Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Liverpool
#1 PostWysłany: 27 Lis 2012 14:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Coraz bardziej popularny kierunek, zwłaszcza wśród kibiców piłkarskich.

Polecam więc pub The Wielkin, od rana. Szczególnie zestaw Beer&Burger, w którego skład wchodzi duże piwo, dobry burger i frytki. Całość za 5,09Ł

https://mapy.google.pl/maps?q=53.405726 ... 1&t=h&z=17

Blisko, bo na St John St. Jest Centrum Handlowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Liverpool
#2 PostWysłany: 18 Mar 2013 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Podobnym miejscem jest pub The Richard John Blackler, również jak Welkin należący do sieci Wetherspoon, zestaw Beer&Burger, o którym wspominał Maciek kosztuje również 5,09 Ł, same piwa od 2 Ł. Stolików chyba koło setki, w weekendy dość zatłoczony. W pobliżu dworzec Lime Street, a spod drzwi pubu odjeżdża 86A na lotnisko - więc dobre miejsce na ostatnie piwko przed odlotem.

https://mapy.google.pl/maps?q=53.406085 ... 1&t=m&z=17
http://www.jdwetherspoon.co.uk/home/pub ... n-blackler
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#3 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Ktoś poleci coś jeszcze? temat dawno nie odświeżany.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#4 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To ja się może ponownie dopiszę. Trochę daleko od centrum (1,5 km), ale w okolicy są dwa stosunkowo tanie B&B, więc może jakby ktoś tam spał, na śniadanie będzie akurat.

Riverside Diner
69 Waterloo Rd (róg Vulcan St)
Liverpool L3 7BE

Okolica jest typowo robotnicza, więc i godziny otwarcia lokalu są odpowiednie (7-14). Menu raczej dla kogoś, kto później będzie 8 godzin walił młotkiem w jakiejś stoczni, niż dla osób dbających o linię, dyplomatycznie nazwałbym je wysokokalorycznym. A wszystko to w cenach 2-4£. Jak zjedliśmy tam śniadanie, do wieczora nie byliśmy głodni.
Opinia: http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... gland.html
Menu: http://www.just-eat.co.uk/restaurants-r ... t=0a344914
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#5 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To ja z 3 propozycjami. Zazwyczaj mieszkałem w Liverpoolu, gdzie w okolicach katedr i wzdłuż Lecce St. na odcinku od Filharmonii do Bold St są właściwie same knajpy, bardzo dużo wszelkiej maści fastfood z przyzwoitym i tanim żarciem, szczególnie w kilka osób, bo pełno ofert typu 1 pizza za £5, 2 pizze za £8, a 4 pizze + 4 puszki coli + 4x frytki = £12. Kilka razy jadłem tam w różnych miejscach i problemów nie miałem, dużo nie wydałem. Blisko centrum, a taniej i duży wybór na małej przestrzeni.

Jeżeli chodzi o coś droższego (zauważalnie) to jako ciekawostkę mogę polecić Alma de Cuba, czyli... Kubańska restauracja urządzona w byłym kościele, z barem na ołtarzu. Ciekawe miejsce, w niedzielę jest brunch z gospelem, czyli przychodzi chór i śpiewa gospel. Full Cuban Breakfest za £10, śpiew gratis ;) Ale generalnie to jest już zdecydowanie fine-dining, także danie główne tak £15-£20.

A na samo śniadanie, też z zakresu ciekawostka, klimat polecam kawiarnię i restaurację w katedrze. Restauracja serwuje typowe śniadania (full english breakfest za £7), za to kawiarnia z trochę lepszymi widoczkami i klimatem głównie ciasto, kawka, ale mają też kanapki, panini na ciepło, także też spokojnie na śniadanie, deser lub przekąskę się nada.
Góra
 Profil Relacje PM off
wrzoch uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#6 PostWysłany: 05 Lip 2016 01:33 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 6
Jeśli ktoś byłby chętny wydać trochę więcej za ciekawszą lokalizację to proponuję sprawdzić Harvester Otterspool na L17. Ceny ok 10f, możliwość bufetu-ile wejdzie na talerz, a widok bardzo przyjemny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2016 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
kiew napisał(a):
Jeżeli chodzi o coś droższego (zauważalnie) to jako ciekawostkę mogę polecić Alma de Cuba, czyli... Kubańska restauracja urządzona w byłym kościele, z barem na ołtarzu. Ciekawe miejsce, w niedzielę jest brunch z gospelem, czyli przychodzi chór i śpiewa gospel. Full Cuban Breakfest za £10, śpiew gratis ;) Ale generalnie to jest już zdecydowanie fine-dining, także danie główne tak £15-£20.


