Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dojazd z lotniska Sabiha Gökçen (SAW) do Stambułu

Istanbul Sabiha Gökçen International Airport znajduje się Pendik / Kurtköy, 40 km od Kadıköy, 12 km od from Pendik, i 50 km od placu Taksim.


Stambuł

Komunikacja Miejska

Istanbul Kart

Po wylądowaniu na lotnisku SAW, zalecane jest wyrobienie karty Istambuł. http://istanbulkart.iett.gov.tr/en/ista ... s/menu/427
Koszt karty to 6 TRY (zwracają 5 przy oddawaniu karty) i ona nam pozwoli zaoszczędzić sporo kasy przy podróżach komunikacją miejską. W automacje dajemy banknot 10 TRY i dostajemy kartę i 4 TRY na nasz pierwszy przejazd. Koszt pierwszego przejazdu będzie 2.15 TRY a kolejnych już 1.45 TRY (przy osobnych biletach to 4 TRY za każdy przejazd)

autobus linii E-3 kursuje między SAW i przystanku metra 4. Levent, linii M2 (można dojechać do placu Taksim) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 50-70 minut


autobus linii E-9 kursuje między SAW i portem Bostancı (można się przesiąść na prom do Bakırköy, Karaköy i Kabataş) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 30-50 minut

autobus linii E-10 kursuje między SAW i portem Kadıköy (Kadıköy to "stolica" wschodniego Stambułu. Można się przesiąść na prom do Sirkeci który jest najbliżej dzielnicy Sultanahmet i Eminönü. Stąd odjeżdżają pociągi do İzmir, Ankary i Teheranu. ) Rozkład Jazdy
Czas przejazdu: 35-50 minut

Interaktywna mapa dojazdu

Inne linie Autobusowe

Autokary HAVATAŞ

Można dojechać także autokarami firmy HAVATAŞ. Z SAW można dojechać prosto do placu Taksim (koszt 14 TRY, czas przejazdu 90 minut, Rozkład

do Kadıköy (koszt 9 TRY, czas przejazdu 60 minut, Rozkład

do Yenisahra (koszt 9 TRY, czas przejazdu 45 minut, Rozkład

Akmis Seyahat
Przewożnik który nas podwiezie do Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze i Karamürsel Akmis Seyahat

Taxi
Oficjalna przybliżona cena przejazdu między lotniskiem a Kadıköy to ok 60 TRY a do Taksim to 90 TRY. Można obliczyć ceny naszej trasy przy pomocy tej aplikacji: Oblicz

Pieszo
Nie polecam

UWAGA! Korki w Stambule są okropne czasami. Nie warto jechać na ostatnią chwilę na lotnisko, bo jest duża szansa ze pocałujemy klamkę gate.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2010 10:34 

Z Sabiha Gökçen tanio można dostać się do dworca autobusowego (3€ chyba), skąd jeżdżą wszystkie autobusy pozamiejskie (to jest strona azjatycka miasta). Taxi ok. 20€ (trzeba sie targowac of course )

Stamtad tez plynie prom na europejska czesc (grosze). Potem do wszystkiego mozna praktycznie dojsc na nogach.

Uwaga na powrot! Autobusy nie jezdza z miejsca w ktorym wysiadziemy z powrotem na lotnisko. Jezdza z zupelnie innego! Nie wiem dokladnie gdzie bo zostalem postawiony przed faktem dokonanym i bylem skazany na takse :/


Ostatnio edytowany przez Zeus 17 Wrz 2015 23:28, edytowano w sumie 4 razy
poprawa tematu
Góra
 PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Lut 2010 08:11 

Rejestracja: 28 Sty 2010
Posty: 12
Autobus na/z lotniska to nr E10 kosztuje chyba 3LT dojezdza do Kadiköy. Z tego miejsca można popłynąć promem do Karaköy albo Eminönü. Jak mówią jest to najtansza podróż międzykontynentalna, kosztuje 2LT. W Karaköy lub Eminönü można wsiąść do szybkiego tramwaju i dojechać na główne lotnisko Ataturk (IST)

Przystanek powrotny był gdzieś na przeciwko stacji promów w Kadiköy. Trzeba szukać autobusu E10, są 2 typy tzw express i zwykły jak stoja 2 to warto jechać tym szybszym, ponieważ po drodze prawie się nie zatrzymuje. Bilet można kupić u kierowcy.

