Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#41 PostWysłany: 12 Lut 2016 16:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
@cypel

Musisz zwrócić uwagę autorom:

http://www.fly4free.pl/poznajcie-najlep ... -w-polsce/

(dla ułatwienia strona 21/28)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#42 PostWysłany: 13 Lut 2016 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
dzięki
jestem zobowiązany
posiedzisz trochę w Lizbonie to pogadamy, póki co pędź do da Ribeira i jedz :geek:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#43 PostWysłany: 23 Mar 2016 23:35 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 23
Czy ktoś próbował przewieźć w podrecznym te słynne babeczki pasteis de nata? Czepiaja sie na lotnisku? A druga sprawa jak sie zapatruja na ginjinhe w walizce? Da sie czy tylko na wolnicłówce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#44 PostWysłany: 23 Mar 2016 23:47 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
Niekoniecznie z Lizbony, ale z Azorów i Porto można było spokojnie przewieźć pastel de nata w podręcznym. W końcu to jedzenie, więc spokojnie bierz. Co do ginjinhi to nie testowałem, ale nie widzę powodu czemu by miało nie przejść w rejestrowanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#45 PostWysłany: 24 Mar 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@ArthurS a jaka walizkę masz na myśli? Jeśli mówisz o bagażu rejestrowanym to ginje bez problemu można przewieźć i to obok kilku butelek wina oraz porto :D Zaś jeśli to ma być walizka z bagażu podręcznego to obowiązują ogólne zasady przewozu płynów czyli małe buteleczki ginji do 100 ml nie powinny być kwestionowane. Na pewno takie małe buteleczki można kupić, ale nie wiem jaka jest różnica w cenie względem dużej butelki litrowej. Warto też w jakimś zwykłym sklepie lub markecie poszukać czekoladowych kieliszków do tej ginji. Z nich smakuje ona zdecydowanie lepiej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#46 PostWysłany: 24 Mar 2016 00:10 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 23
Duza podreczna wizz,widzialem te male, zobacze na lotnisku to wezme cos wiekszego bo czuje, ze szybko sie skonczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#47 PostWysłany: 24 Mar 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Pastel de nata przewoziłem klika razy w ramach podręcznego - nigdy nie kwestionowano
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#48 PostWysłany: 24 Mar 2016 12:27 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Ja kiedyś przewiozłem (z Lizbony) 12 pastelsów - bez problemu.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#49 PostWysłany: 24 Mar 2016 13:40 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
ArthurS napisał(a):
Duza podreczna wizz,widzialem te male, zobacze na lotnisku to wezme cos wiekszego bo czuje, ze szybko sie skonczy

W Terminalu 2, z ktorego odlatuje Wizz sklep zamyka sie dosyc wczesnie (na stronie lotniska twierdza, ze o 23), na pewno nie pozniej niz o polnocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#50 PostWysłany: 17 Sie 2016 20:57 

Polecam gdyby ktoś był w pobliżu:

(Pastelaria) Massa Dancante, R. Gomes Freire 146; Knajpka z jedzeniem chińskim i portugalskim. Duże porcje, świeżo, smacznie. Za 6-7 EUR (II danie) można już się solidnie najeść. Obsługa dobra, nie mówi po angielsku, ale chce się dogadać.

Pastelaria Snack-Bar, R. Tomás Ribeiro, gmaps: http://tnij.org/ze9mer1 ; Za 6 euro dostałem duży kawał świeżego steku z tuńczyka, do tego ziemniaki i warzywa z wody. Było bardzo smacznie. Obsługa bardzo dobra, mówiąca po angielsku.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#51 PostWysłany: 21 Wrz 2016 00:18 

Rejestracja: 05 Cze 2016
Posty: 6
Loty: 4
Kilometry: 4 404
Byłem dzisiaj w Massa Dancante i potwierdzam - dosyć tanio i duże porcje :) jesli chodzi o smak potraw 4/6 :) Obsługa posługuje sie chińskim i portugalskim językiem, lecz podstawowe słówka i jezyk migowy pomagają w zrealizowaniu zamówienia. Wieczorem jeszcze wpadliśmy tam na male piwko cena 1-2 euro :) kilku lokalnych pijaczkow na miejscu, ale bez zaczepek, spokojnie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#52 PostWysłany: 05 Lis 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
cavani napisał(a):
Buffet Do Leão, Rua de Dezembro w pobliżu Rossio- all you can eat buffet 7,90 EUR/os. (do godz. 18 6,90 EUR/os.). Zarcie przeciętne ale najeść się można, 2 zupy, 3-4 rodzaje mięsa, ryba, sałatki. Do tego dobra Sangria szampańska 13 EUR/2l lub Super Bock 2,20 EUR/0,5l.


