Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2014 23:07 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 8
Witam

Czy dysponuje ktoś aktualnymi informacjami jak wygląda komunikacja z lotniska do miasta i z powrotem. Jakie są mniej więcej ceny, czy gdzieś można znaleźć rozkład jazdy po angielsku itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 17 Cze 2014 11:58 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 32
stona napisał(a):
Witam

Czy dysponuje ktoś aktualnymi informacjami jak wygląda komunikacja z lotniska do miasta i z powrotem. Jakie są mniej więcej ceny, czy gdzieś można znaleźć rozkład jazdy po angielsku itp.?


Z lotniska jeździ shuttle bus, godziny odjazdu zsynchronizowane z lotami rozkładowymi, koszt przejazdu około 5 eur, albo 35 kun.
Jeżdżą też autobusy lokalne, poniżej rozkład.

http://www.libertasdubrovnik.com/prigradski.pdf

Z autobusów lokalnych nie korzystałem więc nie wiem jak cenowo i czasowo.

Jedyne co mogę polecić to płacenie w kunach niż w Eur, lokalny przelicznik jest mocno nie korzystny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Cze 2014 12:57 

a ten shuttle bus ma tylko 1 przystanek w Dubrowniku czy zatrzymuje się gdzieś po drodze też? Wszystko co szukam jest tylko po chorwacku, oni nie tłumaczą stron na angielski czy ja źle szukam?
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:12 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
uzyj google translate czy czegos podobnego i po klopocie

-- 17 Cze 2014 12:12 --

uzyj google translate czy czegos podobnego i po klopocie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:18 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 664
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
poszukaj może tutaj inf z miejscowości CAVTAT
http://www.buscroatia.com/local-buses-dubrovnik/

jest ona ok 5km od lotniska i przejezdzaja tam autobusy min z lotniska -a osobno z dworca w Cavtat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Cze 2014 11:49 

Właśnie wróciłam z Dubrownika. Shuttle bus jeździ ok. pół godziny po każdym lądowaniu, bilety 35KN, do kupienia na stoisku w hali przylotów (po wyjściu trzeba skręcić w prawo, zresztą lotnisko jest malutkie, nie sposób nie zauważyć). Do centrum - bramy Pile - jedzie ok. 30 minut. Drugi przystanek to główny dworzec autobusowy, jakieś 10 minut jazdy. W drogę powrotną bus wyrusza z dworca autobusowego 2 godziny przed każdym rozkładowym lotem (uwaga, w necie spotkałam się z informacją, ze jest to 1,5h a póki co samolotów nie ma za dużo i można nie zdążyć), drugi przystanek znajduje się nie przy bramie Pile a przy wejściu do kolejki cable car. Bilety do kupienia w okienku na dworcu albo w sklepiku naprzeciwko kolejki.

Sama komunikacja miejska w Dubrowniku to masakra. Przystanki nie mają żadnych nazw, trzeba jechać na czuja (chociaż jak się powie kierowcy gdzie chce się wysiąść, do jakiego hotelu itp to powie gdzie wysiąść). Brak rozkładów jazdy - tylko godzina wyjazdu z pierwszego przystanku. Bilety 12KN, kupowane u kierowcy 15KN. Autobusy wyglądają na stare ale są dość komfortowe i wszystkie klimatyzowane. Na najpopularniejszych trasach kursują co 10-15 minut, na mniej popularnych nawet rzadziej niż raz na godzinę.
Góra
 PM off
fly4me lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Paź 2014 23:41 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 1
Witam !
Również właśnie wróciłem z Dubrownika .
Jeżeli chodzi o Shuttle Bus (polecam -dobrze oznaczony przewoźnik ATLAS ) istnieje opcja tam i z powrotem .Bilet kosztuje wtedy 60 kun -oszczędzamy 10 . Jeżeli macie wybór ,siadajcie z lewej strony ( patrząc w kier. jazdy ) -ostatnie 3-4 km bus przemierza malowniczą drogą ,z widokiem na wyłaniający się Dubrownik .
Nie zgodzę się z opinią ,że komunikacja jest kiepska . Rzeczywiście rozkłady jazdy informują jedynie o wyjazdach z przystanków początkowych . Być może wynika to z faktu ,że wszyscy pasażerowie wsiadają przednimi drzwiami i każdy jest zobowiązany skasować bilet. Często zajmuje to kilka ładnych minut.
Oprócz biletów godzinnych ( 12 kun w kiosku i 15 u kierowcy ) możemy też kupić bilet dobowy - 30 kun . Jeżeli ktoś lubi się przemieszczać to jest bardzo dobra opcja .
Za 100 euro dostaniemy od 720 do 735 kun .
Miłego pobytu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
Czy możecie się podzielić aktualnymi informacjami nt dojazdu DBV-Cavtat-Dubrownik?
A czy z lotniska do granicy z Czarnogórą jakaś publiczna komunikacja jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lip 2018 20:45 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Cena autobusów Atlas podskoczyła do 40 kn w jedną stronę i 60 kn w dwie strony. Więcej informacji o linii na lotnisko: https://www.atlas-croatia.com/dubrovnik ... us-tickets
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kojarzy ktoś przechowalnię bagażu na lotnisku, ewentualnie w mieście?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:54 

W Chorwacji przechowalnie bagażu są na każdym "większym" (jaki wielkościowo kraj takie i dworce) dworcu autobusowym

Dubrownik, Bus terminal
Adres: Obala pape Ivana Pavla II 44 A , 20000 Dubrovnik
Współrzędne GPS: 42.662942, 18.083464
Telefon: 060 305 070
Email: kolodvor@libertasdubrovnik.com
Map overlay

Współrzędne GPS 42.662942, 18.083464
https://getbybus.com/pl/bus-dubrownik

Dworzec autobusowy jest niedaleko portu, nie wiem ile kosztuje przechowanie (w Zadarze na dworcu 15 kun/bagaż/chyba dzień), ale biorąc pod uwagę jaki Dubrownik jest sakramencko drogi to tam zapewne będzie od 25 kun lub więcej (masz dane skontaktuj się)

Z/na dworzec autobusowy warto iść na Stare Miasto w Dubrowniku piechotą (choć obecnie w dzień termometr pokazuje +42 C), ponieważ nie jest to daleko (jakiś 20-30 minut spaceru) ze względu na korki w centrum, no i 12-15 kun/osoba/przejazd w kieszeni
Góra
 PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@gorny77 niestety ale dworzec autobusowy jest na jednym końcu miasta, starówka w mieście, a lotnisko hen hen za miastem po przeciwnej stronie niż dworzec autobusowy.

Interesuje mnie coś w zasięgu starego miasta lub ewentualnie, a nawet wskazane byłoby znalezienie takiego punktu na lotnisku. Strona lotniska nie daje odpowiedzi, a poprzednim razem jak leciałem z DBV nie zwróciłem uwagi na przechowalnię :/

BTW sam też wcześniej szukałem, ale na moje nieszczęście wszystko wskazuje, że na lotnisku takowej nie znajdę.

https://www.sleepinginairports.net/euro ... Facilities

Edit: potwierdzone osobiście, na lotnisku takowej nie znajdziecie.

Za to w samym centrum, na starym mieście lub w najbliższej okolicy znajdziecie droższe (20 HRK za szt. za godzinę, to akurat przy jednym z hotelików) i tańsze (5 HRK za szt. za godzinę przy dolnej stacji kolejki linowej, czyli też przy przystanku autobusów jadących na lotnisko).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:40 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 6
z Dubrovnika do portu lotniczego jechałem autobusem podmiejskim
z głównego dworca autobusowego
linia 27
wyjazd z dworca autobusowego : godz. 10:15 - bardzo mała liczba kursów
w poniedziałek w dzień roboczy ( możliwe ze nie kursuje w sob i niedziele)
autobus staje na wszystkich przystankach na trasie, także przy kolejce
koszt biletu to 28 KUNa
autobus zatrzymuje sie pod samym lotniskiem
bardzo uprzejmy kierowca
jedzie ok 35 min

autobus lotniskowy kosztuje 45 KUNa takze przy większej liczbie osób oszczędność spora
w informacji turystycznej informują tylko o autobusie lotniskowym , o podmiejskim nic nie wiedza

lotnisko w Dubrovniku bardzo czyste, przestrzenne, sporo miejsc siedzących
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2019 09:21 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Cześć, czy ktoś ostatnio wylatywał z lotnisku w Dubrovniku DBV? Mam pytanie czy karta pokładowa wystarczy w telefonie w wersji elektronicznej. Czy muszę mieć wydrukowaną kartę pokładową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Cze 2019 12:39 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Dla zainteresowanych zamieszczę kilka informacji o lotnisku w Dubrowniku DBV.

Lecąc LOTem z DBV nie ma możliwości wykonania odprawy on-line. Odprawę wykonujemy na lotnisku DBV i otrzymujemy wydrukowany bilet, który okazujemy przy kontroli.
Obsługa lotniska bardzo miła i uprzejma. Rodziny z dziećmi mają oddzielny korytarz do kontroli bezpieczeństwa.
Na drugim poziomie lotniska znajduje się salonik biznesowy z darmowym wi-fi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Lis 2019 21:29 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Właśnie wróciłem z Dubrownika, więc mam kilka świeżych informacji. Na lotnisko kursują z Dubrownika autobusy nr 11, 27 i 38. Godziny odjazdów na rozkładzie dotyczą wyjazdu z dworca autobusowego. Jeśli ktoś wsiada np. na przystanku przy kolejce linowej musi doliczyć około 15 minut. Rozkłady jazdy znajdują się tutaj: http://www.libertasdubrovnik.com/

Uwaga: rezerwując noclegi w Dubrowniku przez booking.com otrzymałem w cenie noclegu bezpłatną taksówkę z lotniska do miejsca noclegowego. Świetna opcja, która dała mi oszczędność około 200 kun / 30 euro. Większość noclegów ma taką opcję, więc warto na to zwrócić uwagę. Nie wiem jak to im się opłaca, bo za same noclegi zapłaciłem 50 euro :D

Uwaga nr 2: kupując kartę Dubrovnik Card 3-dniową otrzymujemy gratis 2 bilety na autobus podmiejski nr 10 do Cavtat. Warto wybrać się tam w ostatni dzień pobytu już z walizkami i po zwiedzeni miasteczka, mamy zaledwie 3 km do lotniska. Ja wybrałem dojazd Uberem za 50 Kun za 2 osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Wrz 2021 09:46 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Cześć,

Czy ktoś ma wiedzę, jaki może być obecnie koszt przejazdu taxi lub Uberem z lotniska w okolice Starego miasta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Wrz 2021 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
@Karin
Naprawdę nie dało się tego sprawdzić ?

Załączniki:
uber.png
uber.png [ 53.83 KiB | Obejrzany 6039 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 03 Cze 2022 14:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
Aktualne ceny lotniskowego shuttle busa: 55kn w jedną stronę, 80kn - powrotny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Cze 2022 14:04 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
A orientujesz sie czy są busy do miejscowości Cavtat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group