Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2012 10:01 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Jak wyglada transport do centrum miasta, w szczególności późno w nocy?
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez michzak 20 Gru 2022 16:17, edytowano w sumie 2 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 16 Gru 2012 12:14 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Autobusy miejskie (colectivos) zatrzymują się koło terminalu B. Do centrum, w okolice dworca Constitucion można się dostać linią #8 i #51, cena biletu 2 ARS. Autobus #8 jedzie do centum bardzo długo (1h-2h w ciągu dnia, nie wiem jak w nocy), #51 jest trochę szybszy. W obu autobusach, oraz w okolicach Constitucion trzeba uważać, aby nie zostać ofiarą przestępstwa, zwłaszcza w nocy. Wygodną i bezpieczną alternatywą są autobusy firmy Manuel Tienda Leon, które zatrzymują się w centrum koło skrzyżowania San Martin/Madero (z tyłu sheratona). Cena niestety sporo wyższa, ok. 50 ARS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2012 12:18 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Atamanka napisał(a):
Hejka

To lotnisko w miescie, wiec z transportem nie powinienes miec problemow.
Najlepiej jednak wziac taksowke spod terminala, bo do centrum jedzie sie przez nieciakawa dzielnice slumsow.

Fajne widoki podczas ladowania, z jednej strony na miasto, wiezowce i ulice a z drugiej na ocean.


To raczej nie na EZE, a w Aeroparqu. Pistarini jest ok. 20km od wybrzeża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Gru 2012 12:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Atamanka napisał(a):
Hejka

To lotnisko w miescie, wiec z transportem nie powinienes miec problemow.
Najlepiej jednak wziac taksowke spod terminala, bo do centrum jedzie sie przez nieciakawa dzielnice slumsow.

Fajne widoki podczas ladowania, z jednej strony na miasto, wiezowce i ulice a z drugiej na ocean.


Atamanko, zdaje się że pisząc tego posta myślałaś o Aeroparqu. To lotnisko faktycznie jest bardzo blisko centum i taksówka powinna kosztować ok. 25ARS. Okolice dworca Retiro rzeczywiście nieciekawe. Taksówka z Pistarini jest dużo droższa - ok. 200ARS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2015 12:29 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Autobus 8 jezdzi, a jakze, ale co ztego jak placi sie tylko monetami, a tych nikt "nie ma", a jak ma to nie rozmieni i odsyla do pobliskiego banku, gdzie kolejka odstrasza na odleglosc :)
Dlatego mysle, ze opcja Tienda Leon jest ok, bo pozniej, po dojedzie do centrum transferują do miejsca docelowego taksowkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Monety albo karta sub to opcje na autobus nie wiem jak jedzie bo korzystalem takze z tienda leon przejazd do aeroparque bezproblemowy. Wifi na pokladzie. Bilety kupuje sie zaraz za kontrola bagazu a jeszcze przed ostateczym wyjsciem do hali przylotow. Nie wiem czy mozna cofnac sie ponownie do desku tiendy. Ja kupilem od razu placac karta.Wedlug mnie chyba nie ma sensu wymieniac kassy na lotnisku kolejka masakryczna a kurs taki jak na karcie. Ja uzylem wizza przeszedl dopiero po autoryzacji jak przy zakupach przez net. Wiecej o uzywaniu kart w ameryce pld napisze w odpowiednim dziale
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2015 04:00 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 2
Też polecam Tienda Leon, tym bardziej, że ich przystanek końcowy nie jest na Retiro (wolałabym się nie zapuszczać w tamte okolice). Bardzo komfortowe warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2015 23:43 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 14
Z lotniska Ezeiza na ulicę Av Cordoba (10 minut spacerkiem od Plaza de Mayo) kursują busy Aerobus, przystanek odjazdowy jest na prawo od terminali, przy stacji benzynowej Petrobras, po wcześniejszym mailowym umówieniu bus podjeżdża pod terminal B; busy kursują co 30 minut, do centrum docierają po około 35 minutach, cena kursu w jedną stronę z walizką / plecakiem to 70 peso, z małym plecakiem 36 peso (ceny na styczeń 2015);
kurs w odwrotnym kierunku na takich samych zasadach; strona internetowa: http://www.aerobusezeiza.com.ar/esp/maq ... n=horarios

Autobus miejski nr 8 na ulicę Avenida de Mayo jedzie około 1,5 godziny, w momencie szczytu komunikacyjnego (koło 15) 2 godziny z minutami. Bilet z kartą SUBE kosztuje 4,5 peso. W kwestii bezpieczeństwa podróży, nie zauważyłem niczego niepokojącego. Również osoby pytane (np. w hotelu) o bezpieczeństwo, nie odradzały podróży tą linią. Jadąc od centrum Av. Rivadavia (którą, nawiasem mówiąc, "ósemka" jedzie prawie 50 minut) należy liczyć się ze sporym tłokiem w autobusie. Luźniej robi się dopiero po wyjeździe na autostradę (pod koniec trasy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 23:01 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
aktualne ceny z EZE do centrum BA (Palermo) :
z lotniska - chcą 47 USD (oficjalna cena), przed terminalem 40 - da się utargować do 36 USD
na lotnisko - od 300 do 350 ARS (zależnie czy w godzinach szczytu czy nie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
Rozumiem, ze te 36 USD to cena za taksowke?