Są jeszcze shuttle busy Havas ale ich cena jest znacznie wyższa.

Rozkład jazy E-10 http://www.iett.gov.tr/en/saat/harekets ... Field2.y=7

Do latania po Turcji polecam Pegasusa www.flypgs.com , często bilet jest tańszy niż autobus, latają również do Europy (Berlin, Dusseldorf, Frankfurt, Bruksela, Londyn), Sunexpressa www.sunexpress.com , na loty krajowe dobre ceny dla studentów (bo maja 20% zniżki) ma też Turkish Airline www.thy.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2010 01:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2010
Posty: 2
Warto jeszcze wspomnieć, że podróże autokarowe po Turcji to jest zupełnie dzień do nocy w porównaniu z polskimi PKSami czy jakimkolwiek innym przewoźnikiem.

Tam autobusy to najnowsze Mercedesy, albo inne znane zachodnie marki. Telewizja (niestety turecka, ale jak się poprosi to czasem się zgadzają na jakieś BBC czy CNN). Kelner który chodzi z jedzeniem i napojami co jakieś 2h - posiłek wliczony w cenę biletu i nic się za to nie płaci, także bardzo przyjemnie.

To na co warto zwrócić uwagę to fakt iż mężczyzna nie może usiąść obok kobiety (wyjątek: matka/syn; ojciec/córka; mąż/żona). W innym wypadku niestety trzeba siedzieć osobno. Co jeszcze :) Pod żadnym pozorem nie zdejmujcie butów w autokarze!!! :) My mieliśmy z tego powodu niezłą awanturę z kierowcą.

Co do lotów, to ja leciałem z Berlina linią sunexpress. Bardzo fajna linia. Posiłek wliczony w cenę, filmy podczas lotu. A cena bardzo przystępna (na trasie Berlin-Istanbul-Berlin) , bo zapłaciłem ok. 600 PLN w dwie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2010 17:43 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Przystanek autobusów miejskich (i Havaşa także) znajduje się przed wyjściem z terminalu dla przylatujących (dolny poziom). Rozkłady wszystkich linii miejskich (E-3, E-9, E-10, 16S) znajdują się na "budce" dyspozytora IETT. Koszt przejazdu, niezależnie od odległości: 3,5-4 TL (16S: 1,75-2 TL)*.

Havaşe odjeżdżają przez całą dobę, ale są znacznie droższe. Polecam tylko, jeśli lądujemy w nocy i chcemy się dostać do Europy.

Taksówki w Stambule: odradzam, zarówno ze względu na oszustów (podobno jest już lepiej), jak i nieznajomość miasta przez taksówkarzy (większość nie posiada GPS-ów, nie zna angielskiego itd.), choć pewnie na lotnisku jest dużo lepiej.

Wracając do komunikacji miejskiej: z uwagi na praktycznie całodzienne zatory uliczne (7-21, na mostach do 1-2) nie warto zbytnio sugerować się rozkładem.:)

1) Podstawową linią, kursującą całą dobę, jest E-10 łącząca Sabihę z przystanią promów Kadıköy. Z przystani odpływają promy do położonych nad Złotym Rogiem Karaköy (bliżej Taksimu) i Eminönü (strona, na której położone są Hagia Sofia i inne najbardziej popularne zabytki). Koszt promu (żeton) to obecnie 1,75-1,85 TL (zależnie od przewoźnika). Linia kursuje często, w nocy co godzinę. Przejazd Sabiha -> Kadıköy zajmuje (poza godzinami szczytu) ok. 35 minut w wariancie express i 80-90 min w pozostałych dwóch wariantach.
Powrót z pętli autobusowej przy przystani Kadıköy (z dwóch pętli wybieracie tę bliższą dworcu kolejowemu Haydarpaşa).

