Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#21 PostWysłany: 27 Maj 2015 12:14 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Lot do Toronto jest dłuższy, (strzelam że) być może o to chodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#22 PostWysłany: 27 Maj 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Raczej nie - w moim przypadku lot do NYC jest dłuższy niż powrotny, a minimalna możliwa oferta była niższa (500zł) niż na powrót (600zł). Może chodzić właśnie o popularność, powrót u mnie jest nocny, wtedy pewnie większej ilości osób zależy na wygodniejszym miejscu by się przespać.

Co nie zmienia faktu, że myślałem, że wpisać można sobie nawet 2zł :D a że potem odrzucą to inna sprawa :) A tu jednak inny system...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#23 PostWysłany: 27 Maj 2015 12:49 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
Tez mi sie wydaje ze w gre wchodzi odleglosc- ja w zeszlym miesiacu dostalam opcje upgradu odcinkow WAW-MAD i MAD-WAW za min 300 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#24 PostWysłany: 27 Maj 2015 12:51 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
To raczej nie kwestia liczby ofert na konkretny lot, tylko minimalnej stawki wbitej do systemu dla danego połączenia.
Warto pamiętać też, że inaczej niz w niektorych liniach (np. w OS) LOTowski upgrade nie daje mil za opłacona w wyniku upgrade'u klasę więc jeśli komus chodzi także o odnowienia/uzyskanie statusu czy większą liczbę mil premiowych, to ta oferta jest pod tym kątem bezwartościowa. Czasami w promocji można z resztą w podobnej cenie kupić od razu bilet w danej klasie (sumując koszty biletu w Y i potem upgrade'u w dwie strony).
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#25 PostWysłany: 27 Maj 2015 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
U mnie cena jaką zapłaciłem za bilet to około 1500zł (więc teoretycznie dodając do tego 2x500zł (gdyby przeszło) daje to 2500zł za premium plus). Za tyle chyba się nie kupi :D Choć i tak ja akurat dopłacać raczej nie będę, ale przemyślę, czy w jedną stronę sobie nie wypróbować i nie wbić właśnie 500...

Sprawdziłem możliwość Upgdade do mojego innego lotu we wrześniu - tym razem do ORD i ta sama sytuacja, w drodze tam, minimum to 500zł za premium i 2000zł za biznes, a powrót 600 i 2000zł.

Wychodzi więc na to że to stałe stawki minimalne.

Ciekawi mnie tylko fakt, że jestem pewien ze 2 miesiące temu gdy chciałem sobie sprawdzić możliwość upgrade to wychodziło, że moje bilety są w zbyt niskich taryfach by można było w ogóle złożyć ofertę. Teraz widzę, że upgrade dostępny jest dla praktycznie każdej taryfy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#26 PostWysłany: 27 Maj 2015 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Wbij 501 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#27 PostWysłany: 02 Cze 2015 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Celowo wbiłem 500, bo sam nie wiedziałem czy chcę tego UPa - czy wolę posiedzieć w Premium PLUS czy mieć 500zł więcej w kieszeni :D Dlatego potraktowałem to jako zabawę i wpisałem minimalną kwotę. Tak tylko informacyjnie, kolejne stawki trzeba było przebijać co 15zł.

Nie udało się, gdyby to kogoś interesowało :D

Załączniki:
lotup.PNG
lotup.PNG [ 342.66 KiB | Obejrzany 9928 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#28 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:06 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Najprawdopodobniej był komplet pasażerów tej klasie podróży, stąd fiasko w aukcji.
Moja siostra 1 czerwca przyleciała z Toronto w Y Premium za 600 złotych. Z relacji siostry wynika, że w klasie C było niewielu pasażerów, w klasie Y Premium było 5 pasażerów. 4 osoby opłaciły bilet w tej klasie. Siostra jako jedyna brała udział w aukcji. Przed boardingiem proponowano upgrade za 900 złotych. Siostrze się tak spodobało, że zamówiła u mnie udział w aukcji od razu na powrót.
W sumie, to nawet się opłaca taki upgrade, bo normalnie na tej trasie przysługuje w Y jeden bagaż do 23 kg. Drugi bagaż jest dodatkowo płatny za 620 złotych. Tak więc sam upgrade na 500 złotych to znacznie taniej niż nadanie drugiego bagażu, a tu jeszcze mamy dedykowaną odprawę, lepsze jedzenie i większy komfort podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: LOT Upgrade
#29 PostWysłany: 04 Cze 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No to obale twoja teze. Wlasnie wsiadlem do 787 na Okeciu - lot do JFK. Jak wczesniej pisalem proponowalem im 500zl - odrzucili.

Wsiadam do samolotu ostatni: zajete 4 miejsca w premium, 5 biznesie, czyli wolne 11 w biznesie i kilkanascie w premium.

Pytam szefowej pokladu o up'a i:
1500 za premium
3200 za biznes

Gdzie tu logika?! :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#30 PostWysłany: 04 Cze 2015 18:12 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Czasami przewoźnikowi bardziej opłaca się zrezygnować z wpływu za upa polepszającego wynik finasnowy tylko jednego rejsu niż rozwadaniać produkt premium niskimi cenami. W dłuższej perspektywie będzie tak, że jak up będzie się zawsze na każdy rejs z niesprzedanym kompletem miejsc w EP i C kupić za relatywnie niewielkie pieniądze, to nikt nie będzie chciał płacić pełnej ceny za ten produkt. Więc linia na tym straci docelowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: LOT Upgrade
#31 PostWysłany: 04 Cze 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Na JFK upgrade do premium schodzi cześciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#32 PostWysłany: 24 Cze 2015 14:21 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Uzupełniam informację na temat upgradu. Moja siostra wygrała aukcję na rejs powrotny z Warszawy do Toronto. Zaakceptowana kwota z licytacji to 500 PLN.
W klasie Y premium było łącznie 4 pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#33 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:19 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 4
Loty: 24
Kilometry: 42 963
To ja trochę odkopię temat i powiem że na lot WAW-ORD na 26 grudnia ustawili minimalną kwotę na 840 PLN :/
ja się już tutaj nastawiłem na 500-600, a teraz się zastanawiam czy licytować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#34 PostWysłany: 27 Kwi 2016 10:08 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Przyszła pora na kolejną podróż transatlantycką i niespodzianka. W rezerwacji w taryfie (economy saver) nie jestem w stanie nic dokupić, ani upgrade do premium, ani posiłku z klasy premium, ani miejsca wybrać, ani dodatkowej walizy dokupić. Wchodzę prawidłowo na stronie LOT przez dodatkowe usługi. Telefonowałem na infolinię, gdzie pracownica poinformowała mnie, że to może mieć związek z nową stroną i mają sygnały, że są problemy z dodatkowymi usługami.
Macie podobne doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#35 PostWysłany: 27 Kwi 2016 10:33 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1569
niebieski
od 3 tyg nie działa to na ich stronie, próbuja naprawić ale......
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#36 PostWysłany: 11 Maj 2016 22:58 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Dziś nadszedł mail z propozycją upgrade. Minimalna stawka to 600 złotych, normalka.
Mam prośbę o przypomnienie, czy w tej usłudze przysługuje dodatkowy bagaż, czy też nie? W opisie usługi nie ma przywileju dodatkowego bagażu. Nie wiem, czy zwyczajnie należy się tyle bagażu co w ekonomicznej taryfie, czy nie wspominają, że wynika to z samej klasy podróży economy premium, gdzie w standardzie są dwie walizy. Mam dylemat, a niezbyt mi się uśmiecha pół godziny czekać na połączenie z infolinią LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#37 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:11 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
"Warunki przewozu dla pierwotnie nabytego przez Pasażera biletu pozostają w mocy i obowiązują, gdy Oferta została przyjęta i Pasażer uzyskał Upgrade, co obejmuje, między innymi: warunki anulacji i zwrotu biletu, opłaty za zmianę rezerwacji, limity bagażowe i zasady dotyczące naliczania mil."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#38 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Z regulaminu wynika, że nie, aczkolwiek na innym forum czytałem, że po wylicytowaniu upgrade naliczają jednak mile jak dla premium economy, więc może z bagażem też się coś zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#39 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:23 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
No właśnie w tym rzecz, że w ubiegłym roku po podróży mile nie zostały naliczone jak w klasie Y premium, tylko w taryfie Y Economy Saver, bo w takiej taryfie pierwotnie bilet był kupiony.
Bagaż był jeden i tak, więc wtedy się tym nie zajmowałem i dlatego zupełnie nie mam pewności. A przy tegorocznej podróży akurat drugi bagaż jest konieczny.

-- 12 Maj 2016 10:30 --

rqs napisał(a):
"Warunki przewozu dla pierwotnie nabytego przez Pasażera biletu pozostają w mocy i obowiązują, gdy Oferta została przyjęta i Pasażer uzyskał Upgrade, co obejmuje, między innymi: warunki anulacji i zwrotu biletu, opłaty za zmianę rezerwacji, limity bagażowe i zasady dotyczące naliczania mil."


Nie jest to czasem wycinek z punktu 15d?
Akurat ten punkt dotyczy sytuacji, gdy dochodzi do zwrotu Upgrade, a nie samego nabycia praw z tytułu Upgrade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#40 PostWysłany: 12 Maj 2016 11:26 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
SPLDER napisał(a):
Z regulaminu wynika, że nie, aczkolwiek na innym forum czytałem, że po wylicytowaniu upgrade naliczają jednak mile jak dla premium economy, więc może z bagażem też się coś zmieniło.


Mile w M&M naliczyły mi się jak w taryfie zakupionej natomiast przy innym locie mile w A3 naliczyły mi się jak za klace C. Wiec podejrzewam, że w swoim systemie tego pilnują przy innych liniach natomiast wysyłają listę osób z pokładu z klasa w jakiej lecą....
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Lewy91 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group