Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LOT,
#1 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 160 511
niebieski
sytuacja z wczoraj

moja dziewczyna leciał Lot-em na trasie Poznań-Warszawa-Rzeszów , rozkładowo godzina na przesiadkę i ponowne nadanie bagażu. Odcinki kupione oddzielnie( dwa różne PNR) . Do Warszawy samolot wyleciał jakoś z 30-40 minutowym opóźnieniem, na miejscu szybko udała się do stanowiska LOT-u , odprawa dawno zakończona, system zamknięty, brak możliwości nadania bagażu. Po paru telefonach obsługa wpuściła ją do samolotu (wydrukowała bilet) ale bez możliwości zabrania bagażu. Bagaż ma być dzisiaj dostarczony na Jasionke. Obsługa w Rzeszowie i Warszawie była bardzo zdziwiona tym że w Poznaniu nie pozwolono nam nadać bagażu do Rzeszowa mimo tego iż pytałem a obsługa wiedział o opóźnieniu. Jest sens i możliwość coś z tym zrobić? I tak z ciekawości: czy rzeczywiście pracownik w Poznaniu popełnił błąd ?

Temat postu: Re: LOT,
#2 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:31 
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Rozumiem, że w Warszawie była 30 minut przed odlotem? Jeżeli była przy gate, nie ma problemu z wpuszczeniem pasażera na pokład. To, że w ogóle (będąc 30 minut przy check-in'ie) wpuszczono ją na pokład było już bardzo dużym ustępstwem. Bagaż można nadać także według określonych zasad, np. nie później niż 60 minut przed odlotem. Uważam, że nikt nie popełnił żadnego błędu a nawet zrobili bardzo duże ustępstwo. Jeśli bagaż dojedzie kurierem, dziewczyna została wpuszczona na pokład, powinna jeszcze napisać maila z podziękowaniem do menadżera lotniska.
 Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.

#3 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:39 
Awatar użytkownika

platynowy
Zdecydowanie mogli i powinni nadać w Poznaniu bagaż na cała trasę pomimo posiadania dwóch odrębnych rezerwacji.
 Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.

#4 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:45 

niebieski
Potwierdzam, wczoraj lecieliśmy na trasie GDN-WAW-WRO. Dwie odrębne rezerwacje i stop prawie 8h w Warszawie. Bagaż nadany w Gdańsku do Wrocławia tyle ze Pani poprosiła o podejście w Warszawie do Check-inu w celu zgłoszenia bagażu w tranzycie-okazało sie ze słusznie bo godzine przed lotem obsługa nie wiedziała ze ma go włożyć do Wrocławia. Pan przez telefon pytał obsługująca mnie Panią w check-in trzykrotnie czy na pewno bede na pokladzie.

Dodatkowo jak Pani skanowala moj kod z telefonu to wyskakiwało ze jestem niepdprawiony, natomiast z karty mojej drugiej połówki-pokazywało ze jestem odprawiony.

Postaliamy troche, ale wszystko załatwione.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 307 473
niebieski
kemot napisał(a):
Zdecydowanie mogli i powinni nadać w Poznaniu bagaż na cała trasę pomimo posiadania dwóch odrębnych rezerwacji.

Zdecydowanie mogli.

Zdecydowanie nie powinni - w sensie nie musieli, to jest ich dobra wola. Nie ma podstaw do jakichkolwiek pretensji, skoro rezerwacje były robione oddzielnie.
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 23 Mar 2015 17:11 
Awatar użytkownika

niebieski
KyokoMai napisał(a):
Rozumiem, że w Warszawie była 30 minut przed odlotem?

w Warszawie była chyba jakieś 10 minut przed odlotem, wydaje mi się że samolot do Rzeszowa czekał na innych pasażerów mających przesiadkę.
KyokoMai napisał(a):
Uważam, że nikt nie popełnił żadnego błędu a nawet zrobili bardzo duże ustępstwo. Jeśli bagaż dojedzie kurierem, dziewczyna została wpuszczona na pokład, powinna jeszcze napisać maila z podziękowaniem do menadżera lotniska.

zdaję sobie z tego sprawę. Nie miałem nawet zamiaru nic działać w tym kierunku, bilety Jankowe więc nie śmiem narzekać ;)

Zaciekawił mnie komentarz obsługi w Rzeszowie że "Poznań popełnił błąd jeżeli wiedzieli o opóźnieniu a nie nadali bagażu do Rzeszowa, należą do Star Alliance więc czegoś się od nich powinno wymagać" :)

#7 PostWysłany: 23 Mar 2015 18:43 
Awatar użytkownika

niebieski
Juz jakiś czas temu ale zdarzyło mi sie ze mi odmówili nadania bagażu (a konkretnie dali w rękę duzy bagaż zebym oddał przy samolocie a po prylocie go odebrał). I wlasnie dlatego ze bylo opóźnienie. I była szansa ze nie zdążę lub zdążę bez bagażu. Dłuższa historia a boarding wypisywany długopisem zostawiłem sobie na pamiątkę.
Jesli pokazałeś im dwa bilety to powinni nadać do miejsca docelowego. Chyba ze dogadaliscie sie inaczej. Bo masz prawo sie nie zgodzić.

Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk

#8 PostWysłany: 25 Mar 2015 19:32 

złoty
Ja nie wiem czy mogli czy powinni, ale zwykle wystarczy poprosić.
Ostatnio leciałem z Limy do Brukseli przez Madryt Iberią, a z Brukseli do Krakowa Lufą oczywiście na osobnych biletach. Zadałem najgłupsze na świecie (jak mi się wydawało) pytanie kobiecie w check-inie o możliwość nadania bagażu bezpośrednio z Limy do KRK. Pani zaczęła grzebać w systemie żeby sprawdzić czy można. Powiedziała, że nie bo to wymaga umowy między liniami i że gdybym leciał ... tutaj padły nazwy Alitalii, BA, i na 100% którejś linii z *A chyba Swissa, ale nie dam głowy uciąć że to był Swiss, na pewno ze Star Aliance. Zapytałem jeszcze czy jest tego pewna bo mnie to zaintrygowało, zawsze myślałem, że inny aliance=wróg, ale nie.
Wracając do Lotu, udało mi się tak nadać bagaż (w sensie krajówki jaśkowe na dwóch rezerwacjach) i nikt nie robił problemu. Było to jeden raz więc próba jest mała. Ale się udało. Zresztą obsługa w Krakowie w checkinie pierwsza klasa. Złego słowa powiedzieć nie mogę.

#9 PostWysłany: 25 Mar 2015 19:44 
Awatar użytkownika

niebieski
wszystko jest więc chyba zależne od obsługi która w moim przypadku nie zastosowała się do prośby, może mieli zły dzień.
Tak czy inaczej bagaż dotarł i ma się dobrze ;)

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości