Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Maj 2010 01:13 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
1) Shuttle bus do centrum w okolice Hagii Sofii za 5 EUR ponoć ok 20 min jazdy - wątpię

2) Komunikacją lokalną metro (ok 30 min)plus tramwaj (ok 15 min). Cena 2 razy 1,5 TL, co daje ok 6PLN. Na komunikację lokalna kupuje się żetony (jeton) w automatach lub kioskach.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus 17 Wrz 2015 22:35, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#2 PostWysłany: 15 Lis 2011 09:07 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Można też autobusami Havas, które kosztują 10 TL (ok.20 zł) (dojeżdżają do placu Taksim) to jest szybsza opcja niż metro + tramwaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#3 PostWysłany: 15 Lis 2011 09:35 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
połączenie metro + tramwaj
ceny za jetony się zmieniły koszt 2TL za jeden przejazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#4 PostWysłany: 03 Gru 2011 06:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Dla uzupełnienia - jeśli ktoś wybierze opcję metro plus tramwaj i chcę dotrzeć do np. Hagii Sophii - to na lotnisku (Ataturk) wsiada w metro jadące w kierunku Aksaray. Wysiadka na stacji Zeytinburnu. Przesiadamy się na tramwaj (linia granatowa na mapce) jadący w kierunku Kabatas. Chyba po 13-14 przystankach będziemy na miejscu, na przystanku Sultanahmet. I tu mamy wszystko: Błękitny meczet, Hagię Sophię, Wielki Bazar, Uniwersytet Stambulski, Palac Topkapi.

Transport z lotniska trwa ok 45 min. w sumie
Należy kupić dwa bilety, w formie żetonów (po 2 liry każdy)

Sprawdzone przedwczoraj

P.s. nawet bez rezerwacji hotelowej śmiało można jechać w dym. W tej dzielnicy zabytkowej - Sultahahmet jest mnóstwo hotelików
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#5 PostWysłany: 03 Gru 2011 09:49 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Lecę w trzy osoby,a jak obserwuję np. na booking okazyjne oferty hotelowe dotyczą głównie pokoji dwuosobowych.Czy na miejscu niebyłoby taniej? Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#6 PostWysłany: 03 Gru 2011 23:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Napisałem, że jest mnóstwo hoteli, ale cen nie znam - na przykładzie swojego moge tylko napisać, że hotelscombined.com to swietna wyszukiwarko/porównywarka hotelowa. Swój obecny hotel znalazłem tak i płacę 120 zł za dobę za dwójkę. Natomiast na miejscu jest cennik i wychodzi 120 TL, czyli ok 240 zzł ten sam pokój. Połowa robi różnicę


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 23 Paź 2016 23:40, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2012 23:24 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Czy ktoś się może orientuje czy w Stambule są jakieś bilety 2,3 lub 4 dniowe na komunikację miejską?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#8 PostWysłany: 26 Cze 2012 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Podrzucam do góry - może jakiś bilet dobowy ? :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 23 Paź 2016 23:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#9 PostWysłany: 26 Cze 2012 10:33 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 2
Biletów dobowych za bardzo nie ma. Zniżek studenckich dla zagranicznych studentów też nie ma.

W Stambule warto kupić sobie coś co się nazywa Akbil (chociaż słyszałem, że wprowadzili ostatnio Istanbulkart, która ma niższe ceny biletów). Jest to specjalny breloczek do kupienia w specjalnych punktach (np. na placu Republiki w Taksim, ale chyba można kupić też w kioskach), a doładowuje się go w kioskach. Kaucja zwrotna wynosi 5 YTL.

Korzystając z promu, metra, autobusu, tramwaju przykłada się go do czytnika przy wejściu. Koszt biletu jest w takim wypadku taki sam, ale jeśli zrobi się przesiadkę w ciągu 1,5h to drugi bilet jest za pół ceny. Nie dotyczy to tylko autobusów przekraczających Bosfor, gdzie bilet ma stałą cenę (dwukrotność normalnego biletu).

Mieszkałem w Turcji dwa miesiące i lecę LOT-em w listopadzie na 4 dni, więc jeśli ktoś chciałby bliższych informacji o Stambule to służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#10 PostWysłany: 14 Sie 2012 20:37 

Rejestracja: 01 Sie 2012
Posty: 3
Jeżeli chodzi o komunikację miejską w Stambule, to wprowadzono Istanbulkart - jest to karta magnetyczna, którą można kupić w kioskach i 'doładować' odpowiednią kwotą (w kioskach/automatach).

