Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Miles&more
#21 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Jeszcze jedno pytanie:)
jak jeszcze nie przeslali mi karty to moge isc np. na zakupy do reala bez niej i tylko podac nr tej karty przy kasie?
dzieki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Miles&more
#22 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
To już na forum Reala się prędzej dowiesz niż tu :P Wydaję mi się że nie, bo oni biorą kartę pod kod kreskowy i musi piknąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#23 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Ahaaaaa:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#24 PostWysłany: 16 Lis 2010 17:03 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Ostatnie pytanie,
akurat sobie wyrobilem kartę citibank lot!:)moje pytanie jest następujące:czy jak płace ta karta to te mile automatycznie przelewaja się na moje konto miles&more?Panie z banku powiedzialy ze mogę moja kartę miles&more wyrzucić bo miłe bedą teraz zbierane na kartę kredytowa?!Jeśli ale akurat osiagne wyższy status niż mam obecnie to miles&more ci wymienia kartę np na senator itd...a citibank co robi?
Dzięki i pzdr:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#25 PostWysłany: 29 Lis 2010 23:54 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Ja też mam pytanie na które nie znalazłam jeszcze odpowiedzi.
Jeżeli zacznę teraz gromadzić mile a np. za dwa lata wyrobię sobie kk citibanku, to czy mile które zebrałam przez pierwsze dwa lata dalej będą miały termin ważności, czy też wszystkie mile będą traktowane jako bezterminowe?
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#26 PostWysłany: 30 Lis 2010 10:30 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Bezterminowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&more
#27 PostWysłany: 30 Lis 2010 16:05 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
To super, dziękuję.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Latanie z EasyJet
#28 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:40 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Witam,
Coraz częściej linia easy jet ma ceny konkurencyjne do Ryanaira.
Ja latałem tylko Ryanem (nie licząc jakichś podróży z biur turystycznych)

Czy Easy Jet jest linią jakościowo porównywalną do Ryana?
Mam kartę Debetową z Mbanku (delfinek) Visa Electron. Rozumiem, że nie muszę płacić haraczu?
Czy ceny podane sa ich stronie są naprawdę ostateczne? (nie chcę, potwierdzeń, smsów, ubezpieczeń i niewiaadomo czego jeszcze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#29 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:42 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Jakościowo jeśli chodzi o komfort przelotu jest na plus względem Ryanaira.
Cena jaką widzisz jest ostateczna.
Visa Electron zwalnia z haraczu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#30 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#31 PostWysłany: 05 Gru 2010 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Murdock napisał(a):
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)


tak jakby ten spokój był jakimś plusem - ja tam latanie ryanem bardzo lubię, czuję się trochę jak na odpuście czy innym festynie, co chwila jakaś atrakcja!!!! to loteria, to perfumy, , czasem jakaś turbulencja, wózek z jedzeniem --- czekam jak stewardesy zaczną prezentować bieliznę na nadchodzący sezon albo testować który z panów ma najwygodniejsze kolana !!!! 2 godziny lotu mijają jak 5 minut !!!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#32 PostWysłany: 06 Gru 2010 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
rw30 napisał(a):
Murdock napisał(a):
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)


tak jakby ten spokój był jakimś plusem - ja tam latanie ryanem bardzo lubię, czuję się trochę jak na odpuście czy innym festynie, co chwila jakaś atrakcja!!!! to loteria, to perfumy, , czasem jakaś turbulencja, wózek z jedzeniem --- czekam jak stewardesy zaczną prezentować bieliznę na nadchodzący sezon albo testować który z panów ma najwygodniejsze kolana !!!! 2 godziny lotu mijają jak 5 minut !!!

podpisuje sie wszystkim czym moge :)
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#33 PostWysłany: 06 Gru 2010 01:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Blackall napisał(a):
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
CZyżbym wyczuwał tu daleko posuniętą ironię :roll:
'sponsorem' -w cudzysłowie- mogę też nazwać sam siebie (dopóki to ja płacę a nie M. O'Leary mi np za wydrukowanie karty pokładowej) - tu lepiej śmiać sie niż płakać (czyli robić dobrą minę ...)
a bez cudzysłowu pewnie wszystkich podatników którzy składają się na dotacje tam gdzie Ryan operuje
Ja EAsyjetem nie latałem , ale dałbym im głos choćby za spoób rezerwacji i stronę www
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#34 PostWysłany: 06 Gru 2010 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Abcn napisał(a):
Blackall napisał(a):
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
CZyżbym wyczuwał tu daleko posuniętą ironię :roll:


nie, wręcz przeciwnie - za 3€ to ja sobie z Krakowa do Wrocławia nie pojade, a tu sobie moge latać po europie. I na dodatek mam i tak lepsze warunki niż w PKP :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#35 PostWysłany: 06 Gru 2010 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Leciałem z easyJet parę razy (do Paryża, z Paryża do Nicei), polecam, bywają b. dobre ceny na lot KRK - CDG (wolę dopłacić 50 PLN za bilet i nie lecieć do Beauvais, naprawdę), do Dortmundu polecimy w cenach prawie ryanowych (35 - 40 zł).
EasyJet lata na główne lotniska, zdziera mniej kasy za dodatki (np. bagaż), ale to nadal tania linia, chociaż ogólne wrażenia są trochę przyjemniejsze niż w Ryanairze. Nie sprzedają zdrapek ;)
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Gru 2010 14:19 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 5
Witam!
Jestem nowa na forum i samolotem będę lecieć pierwszy raz od 16 lat :shock:w dodatku z dwójką małych dzieci. Z poprzednich lotów niewiele już pamietam, więc jestem początkująca bardzo. Czy jakaś dobra duszyczka mogła by mi udzielić odpowiedzi na parę pytań?
Lot jest z Katowic do Eindhoven wizzairem

1.Chciałabym zapytać czy dzieciom powyżej lat 2 tez należy się bagaż podręczny?

