Moze komus sie przyda ta informacja, nawet lokalsi zbyt o tym nie wiedza ;)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#19 PostWysłany: 26 Lip 2015 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ale to jest pewnie H w cyrylicy, czyli nasze N. Co w sumie wydaje się logiczne.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko we Lwowie
#20 PostWysłany: 27 Lip 2015 00:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Jasne ze tak, ale jakbym napisal "N" to jeszcze kto by marszrutki nie znalazl ;)

Jak wroce do domu wrzuce skan rozkladu jazdy

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group