Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Paź 2017 09:38 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 2
-- 22 Paź 2017 09:37 --

Cześć. Takie pytanie. Mam lot międzykontynentalny, na który mogę zabrać 2x23 kg bagażu. Wcześniej mam lot krajowy (na tej samej rezerwacji) i na ten lot liczy mi 100 ojro za każdą sztukę bagażu rejestrowanego. Jak sądzicie, czy jest opcja, żeby polecieć na ten pierwszy lot bez bagażu, a nadać bagaż dopiero na lotnisku przesiadkowym (ktoś mi go przywiezie na lotnisko)?
Ktoś z Was przerabiał taki trick?

-- 22 Paź 2017 09:38 --

Dodam (choć to pewnie oczywiste), że pierwszy lot (ten krajowy) jest innym przewoźnikiem niż wszystkie następne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Paź 2017 11:31 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Najpewniej przy okazji pierwszego lotu odprawią Cię już na wszystkie zatem to nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
czapi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Paź 2017 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Jeżeli masz jeden bilet na cała trasę (jeden nr biletu) to limit bagażu na odcinku transkontynentalnym obowiązuje na całej Twojej trasie czyli na krótkim locie krajowym również. Tak to zawsze działa, inaczej byłoby bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Paź 2017 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@czapi trochę namieszałeś :D Tak jak napisał @kemot , wątpię żeby sprzedano Ci bilet z bagażem tylko na jakimś tam odcinku a na innym bez bagażu. Tak się nigdy nie robi, ale jeśli chcesz mieć pewność, zadzwoń do linii lotniczej, na której stocku bilet został kupiony (po początku numeru biletu). Jeżeli kupowałeś u agenta (OTA), to tam różnie to wyświetlają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Paź 2017 08:51 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 2
-- 23 Paź 2017 08:46 --

kemot napisał(a):
Jeżeli masz jeden bilet na cała trasę (jeden nr biletu) to limit bagażu na odcinku transkontynentalnym obowiązuje na całej Twojej trasie czyli na krótkim locie krajowym również. Tak to zawsze działa, inaczej byłoby bez sensu.


No właśnie nie. Ten pierwszy odcinek obsługuje inny przewoźnik. Przy rezerwacji mogę/muszę wybrać ile bagażu zabieram.

-- 23 Paź 2017 08:51 --

1955845624 napisał(a):
@czapi trochę namieszałeś :D Tak jak napisał @kemot , wątpię żeby sprzedano Ci bilet z bagażem tylko na jakimś tam odcinku a na innym bez bagażu. Tak się nigdy nie robi, ale jeśli chcesz mieć pewność, zadzwoń do linii lotniczej, na której stocku bilet został kupiony (po początku numeru biletu). Jeżeli kupowałeś u agenta (OTA), to tam różnie to wyświetlają.


Nie kupiłem jeszcze tego biletu. Zastanawiam się, czy chcę to zrobić, bo jeśli dodam do ceny 200 ojro za każdy bilet, to przestaje być interesująca. Ja też nie sądziłem, że to możliwe, ale tak właśnie to wygląda z poziomu rezerwacji. Zobacz sam.

Załączniki:
booking.jpg
booking.jpg [ 203.04 KiB | Obejrzany 4894 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Paź 2017 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@czapi już sensowniej to wygląda. Zasada jest taka, że u agenta nie kupujesz żadnego bagażu. Bookujesz normalnie, a potem ewentualnie dzwonisz do linii lotniczych albo dokupujesz sobie online po zalogowaniu się do swojej rezerwacji. Za takie pieniądze bierz śmiało, BEZ bagażu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group