Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Wrz 2012 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Tallinn nie jest dużym miastem, nadbrzeża portowe są blisko siebie http://www.directferries.pl/tallinn.htm
Godzina na bilecie jest godziną wypłynięcia, więc musisz być trochę wcześniej, aby dokonać check in (do wyboru automatycznie lub w okienku u pana). Potem otwierają bramkę i wszyscy pędzą zająć dobre miejsce widokowe w lożach - zasadniczo tylko w części dziobowej na 2 poziomach, reszta to kabiny. Po prostu biegniesz razem z innymi. W międzyczasie obwącha Cię piesek brygady antynarkotykowej. Płynęłam Superstarem Tallinka.
Jako ciekawostkę podam, że 3 piwa w detalu kosztują tyle co zgrzewka 24 czy 36 w hurcie, kiedy prom znajdzie na wodach bezcłowych, o czym usłyszysz przez megafon. Sklep z wiśniówką przed portem otwierają z rana, ale alkohol można kupować coś od godziny 10.00 i sporo osób oczekuje, żeby wybiła ta godzina
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#22 PostWysłany: 03 Wrz 2012 21:54 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
dzieki bardzo za pomoc.
jeszcze ostatnie pytanie, żebym sobie trase na miejscu zaplanował mniej więcej. promy płyną jak w rozkładzie 2h czy są jakieś opóźnienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Wrz 2012 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Eryk87 napisał(a):
z którego portu odpływają promy do Tallinna ? bo w Helsinkach są 4 i jeden położony dosyć daleko ma zaznaczone na google maps trasy do Estonii .

Pierwszy : http://maps.google.com/maps?q=Helsinki, ... a&t=m&z=16

Drugi:
http://maps.google.com/maps?q=Helsinki, ... a&t=m&z=16

Trzeci:
http://maps.google.com/maps?q=Helsinki, ... a&t=h&z=14

Na prom trzeba jakoś wcześniej pół godziny się czekować jak na samolot ? są jakieś kolejki na wejście bo chciałbym wypływać o 7 rano, więc dobrze by bylo miec jakiś zapas

Wszystko zależy od przewoźnika, różni przewoźnicy mogą korzystać z różnych terminali - dokładnie tak jak to jest z lotniskami i liniami lotniczymi.
Największy operator na tej trasie TALLINK odpływa z terminala wklejonego u Ciebie jako "Pierwszy", inni przewoźnicy nie wiem - sprawdź sobie na stronie portu w Helsinkach lub na stronach przewoźników.

Check-in kończy się zazwyczaj 30 minut przed godziną wyjścia z portu więc z takim zapasem czasu powinieneś zjawić się w terminalu. Potem boarding otwierany jakieś 15-20 minut przed wyjściem z portu i bardzo dłuuuuuugim rękawem maszerujesz na prom. Kolejek ani tłumów nie ma, nawet w środku lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Wrz 2012 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5658
HON fly4free
Eryk87 napisał(a):
dzieki bardzo za pomoc.
jeszcze ostatnie pytanie, żebym sobie trase na miejscu zaplanował mniej więcej. promy płyną jak w rozkładzie 2h czy są jakieś opóźnienia ?

Są promy wolniejsze i szybsze, są takie co wg rozkładu płyną 4,5h, natomiast ja płynąłem takim co miał wg rozkładu płynąć 2h i w obie strony dokładnie tyle płynął, niemalże co do minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Wrz 2012 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Eryk87 napisał(a):
dzieki bardzo za pomoc.
jeszcze ostatnie pytanie, żebym sobie trase na miejscu zaplanował mniej więcej. promy płyną jak w rozkładzie 2h czy są jakieś opóźnienia ?


Potwierdzam płyną zgodnie z rozkładem jak w zegarku - tylko pamiętaj przestawić czas o 1 h do przodu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Lut 2013 11:37 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 10
Właśnie zakupiłem bilety Simple Express dla 4 osób do Tallina (24zł za osobę), za kilka dni bilety powrotne, nocleg prawie gotowy, mapy i przewodnik Informacja Turystyczna wysłała wczoraj pocztą ...... teraz tylko czekać na sierpien :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Kwi 2013 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Będę za kilka dni w Estonii, docelowo w Tallinnie. Chciałam popłynąć do Helsinek, jednak ze względu na zaporową cenę zrezygnowałam. Ciekawi mnie za to wyprawa do Narvy, a więc miasta, które leży bezpośrednio na granicy z Rosją. Bilet w obie strony to koszt 18 e, więc całkiem przyjemnie. Zastanawia mnie tylko jedno, czy warto tam jechać? Podróż w obie strony zajmie ok. 6 godzin, a więc lwią część dnia (brak połączeń wcześnie rano i późno wieczorem ;/). Nie jest to miasto, które powali ilością 'atrakcji', ale chyba nie tylko o to w podróżowaniu chodzi. Tartu zamierzam zobaczyć innym razem. Był tam ktoś? Czy będę w stanie się tam porozumieć po angielsku? I ostatnie pytanie, może głupie, ale czy jest tam bezpiecznie? Nie zamierzam się oczywiście poruszać po zmroku po obrzeżach albo bezpośrednio przy granicy...

