Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska Sabiha Gökçen (SAW) do Stambułu

Istanbul Sabiha Gökçen International Airport znajduje się Pendik / Kurtköy, 40 km od Kadıköy, 12 km od from Pendik, i 50 km od placu Taksim.


Stambuł

Komunikacja Miejska

Istanbul Kart

Po wylądowaniu na lotnisku SAW, zalecane jest wyrobienie karty Istambuł. http://istanbulkart.iett.gov.tr/en/ista ... s/menu/427
Koszt karty to 6 TRY (zwracają 5 przy oddawaniu karty) i ona nam pozwoli zaoszczędzić sporo kasy przy podróżach komunikacją miejską. W automacje dajemy banknot 10 TRY i dostajemy kartę i 4 TRY na nasz pierwszy przejazd. Koszt pierwszego przejazdu będzie 2.15 TRY a kolejnych już 1.45 TRY (przy osobnych biletach to 4 TRY za każdy przejazd)

autobus linii E-3 kursuje między SAW i przystanku metra 4. Levent, linii M2 (można dojechać do placu Taksim) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 50-70 minut


autobus linii E-9 kursuje między SAW i portem Bostancı (można się przesiąść na prom do Bakırköy, Karaköy i Kabataş) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 30-50 minut

autobus linii E-10 kursuje między SAW i portem Kadıköy (Kadıköy to "stolica" wschodniego Stambułu. Można się przesiąść na prom do Sirkeci który jest najbliżej dzielnicy Sultanahmet i Eminönü. Stąd odjeżdżają pociągi do İzmir, Ankary i Teheranu. ) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 35-50 minut

Interaktywna mapa dojazdu

Inne linie Autobusowe

Autokary HAVATAŞ

Można dojechać także autokarami firmy HAVATAŞ. Z SAW można dojechać prosto do placu Taksim (koszt 14 TRY, czas przejazdu 90 minut, Rozkład

do Kadıköy (koszt 9 TRY, czas przejazdu 60 minut, Rozkład

do Yenisahra (koszt 9 TRY, czas przejazdu 45 minut, Rozkład

Akmis Seyahat
Przewożnik który nas podwiezie do Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze i Karamürsel Akmis Seyahat

Taxi
Oficjalna przybliżona cena przejazdu między lotniskiem a Kadıköy to ok 60 TRY a do Taksim to 90 TRY. Można obliczyć ceny naszej trasy przy pomocy tej aplikacji: Oblicz

Pieszo
Nie polecam

UWAGA! Korki w Stambule są okropne czasami. Nie warto jechać na ostatnią chwilę na lotnisko, bo jest duża szansa ze pocałujemy klamkę gate.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Sie 2015 15:52 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
czy ktoś orientuje się czy lokalizacja przystanku HAVATAS Taksim
http://havatas.com/yolcuservisi/taksim- ... imani.aspx jest dobrze oznaczona ?
2-2:20 godziny na dojazd na lotnisko wystarczy z tego przystanku ( rano ok 8) ? czy może lepiej wybrać przystanek Kadıköy


czy prom łączacy część europejską z azjatycką ma przystanki w tych miejscach ?
https://www.google.com/maps/place/Kadik ... ca4fb8d277

https://www.google.com/maps/place/Em%C4 ... dbe5105b46
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 17 Wrz 2015 16:06 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Jak ja płynąłem promem między Europą a Azją prom nigdzie się ni zatrzymywał.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Mar 2016 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Wrz 2015 19:17 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Kadikoy dokladnie w zaznaczonym miejscu, Eminonu po lewej stronie mostu (przy samym moście).

Co do czasu to ciężko przewidzieć. Ja jechałem w sobotę o 11 i na lotnisku bylem w 50 minut. W tygodniu na pewno trzeba więcej liczyć, zwłaszcza w godzinach szczytu.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Mar 2016 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Wrz 2015 22:27 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ostatnio sprawdziłem jak to jest przyjechać skądś z Turcji autobusem i jak wtedy dostać się na lotnisko. Może się komuś przyda.

Było bardzo prosto. Korzystałem z https://www.pamukkale.com.tr/ - połączenie Izmir - Istanbul. Wybrałem przystanek najbliżej SAW, czyli Istanbul Dudullu i stamtąd miałem bezpłatny serwis małym autobusem Pamukkale na lotnisko. Jadąc z innych kierunków też można oczywiście wybrać ten dworzec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:30 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Mała aktualizacja cena przejazdu liniią E-3 między SAW a przystankiem metra 4. Levent, koszt 6,30 TRY, linii M2 2,15 TRY,

Można również jechać z lotniska linią 122H identyczne połączenie jak E -3 (jedyna różnica więcej przystanków) a cena niższa 4,30:]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 13 Lis 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Jeśli ktoś chce jechać na SAW i przyjedzie z "centrum" na stacje metra Ayrılıkçeşme, to nie trzeba się przesiadać lub iść na dworzec Kadikoy tylko z Ayrılıkçeşme idziemy na drugą stronę centrum handlowego i jest przystanek autobusu np. E-11 na lotnisko (trzeba machnąć ręką).

Dojście z metra Ayrılıkçeşme na przystanek to ok 3-5 min. Można przejść 2 trasami, zieloną trzeba wejść na górny poziom (tam gdzie jest ta żółta kreska):

Załącznik:
ist.jpg
ist.jpg [ 227.81 KiB | Obejrzany 3076 razy ]


https://goo.gl/maps/ezfkxdDWKtR2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 16 Lis 2015 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Właśnie miałem pisać mniej więcej o tym co @horacy19 pokazał, bo chyba się tutaj ta opcja nie przewinęła.

Trasa prom->E-11 nie zawsze się sprawdza. Np. jak ma się lot z SAW w niedzielę rano, bo pierwszy niedzielny prom Eminönü - Kadıköy startuje o 7:40. Szanse, aby wyrobić się na E-11 o 8:10 są dość małe, więc ruszymy tym o 8:30 i na lotnisku wg rozkładu jesteśmy o 9:30, czyli na loty od 10:30 w górę może być cienko z czasem (szczególnie, że w niedzielę rano na SAW jest duży ruch i podwójne security, kontrola paszportowa i check-in zajął nam 45 minut).

Także poszukałem i okazuje się, że fajnym rozwiązaniem jest Marmaray, czyli kolejka jeżdżąca pod Bosforem, która w 8 minut zawiezie nas z Sirkeci do Ayrılıkçeşme, skąd jak napisał @horacy19 łatwo wsiądziemy do E-11.

Plusy takiego rozwiązania?
- na Sikreci z Sultanahmet masz 1 przystanek tramwajowy bliżej lub 5-10 minut jak idziemy na nogach
- szybciej (8 minut jazdy, względem 20-30 minut promem)
- większa częstotliwość, w najgorszym razie co 10 minut, a promy mamy raczej co 20 minut, a jak częściej to z różnych miejsc portu, więc niezbyt wygodnie
- łatwiej znaleźć miejsce odjazdu E-11. Z Kadıköy odjeżdża z pętli (choc i tak łatwo znaleźc, ale jednak jest tam w jednym momencie 50 autobusów, więc w pośpiechu może być gorzej), a tutaj jest jeden przystanek i tyle. Podobnie ze wsiadaniem, na Eminönü potrafi być tłok i jest 15 przystani z których odpływają promy, tutaj stacja jest z boku i tylko jedna ;)
- przejażdżka pociagiem łączącym Europę z Azją i pod Bosforem to zawsze jakaś atrakcja.
- jak ktoś mieszka bardziej w głębi lądu to zamiast jechać na Eminönü to ma Yenikapi

