Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2010 20:23 

Rejestracja: 28 Sie 2010
Posty: 3
Do miasta

Po wyjściu z lotniska, ok. 50 metrów na godz. 14 jest przystanek autobusu Skybus (nr. 322). Kierowca sprzedaje bilety w autobusie przed odjazdem. Aktualna cena 100 hr do centrum (dworzec kolejowy i stacja metra Vokzalna), oraz 60 hr do stacji metra Charkowska. Płatność gotówką. Jeśli korzystamy z opcji metra Charkowska, aktualna cena biletu na przejazd metrem to 8 hr (bez ograniczeń aż do wyjścia z metra). Bilety, a właściwie zielone żetony, kupujemy na stacji w kasie. W metrze żetony są płatne za gotówkę ale przy bramce (wybrane bramki) można płacić kartą. Autobus zatrzymuje się tuż koło stacji metra. Opcja z przesiadką jest wygodna, tańsza i wydaje się być szybsza. Autobusy (również metro) kursują b. często, właściwie prawie zawsze jakiś bus czeka na pasażerów. Czas dojazdu 20-25 minut do metra Charkowska, ok. 1h do dworca kolejowego.
Bilet do centrum pociągiem 80 UAH (43 min).

W terminalu F (po przejściu kontroli bagażowej) są bankomaty Euronet i można bezprowizyjnie wypłacać Revolutem.

Na lotnisko

Z dworca głównego (stacja metra Vokzalna) na Boryspil odjezdza Skybus nr 322 http://tnij.org/rojiznp

Zatrzymuje się na kilka minut na stacji metra Charkowska (po drugiej stronie ulicy w stosunku do busów przyjeżdzających z lotniska). Przystanek jest oznaczony tabliczką na słupie i znajduje się mniej więcej tutaj: http://tnij.org/f2euoxd Częstotliwość b. wysoka, czeka się nie więcej niż kilka minut. Ceny j.w. z lotniska. Docelowo podjeżdza pod terminal D.

TAXI

Ze stacji metra Charkowska na lotnisko udaje się znaleźć taksówkę za cenę 140 hr. Dla 4 osób cena jest taka sama jak Skybus. Do centrum miasta szacunkowa cena może wynosić 20-25 eu.

//Edytowane: proszę o zgłaszanie nieaktualnych lub nieprawidłowych danych z tego posta


Ostatnio edytowany przez Japonka76 22 Lip 2019 15:53, edytowano w sumie 4 razy
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Lis 2010 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Jak ktoś nie kuma po ukraińsku/rosyjsku to faktycznie chcą oskubać :)
My wynajęliśmy całego busa to nam zszedł z ceny, że wyszło nas jak autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2010 08:43 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 13
Loty: 80
Kilometry: 173 167
Dokładnie taka sama sytuacja, w 10 osób wzięliśmy taxi busa od naganiacza na lotnisku, gdyż przekonał nas że zapłacimy tyle co za autobus i tak było, ale w mniejszej grupie zdecydowanie autobus bardziej się opłaca
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2010 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Czy tak od razu naciągają w tych taksach ? wystarczy wejść przed wylotem na stronę hotelu/hostelu gdzie chcemy mieszkać i zobaczyć ile kosztuje usługa od hotelu/hostelu i porównać ją z tym co Ci zaproponują na lotnisku, a później negocjować obniżenie :)

