Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#41 PostWysłany: 21 Mar 2017 09:13 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Niestety w moim terminie nie ma wolnych miejsc;/ Szukam i szukam i nie mogę znaleźć fajnego noclegu, nawet nie wiem na jaką dzielnicę się zdecydować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#42 PostWysłany: 21 Mar 2017 10:17 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
[quote="Anonymous"]4 noce spędziliśmy w tym obiekcie.

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189158-d286844-Reviews-Residencial_Horizonte-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html

Godne polecenia. Cena ok 18 euro /dwójka ze śniadaniami. Czysto, codziennie dokładnie sprzątają. Wielka łazienka. Internet bardzo szybki gratis.
jacakatowiece Ten hotel to miałeś w chyba w jakiejś super promocji. Cena za pokój 2 osobowy na listopad około 215 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#43 PostWysłany: 21 Mar 2017 10:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Na jakiej stronie Jaca robiłeś rezerwację tego hotelu, skoro tak intratna cena?
Jak wygląda śniadanie? Da się przekąsić przed całodziennym zwiedzaniem? Najadałeś się?
Pozdrawiam, yaris
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#44 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:22 

Śniadanie trochę skromne. Jajka, płatki, jogurty, 2 rodzaje wędlin, ser, dżem, soki. Kawa wstrętna ( hotelowa lura) . Ale na mieście można się napić świetnej kawy już od 0,6€ w górę.
Rezerwacja MMT.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#45 PostWysłany: 22 Mar 2017 09:31 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Bardzo Ci dziękuję :-) Jaca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#46 PostWysłany: 18 Kwi 2017 00:03 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
dwie baby, pierwszy raz w Lizbonie, łącznie 5 dni.
szukamy miejsca, które nie będzie zbyt kłopotliwe jeśli chodzi o komunikację, w bezpiecznej okolicy, no i niekoniecznie z nocnymi imprezami po sąsiedzku ;)

doradźcie, proszę, którą z opcji wybrać:

1) https://www.booking.com/hotel/pt/flh-ma ... oa.pl.html

2) https://www.booking.com/hotel/pt/royal- ... el.pl.html

3) https://www.booking.com/hotel/pt/reside ... da.pl.html

4) https://www.booking.com/hotel/pt/al-ush ... el.pl.html

5) https://www.booking.com/hotel/pt/liv-39 ... el.pl.html

a może szukać w innej części Lizbony?
będę dźwięczna za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#47 PostWysłany: 18 Kwi 2017 01:01 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1616
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Skoro pierwszy raz to może Alfama lub Baixa (w rejonie stacji metra Baixa-Chiado).

Na pewno bym odpuścił numer 4 - za daleko do centrum. Nawet jadąc tramwajem 15E.

Będąc pierwszy raz brałbym 3 lub 5 bo blisko do metra. Brałem pod uwagę tylko lokalizację.
Góra
 Profil Relacje PM off
zireaell uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#48 PostWysłany: 18 Kwi 2017 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1428
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ja nocowałem w hostelu przy placu Praça Luís de Camões i bardzo chwaliłem sobie lokalizację (m.in. blisko wejście do metra i przystanek tramwajowy #28 w kierunku Alfamy) jak i klimat dzielnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
zireaell uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#49 PostWysłany: 18 Kwi 2017 06:22 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Na pewno odpada poz.4 - bliskość Klasztoru Hieronimitów wcale nie rekompensuje codziennych wypraw z Belem do centrum Lizbony i z powrotem - szkoda czasu.

Z przedstawionych propozycji rozważyłbym 3 i 5 ze względu na bliskość do metra , a z tych dwóch wybrałbym 5 ze względu na oceny pozostawione przez gości.

Na pierwszy raz w Lizbonie - nie będę oryginalny - albo Alfama (ach ten klimacik ale mniej dogodnie skomunikowana) albo Baixa Chiado w okolicy stacji metra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zireaell uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#50 PostWysłany: 18 Kwi 2017 07:31 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
Mogę polecić z czystym sumieniem to:
https://www.booking.com/searchresults.p ... gin=search

Nie jest w centrum, ale komunikacja z miastem jest bardzo dobra (300m do metra) i stosunkowo niedaleko na lotnisko, nawet taksówka wychodzi niedrogo. Czystość ponadprzeciętna, okolica niezwykle spokojna i bezpieczna, obsługa pierwsza klasa, a do tego obiekt prowadzi Polka, więc odpada jakakolwiek bariera językowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
zireaell uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#51 PostWysłany: 04 Maj 2017 00:51 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
ogromne dzięki za podpowiedzi i wskazówki. ostatecznie padło na hostel w pobliżu stacji Rato, już niedługo przekonamy się, czy to była dobra decyzja ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Nocleg-Lizbona
#52 PostWysłany: 02 Wrz 2017 09:07 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 3
Witam serdecznie!
Bilety w terminie 22-26.01.2018 r .kupione ;) .
To mój pierwszy wyjazd do Lizbony, poproszę o wskazówki gdzie najlepiej
się zatrzymać aby bezproblemowo dostać się na lotnisko -lot powrotny 6:35 rano.
Wiem że można dojechać linią 208 ale może polecicie dobrą lokalizację blisko przystanków tej linii.
A może jakieś sprawdzone i niedrogie noclegi ?Oczywiście sprawdziłem ze metro nie kursuje w tych godzinach i ostatecznie pozostaje Taxi-jakie koszty dojazdu z centrum dla dwóch osób?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Wrz 2017 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22494
Wszystko jest na naszym forum. Poszukaj i znajdziesz

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
krzymal17 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 02 Wrz 2017 10:36 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
-- 02 Wrz 2017 10:33 --

Polecam fajny nocleg ze śniadaniem (kontynentalnym) w samym Centrum ,wszędzie blisko pieszo. W pobliżu bary,restauracje, przystanek metra , tramwaju nr 15 do Belem, oraz nr 28 .Za 3 noclegi (pokój 2 osobowy z łazienką prywatną) na początku marca zapłaciłem 630 zł

-- 02 Wrz 2017 10:36 --

Zapomniałem podać namiar na ten nocleg : Grande Pensao Residencial Alcobia - rezerwowałem przez Booking
Góra
 Profil Relacje PM off
krzymal17 lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 02 Wrz 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Polecam fajne mieszkanko w świetnej lokalizacji - Bairro Alto. Najlepszy klimat Lizbony na wyciągnięcie ręki. Uliczki, knajpy, kawiarnie, tramwaj 28, czy Time Out Market.
Mieszkanie w pełni wyposażone, kosmetyki, środki czystości, czy produkty kuchenne - oliwa, ocet balsamiczny, czy kapsułki do ekspresu - wszystko na miejscu. Butelka wina, woda i ciasteczka na powitanie:-) https://www.booking.com/hotel/pt/le-fla ... ype=total&
Za dwie sierpniowe nocki wyszło 460 zł (108e). Mieszkanie dostępne też na airbnb, ale jeśli ktoś nie ma kodów to po doliczeniu opłaty za sprzątanie wychodzi drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzymal17 lubi ten post.
krzymal17 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 03 Wrz 2017 18:50 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Polecam nocleg w Alfamie w tej kwaterze https://www.airbnb.pl/rooms/7039827
Standard noclegu średni, ale niczego nie brakowało. Nocleg umiejscowiony w fajnym miejscu w Alfamie, osobiście Alfama mnie urzekła, moje ulubione miejsce w Lizbonie. Z Alfamy spokojnie pieszo dojdziemy do centrum na przystanek autobusowy, skąd odjeżdża autobus na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzymal17 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Wrz 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@krzymal17

http://www.booking.com/Share-6pj1yd

Apartament w centrum, wysokie oceny na Bookingu (9.6 za czystosc) za €240 w ww. terminie.
Wychodzi €41 za dobe czyli €20 z groszami na osobe, jesli masz gdzies dzialajacy link do €75 cashbacku.
Wlasnie zabukowalem dwie noce za €140 ($40 cashback), co tez jest IMO niezla cena (poczatek pazdziernika).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
krzymal17 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#58 PostWysłany: 11 Wrz 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Czy ktoś może polecić budżetowy nocleg (wieloosobowy pokój w hostelu) w miarę możliwości jak najbliżej centrum do maks 15 EUR/noc ? Sprawdzałem na booking'u i ofert jest wiele, jednak chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto już w danym hostelu był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Lis 2017 23:14 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Jeśli ktoś, sugerując się tym wątkiem myśli o zarezerwowaniu Residencial Horizonte, a szczególnie w tej najtańszej opcji, to sugeruję przemyśleć temat. Wczoraj wróciłam z Lizbony. Miałam zarezerwowany pokój w tym 'hotelu' na cały pobyt, ale po jednej nocy przeniosłam się do innego. Taka sytuacja miała pierwszy raz miejsce, a spałam już w różnych warunkach.
Już samo wejście nie zachęca. Wchodzi się jak do jakieś sutenery. Pokój to syf, kiła i mogiła. Wszystko się lepi od brudu. Wyposażony w jakieś stare graty. Łazienka klaustrofobiczna. Odległość toalety od brodzika to najwyżej 20 cm. Trzeba być joginem, żeby załatwić swoje potrzeby. Na kafelkach przywitał nas rozgnieciony robal, a podobno tam się sprząta codziennie.
Żadnej półki, wieszaków, czy to w łazience, czy w pokoju.
Brzydziliśmy się tam dotknąć czegokolwiek.
Na tripadvisor hotel ma 3 gwiazdki, ale moim zdaniem nie zasługuje na żadną i tak też jest sklasyfikowany na bookingu, jako pensjonat.