Jak zadziałało w moim przypadku? 6:40 wyszliśmy z hotelu, jako że tramwaje dopiero mają zaczac jeździć to poszliśmy na Sirkeci na nogach, jakieś 15 minut, o 6:58 wsiedliśmy do pociągu, 7:06 wysadził nas na Ayrılıkçeşme, szybki transfer na przystanek autobusowy i 7:13 wsiedliśmy do E-11, drogi puste więc o 7:50 byliśmy na lotnisku. Także 1:10 zajął nam transport door-to-door z hotelu na lotnisko, poszło zaskakująco sprawnie. Na szczeście salonik na SAW całkiem przyjemny, więc nie zmartwiło nas specjalnie bycie na lotnisku wcześniej niż zakładaliśmy ;)

P.S. żeby nie było tak różowo, w drodze z lotniska E-11 jechał 90 minut mimo, że omialiśmy korek... pasem awaryjnym. Nie wiem czy to inwencja naszego kierowcy, czy jest przyzwolenie na taką jazdę przez policję/władze, ale tylko my tak jechaliśmy i mijaliśmy dziesiątki autobusów, metrobusów i autobusy Havatas tez, które w korku stały. I nie był to jednorazowy wybryk tylko przejechaliśmy tak kilka kilometrów w dwóch turach. Ilość użyć klaksonu podczas jazdy pasem awaryjnym przez naszego kierowce? Średnio co 5-10 sekund ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 16 Lis 2015 16:26 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Z problemów podobnych jak wyżej - trzeba wziąć pod uwagę, że (przynajmniej według rozkładu) w niedzielę do dwunastej nie pływają promy Kabataş - Kadıköy, zaś promy Beşiktaş - Kadıköy pływają od 8.

Uściślając, bo pojawiały się kwoty za przejazd autobusami E-3 i E-11, a nie ma nic o E-10 - cena jest taka sama jak za autobus E-3 i wynosi 4,30, prom 2,15 (lub 1,60, jeśli jedziemy z lotniska do miasta i prom jest przesiadką). Sam autobus w poniedziałek ok. 16 na trasie z lotniska do Kadıköy i w niedzielę ok. 9 na trasie powrotnej jechał ok. 60-70 minut, pomijając zdecydowaną większość przystanków i traktując je jako "na żądanie".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Gru 2015 22:45 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Dodaję aktualne czasy na trasie może komuś się przyda.
Sobota (Listopad) - E-10 z lotniska do Karakoy -start 19:20 - jechał równo godzinę, bez korków na trasie.

Droga powrotna we wtorek, z Eminonu - samolot miałem o 11.00 ,a pierwszy prom odpływał dopiero o 7:30 więc mogło wyjść na styk przy natrafieniu na korki.
Wyżej ktoś wspominał o metrze i pociągu. Ja wybrałem jednak prom z Karakoy - Kadikoy( pierwszy wypływa o 6:20 , następny 6:40 i tak co 20 minut - ostatni 23:00) - podróż trwała niecałe 20 minut (znacznie szybciej niż w dzień) - wystarczyło przejść przez most i skręcić od razu w prawo, przystań jest ok 50 metrów od mostu
https://www.google.pl/maps/place/Stambu%C5%82,+Istambu%C5%82,+Turcja/@41.021568,28.974891,290m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x14caa7040068086b:0xe1ccfe98bc01b0d0

Autobus E-10 jechał około 1:20 , później ok 40 minut w kolejce do paszportów ( spory ruch rano, mimo 5 stanowisk)
Góra
 Profil Relacje PM off
irkolo lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 03 Gru 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ja w poniedziałek 30.11,

na samolot do TXL (10.50) wystartowałem promem o 07.30 Karakoy - Kadikoy, i tam E-10 o 08.00 i spokojnie byłem o 09.20(lekkie korki po drodze) na lotnisku.

Check-in 10 min, kolejka do paszportów 15 min, miałem 5 min wolnego :D bo boarding na TK zaczynają 1h przed odlotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 07 Gru 2015 23:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Dzięki @horacy19 i @kiew za pomysł. Idealne na szybki powrót na lotnisko. Niedzielę wyszliśmy z hotelu koło meczetu Sultanahmet o 0920 i o 11 już byliśmy na lotnisku, wliczając w tym spacer na nogach aż do przystanku Sirkeci i zakupach w Carrefourze w centrum Handlowym Tepe Nautilus ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kiew lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 20 Lut 2016 21:18 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Czy na Marmaray i E-11 można użyć Istanbulkart :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Lut 2016 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:44 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 29
Loty: 171
Kilometry: 276 839
Witam! A ja mam pytanko czy ktoś leciał z samego rana z SAW? Na Wielkanoc robię tygodniowy wypad do Turcji a dokładniej 3 dni w Stambule i 4 w Kapadocji, i lecę z SAW do Kayseri o 8:30 i tutaj pojawia się problem ... Bo Hotel mam tutaj (zdjęcie) i czuje, że ciężko będzie się dostać tak z rana na lotnisko. Czy ktoś może pomóc?

Załączniki:
stam.jpg
stam.jpg [ 134.09 KiB | Obejrzany 1701 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Autobus z placu Taksim: http://www.havatas.com/yolcuservisi/tak ... imani.aspx

Zawsze ostatnia nocleg możesz zarezerwować przy ulicy Istikal
Góra
 Profil Relacje PM off
borcak uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 25 Lut 2016 00:26 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Korzystając ze sposobu @kiew i @horacy19 z hotelu przy Grand Bazarze do lotniska SAW jechałem od 6:20 do 8:50.
Cena z Istanbulkart T1 (2,30 TRY) Marmaray(1,65 TRY) Autobus E-10 (4,60 TRY) - na przystanek jeździ zarówno E-10 i E-11 (E-11 ma o wiele mniej przystanków). Co ciekawe wszystkie wymienione środki transportu przyjechały praktycznie co do minuty zgodnie z rozkładem z aplikacji Trafi (rozkład jazdy offline dla całej komunikacji w różnych miastach).
Góra
 Profil Relacje PM off
kiew lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 25 Lut 2016 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
borcak napisał(a):
Co ciekawe wszystkie wymienione środki transportu przyjechały praktycznie co do minuty zgodnie z rozkładem z aplikacji Trafi (rozkład jazdy offline dla całej komunikacji w różnych miastach).


Miałem napisać w swoim poście o Trafi. Genialna apka! Najlepsza apka transportowo- podróżnicza z jaką miałem do czynienia. Rozkłady offline, najbliższe przystanki offline wraz z rozkładami i najbliższymi odjeżdżającymi... Generalnie poruszałem się komunikacją w Stambule jakbym był u siebie w domu. Także gorąco polecam, szkoda że mało miast obejmuje póki co.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 29 Lut 2016 12:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Testowałem dwa dni temu opisane połączenie podane przez @horacy19 oraz @kiew .
Weszliśmy na stację Marmary "Yenikapi" o 6.40 rano i faktycznie na lotnisku byliśmy o 7.50 :shock:
Warto planować podróż na lotnisko autobusem E-11 bo zatrzymał się może ze trzy razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Lut 2016 14:54 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 16
Dzień dobry. Będę w Istambule ok. 24 godziny. Przylot rano na lotnisko Sabiha Gokcen. Powrót następnego dnia rano. Planuję nocować na lotnisku dlatego nie jestem zależna od lokalizacji hotelu.
Chciałabym po prostu z lotniska dostać się pod Hagia Sophia (w raz z pobliskim Błękitny Meczetem, Topkaki i Wielkim Bazarem) i z powrotem na lotnisko.
Stąd moje pytania: w jaki sposób najlepiej dostać się z lotniska pod Hagia Sophia? Rozumiem że najlepiej spod lotniska autobusem pod cieśninę Bosfor i stamtąd promem? Tylko gdzie wsiadać, wysiadać, jak nazywają się dane przystanki, żeby to w miarę sprawnie poszło. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 29 Lut 2016 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Przecież tu wszystko jest ładnie opisane, włącznie z rozkładami jazdy :roll:

mdmoiselle napisał(a):
w jaki sposób najlepiej dostać się z lotniska pod Hagia Sophia?


Jeżeli nie włożysz trochę wysiłku, to najlepiej weź TAXI przy terminalu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group