Uwaga bo restauracja czynna dopiero od 17 :(

Od siebie polecę wyśmienite żeberka w knajpce Raggas
http://www.raggas.co.uk/bold-street/ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#8 PostWysłany: 12 Mar 2017 11:53 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Potwierdzam to, co zostało napisane o Riverside Diner. Super miejsce, żeby zjeść obfite śniadanie i nie zbankrutować. Najbogatsza opcja Extra Large Breakfast to 4,60 GBP, w tym kawa lub herbata gratis. Człowiek wychodzi naprawdę pojedzony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#9 PostWysłany: 19 Mar 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja dopiszę jeszcze jedno fajne miejsce. City Buffet (87- 89 Hanover St), niedaleko One Bus Station. Restauracja typu self service ze sporym wyborem dań azjatyckich. Koszt do 17:30 - £7.90 (Pn-Cz) i £8.30 (Pt-Nd). W cenę wliczone nie tylko jedzenie, ale też desery (ciasta, lody). Dopłata za herbatę chińską £1.00. Po 17:30 już się nie opłaca bo cena za osobę powyżej £10.

My tam spędziliśmy w piątek (akurat było św. Patryka) ponad godzinę. Co chwila ktoś wpadał zachmielony w zielonym przebraniu na przekąskę (dostawali plastikowe pudełko), stąd wnioskuję że można też wziąć na wynos za niższą cenę.

Wszystko smaczne, obsługa azjatycka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#10 PostWysłany: 09 Paź 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
krasnal napisał(a):
Podobnym miejscem jest pub The Richard John Blackler, również jak Welkin należący do sieci Wetherspoon, zestaw Beer&Burger, o którym wspominał Maciek kosztuje również 5,09 Ł, same piwa od 2 Ł.

Bardzo fajne miejsce w dobrej lokalizacji.

Obecne ceny:

Burger z kurczakiem + piwo 6,85, burger z wołowiną + piwo 8,85. Pinta od 2,29.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#11 PostWysłany: 15 Paź 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Polecam "chińczyka" bufet jesz ile chcesz Buffet Club przy 23-25 Prescot Street (naprzeciwko Royal Liverpool Hospital) - z centrum spokojnie na piechotkę.
Do godz. 16.45 bufet GBP 7.95, od g. 16.45 koszt GBP 9.99 - niezależnie od dnia tygodnia (również weekendy)
Korzystałem i jedzenie bardzo smaczne w dużym wyborze.
Poniżej mapka i info.

Załączniki:
Buffet Club Liverpool.jpg
Buffet Club Liverpool.jpg [ 274.66 KiB | Obejrzany 6084 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liverpool
#12 PostWysłany: 06 Lut 2020 18:07 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Na trzydniówce w Liverpool 2x korzystaliśmy z jedzeniowego Groupona.
Kryteria wyboru to automatyczna rezerwacja terminu, jak najpóźniejsza godzina, bliska odległość od hotelu Ibis Styles, cena i najlepiej gdyby napoje były w niej zawarte.

Ceny list/Groupon/z kodem:

niedziela, 18:00
29,90/14,95/11,96
For two: two-course Sunday lunch - Liberté Restaurant and Rooftop Cocktail Bar
widok na Strand, tę wieżę od tunelu i Cunard, ale roof to tylko trzecie piętro, strasznie głośna muzyka na żywo, piwo 4,00-4,50

poniedziałek, 20:00
69,00/39,00/27,30
For two, with a bottle of wine to share: three-course meal - The Richmond Hotel Liverpool
sam hotel zabytkowy, sala restauracyjna mniej, ta butelka 0,7l Sauvignon Blanc Chile w karcie 21,00 GBP

W soboty Groupony nie działają - DealMeal (kanapki+napój+przekąska) Tesco Express w Chester godzina 22:00 3,00 GBP :)

Ten Ibis oprócz dostępnego ekspresu z kawą przy barze ma cały dzień wyłożone croissanty lub muffiny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group