Ze swojej strony mogę polecić Hotel Travel Park Lisboa, 3-gwiazdkowy, przy stacji metra Anjos.
W stosunku do tego, który opuściliśmy, to był luksusowy :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Maj 2018 14:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Podzielę się informacją dla osób, które potrzebować będą apartamentu w Lizbonie dla kilku, być może kilkunastu, osób na trzy lub więcej dni. W lutym byliśmy w 6 osób i rezerwowałem przez stronę http://localtraveling.com/

Jeden z apartamentów znalazłem przez booking, wyszukiwanie internetowe dało efekt w postaci znalezienia powyższej strony – wynajem bezpośrednio od właścicieli i taniej niż przez pośredników.
My nie potrzebowaliśmy wiele (sześciu chłopa przyjechało na mecz Primeira Liga :mrgreen: ) i wzięliśmy apartament Travessa I przy Travessa dos Remedios 6 – każdy miał swoje łóżko; do dyspozycji dwie łazienki i dobrze wyposażona kuchnia ze zmywarką. Apartament zlokalizowany na parterze budynku rzut beretem od Rua dos Remedios w Alfamie, niedaleko stacji Santa Apolonia. Zakupy robiliśmy w Pingo Doce na tejże stacji. Stary budynek, mieszkanie przerobione na potrzeby turystów, w tym taka ciekawostka jak wciągarka bagażu na piętro :!: ale również fajne elementy dekoracyjne. Nie jest jakoś bardzo nowocześnie, ale mieszkało się całkiem przyjemnie. Dodam jeszcze, że piętro apartamentu było dość niskie, z wąskimi schodkami i średnio nadające się dla bardzo wysokich osób.

Zameldowanie trochę nam się opóźniło, bo musieliśmy poczekać na gościa z kluczami. Przy wymeldowaniu wszystko zgodnie z harmonogramem. Przed przyjazdem dostałem bardzo szczegółowy opis apartamentu ze zdjęciami (podrasowanymi, ale kto teraz tego nie robi), zasadami wynajmu, telefonami kontaktowymi i wskazówkami dojazdu metrem, autobusem, taksówką czy samochodem. W samym apartamencie mieliśmy segregator ze wszelkimi możliwymi informacjami o Lizbonie i okolicach, łącznie z polecanymi knajpami.

Przy rezerwacji płaciłem 25% zaliczki, reszta przelewem jakieś 2 tygodnie przed przyjazdem. Minusem jest jedynie konieczność zostawienia depozytu – w przypadku naszego apartamentu było to 350 euro w gotówce, a jak patrzyłem przy droższych apartamentach było to 500 euro albo i więcej. Tutaj uwaga: można w tym celu użyć karty, a w przypadku wymeldowania we wczesnych godzinach porannych to nawet konieczne, ALE depozyt pobierają z karty – świadomie nie piszę blokują, bo korespondowałem mailowo w celu wyjaśnienia czy to działa jak blokada np. przy wynajmie samochodu, ale odpisali się, że nie i na początku obciążają kartę i jeśli nie ma żadnych szkód, to potem oddają kwotę depozytu na konto karty. To oznacza, że karty PLN są nieprzydatne do takiej operacji, bo spready między kursami sprzedaży i kupna będą dodatkowym kosztem.

Stronę mogę zdecydowanie polecić, nie wypowiem się na temat innych apartamentów, ale jak wspomniałem, oceny można znaleźć na stronach pośredników. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu przez PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group