2) do Europy można dostać się także linią E-3, która w ok. 90 minut (bez korków) dowiezie nas do stacji metra 4. Levent (Dört Levent) obsługiwanej zieloną linią metra (M2). Łączy ona skwer Taksim z północnymi przedmieściami europejskiej części Stambułu. Powrót z tego samego miejsca.

3) E-9 zapewnia dojazd do przystani Bostanci po azjatyckiej stronie. Z przystani tej kursują promy do okolicznych miasteczek i przedmieść Stambułu. Powrót z tego samego miejsca.

4) 16S zapewnia dojazd do przystanku metrobusa Uzunçayır (dojechać można do niego także E-10 we wszystkich wariantach). Ma ona głównie znaczenie w ruchu lokalnych, kursuje dość pokręconą trasą po wzgórzach azjatyckiej części Stambułu. Metrobus (linie 34A, 34Z, a dalej 34, 34T) zapewnia dojazd do dużej części z dzielnic europejskich.


Strony:
Autobusy miejskie: http://www.iett.gov.tr , wersja angielska jest niestabilna.
Promy wewnątrzmiejskie: http://www.sehirhatlari.com.tr (jeden z przewoźników, oprócz tego z Kadıköy do Europy kursuje jeszcze Turyol)
Metro, lekka kolej i tramwaje: http://www.istanbul-ulasim.com.tr .

Havaş: http://www.havas.net/en/shuttle-parking ... en-airport

* Teoretycznie przejazd kosztuje 3,3 TL (16S: 1,65 TL), ale kierowcy "zaokrąglają" cenę do 3,5 - 4 TL (16S: 1,75 TL). Dzieje się tak na wszystkich liniach bez obsady konduktorskiej (obsługiwanych przez İETT, a nie ÖHÖ), taka sama cena obowiązuje Turków.:)
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Gru 2010 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
MaciekH napisał(a):
Warto jeszcze wspomnieć, że podróże autokarowe po Turcji to jest zupełnie dzień do nocy w porównaniu z polskimi PKSami czy jakimkolwiek innym przewoźnikiem.

Tam autobusy to najnowsze Mercedesy, albo inne znane zachodnie marki. Telewizja (niestety turecka, ale jak się poprosi to czasem się zgadzają na jakieś BBC czy CNN). Kelner który chodzi z jedzeniem i napojami co jakieś 2h - posiłek wliczony w cenę biletu i nic się za to nie płaci, także bardzo przyjemnie.

To na co warto zwrócić uwagę to fakt iż mężczyzna nie może usiąść obok kobiety (wyjątek: matka/syn; ojciec/córka; mąż/żona). W innym wypadku niestety trzeba siedzieć osobno. Co jeszcze :) Pod żadnym pozorem nie zdejmujcie butów w autokarze!!! :) My mieliśmy z tego powodu niezłą awanturę z kierowcą.
.


Generalnie w Turcji sieć połączeń autokarowych jest bardzo mocno rozwinięta (w przeciwieństwie do kolei). Co do samych autobusów to nie mam zastrzeżeń - bardzo wygodne, z klimatyzacją, serwisem. Standard wyposażenia zależy chyba od przewoźnika. Najmilej wspominam podróż autokarem należącym do Pammukale - nie dość, że serwis co chwile (do tego były kanapki ;) to jeszcze każdy pasażer miał swój własny mini telewizorek wbudowany w oparcie siedzenia z przodu i słuchawki, więc generalnie była cisza i jak ktoś chciał to mógł po prostu spać).
W pozostałych dwóch (niestety nie pamiętam dokładnie nazwy, chyba Nevsehir i Kapadokyia) było już mniej luksusowo (tylko same napoje i mini ciasteczka), no i ten głośny telewizor z jakimś niezbyt ambitnym filmem, w którym non stop strzelali - zero spania :/ Miłym zaskoczeniem za to było mycie rąk - chodzi sobie pan z obsługi i chętnym polewa ręce czymś jakby wodą brzozową hehe ;)
Odnośnie zakazu siadania obok osoby odmiennej płci - nie wiedząc o tym znajomy usiadł obok jakieś Azjatki (akurat taki numer siedzenia mu przypadł) ale pan z obsługi od razu zainterweniował, że nie mogą siedzieć razem. Oczywiście wszyscy (łącznie z tą dziewczyną byliśmy zaskoczeni, bo nie wiedzieliśmy o tym). Ostatecznie pozwolono im siedzieć razem, ale dopiero po tym, jak dziewczyna powiedziała, że dla niej to nie problem, że siedzi z jakimś chłopakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lip 2011 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
Witam,

mam pytanie odnośnie 8-godzinnej przesiadki w turcji (lotnisko ataturk)
jest szansa żeby "wyskoczyć" i coś zobaczyć, czy to pod względem czasowym zbyt ryzykowne?

ma ktoś doświadczenie, którym się podzieli?

pozdrawiam
arleta
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lip 2011 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Z Ataturka z tego co pamiętam to ok. godziny zajmuje dojazd do centrum (metro+tramwaj). Nie wiem tylko, czy opuszczając teren lotniska nie musisz mieć wizy - możesz na lotnisku kupić za chyba 15 euro, ale do okienek mogą być dość długie kolejki (wracając też trzeba swoje odstać). Tak więc za dużo czasu na zwiedzanie nie zostanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lip 2011 13:21 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Jeśli nie musisz zajmować się wyciągnięciem i nadawaniem bagażu to będziesz miała cztery-cztery i pół godziny na Sultanahmecie, nieco bliżej znajdują się mury miasta, dzielnica Edirnekapi.
IMHO szkoda czasu na siedzenie przez osiem godzin na lotnisku, jeśli 15 EUR za wizę nie jest problemem. Załatwienie wizy zajmowało zwykle do 10 minut, stanowisk paszportowych jest sporo.
Weź tylko pod uwagę, że w sezonie kolejki do płatnych zabytków (Hagia Sophia, Cysterny) są ogromne i na to możesz nie znaleźć czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lip 2011 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
GRK napisał(a):
Załatwienie wizy zajmowało zwykle do 10 minut, stanowisk paszportowych jest sporo.


Ja w kolejce po wizę a później do stanowisk paszportowych stałam grubo ponad pół godziny, przy powrocie też troszkę musiałam się naczekać (jakieś 20 min.) Sporo ludzi wtedy było (rok temu w połowie sierpnia). Z kolei do Hagi Sophi w ogóle nie czekałam, praktycznie od razu weszłam, przy Cysternach była kolejka, ale dłużej niż 15 min. nie stałam. Tak więc zależy jak się trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Cze 2012 19:06 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
A czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak dostać się z lotniska Ataturk do Kadikoy - mamy noclegi zarezerwowane w azjatyckiej części - czytałem, że niedaleko od lotniska jest tramwaj wodny..?? Ktoś może wie coś na ten temat?? no i jak nałatwiej dostać się do portu?? Z góry dziękuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Cze 2012 23:49 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Kilka możliwości

1) metrem do przystanku Yenibosna, Ataköy-Şirinevler, Bahçelievler lub Zeytinburnu; dalej przesiadka na metrobus, którym dojeżdżacie do ostatniego przystanku (Söğütlüçeşme). Czasami konieczna jest jeszcze przesiadka w ramach systemu metrobus na przystanku Zincirlinkuyu. Metro co ok. 7-15 minut, metrobus co 20-110 sekund, w nocy co 20-30 minut; poza Mostem Bosforskim metrobus posiada wydzielone pasy ruchu - nie stoi w korkach. Z Söğütlüçeşme do przystani Kadikoy idzie się ca 15 minut.

2) taksówką do przystanku kolejowego Yeşilyurt, skąd do ostatniego przystanku linii kolejowej po stronie europejskiej pociągiem podmiejskim (co 15-20 minut w ciągu dnia), tj. Sirkeci. Kilka kroków dalej jest przystań Eminonu, z której do Kadikoy odpływają promy dwóch przewoźników, co 20-30 minut każdy;

3) metrem do przystanku Zeytinburnu; tutaj przesiadka na tramwaj w kierunku Kabatas, którym dojeżdża się do Eminonu lub Karakoy. Z obu przystanków odpływają promy dwóch przewoźników, co 20-30 minut każdy;

4) Havas (shuttle-bus) na Taksim, skąd autobusem 110 do końca. Drogo i w korkach, 110 nie korzystają z wydzielonych pasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2012 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Czy orientuje się ktoś czy jest transfer na lotnisku Sabiha?