Jeden przejazd kosztuje 1,75TL - niezależnie, jak długo jedziemy jedną trasą. Przesiadki? Kosztują, z powodu bramek, które stoją przy każdym jednym przystanku - do nich przykładamy kartę, aby wejść na perony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#11 PostWysłany: 29 Sie 2012 21:07 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
Jeden przejazd przy użyciu Istanbulkart rzeczywiście kosztuje 1,75 TL, ale warto tu wspomnieć o przesiadkach. Jeżeli w ciągu 120 minut od pierwszego skasowania znów przechodzimy przez bramkę to pobierze nam już tylko 1 TL, a przy trzecim przejściu już tylko 0,8 TL. Tak przynajmniej mi pobrało przy przejeździe metrem, tramwajem i kolejką linową. WAŻNE : zniżki działają tylko gdy z jednej karty korzysta jedna osoba !!! Depozyt za kartę to 6 TL i można ją naładować w kiosku lub w automatach dowolną kwotą. Automaty do ładowania kart przyjmują tylko banknoty a automaty z jetonami na jednorazowy przejazd za 2 TL łykają wszystko.
Zdawało mi się, że już rozumiem system stawek do czasu gdy przy trzecim przejściu przez bramkę w przystani Karakoy na prom do Uskudar pobrało mi 0,2 LT !! :)
Jak ktoś z Gdańska się wybiera to mam trzy Istanbulkarty, których nie zdążyłem zwrócić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Istambul Ataturk
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2012 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
a gdzie można zwrócić taką karte ? na 2 dni się opłaca brać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2013 19:49 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Witam,
w marcu lecę z dziewczyną do Stambułu. Napotkałem jednak pewien problem, mianowicie: na lotnisku Ataturk lądujemy o 1:05, a w powrotną drogę wylatujemy o 6:05 i zastanawiam się jakie opcje dotarcia do miasta / na lotnisko będą najtańsze. Metro z tego co udało mi się dowiedzieć jest czynne od 6:00 do 24:00, więc ta opcja odpada. Do głowy przychodzą mi tylko dwie inne: taksówka oraz transport z hotelu.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tych hotelowych podwózkach? Jeśli się mailowo umówię na jakąś kwotę to nie będą próbowali oszukać? Czytałem że z taksówkarzami raczej ciężko dojść do porozumienia.
Może ktoś wie o jakichś busach kursujących w nocy między lotniskiem a miastem lub ma jakieś inne rady?
Byłbym również wdzięczny za w miarę aktualne orientacyjne koszty podróży taksówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2013 22:25 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 7
Znalazłeś może jakieś rozwiązanie. Mam ten sam problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sty 2013 03:28 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Niestety teraz mało czasu mam na szukanie, sesja i te sprawy :P
Jedyne co mi przychodzi do głowy to taxi albo transport hotelowy. Spróbuję w tym tygodniu napisać do hotelu w którym zarezerwowałem pokój z pytaniem o koszta takiej usługi, ale przypuszczam, że wyjdzie podobnie do taksówki.
Możliwe że jeżdżą jakieś busy jak na naszych lotniskach w tych godzinach... Jak coś uda mi się znaleźć to na pewno się podzielę.

A tymczasem czekam na jakieś odpowiedzi od kogoś bardziej obytego z Istambułem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sty 2013 15:36 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 7
Znalazłem coś takiego. Najtańsza jaką udało mi się wyczaić opcja nocnego transferu. Autobusy jeżdżą również w nocy, tyle tylko, że od 1 am do 3 am jest przerwa. Dokładnie wtedy, kiedy przylatuję. Z Ataturk do Sirkeci 38 E w dwie strony
http://www.istanbulairport24.com/ataturkairport.php
Po godzinach wnoszę, żeś z promocji Alitalii ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sty 2013 17:25 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Bardzo dobrze wnosisz :P
Kiedy dokładnie lecisz i w ile osób? Jeśli jakimś cudem pokrywałyby się nam terminy to pewnie taksa będzie tańszą opcją :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Sty 2013 17:31 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 7
4 - 11 lutego w 3 osoby.
Mam nadzieję że przed naszym powrotem nie zdążą splajtować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sty 2013 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
nie korzystałem z taksówek bo nie musiałem, zawsze z metra i tramwaju
kilka lat temu faktycznie kanty były na porządku dziennym wszędzie, ale ostatnio nie zdażyło mi się żeby ktoś chciał mnie orżnąć, więc nie sądzę żeby taksiarze byli wyjątkiem, tutaj macie kalkulator kursów taksówek
http://www.taksimetrik.com/?q=category/ ... -hesaplama
marcinfilip1973 w Twoim przypadku dojazdu na Eyüp wychodzi ok. 50 TRY, czyli zirka about 90 PLN
z tego co widze to ten transfer autobusowy 20EUR z ataturka do eminonu, sporo, więc taxi chyba lepiej

Stambuł mocno podrożał na przestrzeni ostatnich kilku lat, ale i tak jest wart każdych pieniędzy bo to cudowne miasto

marcinfilip1973 z ciekawości, gdzie będziesz spał i ile płacisz ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sty 2013 23:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jest wiele firm oferujących transfery z/do lotniska - orientacyjny koszt z Ataturka do miasta to ok. 20 EUR w jedną stronę (taksówka to jakieś 40 lir do Sultanahmet), więc cena porównywalna.
Koszt za samochód, nie osobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group