Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#21 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:03 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Nie wiem czy słowo "Polecam" będzie na miejscu [mimo oceny 7,8 na booking.com] ale odwiedziłem hostel The Keep w Lizbonie i lepszego miejsca na wypicie porannej kawy z widokiem na całe miasto nie znajdziecie : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#22 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:11 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Shiado Hostel - samo centrum, pokoje dla kazdego, proste sniadanie w cenie, super ludzie tam pracuja
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
maggie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#23 PostWysłany: 02 Gru 2014 21:50 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
W Lizbonie byliśmy w październiku, trafiliśmy do tego hostelu przez przypadek: mieliśmy zarezerwowany hostel w centrum miasta jednak przez ulewne deszcze został całkowicie zalany. Zostaliśmy więc "przeniesieni" do The Keep
http://www.booking.com/hotel/pt/the-keep.pl.html

idealne miejsce do spania, bardzo blisko centrum miasta, blisko zamek.
W hostelu oczywiście dostęp do wyposażonej kuchni, łazienki wspólne na korytarzach.
Jak dla mnie widok z tarasu wynagradza wszystko - wprost idealne miejsce aby usiąść, zjeść śniadanie lub wypić lampkę wina i rozkoszować się widokiem na Lizbonę;-)
Zapłaciliśmy ok 56 EUR za 2 os/2 noce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#24 PostWysłany: 31 Gru 2014 14:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
A mógłby ktoś polecić jakieś całe mieszkanie (2 sypialnie + salon dla piątej osoby).
Albo jakąś sprytną wyszukiwarkę, w której najłatwiej znaleźć takie studia (poza airnb).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#25 PostWysłany: 14 Sty 2015 01:12 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Jeśli szukacie po taniości, to zobaczcie http://www.johniesplace.com/ - 100m od Convento da Graça, skąd IMHO jest jeden z lepszych widoków na miasto, zaraz koło zamku. Sam hostel powiedziałbym, że przeciętny, ale cicha okolica i blisko wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#26 PostWysłany: 04 Lut 2015 16:45 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Szukam lokum w Lizbonie przez airbnb, ale czy ktoś mógłby mi polecić jakąś okolicę, z której będę miał niedaleko do jakiejś plaży, ale także do centrum miasta i głównych atrakcji?

PS. jaka jest pogoda w Lizbonie w marcu? (pytanie do tych co byli, a nie tych, co wyszukali w google) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#27 PostWysłany: 05 Lut 2015 12:33 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
na poczatku marca 2014 zdarzaly sie jeszcze czasami descze, ale rzadkie i krotkie. Potem juz slonecznie i przyjemnie, ale bez upalow.

Gorzej z ta plaza - w Lizbonie, sensu stricte to niezbyt, ale wsiadasz w kolejke podmiejska i jedziesz w strone Cascais i tam beda plaze. Jesli jest to dla Ciebie wazne proponuje cos w dobrej odleglosci od cais do sodre
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#28 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:11 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Bylem na poczatku marca ub. roku. Przelotny kapusniaczek zdarza sie czesto. W Cascais polecam spacer promenada wzdluz brzegu, kapiacych sie nie widzialem, za to sporo surferow, Po spacerze polecem autobus do Cabo da Roca (klifowy przyladek Europy najdalej wysuniety na zachod) na romantyczny zachod slonca.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#29 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:34 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 22
Plaże dla Lizbony to Costa Caparica. Autem z centrum Lizbony jedziesz 20-25 minut. Pas wybrzeża w stronę Cascais jest bardzo ładny ale plaże są malutkie i rzeczywiście głównie surferzy je opanowali.

Co do hosteli to polecam Pensao Londres. Jeden z nielicznych w dzielnicy Barrio Alto. Na imprezę w weekend masz 2 minuty. Do metra schodzisz w 3 min. Naprzeciwko hostelu jest najlepsza argentyńska stekownia http://www.lapaparrucha.com/ z przepięknym widokiem an Lizbonę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#30 PostWysłany: 06 Lut 2015 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
A ja polecam Salitre Hostel. Jak na standardy w stolicy super zakwaterowanie, w cenie śniadanie, do stacji metra 2 minuty i w baaardzo spokojnej okolicy. Także coś dla tych co nie są fanami party hard. ;) No i kolejny argument to biedronka blisko :D
Koszt był chyba 12 E za noc/osoba.

Pozdro :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#31 PostWysłany: 15 Wrz 2015 09:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Przymierzam się do rezerwacji hostelu Go Lisbon Hostel w Lizbonie. Przeczytałam niewiele opinii na jego temat w internecie.
Czy ktoś z Was korzystał w ostatnim czasie z tego hostelu? Jak z warunkami w hostelu, jakie są pokoje, czy śniadanie tylko na słodko?
Przylatuje do Lizbony Wizzair o 0.40 Jak z dojazdem do hotelu o tej porze? Czy taxi nie będzie zbyt droga?
Czy ten hostel jest w miarę blisko i czy jest dobrze skomunikowany?

Polecilibyście go?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#32 PostWysłany: 20 Paź 2015 11:27 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 91
Ja polecam travellers house - bardziej centralnego miejsca nie znajdziecie, wszyscy przyjaźni, miły klimat.