Ps. czy w Estonii kupię znane, rosyjskie kosmetyki, np. firmy Kalina, Natura Siberica czy te firmy Pervoe Reshenie? W Polsce wybór jest dosyć ograniczony.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2013 18:09 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ile kosztuje przeprawa z Tallina do Helsinek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Kwi 2013 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ja patrzyłam na termin 29 kwietnia i w tym czasie najtaniej wychodziło ok. 60 e bezpośrednio u 'przewoźników'. Ale przez pośrednika np. http://www.directferries.pl/ znalazłam ofertę za prawie 200 zł (analogiczny kurs kupiony na stronie Tallink, który ten tańszy kurs realizował kosztuje kilkadziesiąt procent więcej). Mimo wszystko myślę, że to się nie opłaca. Jak będę się kręciła w okolicach to być może pójdę sprawdzić osobiście cenę, tak na przyszłość.

Edycja z 5 maja :) Byłam i przeżyłam. Narva pewnie nie robi jakiegoś oszałamiającego wrażenia dla spragnionej wrażeń osoby i polecałabym ją docelowo osobom wybierającym się np. do Sankt Petersburga czy ogólnie do Rosji jako przystanek. Z kolei w Narvie można się potknąć co kilkadziesiąt metrów o coś typu nasz ciuchland, w którym można znaleźć także inne rzeczy, m. in. stare bibeloty - ja widziałam piękne, drewniane szachy, gramofon, niespotykane, stare zabawki, ogólnie rzeczy dla miłośników klamotów z 'duszą'. Bardzo żałowałam, że nie mogę nic zabrać już do plecaka :cry: Ponadto jadąc te 3 godziny autobusem można naprawdę poczuć klimat Estonii i ta pusta droga - robi wrażenie ;)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lis 2013 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 35
invasion napisał(a):
Ps. czy w Estonii kupię znane, rosyjskie kosmetyki, np. firmy Kalina, Natura Siberica czy te firmy Pervoe Reshenie? W Polsce wybór jest dosyć ograniczony.

I jak, były? :D Lecę tam w marcu i też mnie ta kwestia bardzo ciekawi :D może polecisz jakieś estońskie kosmetyki, które kupiłaś i były ciekawe? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Gru 2013 13:01 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Przed chwila sprawdzałem ceny promów Tallin-Helsinki na początek kwietnia 2014....Ceny od 150 zł w obie strony za pieszego pasażera wydaje mi się bardzo wygórowana. Oczywiście jestem laikiem i prosiłbym kogos obeznanego o swoją opinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Gru 2013 15:00 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 86
Generalnie ceny promów na tej trasie do niskich nie należą więc nie licz, że specjalnie dużo urwiesz z tych 150 PLN. W tej chwili najtańsze co znalazłem to 31€ w obie strony u TALLINKa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Lut 2014 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 35
polecicie jakąś estońską whisky? Koniecznie whisky musi być, żadnych likierów czy wódek :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Lut 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
Gdyby ktoś potrzebował jakieś info to dajcie znać. Jestem w pobliżu :D

Odnośnie alko to skoczę do sklepu wieczorem i dam znać co tam mają prócz Johnnie Łelkera.
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Lut 2014 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
bagheera604 napisał(a):
invasion napisał(a):
Ps. czy w Estonii kupię znane, rosyjskie kosmetyki, np. firmy Kalina, Natura Siberica czy te firmy Pervoe Reshenie? W Polsce wybór jest dosyć ograniczony.

I jak, były? :D Lecę tam w marcu i też mnie ta kwestia bardzo ciekawi :D może polecisz jakieś estońskie kosmetyki, które kupiłaś i były ciekawe? ;)


Stare pytanie, ale odpiszę, bo może ktoś jak ja interesuje się naturalnymi kosmetykami. Generalnie na całym wschodzie w stosunku do Polski dostanie się takie kosmetyki - w cenach dużo przyjemniejszych niż w Polsce (30-50% taniej). Najbliżej zakupy tego typu można zrobić na Litwie, Białorusi czy Ukrainie - wszędzie ceny tak samo niskie.
Docelowo w Estonii są też kosmetyki naturalne estońskiej firmy Joik - bardzo fajne, żałuję, że tak mało kolorówki sobie sprawiłam wtedy (do dziś nic nie zostało, niestety :roll:). Ceny też bardzo przyjemne jak na kosmetyki naturalne :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 35
Pabloo napisał(a):
Wie ktoś coś o przewoźnikach rejsowych na trasie Tallin-Helsinki? W tej chwili znajduję dwóch i najniższa cena to 35 eu.

W zeszłym tygodniu płynęłam Vikingiem za 28 eur w obie strony, kupowałam wcześniej przez internet.

leprechan napisał(a):
w tallinnie polecam dwie super małe restauracyjko-kawiarnie. Kohvik Kompott i Muust Pudel !

Ja polecam dosyć popularnego na forach Kompressora (spore naleśniki z najróżniejszymi farszami za 4,5 - 5 eur, Rataskaevu 3) i również popularną knajpkę III Draakon na Starym Rynku w Tallinie w ratuszu (zupa z łosia 2e, ciacha francuskie z mięsem 1e)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group