Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Litwa - covid19
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2020 15:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Litwa od dziś znów z zakazem. Dla Polaków test na COVID-19 i obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 02 Paź 2020 12:25 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 375
srebrny
Mam pytanie co to Litwy.
Kwarantanną nie są objęte osoby podróżujące tranzytem. Czy w takim wypadku wchodzi w grę dojazd na lotnisko Kowno i lot do Londynu omijając obie kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#3 PostWysłany: 03 Gru 2020 10:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Od 30 listopada Polacy mogą bez przeszkód podróżować na Litwę. Nie ma obowiązku przedstawiać władzom testu na COVID ani odbywać kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#4 PostWysłany: 04 Gru 2020 14:03 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Chyba tylko na chwilę i zaraz te restrykcje wrócą. Litwa stosuje je wobec krajów z "szarej" strefy. z niewystarczającymi danymi na temat skali zarażeń, a Polska właśnie do niej trafiła, bo nasz wspanialy rząd przestał przekazywać dane do ECDC.
https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... e-movement
https://natemat.pl/329179,polska-przest ... oli-chorob

Podchodzą do danych o pandemii w Polsce coraz bardziej w stylu Sowietów próbujących ukryć katastrofę w Czarnobylu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#5 PostWysłany: 05 Gru 2020 21:20 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Proszę o potwierdzenie Czy wyjezdzając turystyczne na Litwę nie wymagają kwarantanny ani testu???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#6 PostWysłany: 06 Gru 2020 00:57 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Potwierdzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#7 PostWysłany: 07 Gru 2020 01:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
No i zgodnie z przewidywaniami restrykcje przy wjeździe na Litwę wracają.
https://www.schengenvisainfo.com/news/l ... ecember-7/
Możemy za to podziękować naszemu rządowi, który nie potrafił ogarnąć przekazywania danych do ECDC, w wyniku czego Polska trafiła do "szarej" strefy. Następna szansa na zmianę tego stanu rzeczy w poniedziałek za tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#8 PostWysłany: 13 Gru 2020 21:37 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
abernacka napisał(a):
Od 30 listopada Polacy mogą bez przeszkód podróżować na Litwę. Nie ma obowiązku przedstawiać władzom testu na COVID ani odbywać kwarantanny.



Od najbliższego poniedziałku prawie wszyscy obywatele Polski ponownie będą mogli bez przeszkód jeździć na Litwę.
Ps. Obowiązek kwarantanny dotyczy jeszcze mieszkańców województwa małopolskiego, lubuskiego, opolskiego i podkarpackiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#9 PostWysłany: 14 Gru 2020 00:38 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Na dzień dzisiejszy to można sprawdzać wg tego algorytmu: jeżeli w czwartek/piątek Twoje województwo na mapie na stronie ECDC jest szare, to od poniedziałku kolejnego tygodnia masz kwarantannę na Litwie.
https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... e-movement
To się pewnie zmieni dopiero, jak Litwa zmieni na tej samej mapie kolor z czerwonego na pomarańczowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#10 PostWysłany: 14 Gru 2020 21:41 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Od 16.12 do 3/31 stycznia dość rygorystyczny lockdown na Litwie, więc o wyjazdach turystycznych można na razie raczej zapomnieć.
Szczegóły: https://kurierwilenski.lt/2020/12/14/no ... nia-lista/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#11 PostWysłany: 30 Mar 2021 15:16 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Hej jak wyglada przekraczanie granicy z litwa teraz ? Granica Polska - Litwa jak rowniez Litwa - Lotwa. Sa jakies kontrole ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#12 PostWysłany: 02 Maj 2021 18:03 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Na Litwie na tę chwilę bezproblemowy wjazd dla zaszczepionych. Jesteśmy na miejscu. Skorzystaliśmy ze wzoru zaświadczenia przedstawionego przez man4business w wątku kraje otwarte dla zaszczepionych. Warto też mieć te kartoniki potwierdzające szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#13 PostWysłany: 03 Maj 2021 21:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Leciałem parę dni temu do Wilna (WAW-VNO). Na gate w Warszawie skrupulatnie sprawdzali testy (lub dowód zaszczepienia) oraz PLF. Parę osób cofnęli na testy, paru kazali na szybko generować kod QR z litewskiej strony:
https://keleiviams.nvsc.lt/en/form/flight-passenger
Z tego powodu samolot wystartował z godzinnym opóźnieniem bo czekał na pięciu paxów cofniętych na szybkie testy.
Kod QR był sprawdzany zarówno na wylocie jak też skanowany w Wilnie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#14 PostWysłany: 04 Maj 2021 09:13 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
A jak jest na miejscu ? Knajpy, atrakcje czynne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#15 PostWysłany: 04 Maj 2021 19:10 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Nie wychodziłem z lotniska, miałem tylko szybką przesiadkę w VNO dalej do Mińska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#16 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:05 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
szyblucki1 napisał(a):
A jak jest na miejscu ? Knajpy, atrakcje czynne ?