Minus - nie ma gdzie zaparkować jeśli ktoś jest samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#33 PostWysłany: 10 Mar 2016 20:55 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Hotel Capital - przy Av. Elias Garcia 87.
za 4 noclegi ze sniadaniami 154 euro razem z podatkiem, wiec cena raczej normalna.
Czystosci pokojow nie moge nic zarzucic, codziennie wymieniane reczniki, lozka wygodne, pokoje sprzatane faktycznie codzien. Sniadania skromne i monotonne, - ale da sie nimi najesc do syta - typowo francuskie. Fajne wanny.
Jest skromnie, ale nie moge niczego zarzucic, poza jeednym ALE...

Problemem jest zimno w pokojach. Klimy za cholere nie dawalo sie uruchomic, a pojedyncze okna byly tak cienkie ze w pokoju prawie, ze wiatr hulał. Jesli pojedziecie w kwietniu - maju - to nie mam zastrzezen, w marcu nam bylo zimno - mimo koca plus jakiejs narzuty ktora mielismy sie okrywac. Niestety hotel byl najslabszym punktem tego mojego paru dniowego pobytu w Portugali
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#34 PostWysłany: 05 Kwi 2016 22:11 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 42 305
Jeśli zależy Wam na centralnej lokalizacji i rozsądnej cenie, a niekoniecznie luksusie, to polecam:
https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189158-d632495-Reviews-Pensao_Nova_Goa-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html
Hotelik na Praca de Figueira, 5 kroków od stacji metra. Wystrój kojarzy się z latami 70-tymi i sporo jego elementów z pewnością je pamięta. Jednak łazienki są wyremontowane i bardzo wygodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#35 PostWysłany: 16 Sie 2016 21:38 

Nie polecam: Princessa Hotel & Tea

Na plus: znośna lokalizacja.

Na minus: Wszystko inne. Pokój (od strony Akademii Wojskowej) zdewastowany (dziury w ścianie, odpadające listwy przypodłogowe, klamka wypadająca z drzwi, klimatyzacja działająca tak, że w zasadzie można jej nie włączać, dziurawa bielizna pościelowa, śnieżący, kineskopowy telewizor, itp itd). Śniadanie słabe, mały wybór, do tego pochorowaliśmy się po nim w jeden dzień. Internet działa tylko przy recepcji, więc wszyscy tłoczą się koło drzwi wejściowych. Z czystością też średnio. Jak mi zreferowano, w damskiej, ogólnie dostępnej toalecie, na ścianie zaschnięta dracha... Hotel jest oblegany i zupełnie nie wiem czemu. Cena na booking to ~65 EUR, co jest jakimś żartem. Dałem 20 Euro i żałuje.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#36 PostWysłany: 11 Wrz 2016 09:47 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
A macie jakies namiary na Polakow wynajmujacych pokoje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#37 PostWysłany: 23 Wrz 2016 15:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2016
Posty: 7
Ja szukam noclegu na 2 doby (31.10-2.11) dla 4 osób, w tym 2 dzieci 10 i 12 lat. Najlepiej jakieś miejsce gdzie nie miałbym problemu z zaparkowaniem auta, a przy okazji blisko albo do komunikacji, albo atrakcji na piechotkę. Co byście polecili. Nie szukamy żadnych luksusów, ale w wieloosobowej sali spać też nie chcemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#38 PostWysłany: 12 Lut 2017 19:49 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Czy ktoś jeszcze może polecić jakiś tani nocleg? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#39 PostWysłany: 12 Lut 2017 20:29 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
fredbb napisał(a):
Czy ktoś jeszcze może polecić jakiś tani nocleg? ;)


Nie wiem na ile osób, ale będąc 6 osobowa paczka znajomych wybraliśmy ten apartament:
http://booking.com/8c3385121c3e0ae

Wszystko jak na zdjeciach, czysto i lokalizacja świetna - my duzo spacerujemy, wiec nam odpowiadała!
Jedyny minus to grzyb na ścianie w łazience! Reszta na plus!
_________________
Uzależniony od podroży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona - centrum
#40 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:08 

4 noce spędziliśmy w tym obiekcie.

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189158-d286844-Reviews-Residencial_Horizonte-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html

Godne polecenia. Cena ok 18 euro /dwójka ze śniadaniami. Czysto, codziennie dokładnie sprzątają. Wielka łazienka. Internet bardzo szybki gratis.
Dokładnie naprzeciw stacji metra "Parque". To mała stacja. Błyskawicznie można się przemieścić w każde miejsce Lizbony. W budce na stacji siedzi facet , który się baaardzo nudzi. ;) Nauczył nas obsługi tamtejszych automatów biletowych. I ogólnie gaduła. Opowiada wszystko co wie o swoim mieście. Ciężko na metro zdążyć. :)
Na pobliskim rondzie kilka niedrogich knajpek, otwartych nawet do 2 w nocy.
A 150 metrów od hotelu , tamtejsza " Biedronka". - Pingo Doce :D
Odwiedziłem. Całkiem inny towar niż u nas. Chyba większy wybór i lepsza jakość. Porto za 5 euro flacha było całkiem smaczne. Nie stwierdziłem za bardzo różnicy, od tego jakie piłem np na Maderze.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group