Aktualizacja, lokal nadal działa - jest bardzo dobrze położony.
Aktualne ceny: 8,40 EUR w weekendy, święta i po 18-tej, w pozostałych terminach 7,90 EUR

-- 05 Lis 2016 21:19 --

Intchy napisał(a):
PO-LE-CAM jak tylko mogę na Rossio:
https://www.google.pl/maps/@38.715604,- ... L3bJbQ!2e0
ulica Calçada Santana 20
Na GoogleStreetView niestety zamknięty.
Jak zajrzycie do środka, to nie przestraszcie się miejscowego dziadka, albo jakiejś ceraty. Jak się już wejdzie i posiedzi to poczujecie fajny, lizboński klimat, z dala od turystów i MacDonaldów czy restauracji z naganiaczami. Miejscowa rybka, od miejscowego kucharza, robiona na miejscowy sposób i taaakie porcje. Przykładowo na grillowanych sardynkach - wszędzie podają trzy sztuki, koleżanka dostała pięć. Inne porcje rybki też bardzo słuszne, winko bardzo tanie (1,50e za 0.375), wszystko robią na miejscu. Ceny od 7.50 za zestaw. My za 5 różnych zestawów ryb + kolejka wina/piwa + 2 dodatkowe wina zapłaciliśmy ok 48-47e więc na osobę wyszło bardzo przyzwoicie i byliśmy przejedzeni.

Na tej samej ulicy, tuż obok, na rogu jest bliźniacza knajpka:
https://www.google.pl/maps/@38.715615,- ... n_OAyw!2e0
ulica Calçada Santana 20.
Nie wchodziłem, patrzyłem tylko na menu - ceny identyczne. Gdy kończyliśmy jedzenie w knajpce powyżej tu u nas, jak i w tej było pełno. Klimacik też podobny - także zachęcam, żeby też tam zajrzeć.


Lokal wygląda na trwale zamknięty.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#53 PostWysłany: 06 Gru 2016 00:22 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Będąc ostatnio w Lizbonie znajomi polecili mi twór o nazwie Buddha Sushi. Specjalistą w tej kwestii nie jestem, ale uważam, że miejsce jest godne polecenia. Nie trafiłem na żaden kawałek, który byłby niedobry - a wręcz przeciwnie, wciągnąłem sam chyba ze 30 kawałków.
Jedliśmy tam kolację na miejscu. Za 10,20 albo 10,40€ mamy dostęp do około 25 rodzajów sushi, przekąsek typu sajgonki, kurczak w teryaki, kurczak w chrupiącej panierce, sałatek, deserów (galaretki, świeże owoce) oraz chyba ośmiu dań z karty.
Do stołu dochodzimy tyle razy, ile nam się podoba. Piwo w cenie 1,5€ za 200 ml.

Co więcej - za max 4,5€ dostajemu pudełko, w które pakujemy sobie sushi na wynos i w ładną pogodę siadamy na punkcie widokowym na przeciwko. Do pudełka wejdzie na oko z 20 sztuk. Taką porcją można się nieźle najeść. Nakładamy tak, żeby je zamknąć chociaż jak jest tłok to nikt tego nie kontroluje za bardzo. Wiadomo, żeby nie przesadzać.

Link ze Street View:
https://www.google.pl/maps/@38.7145437, ... 6656?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#54 PostWysłany: 09 Sty 2017 23:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Polecam lokal @‌Canon‌

Budha Sushi
Rua Sao Pedro de Alcantara 65

Image

Tak jak @Canon pisał, za bufet obiadowy płacimy 7.9 (wieczorny 10.5) można jeść do oporu.
Za dodatkowe 2.9 euro mamy napoje nie alkoholowe gratis i za 4.4 alkoholowe do oporu.

Image
Rodzaje alkoholu do wyboru

Image
Albo do kupienia na sztukę

Do tego bufetu, można zamówić różne ciepłe dania (12 do wyboru)
Image

No i co chwilę będą nam podawać surowego tuńczyka albo łososia (chyba z pół kilo tuńczyka zjadłem wtedy)

Sushi naprawdę dobre i świeże, więc polecam

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#55 PostWysłany: 17 Mar 2017 10:04 

Cicha_Woda napisał(a):
Z knajpek w Lizbonie zdecydowanie polecam restaurację Costelao Gaucho, która znajduje się przy Rua Martens Ferrao jakieś 5 minut spacerkiem od ronda Markiza Pombala. Jest to restauracja typu "jesz ile chcesz", aczkolwiek z pewnymi modyfikacjami, gdyż jest kilka rodzajów wejściówek w cenie 14-25 euro za osobę. Bufet ogólnodostępny jest w cenie każdej wejściówki i zawiera sałatki, sery i wędliny na zimno oraz sushi (bez fajerwerków) i owoce morza np. duże krewetki ugotowane w całości. Jedzenie gorące jest przynoszone do stolika przez kelnerów, którzy proponują zarówno różne rodzaje mięsa pieczonego na rożnie jak i szeroki wybór dodatków na ciepło. Z tych innych dodatków to polecam szczególnie pieczonego ananasa z cukrem i cynamonem oraz banany smażone w panierce. Te banany to zupełnie inna odmiana niż te dostępne u nas, nawet z wyglądu się różniły, bo były proste, krótkie (ok. 6 cm) i dość cienkie. Cena wejściówki określa rodzaje mięs jakie są dostępne, ale nawet w tej najtańszej jest ich kilka (w tym wołowina). Dla wielbicieli ostrych smaków polecam domowej roboty pikantny sos z jakiś malutkich papryczek (mają zaledwie 1-1,5 cm długości). Sos jest bardzo pikantny. Dosłownie 3 krople tego sosu wycisnęły mi łzy z oczu :shock: Ogólnie mówiąc jedzenie jest bardzo dobre, świeże i urozmaicone. Może nie najtańsze, ale na pewno nie drogie i nie da się z tej restauracji wyjść głodnym :D

Wczoraj tam byliśmy, bo akurat w pobliżu nocujemy.
Wszystko się zgadza. Lokal super. Żarełko nie kisi się letnie w podgrzewaczach, tylko donoszą na bieżąco.
Dostajemy coś jak "sygnalizator" :mrgreen:
Czerwonym do góry."Na razie mam dosyć" Zielonym dogóry. Podchodzą kelnerzy z mięchem na szpikulcach. Prosto z kuchni.
Desery. Ananas w cynamonie, banany w cieście rewelacyjne.
I obity byfet extra.
Cena 15€ od osoby. Dobrego żarełko do oporu.
Napoje extra płatne. Ale niedrogo.
Knajpa elegancka.
Polecam 100%.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#56 PostWysłany: 04 Kwi 2017 07:49 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 195
niebieski
Wróciłem kilka dni temu z Lizbony i ze swojej strony moge polecić Restaurante Zé Dos Cornos Beco dos Surradores 5, 1100 Lisboa.
Knajpka na uboczu, niedaleko Rossio i Martim Moniz, w środku praktycznie sami miejscowi. Jedzenie pyszne i dość tanie. W karcie grillowane ryby i mięso. Porcje duze, można sie najeść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#57 PostWysłany: 22 Maj 2017 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Zona nagrywa na dekoder kolejne odcinki i mnie nimi zarazila - polecam
lekko przyjemnie sie oglada

https://player.pl/programy-online/bez-p ... 72899.html
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#58 PostWysłany: 04 Sie 2017 15:36 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 7
Super jest knajpa w samym centrum ale bocznej uliczce, na Travessa do Forno. Nie pamiętam nazwy, raczej z typu "no name dla lokalsów", ale cała z zegarami w środku. Jak z dużej Rua de Santo Antao, skręca się w lewo, to jest zaraz po prawej stronie.
Danie dnia - Prato do Dia kosztuje 4-6 EUR! Nigdzie w centrum tak tanio i smacznie się nie zje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#59 PostWysłany: 04 Sie 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
A Provinciana
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#60 PostWysłany: 21 Wrz 2017 21:21 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
-- 21 Wrz 2017 21:13 --

Ze swojej strony mogę polecić Restaurację Santa Rita na ulicy Rua de Sao Mamede 24C (boczna ulica Rua Augusta Rosa i ok. 5 minut piechotą od Praça do Comércio). Restauracja rodzinna, 90% klientów to miejscowi. Jedzenie pyszne i tanie. Przykładowo risotto z owoców morza: porcja dla jednej osoby 5,25 Euro, dla dwóch ok. 9,5 Euro - porcje duże (nawet dla głodomora :) ), a wino miejscowe tanie i co ważne - bardzo dobre. :). Szczególnie polecam Bacalhau à Brás - najlepsze jakie jadłam.

-- 21 Wrz 2017 21:21 --

Załączam menu Restauracji Santa Rita.

Załączniki:
DSCN6927.JPG
DSCN6927.JPG [ 224.66 KiB | Obejrzany 3211 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group