Knajpy czynne w ogródkach. Ale czasami jak np w Trokach albo na Uzupis w Wilnie te ogródki są dobrze zabudowane. Atrakcje czynne. Ogólnie aż tak bardzo nie czuć pandemii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#17 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Pytanie do tych, którzy wjechali/przylecieli na Litwę po szczepieniu - czy ma znaczenie, ile czasu upłynęło od ostatniej dawki? Na oficjalnych litewskich stronach nic o tym nie znajduję, więc zakładam, że nie ma to znaczenia, ale byłbym wdzięczny za informację z praktyki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#18 PostWysłany: 16 Maj 2021 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Dorzucam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie, jak na Litwie wygląda kwestia wjazdu/wyjazdu z dzieciakami ? Czy obowiązują testy lub przymusowa kwarantanna ???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#19 PostWysłany: 31 Maj 2021 12:28 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@tropikey nie ma znaczeniu ilość czasu jaka upłynęła po drugiej dawce szczepienia. Pracownik sekcji konsularnej ambasady litewskiej w WAW ujął to tak: "przepisy nie precyzują ilości czasu jaki musi upłynąć od przyjęcia drugiej dawki, czyli nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie". Potwierdził też, że honorują zaświadczenie z IKP.

A teraz z praktyki.
Na Litwie byłem w ten weekend własnym samochodem. Granicę przekraczałem jadąc drogą nr 16 (Hołny Mejera - Dyviliskiai). Na granicy wyrywkowa kontrola, ja się nie załapałem. W mini kolejce na granicy (trzeba znacznie zwolnić) były dwie ciężarówki, dwa samochody dostawcze i mój samochód osobowy. Litewski pogranicznik zainteresował się pustą lawetą wjeżdżającą na Litwę dwa auta przede mną. Na polskich rejestracjach była jedna ciężarówka, jeden dostawczak i mój osobowy, pozostałe samochody na litewskich numerach.
Po Litwie zrobiłem ok 600 km i nie spotkałem żadnej kontroli (poza dużą ilością fotoradarów i odcinkowych kontroli prędkości).
Podczas całego weekendu na drogach spotkałem 3 samochody na innych rejestracjach niż litewskie, były to polska, norweska i słowacka. Także zagranicznych turystów brak.
W hotelach nie chcieli ode mnie żadnych zaświadczeń, jedynie musiałem podpisać znajomość ich polityki covidowej. Śniadanie przynoszone do pokoju.
Jedyny raz kiedy poproszono mnie o zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki to podczas wejścia do knajpy w Wilnie - zaszczepieni mogą jeść w środku, pozostali na zewnątrz. Większość knajp otwarta.
Ponadto obostrzenia takie jak u nas - na otwartych przestrzeniach bez maseczek, w zamkniętych obowiązkowa maseczka i dezynfekcja rąk przed wejściem. Zdecydowana większość stosuje się do obowiązku noszenia maseczek (a część nosi je także na zewnątrz).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Litwa - covid19
#20 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:27 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Tak sobie jeszcze skojarzyłem, że ktoś może nie zasięgać nigdzie indziej informacji - tylko na forum - choć to nie jest prawidłowe podejście do tematu, więc dodam jeszcze ważną informację dot. warunków wjazdu:

- "przybywając na Litwę powinieneś nie wcześniej niż 48 h PRZED WJAZDEM wypełnić litewską ankietę dla podróżnych dostępną w języku angielskim: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form "
(ze strony https://www.gov.pl/web/dyplomacja/litwa)
Zaraz po wypełnieniu na podany w ankiecie adres e-mail przychodzi potwierdzenie z kodem QR.

Oczywiście nikogo ta ankieta nie interesowała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group