Z tym, że w wielu wypadkach może się zdarzyć, że można przejechać się nieoznakowaną "taksą" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2011 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Jak tylko dałem metrowy krok przez drzwi hali przylotów dosłownie porwano raz moją 20-kilogramową walizkę do taxi - oczywiście wykłócając się podziękowałem. Więcej tego błędu nie popełniłem, ale uprzedzam - taksiarze namolni i oszukują, naciągają, kogo się da. Moje "no, no, thanks" zawsze tylko pogarsza sprawę (nie znam żadnego wschodniego języka).
Góra
 Profil Relacje PM off
pon uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2011 01:40 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Ja i moja ekipa spóźniliśmy się na autobus, ale przeszliśmy na drugą stronę dworca, tą nową i naciągacz z nieoznakowanym taxi vanem spadł nam jak z nieba. Za 3 osoby zapłaciliśmy chyba 90hr., nie pamiętam dokładnie, bo cenę negocjowała moja koleżanka Ukrainka. Nie przepłaciliśmy i szybko dojechaliśmy w ok 40min.
A swoją drogą, komunikacja na Ukrainie nie stanowi żadnego problemu, gdyż sami władamy wschodnim językiem;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2011 03:28 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
masz na myśli że mowicie po polsku ? -
- czy w innym języku? a polski w Kijowie nie jest językiem wystarczająco 'wschodnim' / słowiańskim :?: :roll: (wiem jak PL i UA sa położone względem siebie :)
dukeofnottingham napisał(a):
A swoją drogą, komunikacja na Ukrainie nie stanowi żadnego problemu, gdyż sami władamy wschodnim językiem;).
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2011 23:40 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Po polsku, rzecz jasna. Ze starszą częścią populacji tak trzeba, jeżeli nie zna się ukraińskiego ani rosyjskiego;).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2011 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
rdw napisał(a):
Jak tylko dałem metrowy krok przez drzwi hali przylotów dosłownie porwano raz moją 20-kilogramową walizkę do taxi - oczywiście wykłócając się podziękowałem. Więcej tego błędu nie popełniłem, ale uprzedzam - taksiarze namolni i oszukują, naciągają, kogo się da. Moje "no, no, thanks" zawsze tylko pogarsza sprawę (nie znam żadnego wschodniego języka).


na Ukrainie nie używasz angielskiego, tylko polskiego :)
angielski nic Ci nie da, jedynie podnosi taryfę na wszystko :)

zamiast "no, no thanks", wystarczy: "ni, ni djakuje"... a na koniec "wybacz ty, ale ja ne rozmawiaje ukraińskiej mowy"


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sie 2015 08:14, edytowano w sumie 1 raz
ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2011 21:57 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Wczoraj bylem w Kijowie i; za busa placilem 25 hrywien/OW a nastepnie 2 hrywny!!! za Metro do Centrum (2 lub 3 przystanki).
Taksowkarzy omijalem szerokim lukiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sty 2011 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
piotr72 napisał(a):
Wczoraj bylem w Kijowie i; za busa placilem 25 hrywien/OW a nastepnie 2 hrywny!!! za Metro do Centrum (2 lub 3 przystanki).
Taksowkarzy omijalem szerokim lukiem.


bo wylądowałeś w dzień, a nie tak jak było jeszcze jakiś czas temu, że lądowało się w Kijowie o 23:30 :) i nie było szans zdążyć na busa jak się miało bagaż rejestrowany ;)

a busik tani :) ja płaciłem za busa z dworca kolejowego na lotnisko: 30 UAH
a metro jest bez znaczenia ile przystanków, ale kosztowało mniej niż 2 UAH, 2 UAH kosztował przejazd Marszrutką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2011 11:52 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Sulik napisał(a):
bo wylądowałeś w dzień, a nie tak jak było jeszcze jakiś czas temu, że lądowało się w Kijowie o 23:30 :) i nie było szans zdążyć na busa jak się miało bagaż rejestrowany ;)

Obecnie przylot z Katowic to 23:50 więc też kaplica :(
Właśnie jestem na etapie rozgryzania transportu 7 osób z lotniska do centrum.
2 lata temu jechaliśmy busem (po 20hr) ale on jechał tylko do Wokzała, a potem lipa bo metro nie jeździ :(
Ale czytając powyższe posty widzę, że jest nadzieja na zorganizowanie busa z lotniska i to napawa mnie optymizmem.
Jakby ktoś miał jakieś świeże info bedzie miło.
Pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2011 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Doczu napisał(a):
Sulik napisał(a):
bo wylądowałeś w dzień, a nie tak jak było jeszcze jakiś czas temu, że lądowało się w Kijowie o 23:30 :) i nie było szans zdążyć na busa jak się miało bagaż rejestrowany ;)

Obecnie przylot z Katowic to 23:50 więc też kaplica :(
Właśnie jestem na etapie rozgryzania transportu 7 osób z lotniska do centrum.
2 lata temu jechaliśmy busem (po 20hr) ale on jechał tylko do Wokzała, a potem lipa bo metro nie jeździ :(
Ale czytając powyższe posty widzę, że jest nadzieja na zorganizowanie busa z lotniska i to napawa mnie optymizmem.
Jakby ktoś miał jakieś świeże info bedzie miło.
Pozdr.


Jak macie nagrany nocleg, to spróbuj skontaktować się z ludźmi od noclegu, to wam załatwią transport ;) tak wiele hoteli i hosteli robi, po cenach rynkowych, ale masz większą pewność, że dojedziesz w dobre miejsce ;), a na 7 osób koszt się rozłoży ładnie.

Albo busy wg. godzin (ale czy godzin się trzymają, nie sądzę ;P )

http://kbp.com.ua/english/transport/bus ... stops.html
powinniście zdążyć na ten 0:40
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2011 23:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Sulik napisał(a):
Jak macie nagrany nocleg, to spróbuj skontaktować się z ludźmi od noclegu, to wam załatwią transport ;) tak wiele hoteli i hosteli robi, po cenach rynkowych, ale masz większą pewność, że dojedziesz w dobre miejsce ;), a na 7 osób koszt się rozłoży ładnie.

No tak zrobiłem, ale trzeba by zapłacić 2 x 40$ za 2 taksówki bo do jednej nie wejdziemy, a to już sporo. Ale jest plus tego rozwiązania, że klucze od kwatery miałby taksówkarz.
Mam jeszcze nr do taksówek "rejsowych" po 180 hr , i ostatecznie jak coś to z tej opcji skorzystamy. Ale liczę że uda się nająć jakiegoś busa by obnizyć koszta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2011 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Świeże info :). Tabliczki na autobusie głoszą, że od 5:40 do 23 (chyba) jeżdżą co 15 minut, a nocą co pół godziny. Nie wiem, czy faktycznie w nocy tak jest, bo nie miałem okazji sprawdzić, ale w dzień faktycznie jest ich sporo, jeden za drugim jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Mar 2013 02:05 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
przed wyjazdem (na podstawie głównie wątków na tripadvisor) mieliśmy zamiar (4 osoby z bagażem rejestrowanym) jechać do miasta SkyBusem za 25 UAH od osoby,
http://kbp.aero/en/transport/sky-bus/
o ile nie wynegocjujemy taksówki za 200 UAH;
mieszkaliśmy blisko dworca, ale po drugiej stronie niż staje SkyBus, razem ok. 1,5 km do hotelu i jak wykazała późniejsza wizja lokalna po drodze było dużo schodów zwykłych i ruchomych;
uparciuchy nie chciały zejść poniżej 250 UAH (czyli 100 PLN) i w końcu się złamaliśmy; pojazd okazał się nieoznakowanym gratem, ale dowiózł nas sprawnie i za umówioną cenę; prawdopodobnie kurs lotniskową korporacją z nowym taborem, taksometrem i możliwością płacenia kartą wyniósłby ok. 300 UAH
http://kbp.aero/en/transport/sky-taxi/

po obfitych opadach śniegu Kijów był przez dwa dni sparaliżowany, w dniu odlotu dopiero wszystko zaczęło wracać do normy, a z powodu śniegu do kolan trzebaby większą część drogi nieść walizki w ręku; jeszcze wieczorem wypełniłem formularz w SkyTaxi z pytaniem, czy zabiorą nas w swojej promocji za pół ceny i spodziewałem się jakiegoś SMS; rano wysłałem do nich maila, na który nie dostałem nawet potwierdzenia odbioru, a próby telefonicznego kontaktu dawały rezultat "nieprawidłowy numer";
zrobiło się nerwowo, zadzwoniłem do drugiej firmy z listy:
http://www.go2kiev.com/view/taxi.html
gdzie zaoferowano przejazd za 150 UAH podając numery rejestracyjne pojazdu;
przed hotelem czekały na nas dwie taksówki, ten ze SkyTaxi powiedział, że oni "ne otwieczajut" więc odpowiedziałem, że to ich problem

generalnie taksówka na lotnisko kosztuje tam taniej niż z lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lis 2013 06:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Czy wie ktoś czy da się dojechać jakoś do Boryspolu (nie Kijowa)? Nie ma na ten temat informacji na stronie lotniska... Rozważam tam nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lis 2013 10:18 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
metrem i potem trzeba podejść trochę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sty 2014 23:38 

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 3
a może ktoś ma pomysł jak w ogóle dotrzeć do Kijowa z Lublina? w miarę ( do 400 zł w dwie strony) i bezpiecznym transportem? loty chyba odpadają, przynajmniej z tego co udało mi się sprawdzić :? muszę być na lotnisku w Kijowie ok godziny 5.30 rano (wylot o 7 rano)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Lut 2014 14:22 

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 63
karla - jak kupisz wcześniej to ukraińskim przewoźnikiem (UIA) z Warszawy mozna dolecieć, my lecielismy za 450 zł bodajże w obie strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group