2. Czy należy wcześniej zgłaszać liniom lotniczym chęć zabrania wózka? Bo z tego co wyczytałam nadaje się go bezpłatnie.

3.Jak to dokładnie wygląda w praktyce z napojami. Bo chciałabym,żeby dzieci miały soczki z rurkami na start i lądowanie, więc potrzeba mi 4 szt. Ale pojemność takowych to 200 ml. Czyli zostaje opcja zakupu w strefie bezcłowej (ceny pewnie porażające?) ? Czy może te soczki będą traktowane jako żywność dla dzieci i są bez ograniczeń pojemnościowych?

4. Wstępnej rezerwacji lotu dokonałam dokładnie 2 tyg przed datą wylotu, a płatności przelewem dokonałam następnego dnia, czyli już niecałe 14 dni przed datą wylotu. Doczytałam później,że rezerwacji można dokonać najpóźniej 14 dni przed wylotem jeśli się płaci przelewem :x I teraz nie wiem co myśleć, czy liczy sie tylko termin tej rezerwacji czy dokonania przelewu? Bo boję sie,że się okaże po tych kilku dniach,że mi pieniądze zwrócą i zostanę na lodzie.

5. Kolejne pytanie dotyczy płatności za rezerwację biletu powrotnego, już z innego lotniska, dlatego zrobiłam osobną rezerwację. Rezerwacji wstępnej dokonałam jednej nocy, a pech chciał,że przelew zagraniczny w Euro mogłam zrobić dopiero następnego wieczoru( zmieściłam sie w 24 h) Ale na potwierdzeniu widnieje już data następnego dnia zarówno płatności jak i księgowania :evil: Czyli data 2 dni po wstępnej rezerwacji.
Czy w takim razie również się mogę spodziewać odesłania pieniędzy?

Ech... dużo nerwow mnie kosztuje to latanie...

Będę bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:03 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Hej

Pomogę Ci na 3 pierwsze :


1- tak , jak najbardziej należy się podręczny. w ostatnich 2 miesiącach mieliśmy 11 lotów i za każdym razem korzystaliśmy z naszego prawa :D

2- wózek nadajesz na lotnisku- dla nas to był najlepszy sposób na "przeszmuglowanie" materaca dmuchanego, jakiś 5 kg nadbagażu oraz picia.
a przy ostatnich lotach , razem z wózkiem wysłałem dwa siedziska od fotelików dla dzieci.

3- co do napoi, to za każdym razem mieliśmy 3-4 butelki / na dwójkę dzieci , i nie było problemu.

To tyle z mojej strony-

Pozdrawiam i życzę udanego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:15 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Hej, o lotach z dziećmi niestety z praktyki nie wiem nic, poza tym co zaobserwowałem u innych podróznych i tym, co jest w regulaminie Wizz Air.

Wynika z niego tyle, że dziecko powyżej drugiego roku życia w większości aspektów traktowane jest jak dorosły, w tym sprawach bagażowych. Czyli dziecku przysługuje bagaż podręczny. Natomiast z tego samego regulaminu wynika również, ze wózek nieodpłatnie przewożony jest dla dzieci poniżej 2 roku życia. Wygląda więc na to, ze jeśli twoje dziecko jest starsze niż 2 lata ta usługa mu nie przysługuje i trzeba wózek nadać jako bagaż rejestrowany (wcześniej tę usługę wykupić). Możesz tez próbować wózek jako podręczny, ale nie sądzę, żeby się zmieścił w wymiarach 55x40x20.

W Ryanairze natomiast wózek dla każdego dziecka niezależnie do wieku zgodnie z regulaminem można przewozić za darmo. Wygląda na to, że to linia bardziej przyjazna rodzicom.

Technicznie nadanie wózka jako bagaż rejestrowany wygląda tak, że dziecko jedzie w wózku aż do samolotu, i tam odbiera go pracownik obsługi. Wózek jest pakowany do luku bagażowego i na lotnisku docelowym odbierasz go na taśmie.

Soczki powyżej 100 ml nie przejdą (zgodnie z przepisami bo ostatecznie decyduje człowiek). Cena w sklepie na lotnisku jest wyższa, ale nie więcej niż 2-3x. Przykładowo butelka półlitrowa wody, która w sklepie kosztuje do 2 zł, na lotnisku 5.

Skoro miałaś opcję płatności przelewem - to znaczy, ze wyrobiłaś się w terminie. W innych przypadkach ta opcja jest nieaktywna.

Realnie na przelew czekają nawet 4-5 dni, więc ta rezerwacja też przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:44 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 5
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!! :)
Zwłaszcza mnie uspakajają ostatnie :) Co do soczków to chyba dla spokoju kupię na lotnisku. Albo właśnie pokombinuję z małymi buteleczkami.

Zmartwiło mnie,że nie będzie nam już przysługiwać wózek ;/ Moje dziecko dziś kończy 2 latka a lot 20.
A jeśli bym nadała rejestrowanym to może to być taki większy wózek, tzn. z dużymi pompowanym kołami, ale składany, czy raczej lepiej wziąć parasolkę? Trzeba wtedy jakoś go zabezpieczyć? Poowijać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:53 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Rejestrowany może mieć do 32 kg. Jakoś minimalnie bym go zabezpieczyl (np taśmą klejącą po złożeniu), ale pewnie można tez dać się na pracowników lotniska.

Wymiary po złożeniu maksymalne:

Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1984 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group