Mam na myśli to, czy czekając na kolejny lot trzeba kupować wizę, czy nie
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2012 07:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 19
Czekajac na kolejny lot? Wiza wazna jest przez 90 dni w okresie 180 dni od daty zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sie 2013 01:54 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Ja bym jednak polecal te drozsze autobusy Havas, teraz nazywaja sie Havatas, czekaja pod lotniskiem Sabicha G. Jada bezpsrednio do centrum na plac Taxim za bodaj 14 lirow w jedna strone, co tez chyba nie jest wielkim problemen bo lir wg bankomatu to 1,75 zl byl wiec to troche powyzej 20 zl a zajedzie sie bez przesiadek do centrum, alternatywnie z przesiadkami, promem co tez kosztuja z ok 10-12 zl. Czas jazdy w dzien po korkach to chyba 1,5-2 godz, czas jazdy w nocy to ponizej nawet godziny bez korkow, szczegolnie ten korek na moscie Bosforskim jest duzy. Na Havasy sa rozklady, odjezdzaja punktualnie, czekaja na przystanksch wczesniej. Z powrotem z placu Taxim tam gdzie byly te demonstracje ostatnio w czerwcu, mozna tez Havasem wrocic na lotnisko Sabicha G. Lotnisko noca nie jest zamykane. Z kolei z placu Taxim takie centrum mozna linia metra podjechac jeden przystsnek w dol do portu i koncowego przystanku Kabatos tramwaju co jezdzi przez stare centrum w Istanbule. Z tego portu przy Kabatos plywaja tez tanie statki na druga strone lub gdzies na jakies wyspy na poldnie od Istanbulu, ja cos za 12 zlotych mialem plywania kilka godzin w sumie na te wyspy. Jednorazowe przejazdy metrem tramwajem to bylo chyba az 2-3 liry, ale sa jakies Istanbul karty. Obok tego portu jest tez palac Dolmabacze jakies 15 minut pieszo. Tramwajem z koncowego prxystanku Kabatos mozna podjechac do Eminonu, bezposrednio pod dworzec kolejowy, Aja Sophia, czy Blue Meczet widac go z przystanku, dojscie pieszo to kilka minut, podobnie zabytkowy bazzar. Pieszo do zamku Topkapi tez kilkanascie minut. Na drugie lotnisko Ataturka mozna z centrum podjechac tramwajem i dalej przesiasc sie na metro na lotnisko, to metro na lotnisko Ataturka przejezdza tez przez dworzec autobusowy Otogar w Istanbule, bardzo duzy i setki autobusow, co mozna jezdzic po calej Turcji i np tez do Bulgarii, ja tak kiedys tez jechalem z Plovdiv, czy do Sofii. Z lotniska Sabicha G. na lotnisko Ataturka sa chyba tez bezposredne autobusy ale nie jechalem, czas jazdy po korkach to kilka godzin chyba 3-4. Bez korkow ze 2 godziny, to jest dosc daleko, z Azji do Europy.... Jeszcze odnosnie wizy do Turcji to kupuje sie ja na lotnisku, np Sabiha G. Za 15 euro, jest wielokrotnego przekraczania granicy, oraz wazna przez trzy miesiace, dokladnie 90 dni od pierwszego uzycia, Gdyby kupic wize na zas gdzies w biurze to jest wazna w przeciagu 180 dni, ale od pierwszego uzycia tez te 90 dni co sie mieszcza w 180 dniach od zakupu. Ja np jak kupilem wize do Turcji zaraz po przylocie w okienku obok kontroli paszportowej to wkleili mi ja i potem po odstaniu niestety do kontroli paszportowej ze 40 min bo byla duza kolejka pod koniec maja, zaraz dostalem pieczatke z data pierwszego uzycia. Potem w sierpniu wykorzystalem ta sama wize na wzjazd do Turcji z Greckiej wyspy Kos i po raz trzeci na kolejny wzjazd do Turcji z Greckiej wyspy Rodos i tak sie zmiescilem w 3 miesiace uzycia wizy tej samej. Kazdy wjazd i wyjazd z Turcji samolotem czy promem byl opieczentowywany stad az szesc pieczatek obok wklejonej wizy wraz z datami. Gdyby czekac na kolejny lot poza Turcje to wiza jest niepotrzebna, wtedy na lotnisku Sabicha kieruja do jakiejs poczekalni widzialem, bez mozliwosci wyjscia z lotniska, taki tranzyt jak gdzie indziej, ile czasu tam mozna przebywac nie wiem, napewno do 24 godzin. ale ta wiza znowu nie jest taka bardzo droga 60 zl i wielokrotnego przekraczania to taki haracz po prostu do zaplacenia w rewanzu za wizy dla Turkow do UE kilka krotnie drozsze, a dla obywateli np Kanady, Australi wiza do Turcji to juz nie 15. Euro, ale cos ok 100 euro, ale rowniez ja mozna kupic jak znaczek. Jesli chodzi o wjazd do Turcji na jeden dzien z wyspy Kos do Bodrum z wycieczka to reklamowali ze wiza do Turcji nie jest konieczna, ja jednak bylem dluzej wiec wiza sie przydala.


Ostatnio edytowany przez hol2 30 Wrz 2013 21:36, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Wrz 2013 18:37 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 36
Bardzo przydatne info, tylko mam pytanie odnosnie godzin wieczornych, ladujemy na SAW o 20:15, wiza, bagaze, itp. Rozklady promow widze sa tylko do godz 20, a musimy sie dostac do Fatih, w okolice Yenikapi. Czy ktos moze podpowiedziec cos poza najdrozsza opcja Istanbul Airport Transfer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Wrz 2013 19:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
co pół godziny masz autobus (aż do 00:00) Havaş, do Taksim, jedzie się około 40 minut, 20 złoty za bilet. I potem z Taksim albo taksówkę albo metro - kolejka górska - tramwaj ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Wrz 2013 20:03 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 36
Havas podobno zawieszony, dlatego patrzylam na promy
http://www.havas.net/en/OurServices/Bus ... rport.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Wrz 2013 20:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Tak, doczytałem w Hurriet, ze państwo odebrało licencje od nich, i zrobili własną linię Havataş

http://havatas.com/en/coach.aspx?i=2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Wrz 2013 20:32 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 36
Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Gru 2013 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Mała aktualizacja, sprawdzone na własnych plecach:
Sabiha Gökçen-Kadiköy-Eminönü
Sabiha Gökçen- lotnisko obsługujące Istanbul, położone w części azjatyckiej, tu ląduję np. Wizz.
Kadiköy - przystań promowa w części azjatyckiej Istanbul'u.
Sabiha Gökçen do Kadiköy możemy jechać autobusem E10 - cena 3,90TL (kierowcy nie lubią wydawać reszty - i zdaniem insider;ów nie sposób ich do tego zmusić, trzeba mieć drobne).
Dla E10 Kadiköy to przystanek końcowy (na tej linii ma 65 przystanków i przejeżdża poza szczytem w około 55 minut).
Można też pojechać autobusem ekspresowym E11 który jedzie tę trasę w niecałe 30 minut. Przystanek powrotny w Kadiköy znajduje się jakieś 200 m od przystani, przy ulicy, na przeciwko sklepu MADO. Bilet na E11 kosztuje tyle co
na E10.
Eminönü - przystań promowa w części europejskiej Istanbul'u
w pobliżu mostu Galata, Hagia Sophia - po lewej stronie Złotego Rogu.
Kadiköy-Eminönü -prom kosztuje 3TL płynie około 20 min.
Biletami są żetony kupowane w żetonomatach przy wejściu na przystań (nie przyjmują banknotów większych niż 20 TL).
Pozdrawiam
Kubutek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group