Czy ktos moglby potwierdzic, ze Tienda Leon kosztuje 130 ARS OW? Widze taka cene na stronie, ale moze kupujac na miejscu, cena jest inna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2015 12:39 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Potwierdzam Tienda Leon, można płacić gotówką i kartą (oczywiście kartą z oficjalnym przelicznikiem).

Oprócz tego jest jeszcze autobus miejski za symboliczną cenę, ale potrafi utknąć w korku i podróż trwa bardzo długo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Mar 2015 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Dwa tygodnie temu kupując bilet na lotnisku po przylocie płaciliśmy 130 ARS, ale dowieźli nas pod sam hotel taksą - w sensie najpierw autobusem na dworzec Tienda Leon na Retiro, a później taksą bezpośrednio do hotelu. W teorii powinno się dać też kupić bilet w okienku za 80 ARS bez taksówki, po prostu na ich dworzec. My trochę zlamiliśmy, bo pani w okienku od razu pyta dokąd dokładnie chcesz się dostać (w sensie jaki adres, jaki hotel) i woła 130 ARS. Warto zapytać w okienku na miejscu, ale 130 mogę potwierdzić i tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
Dzieki, to mnie coraz bardziej przekonuje, ze najbardziej oplacalny jest... Blacklane :) po znizce 40% cena to 36$, a kurs dolara ostatnio spada.

Co innego, gdybym mial w rece ARS kupione po korzystnym przeliczniku, ale wyglada na to, ze na poczatek tak czy siak trzeba bedzie przeplacic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2015 13:53 

Rejestracja: 27 Kwi 2011
Posty: 12
Wczoraj za kurs z lotniska busem Tienda Leon do centrum 110 ARS (Obelisk) .

Na lotnisku dalej nie można kupić karty SUBE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Mar 2015 14:08 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Djorkaeff napisał(a):
Dzieki, to mnie coraz bardziej przekonuje, ze najbardziej oplacalny jest... Blacklane :) po znizce 40% cena to 36$, a kurs dolara ostatnio spada.

Co innego, gdybym mial w rece ARS kupione po korzystnym przeliczniku, ale wyglada na to, ze na poczatek tak czy siak trzeba bedzie przeplacic.


Djorkaeff - nie chcę Cię martwić ale ja dwukrotnie próbowałam wykorzystać Blacklane w Buenos
(też po zniżkach), za każdym razem na dzień przed planowanym przejazdem rezerwacje były anulowane.
K
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Kwi 2015 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Pozi napisał(a):
Autobus 8 jezdzi, a jakze, ale co ztego jak placi sie tylko monetami, a tych nikt "nie ma", a jak ma to nie rozmieni i odsyla do pobliskiego banku, gdzie kolejka odstrasza na odleglosc :)
Dlatego mysle, ze opcja Tienda Leon jest ok, bo pozniej, po dojedzie do centrum transferują do miejsca docelowego taksowkami.


Chciałem wymienić na monety w tym banku. Kolejka nie była zbyt długa. Niestety monet w banku również nie było :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Kwi 2015 12:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Monety sa skupowane przez sklepy i restauracje z 5% doplata :)
Mam karte Sube z niespelna 5$ na niej.
Moge sprzedac za dyszke ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Kwi 2015 02:32 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 34
W sobotę rano płaciliśmy 30USD za przejazd taxi z EZE do San Telmo. Oficjalna cena to 420AR$, z tym że przy kursie oficjalnym to wychodzi prawie 50USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Kwi 2015 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
Natomiast ja polecam stanąć na przystanku komunikacji miejskiej i chwilę poczekać. Zrobiliśmy tak, bo Iberia zgubiła nam bagaż, więc nie mieliśmy na tamten moment walizki. Do nas po 5 minutach podjechał taksówkarz i zaoferował przejazd do centrum za 200 ARS. Byłem na tyle zaskoczony, że nie negocjowałem, a pewnie można było, bo on nam od razu 100$ po kursie 11,8 wymienił.

Swoją drogą, jeśli chodzi o taksówkarzy, można na nich liczyć przy wymianie ARSów. W Puerto Iguazu pierwszy, do którego podeszliśmy, oferował wymianę. A tam nie mieliśmy bladego pojęcia, gdzie można kasę wymienić, kilka osób odsyłało nas do oficjalnego kantoru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Maj 2015 11:57 

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 2
co do monet - bez problemu i bez kolejki wymieniłem 20USD w banku na lotnisku, i na prośbę dostałem 20 ARS w monetach na autobus

kurs oczywiście oficjalny, ale od razu jest kasa na autobus i jakieś picie zanim się dotrze na Florydę czy w okolice

bank: po przylocie wychodząc przez ostatnie bramki zawracamy o 180 stopni w prawo (przy takim kiosku "taxi"), cały czas prosto w takie wąskie przejście, po paru metrach po prawej stronie zakamuflowany bank (widać tylko ochroniarza, okienka dwa za przepierzeniem)

j.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group