Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 113 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#101 PostWysłany: 28 Kwi 2020 08:53 

Zbanowany
srebrny
Także korzystałem z Twoich cennych rad dotyczących Lizbony. Serdecznie pozdrawiam :P :P :P
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 28 Kwi 2020 09:26 

Loty: 79
Kilometry: 111 142
niebieski
tarman napisał(a):
Witamy na forum @Krzysztof Gierak
Warto przed wylotem do Portugalii zerknąć na Twojego bloga InfoLizbona.pl lub krzysztofgierak.pl - sporo cennych treści, pozdrawiam serdecznie

Też mam wiele uwag wynotowanych z bloga i relacji Krzysztofa Gieraka, niestety nie doleciałem przez wiruska. Na razie poprzekładałem loty i czekam na rozwój sytuacji.
Pozdrawiam
 Relacje PM off
tarman lubi ten post.

#103 PostWysłany: 29 Kwi 2020 10:20 
Awatar użytkownika

@HandSome i @potek7 - super, cieszę się ogromnie, że przygotowane strony były pomocne. Mam nadzieję, że dostarczą jeszcze inspiracji do podróżowania po Portugalii i zwiedzania Lizbony.

@potek7 przykro mi z powodu odwołania wyjazdu, ale Lizbona poczeka:) Jeszcze nie jest najlepszy czas na podróże do Portugalii. Co prawda Portugalia nie przedłuży stanu wyjątkowego, który trwa do 2 maja br., ale jeszcze nie wiadomo, jakie będą ograniczenia w podróżowaniu / zwiedzaniu. 30 kwietnia 2020, czyli jutro, rząd Portugalii ma ogłosić konkretne decyzje i zobaczymy, jak to wszystko będzie.

Obecnie Lizbona jest taka pusta, zobaczcie, zreszta sami:
Załącznik:
AD1Lizbona 2.jpg

Załącznik:
AD1Lizbona 3.jpg

Załącznik:
AD1Lizbona 4.jpg

Załącznik:
AD1Lizbona.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#104 PostWysłany: 29 Kwi 2020 11:15 

niebieski
Te miejsca bez tłumów :) , oby już nigdy takich widoków w przyszłości...Zwykle było to uciążliwe, choćby w robieniu zdjęć. A teraz chciałabym zobaczyć tam pełno ludzi bo to
oznaczałoby powrót normalności :)
Chcę zamienić vouchery za anulowane loty na grudniową Lizbonę, ale...czytając,co będzie wymagane od turystów :( .
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 06 Lis 2020 20:06 

Polecam w Belem "O Prado", świetne dania, miła obsługa i tradycyjny bacalhau, miecznik, łosoś ale i mięsa super, w Almada "Combagagem Hamburgueria" i niech nie zwiedzie nazwa bo ryby i mięso mają świetne, w Sintra "Casa das Minas" za atmosferę, miłą obsługę i smaczne przekąski, kanapki, desery.
Jak zlokalizuję nazwy to napisze więcej, jedyne co polecam to z dystansem podchodzić do opinii w TripAdvisor.

Żeby nie było tak pusto to wkleję tez coś :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#106 PostWysłany: 07 Lis 2020 09:04 

Loty: 79
Kilometry: 111 142
niebieski
Polecam knajpkę na placu Sao Bento. Prawie tylko lokalsi. Jedzonko bardzo smaczne i tanie. Lokal nie ma nazwy. Obok jest cukiernia, którą prowadzi brat właściciela knajpki. Ceny bardzo przyzwoite. Tuż przy przystanku autobusu, metra i tramwaju.

Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 319
Kilometry: 541 483
A Merendinha do Arco Bandeira, R. dos Sapateiros 230
Bardzo porządne jedzenie. Żona zjadła rybę (garoupa), ja danie o nazwie churrasquinho, czyli obsmażone paski wieprzowiny plus micha ryżu z warzywami - proste, a wcinałem aż mi się uszy trzęsły :) półlitrowa karafka vino verde za 5,50 EUR. Dania w cenach centralnolizbońskich, ale do przeżycia - mięsne nieco taniej. Na początku czerwca w knajpie sami miejscowi. Porozmawialiśmy chwilę z kelnerem czy wracają już turyści - mówił, że jeszcze nie i że akurat dla nas to dobrze, bo w "normalnych" latach wchodząc z ulicy trzeba by u nich czekać na stolik 30-40 minut :o
Załącznik:
IMG_20210604_140551002.jpg
Załącznik:
IMG_20210604_131705427.jpg
Załącznik:
IMG_20210604_131707999.jpg
Załącznik:
IMG_20210604_131659916.jpg

A na kolację po raz kolejny wizyta w Ramiro (opisywałem wcześniej lizbona,1329,16614?start=80#p1245162). Tutaj przydała się rezerwacja stolika na piątkowy wieczór, bo ludzie wciąż szturmują, tyle że kolejka przed lokalem krótsza niż kiedyś ;) Krewetki na czosnku (gambas aguillo) niestety podrożały na 12,84 EUR, ale wciąż smakują wybornie. Oprócz owoców morza, spróbowałem w końcu słynnej kanapki - też jest wyśmienita.
Załącznik:
IMG_20210604_205023816.jpg

3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#108 PostWysłany: 15 Lip 2021 07:20 
Awatar użytkownika

złoty
Kashpir napisał(a):
Oprócz owoców morza, spróbowałem w końcu słynnej kanapki - też jest wyśmienita.

to jest bifana
najlepiej zawinięta w papier z musztardą, do tego wino i na miradouro jak znalazł 8-)

nie cierpię jeść w centrum gdzie większość knajp pod turystów ale tu jest bardzo dobra i tania bifana https://goo.gl/maps/XqGUaUfTi3UyKbkg6, mają też inne przekąski i zupy po taniości
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#109 PostWysłany: 15 Lip 2021 08:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 319
Kilometry: 541 483
Czyli tuż obok tej opisanej przeze mnie 8-) Przyda się na przyszłość.

#110 PostWysłany: 22 Sie 2021 16:35 

Loty: 123
Kilometry: 304 081
niebieski
Cześć,
Piszę do Was z pytaniem o polecenie kilku knajpek w których będę mógł skosztować lokalnej kuchni. Tylko mała uwaga, bo zabieram ze sobą nieco starszych turystów, którzy niekoniecznie gustują w owocach morza, więc ryby&mięsa mile widziane ;)
Z tego co mi wiadomo, to najlepiej szukać lokalnych tawern typu A Tasca, gdzie jadają lokalusi. Zależy mi żeby nie jechać gdzieś specjalnie na obrzeża lizbony tylko żeby te knajpki były zlokalizowane w rozsądnych odległościach od turystycznych punktów na mapie lizbony.

Dzieki bardzo za wszelkie wskazówki! :)
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 23 Sie 2021 06:00 
Awatar użytkownika

platynowy
@kamil8710
Pewnie odsadza mnie zaraz milosnicy Lizbony od czci i wiary ale ja ci polecam dla starszych osob.
Deptak pieszy: Rua Augusta, masa knajp, zawsze znajdziesz jakis stolik dla kilku osob,
Menu zawiera duze fotografie dania, sklad i cene.
Zobacza sami postanowia co zjedza. Cenowo pewnie, ze mozesz ich gonic po miescie by zbic kilka euro - ale naprawde chcesz im zafundowac tzw. gora-dol w słoncu.
Załącznik:
rua.JPG

Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#112 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:34 

srebrny
Peixaria do Rossio - uliczka odchodząca od Placu Rossio. Zjadłem tu świetną, mega delikatną ośmiornicę z ziemniaczkami. Grillowana, czuć było aromat grilla. Chyba najlepszą z całego pobytu, a zaliczyłem ich kilka.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#113 PostWysłany: 11 Paź 2021 20:48 
Awatar użytkownika

Loty: 278
Kilometry: 438 911
srebrny
cypel napisał(a):
tu jest bardzo dobra i tania bifana

Uwielbiam bifanę :D Najlepsza jaką udało mi się zjeść w Lizbonie, jest tutaj: