Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2015 04:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy do Europy i Polski mozna przywieźć liście koki? kupilam woreczek i troszkę herbat i w sumie nie myślałam ze może to być problem. jednak w necie piszą ze to zakazane. czy ktoś z Was wwoził liście do Europy? dzięki za info
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez zbyhu 12 Lis 2015 22:39, edytowano w sumie 2 razy
o->ó w tytuleprzywieść->przywieźć w treści
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 11 Lis 2015 04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii

Załącznik nr 1
1. Środki odurzające grupy I-N
Lp. 109 "Koka liście"

:evil: Drobne 3 lata w razie czego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2015 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Oba produkty są niby zakazane, co oczywiście jest absurdalne. Ja przewoziłem herbaty i cukierki - nie było żadnego problemu. Myślę, że przy znalezieniu w bagażu liści byłby większy problem. Praktycznie jest to nie do wykrycia inaczej, niż podczas kontroli bagażu ale wiadomo - trafisz na nadgorliwego pracownika lotniska i może być nieciekawie. Dmuchalbym na zimne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lis 2015 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Przywoziliśmy do tej pory cukierki z koki, mate de coca (w torebkach), zafoliowane liście koki w formie breloczka do kluczy oraz likier z koki - nie mieliśmy nigdy nawet pytań. Ponoć problemy są tylko z wwozem typowych liści, ale mam znajomego, który i takie przywiózł. Natomiast prawo jest prawem i musisz je brać pod uwagę.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2015 05:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ja przywiozlam sobie czekolade z drobinkami koki (pyszna!), co nie obylo sie bez komentarza meza, ze on mnie w wiezieniu nie bedzie odwiedzal ;) Nie mielismy problemow, mysle jednak, ze jesli znajda u Ciebie same liscie, to moze nie byc ciekawie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2015 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
wg mnie ryzyko nie warte tej zabawy...
warto dmuchac na zimne zeby sobie nie narobic problemow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2015 09:50 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Powiem Ci z mojej perspektywy jako ze kiedys mialem na to spojzenie zawodowe. Z likierem czy cukierkami raczej by nie bylo problemu, natomiast co do lisci sa ZDECYDOWANIE zabronione i jak ktos to zweryfikuje tak jak nalezy nie bedzie zmiluj. Zapewne trafisz na opowiesci takich ktorym sie udalo, ale bierz pod uwage ze moze sie nie udac.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2015 10:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
herbaty mate de coca kupione w supermarkecie jako takie mozna - wiem z doswiadczenia, sprawdzone, zadeklarowane na lotnisku po przylocie z Peru.

lisci koki nie mozna, a szkoda. dalem Niemce w hostelu za darmo caly worek, jak sie dowiedzialem o
zakazie :) . worek kosztowal mnie 2 sole, ale szkoda, bo z kilku listkow juz mozna zrobic
dobra herbate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2015 10:13 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Ja przywiozłem z Kolumbii herbatke z liści koki i nie było problemów. Podróżowała w bagażu rejestrowym. Wiem, że sprawa dotyczy powrotu z Peru ale jak lądowałem w Madrycie wracając z Kolumbii to już przy wyjściu z samolotu stało 4 groźnych panów z psami i wszystkich wysiadających dokładnie mierzyli wzrokiem, a część pasażerów zapraszali na bok na dokładniejszą kontrole. Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło więc to chyba dotyczy tylko samolotów z Kolumbii ale gdybyś trafiła na taką kontrolę to ryzyko "wpadki" jest dużo większe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2015 10:45 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Też przywiozlem i szkoda na to pieniędzy lepiej sobie makowca zjeść
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Ja przewoziłem taką torebeczkę kupioną na targu. Trochę się obawiałem ale potem zapomniałem, że mam i przypomniałem sobie w domu jak otworzyłem w plecaku.
Podróż kończyłem w GB. Przewoziłem w rejestrowanym.
Ktoś mi tam w Peru mówił wtedy, że te psy na lotnisku są wyczulone na zapach proszku a nie liści. Ale czy to prawda czy takie gadanie tylko to nie wiem. W każdym razie teraz już chyba bym nie próbował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Stanowczo odradzam, nawet jeśli większości osób które się wypowiedziały udało się przywieźć bez problemów. W razie wpadki grozi do 3 lat więzienia - pewnie skończy się na wyroku w zawieszeniu , ale na pewno nie będzie on dobrze wyglądał w kartotece i nikt później nie będzie się zastanawiał czy chodziło o liście koki czy coś poważniejszego. W razie wpadki nie liczyłbym, że ktokolwiek w PL machnie ręką , bo złapanie "przemytnika narkotyków" to duży sukces.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 12 Lis 2015 17:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
michcioj napisał(a):
herbaty mate de coca kupione w supermarkecie jako takie mozna - wiem z doswiadczenia, sprawdzone, zadeklarowane na lotnisku po przylocie z Peru.

Na jakim lotnisku? I w jaki sposób "zadeklarowane"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:43 

michcioj napisał(a):
herbaty mate de coca kupione w supermarkecie jako takie mozna - wiem z doswiadczenia, sprawdzone, zadeklarowane na lotnisku po przylocie z Peru.

lisci koki nie mozna, a szkoda. dalem Niemce w hostelu za darmo caly worek, jak sie dowiedzialem o
zakazie :) . worek kosztowal mnie 2 sole, ale szkoda, bo z kilku listkow juz mozna zrobic
dobra herbate.


Myślałem, że te liście to Wam są potrzebne do zielnika do szkoły, a tu jakieś herbatki ziołowe sobie parzycie. Może lepszy byłby rumianek: "rumianek i mięta do życia zachęta".


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 12 Lis 2015 21:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Czarmander lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Wczoraj celnik mnie złapał na lotnisku w WAW i jako się dowiedział ze przylatuję z Kolumbii, przez Amsterdam, kazał mi otworzyć bagaż. Jak znalazł ze mam 3 kg kawy, kazał mi otworzyć WSZYSTKIE bo tam na pewno chowam kokainę (za bardzo się wczuł w rolę

)

Po kłótni, tylko prześwietlił bagaż i mogłem wyjść z kawą (dobrze ze zamkniętą).

Nie wyobrażam sobie co by się działo jakby zobaczył ze mam Mate de Coca albo coś w tym stylu.

Pytałem się już o to w Centrum Informacji Służby Celnej, o mate de coca, i dostałem taką odpowiedź

Cytuj:
Przywóz środków odurzających może nastąpić tylko po uzyskaniu, dla każdej przesyłki przywożonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pozwolenia na przywóz, wydanego przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Art. 4 ust. 26 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (tekst jednolity Dz. U. z 2012. poz. 124) określa, iż środkiem odurzającym jest każda substancja pochodzenia naturalnego lub syntetycznego działającą na ośrodkowy układ nerwowy, określona w wykazie środków odurzających stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy.
Liście koki (występujące jako składnik produktów, o których mowa w e-mail) zostały umieszczone w powyższym załączniku, wobec tego ich przywóz jest dopuszczalny tylko po spełnieniu warunku, o którym mowa powyżej.

Nadzór nad artykułami przeznaczonymi do spożycia sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna tak więc pytanie należy skierować do Głównego Inspektora Sanitarnego inspektorat[małpa]gis.gov.pl


Oczywiście Inspektor nie odpisał.

W Amsterdamie- pełny luz. Spytałem się Służby celnej, to koleś zaczął się śmiać, ze jakbym miał 200kg liści koki to wtedy by zareagowali, przy śladowych ilościach (20gr) to nawet nie ma co zgłaszać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2015 18:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Niestety Amsterdam to nie Warszawa , w PL mamy niestety bardziej drakońskie prawo dot. narkotyków ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2015 10:02 

Z przywożeniem liści koki do zielnika jest tak jak z wsiadaniem do samochodu po wypiciu małego piwa - człowiek nie jest pijany, a kłopotów może być całe mnóstwo.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Lis 2015 13:43 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 773
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
My tu się martwimy kilkoma liśćmi, a nasz rodak nie bawił się w półśrodki ;)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 94077.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ostatnio mój znajomy został wezwany przez lokalną jednostkę Służby Celnej do złożenia wyjaśnień. Jego znajomy z Argentyny wysłał mu kilka kg Yerba Mate.
Pytania były w stylu:
- skąd go znasz?
- po co to wysyłał?
- czy to na pewno tylko Yerba Mate?
Ogólnie atmosfera bardzo nieprzyjemna. Jakieś sugerowanie, że próbuje stworzyć kanał przerzutowy i sprawdza reakcję naszych służb. Oczywiście wszystkie paczki zostały otwarte.

A co do samych liści koki. Jeśli trzymać interpretacji, że produkty z koki można przywozić... to równie dobrze możemy wozić ciastka z haszem z Holandii...
Ja jestem wrogiem wszelkich zakazów dot. stosowania używek wśród dorosłych. Tylko tworzenie tutaj poglądu "a nie czepiają się" jest nieodpowiedzialne. Pamiętajmy, że żyjemy w kraju, w którym często bohatersko próbuje się pobrać ślady marihuany z opalonych szkieł. Ja właśnie najbardziej obawiam się tej nadgorliwości. A w statystykach będzie udaremnienie przywozu narkotyków z Ameryki Południowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2015 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Szkopuł w tym, że z mate de coca można coś wyprodukować. A państwo, czyt. obywatele, niekoniecznie mają ochotę uciekać z przejść dla pieszych przed kopiami Dariusza K. czy Frogopodobnymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group